Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την ¶µπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; ¶ραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 The Real Bella and Edward...

Πήγαινε κάτω 
+22
elizaki :P
T-NM-E-BD
Odelle
dolores!!
BELLA MARIE
didi
SpunK RansoM
kanty
tati
michelle
I'm_not _dead
thomi
Connie Cullen
Ms Cullen
Alexadruby the vampire
Morticia
LizCullen
emerald eyes
WhiteQueen
scarlet rose
SilverMusk
April
26 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
elizaki :P
Twilight Human
Twilight Human
elizaki :P


Θηλυκό Καρκίνος
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 31
Registration date : 27/08/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Real Bella and Edward...   The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 4 Σεπ 2009 - 13:55

BELLA MARIE P έγραψε:
https://bellandedward.forumgreek.com/forum-f24/
to midnight sun ειναι εδω μεταφρασμενο απο το νασακι μας/...
λοιπον....οσο για το βασικο θεμα πιστευω πως ο καθενας βλεπει στα ματια του - της αγαπημενου-ης του τον δικο του εντ η τη δικη του μπελλα αντιστοιχα...δεν πρεπει να ψαχνουμε αποκλειστικα καποιον που να μοιαζει στον ρομπ η στην κρις φυσιογνωμικα.... ο πραγματικος εντ ναι ειναι ρομαντικος ειναι γλυκος ειναι απο αλλη εποχη..
η μπελλα ειναι απλα ενα καθημερινο κοριτσι..και γι αυτο κατα την γνωμη μου δεν μπορουμε να της προσαψουμε καποια κατηγορια οσον αφορα στην ωριμοτητα! μην ξεχναμε ειναι ενα κοριτσι 17 χρονων.!!!


ευχαριστω!!!!!!!!!!! The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 4947
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vampiraki20
New Moon Victim
New Moon Victim
vampiraki20


Θηλυκό Αιγόκερως
Ηλικία : 34
Τόπος : Φλώρινα
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Registration date : 12/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability:

The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Real Bella and Edward...   The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 15 Οκτ 2009 - 19:07

Λοιπόν επιδή τα σχόλια είναι άπειρα κ πόνεσαν τα μάτια μου να τα διαβάσω όλα...οπότε θα πώ την γνώμη μου κ αν με εχει προλάβει καποιοσ απλα παρτε το ως (ΣΥΜΦΩΝΩ) λοιπόν αυτο που πιστεύω εγώ ειναι το εξής..καταρχήν νομίζω οτι τον έφερε σε δύσκολη θέση το να μν μπορεί να κραατήση τν ανάσα του το να μν μπορει να τισ αντισταθεί...αυτο τν κλονίζει αρχικά!η μπέλλα τον κοιτάει αρχικά επιδη ειναι ο ''θεος'' της τάξης κ οντως ομορφοσ κ αρχικά θελει να μαθει γτ τν αποφεύγει...νομιζω λοιπον πως η ''γκρίνια'' της μπέλλα προέρχετε αφου καταλαβει πωσ ο εντουαρτ ειναι βαμπιρ κ αναρωτιεται πωσ ενα τετοιο ομορφο κ λαμπερό πλασμα ειναι ερωτευμένο μαζί της..κ εγω θα αναρωτιόμουν στην θέση της κ νομίζω ολες μας...τν εχει κανει αρκετά ανθρώπινη την μπέλλα!!!κ απο την μερια του εντουαρτ ξαναγυρναω...νομίζω πως δεν την περίμενε τοσο δυναμική,περίμενε να το βάλει στα ποδια οπωσ κα8ε λογικοσ ανθρωπος...ξέρωντας τα πιστεύω του εντουαρτ(οτι δλδ εχει σκοτωσει κ θεωρεί τν ψυχή του χαμένη κτλ κτλ) αυτα εμεισ τα μαθαινουμε μετα αλλα αυτος πιστευε παντα αυτο για τν εαυτο του κ αφου βλέπει ενδιαφέρον απο τν μερια της μπέλλα αυτο τν βαζει σε σκεψεις πως μια κοπελα ομορφη σαν κ αυτήν........κτλ μπορει αντι να με φοβάτε να με θέλει;;;;αφου ειμαι τερασ κ δεν τησ αξίζω...εφόσον ο εντουαρτ φερετε κ αργότερα ετσι(που την εγκαταλείπει για να ζησει καλύτερα τν ζωή της)τοτε ρε συς κορίτσια δεν ειναι περιργη κ υποτήμιση του εαυτού του στην αρχή!!!!!!απλα εμείς την γνωρίζουμε αργότερα!!!!!!!αυτά κ απο εμένα ελπίζω να τα εξήγησα καλα κ όχι οπως λέω μάθημα στο πανεπηστήμιο!!!!!φιλακιααααααααα kiss
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=OpLNZjvF1KY
vampiraki20
New Moon Victim
New Moon Victim
vampiraki20


Θηλυκό Αιγόκερως
Ηλικία : 34
Τόπος : Φλώρινα
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Registration date : 12/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability:

The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Real Bella and Edward...   The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 15 Οκτ 2009 - 19:18

ααα κ επιδή μολις διάβασα κτ...συμφωνω με τν κοπελια που ''μαλώνει'' ασ πουμε τν μπέλλα γτ δεν εχει σημασία που ειναι 17 χρονων....ειναι μικρή για το κοινο(εμάς) αλλα να θέλει να γινει βαμπίρ που δύσκολα θα αποφασιζε κανεις..γιαυτο δεν ειναι μικρη....για να αγαπαει 2 δεν είναι μικρή!!!!!!είναι λιγο καλομαθημένο οτι κ να λεμε....η αγαπάει τν εναν η κανεναν.....τεσπα απλώς το οτι πληγώνει αβέρτα με τσαντίζει λιγο η αλείθια ειναι.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=OpLNZjvF1KY
vampiraki20
New Moon Victim
New Moon Victim
vampiraki20


Θηλυκό Αιγόκερως
Ηλικία : 34
Τόπος : Φλώρινα
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Registration date : 12/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability:

The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Real Bella and Edward...   The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 15 Οκτ 2009 - 19:35

The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 Hot-photo
The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 Rob-and-kristen
The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 Press-robert-kristen
The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 Pattinson-stewart-ew
The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 Stewart-pattinson-ew
The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 Ew-robert-kristen
The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 Vanity-fair-outtake-15
Κ αυτές ετσι για να θυμόμαστε για ''ποιούς'' μιλάμε!!!!!χιχι Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=OpLNZjvF1KY
Renée
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
Renée


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 36
Τόπος : Ιωάννινα/Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 328
Registration date : 13/08/2009

Forks Student Profile
Team: Carlisle - Esme Carlisle - Esme
Special ability Special ability: Mind Reading

The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Real Bella and Edward...   The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 15 Οκτ 2009 - 19:59

Εγώ πάντως δεν κρίνω άσχημα τις πράξεις της Bella. Όλα αυτά που περιγράφονται είναι εντελώς ανθρώπινα και φυσικά, συμβαίνουν στις ζωές όλων σε κάποια φάση και είναι πολύ μπερδεμένες καταστάσεις για να πούμε ότι "εγώ στη θεση της θα ήξερα τι θέλω και θα έκανα το σωστό". Αν όλες οι κινήσεις μας σε μια σχέση (ερωτική ή φιλική) ήταν σωστές δεν θα ήμασταν ανθρώπινα πλάσματα! Δεν έχετε νιώσει ποτέ εξάρτηση για το άτομο το οποίο έχετε ερωτευτεί και είστε ή όχι μαζί? Εμένα μου έτυχε στη μοναδική μακροχρόνια σχέση μου - στην οποία βρίσκομαι ακόμα - και ήταν ένα ακατανίκητο συναίσθημα. Με την κακή έννοια. Συμφωνώ με μια άποψη παραπάνω ότι αυτό δεν είναι υγειές. Το να είναι ο άλλος τα πάντα στη ζωή σου κι εσύ να εξαφανίζεσαι μέσα σε αυτή την αγάπη είναι ένα είδος κακής εξάρτησης - γι'αυτό πιστεύω ότι η Stephenie χρησιμοποίησε την παρομοίωση με την ηρωίνη, μόνο που ισχύει ΚΑΙ για τις 2 πλευρές.
Μη μου πείτε ότι δεν σας έχουν προκαλέσει έλξη 2 διαφορετικά άτομα??? Το αν αυτό συμβαίνει ταυτόχρονα ή όχι δεν έχει καμία σημασία! Κάθε σχέση έχει διαφορετικά πράγματα μέσα της. Με κάθε άνθρωπο που κάνεις μια ερωτική σχέση, παίρνεις διαφορετικά πράγματα και δίνεις άλλα. Έτσι πιστεύω ότι η σχέση Bella-Edward και Bella-Jacob είναι δύο διαφορετικές οντότητες.
Η διαφορά είναι η εξής και πιστεύω η Bella το βλέπει αυτό:
Με τον Jake μπορεί να δει ή μάλλον να οραματιστεί το μέλλον που θα μπορούσαν να έχουν. Αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα το έχουν. Σαν άνθρωπος αλλάζεις μεγαλώνοντας και είναι πιθανόν να ερωτευτείς κάποιον άλλο. Κι εγώ έχω φανταστεί πώς θα ήταν η ζωή μου με το αγόρι μου και μου μοιάζει να είναι αυτός για μένα. Αλλά αυτό δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα... Δεν μπορώ να προβλέψω το μέλλον.
Με τον Edward από τη στιγμή που θα γίνει βρυκόλακας τα συναισθήματα παγώνουν κατά κάποιο τρόπο και διατηρείται όλο το πάθος στους αιώνες. Θυμάστε που έλεγε ότι όταν ένας βρυκόλακας ερωτεύεται αυτό τον αλλάζει για πάντα κ δεν είναι ποτέ ξανά ο ίδιος? Σε αυτήν την περίπτωση το μέλλον είναι αρκετά καθαρό και σχετικά προκαθορισμένο - αν εξαιρέσουμε το άγνωστο που για τη Bella είναι η ζωή σαν βρυκόλακας.
Το έχει ξεκαθαρίσει η ίδια: Χωρίς τον Jake μπορεί να ζήσει - χωρίς τον Edward όμως, ποτέ.
Και δεν είναι καθόλου εύκολο όταν νοιάζεσαι για κάποιον να τον αφήσεις επειδή είναι το σωστό αυτό. Πονάει και σε κατατρώει. Προσωπικά δεν θα είχα τη δύναμη να το κάνω, ειδικά σε αυτήν την ηλικία που δεν είσαι ακόμα ώριμος/η και το κύριο χαρακτηριστικό είναι η παρορμητικότητα.
Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/anightwanderer
Edward_ Breaking_ Dawn
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Edward_ Breaking_ Dawn


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 30
Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 3745
Registration date : 21/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Real Bella and Edward...   The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 15 Οκτ 2009 - 20:06

εγω παντως την καταλαβαινω απολυτα! πως ειναι ετοιμη να δωσει την ψυχη της για αυτον! ειναι η ιδια της η ζωη! και ολοι μας σαν εφηβοι και αυτοι που ηταν σε αυτη την ηλικια εχουμε νιωσει ετσι, οτι 8α διναμε τα παντα για καποιον ή κατι!!!! και δεν πιστευω οτι ειναι κακομαθημενη, το αντιθετο μαλιστα, ειναι κοριτσι οπως ειχε πει και ο τζεικ οσιομαρτυρας!! μπορει να την βλεπουμε σαν τρελη που τα κανει ολα αυτα αλλα δεν ειναι! ο εντουαρτ ειναι η αδελφη της ψυχη, δεν μπορει να ζησει χωρις εκεινον και δεν νοιαζεται για τιποτα αλλο εκτος απο αυτον! και το βρησκω φυσιολογικο γτ ειναι αναγκη και οχι κατι που διαλεξε εκεινη! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/eljd3
vampiraki20
New Moon Victim
New Moon Victim
vampiraki20


Θηλυκό Αιγόκερως
Ηλικία : 34
Τόπος : Φλώρινα
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Registration date : 12/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability:

The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Real Bella and Edward...   The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 15 Οκτ 2009 - 20:13

Δεν ξέρω νομίζω πως ο ανθρωπος μια φορά αγαπάει κ απλά μου φενετε εγωιστικό απο μερια μπελλας...αλλα θα συμφωνήσω σε αρκετα απο οσα ειπες γτ οντως..ο ενας της δινει οτι ευχετε ενας ανθρωπος..ενα σωστο μελλον....τν ολοκληρώνουν κ οι δυο μαζι μονο...δεν νομίζω να υπάρχει προβλημα για το ποσο μεγάλο ήταν το ποστ!!!! tongue συμφωνώ σε πολλα πάντως...εδωσες μια αλλη...καλή οπτική γωνία!!!! huggie
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=OpLNZjvF1KY
Bella Cullen12
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Bella Cullen12


Θηλυκό Τόπος : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1018
Registration date : 02/01/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Physical Attacks

The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Real Bella and Edward...   The Real Bella and Edward... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 30 Ιαν 2010 - 11:39

Ο Edward θεορεί τον εαυτό του τέρας μόνο και μόνο επειδή (κατά τη δική του γνώμη) στκοτώνει αθόα πλάσματα ενώ η Bella είναι ο λόγος της ύπαρξής του.Από την άλλη η Bella δεν έχει καθόλου πίστη στον εαυτό της θεωρεί πως είναι άσχημη και ότι κανένας δεν θα την προσέξει ποτέ ενώ ο Edward για αυτή είναι θεός η χαρά της ζωής της.Και οι δύο δεν θα ζούσαν χωρίς τον άλλον...Αυτό θα πει έρωτας!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
The Real Bella and Edward...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Be Bella in Edward's Arm!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: The Twilight Saga - Τα Βιβλία-
Μετάβαση σε: