Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Mια περίεργη νύχτα... I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Mια περίεργη νύχτα... I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Mια περίεργη νύχτα... I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Mια περίεργη νύχτα... I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Mια περίεργη νύχτα... I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Mια περίεργη νύχτα... I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Mια περίεργη νύχτα... I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Mια περίεργη νύχτα... I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Mια περίεργη νύχτα... I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Mια περίεργη νύχτα... I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
    Quote of the Week
    "Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

    Carlisle Cullen, Twilight
    Character of the Week
    Rosalie Lillian Hale

    (born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

    She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

    Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
    Μάης 2024
    ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  
    ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
    Bella & Edward Playlist
    Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

    Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

    Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την ¶µπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

    Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; ¶ραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

    Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
    Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


     

     Mια περίεργη νύχτα...

    Πήγαινε κάτω 
    ΣυγγραφέαςΜήνυμα
    AthanasiaBella
    Twilight Human
    Twilight Human



    Θηλυκό Αιγόκερως
    Ηλικία : 27
    Τόπος : Θεσσαλονικη
    Αριθμός μηνυμάτων : 5
    Registration date : 06/04/2012

    Mια περίεργη νύχτα... Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Mια περίεργη νύχτα...   Mια περίεργη νύχτα... I_icon_minitimeΤετ 11 Απρ 2012 - 18:42

    Κάθομαι στο σπίτι μόνη μου και βλέπω τα e-mail μου στον υπολογιστή.Ο Charly είναι Chapter 1
    έξω στον κήπο ποτίζει τα φυτά και τραγουδάει αγαπημένα παλιά τραγούδια.
    Εγώ κάποια στιγμή αφου είδα τα e-mail μου κάθομαι και σκέφτομαι:Εγώ πότε θα βρώ αγόρι?
    Τα κορίτσια απο το σχολείο όλη την ημέρα συζητάνε αυτό το θέμα και μάλιστα λένε οτι δεν
    περνάν κάποιες καλά μαζί τους και θέλουν να τους χωρίσουν και να τα φτιάξουν με
    αλλους.
    Μάλιστα οι φίλες μου συννέχεια μου λενε:
    <<Μπέλλα? Το βράδυ θα βγούμε θες να έρθεις?>>
    Εγω πάντα λεω<<όχι γιατί έχω διάβασμα>>.
    Αλλά σήμερα αν με πάρουν τηλέφωνο να βγούμε μια που είναι Σάββατο θα πάω μαζί τους
    για να γνωρίσω και τη νυχτερινή ζωή στο Forks αλλά και τα αγόρια του Forks.
    Εκείνη τη στιγμή είπα στον εαυτό μου:<<Όχι Μπέλλα σταμάτα να κάνεις αυτές τις σκέψεις
    και επικεντρώσου στα μαθηματά σου όπως λέει και ο Charly.
    Tότε για να σταματήσω να σκέφτομαι έβαλα τα ακουστικά στα αυτιά μου και άρχισα να ακούω
    τη μουσική τόσο δυνατά που όταν ο πατέρας μου με φώναζε απο την κουζίνα οτι το
    φαγητό είναι έτοιμο εγώ δεν τον άκουγα.Τότε χωρις να ακουσω τα βηματα στη σκαλα και το χτυπημα της πορτας του δωματιου μου ο πατερας μου μπηκε μεσα τρομαγμενος νομιζοντας οτι εχω παθει
    κατι και δεν του απανταω.Εκεινος τοτε μου ειπε:<<Μπελλα! γιατι δεν κατεβαινεις για φαγητο? >> εγω του ειπα:<<μα δεν με φωναξες!!>>
    <<εγω σε φωναξα αλλα δεν απαντησες και γι αυτο ανεβηκα στο δωματιο σου για να δω αν εχεις παθει κατι>>.
    <<Οχι μπαμπα μια χαρα ειμαι απλα ημουν λιγο μελαγχολικη και για να γινω λιγο πιο χαρουμενη
    εβαλα να ακουσω μουσικη και την ειχα πολυ δυνατα>>.
    Τοτε εκεινος μου ειπε:<<Ακουσε αυτο το τραγουδι που ακουγες και οταν τελειωσει κατεβα για να φαμε>>.Ειπε αυτος και εφυγε προβληματισμενος.
    Τοτε εγω εκλεισα τη μουσικη και το παραθυρο το οποιο το ειχα ανοιξη για να παρω αερα.
    Ομως οταν πηγα να ασφαλισω το παραθυρο σε ενα δεντρο πολυ μεγαλο το οποιο ειναι απεναντι
    απο το δωματιο και το παραθυρο μου παρατηρησα κατι μεγαλο που εμοιαζε σαν ανθρωπος να με κοιταει επιμονα.
    Τοτε ξαναανεβηκε ο Charly και μου ειπε:<<Αντε Μπελλα>> και εγω του ειπα:<<Μπαμπα! φοβαμαι
    καποιος ειναι πανω σε αυτο το μεγαλο δεντροκαι με κοιταει επιμονα>>.
    <<Για να ριξω μια ματια...>>ειπε ο Charly.<<Μα κορουλα μου πανω στο δεντρο δεν υπαρχει τιποτα απλα επειδη φοβασαι εδω που εχει πολλα δεντρα γι αυτο το επαθες αυτο>>
    Τοτε εγω καθυσυχαστηκα και κατεβηκα για φαγητο στην κουζινα.
    Αφου ξεκινησαμε να τρωμε ο Charly με ρωτησε:<<Αν μου αρεσει το φαγητο>> εγω του ειπα χωρις να δωσω και πολυ σημασια οτι <<ειναι καλο>>.
    Εγω δεν μπορουσα να βγαλω απο το μυαλο μου αυτο που ειδα επανω στο δεντρο γιατι εμοιαζε
    σαν να με κοιτουσε για να μου πει κατι.
    Τοτε ο πατερας μου μου ειπε:<<Μπελλα...Μπελλα τι εχεις? και αφαιρεθηκες??>>
    Πριν προλαβω να του απαντησω στην ερωτηση του και να του πω αυτα που πιστευα για το περιστατικο με τον ανθρωπο που με κοιτουσε πανω απο το μεγαλο δεντρο τοτε χτυπησε το τηλεφωνο ηταν μια φιλη μου απο το σχολειο η Jessica η οποια μου ειπε να παμε σινεμα στις 10 το
    βραδυ εγω τις ελεγα παλι το ιδιο δηλαδη οτι εχω διαβασμα αλλα ο Charly μου ελεγε να παω
    οπως ελεγε και η φιλη μου.
    Εγω τοτε της ειπα οτι τελικα θα παω και θα αφησω το διαβασμα για αυριο.
    Αφου εκλεισα το τηλεφωνο πηγα στο δωματιο μου για να ετοιμαστω.Ανοιξα
    την ντουλαπα πηρα το αγαπημενο μου φορεμα το οποιο ειναι μαυρο με δαντελα το εβαλα και το συνδυασα με τις παρα πολυ ωραιες μου γοβες επισης μαυρες.
    Αφου τελειωσα με τα ρουχα και τα παπουτσια πηγα στον καθρεφτη για να βαφτω και να
    κρεπαρω τα μαλλια μου.Οταν τελειωσα και πηγα να φυγω ο πατερας μου ειπε οτι ειμαι πολυ ομορφη.
    Τοτε εγω τον καληνυχτησα και οταν βγηκα εξω απο το σπιτι ακουσα μια φωνη να φωναζει:
    <<Μπελλα!!θα με δεις συντομα μπροστα σου και θα παψεις να αναρωτιεσαι ποιος ειμαι συντομα θα το μαθεις συντομα στο υποσχομαι>>.
    Εγω τοτε ετρεξα φοβισμενη προς το φορτηγακι μου για να μπω μεσα.
    Αφου εβαλα μπρος ξαφνικα εκει που οδηγουσα και στο δρομο δεν υπηρχε κανενας αλλος εκτος
    απο εμενα και το φορτηγακι μου ενα αγνωστο αυτοκινητο που δεν διεκρινα αν ο οδηγος ηταν γυναικα ή αντρας μου εκανε νοημα με τα φωτα ωστε να παω εκει που ηταν παρκαρισμενος στην ακρη του δρομου
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
     
    Mια περίεργη νύχτα...
    Επιστροφή στην κορυφή 
    Σελίδα 1 από 1
     Παρόμοια θέματα
    -

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
    Bella And Edward :: Midnight Inspirations :: Fanfictions-
    Μετάβαση σε: