Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Παιχνίδια Της Αγάπης I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Παιχνίδια Της Αγάπης I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Παιχνίδια Της Αγάπης I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Παιχνίδια Της Αγάπης I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Παιχνίδια Της Αγάπης I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Παιχνίδια Της Αγάπης I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Παιχνίδια Της Αγάπης I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Παιχνίδια Της Αγάπης I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Παιχνίδια Της Αγάπης I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Παιχνίδια Της Αγάπης I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
    Quote of the Week
    "Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

    Carlisle Cullen, Twilight
    Character of the Week
    Rosalie Lillian Hale

    (born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

    She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

    Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
    Μάης 2024
    ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  
    ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
    Bella & Edward Playlist
    Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

    Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

    Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την Άµπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

    Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; Άραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

    Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
    Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


     

     Παιχνίδια Της Αγάπης

    Πήγαινε κάτω 
    ΣυγγραφέαςΜήνυμα
    nansypap
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    nansypap


    Θηλυκό Κριός
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Πάτρα
    Αριθμός μηνυμάτων : 100
    Registration date : 29/09/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Παιχνίδια Της Αγάπης Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Παιχνίδια Της Αγάπης   Παιχνίδια Της Αγάπης I_icon_minitimeΠαρ 13 Απρ 2012 - 14:10

    Παιχνίδια Της Αγάπης


    ΚΕΦΑΛΑΙΟ 1


    Η Μπελλα Σουαν αφέθηκε στη γλυκιά παραζάλη που βάραινε τα βλέφαρά της και χαλάρωσε περισσότερο στο αναπαυτικο κάθισμα του πολυτελούς αυτοκινητου. Η απαλή μουσική που έβγαινε απο τα ηχεία τη νανούριζε. Έτσι, μόλις η μουσική σταμάτησε, εκείνη συνήλθε απο το λήθαργο της και άνοιξε διάπλατα τα καφέ της μάτια γυρίζοντας ανήσυχα προς το μέρος του οδηγού.
    <<Τι συμβαίνει;>> Κοίταξε μπροστά της θεωρώντας ότι μάλλον θα είχε γίνει κάποιο αυτοκινητικό δυστύχημα. Όμως το μονο που φαινόταν έξω απο το παράθυρο ήταν το χιονισμενο ειδυλλιακό τοπίο.
    <<Κοντεύουμε να φτάσουμε>>, την πληροφόρησε ο Αλεξ Σουαν, ο ξάδελφός της που εξαιτίας του είχε αποφασίσει να κάνει αυτό το ταξίδι, τόσα χιλιόμετρα μακριά απο το Λονδίνο.
    Ανασηκώθηκε στο κάθισμά της και τον κοίταξε με περιέργεια.
    <<Τι σ'έκανε να πάρεις ξαφνικά αυτή τη σοβαρή έκφραση;>>
    Ο Αλεξ χτύπησε ρυθμικά τα δάχτυλά του στο τιμόνι. <<Τίποτα το ιδιαίτερο. Απλώς σκεφτόμουν πως θα ήταν καλό να σε προειδοποιήσω για τον Εντουαρντ, αυτό είναι όλο>>
    Η Μπελλα ανασήκωσε τα φρύδια της. Απορουσε με τα λόγια του αδερφού της, καθώς πρώτη φορά της μιλούσε για τον εργοδότη του. Το μόνο που ήξερε η ίδια ήταν πως εκείνος αντιμετώπιζε σοβαρά προβληματα με τον υπολογιστή του και, επειδή η ίδια δυσκολευόταν να χαλάσει χατίρι στον ξάδερφό της, είχε συμφωνήσει να προσφέρει την βοήθειά της. Ήταν ιδιοκτητρια μιας μικρής αλλά επικερδούς εταιρείας που ασχολιόταν με εγκατασταση προγραμμάτων σε υπολογιστές και συντηρηση του μηχανογραφικού εξοπλισμού.
    <<Μα τι συμβαίνει με αυτόν;>> ρώτησε κάπως εκνευρισμένη, που της μιλούσε γι'αυτό το θέμα την ώρα που πια κόντευαν να φτάσουν στον προορισμό τους. <<Πες μου λοιπόν το χειρότερο. Πρόκειται για κανένα τέρας;>>
    <<Ε, όχι ακριβώς. Νομίζω πως ο καλύτερος τρόπος να περιγράψεις τον Εντουαρντ Καλλεν θα ήταν να πεις πως είναι μεγάλος γύναικοκατακτητης, χωρίς να κάνει την παραμικρή προσπαθεια να το κρύψει>>, απάντησε εκείνος με σοβαρό υφός.
    Η περιγραφή του της κίνησε την περιέργεια, ποτέ μέχρι τώρα δεν είχε γνωρίσει κάποιο γνήσιο κορτακια. Άραγε πόσο όμορφος θα είναι; αναρωτήθηκε. Πώς θα κατακταει τις γυναίκες; Θεώρησε πως προφανώς θα είναι ελκυστικός και ακαταμάχητος και ένιωσε μια ανατριχίλα να διαπερνά την ραχοκοκαλιά της, καθώς τον φαντάστηκε να την φλερτάρει. Για την ίδια δεν υπήρχε τίποτα πιο διασκεδαστικό απο ένα σύντομο, χωρίς δεσμεύσεις, φλερτ μ'ένα γοητευτικό άντρα. Χαμογέλασε, χαρούμενη με την απροσδόκητη τροπή που έπαιρνε το επαγγελματικής φύσης Σαββατοκύριακο της. <<Μέχρι στιγμής ακούγεται πολύ ενδιαφέρον. Πες μου τα όλα! >> τον παρότρυνε με απροκάλυπτο ενθουσιασμό.

    Ο ξαδερφος της αναστενάξε ελαφρά, καθώς δεν είχε ξαφνιαστει καθόλου απο την αντίδρασή της. Ήξερε άλλωστε ότι η Μπελλα ήταν ενθουσιώδης τύπος γυναίκας και αντιμετώπιζε τα πάντα σαν ένα είδος περιπετειας. Το πιθανότερο ήταν πως εκείνη δε θα ακολουθούσε την συμβουλή του, αποφεύγοντας τον Εντουαρντ Καλλεν, αλλά θα αντιμετώπιζε σαν πρόκληση το να φλερτάρει μαζί του. Το πρόβλημα ήταν πως ο εργοδότης του δεν έμοιαζε καθόλου με τους υπολοιπους άντρες, γεγονός που τον έκανε να ανησυχεί μια και υπήρχε πραγματικός κίνδυνος να την πληγώσει. <<Κοίταξε, Μπελς, μιλάω πολύ σοβαρά. Ο Εντουαρντ είναι το αφεντικό μου και τον συμπαθώ, αλλά από εκεί και πέρα δεν είμαι υποχρεωμένος να εγκρίνω την συμπεριφορά του προς το αντίθετο φύλο. Κυνηγάει όποια όμορφη γυναίκα βρεθεί μπροστά του με πρωτοφανή μαεστρία και αποφασιστικότητα. Μη φανταστείς ότι τους φέρεται άσχημα, αλλά το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι μια εφήμερη ερωτική περιπετεια. Δεν τίθεται καν το θέμα του γάμου. Και ουσιαστικά αυτός είναι ο λόγος που βρίσκεσαι σήμερα εδώ>>.

    Αντί να πτοηθει από τα λεγόμενά του ξαδερφου της, η Μπελλα ένιωσε ακόμα περισσότερη περιέργεια. <<Εννοεις πως κάποια γυναίκα προξένησε τη βλάβη στον υπολογιστή του;>>
    <<Ναι, εναντιώθηκε στην απόφασή του να διακόψουν τη σχέση τους, μπήκε στο σπίτι του όταν εκείνος έλειπε και προσπάθησε να σβήσει όλα τα αρχεία του υπολογιστή. Τελικά κατέρρευσε όλο το σύστημα... Δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς έχει συμβεί, γιατί είμαι αρκετά άσχετος μ'αυτά τα πράγματα, αλλά απ'ότι κατάλαβα απο τον ίδιο, πρέπει να έχει προκληθεί μεγάλη ζημιά>>.
    <<Κατάλαβα>>, μουρμούρισε η Μπελλα, βρίσκοντας πολύ έξυπνο τον τρόπο που τον είχε εκδικηθεί η πρώην φίλη του. Σίγουρα είχε κάνει κάτι πιο πρωτότυπο από το να του καταστρέψει όλα τα κοστούμια. Η συγκεκριμένη γυναίκα σίγουρα είχε στυλ.
    Ο Αλεξ αναστεναξε ξανά. Άναψε το αριστερό φλας και έστριψε σε έναν κάθετο του κεντρικού δρόμου. <<Ουσιαστικά, μου τηλεφωνησε χθες και με ρώτησε αν γνώριζα κάποιον που θα μπορούσε να τον βοηθήσει. Ξέρω πως επιλέγει πολύ προσεκτικά τους επαγγελματικούς του συνεργάτες. Πρότεινα εσένα επειδή είσαι δικός μου άνθρωπος και εχέμυθη σε τέτοιου είδους ζητήματα. Όμως τώρα συνειδητοποιώ πως φέρνοντας σε σε επαφή μαζί του, είναι σαν να σε ρίχνω κατευθείαν στο στόμα του λύκου>>.
    <<Επειδή πιστεύεις πως θα ήθελε να προσθέσει και το δικό μου όνομα στη λίστα των κατακτήσεων του;>>
    Έστρεψε το βλέμμα του προς το μέρος της και την κοίταξε με νόημα.<<Είμαι σίγουρος πως καλύπτεις πλήρως τις προδιαγραφές του>>.
    Εκείνη μορφασε. Αυτό που της έλεγε ακουγόταν πολλά υποσχόμενο. <<Σαν να μου λες δηλαδή ότι αρκεί που αναπνέω;>> τον ρώτησε χλευαστικα.
    <<Εννοώ ότι είσαι όμορφη γυναίκα>>, της εξήγησε εκείνος. Η Μπελλα έσκυψε προς το μέρος του και τον χάιδεψε τρυφερά στο μπράτσο.
    <<Σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια>>, του είπε θερμά, αναγκάζοντάς τον να της ανταποδώσει το χαμόγελο.
    <<Το εννοώ έτσι κι αλλιώς>>.

    Κάθισε πιο αναπαυτικά και κοιτάζοντας έξω διαπίστωσε πως περνούσαν δίπλα απο μια παγωμένη λίμνη, έμεινε να παρατηρεί μαγεμένη την επιβλητική ομορφιά του τοπίου. Το χιόνι την ηρεμούσε και γι'αυτό η αγαπημένη της εποχή ήταν ο χειμώνας. Όμως ακόμα και η συγκεκριμένη θέα αδυνατούσε να τραβήξει τις σκέψεις της απο το μυστηριώδη άντρα που σύντομα επρόκειτο να γνωρίσει.

    Δεν την ενοχλούσε το ότι ο γάμος δε συμπεριλαμβανοταν στα μελλοντικά σχέδιά του, ένιωθε σχεδόν βέβαιη ότι ο συγκεκριμένος δεν ενσάρκωνε τον τύπο του άντρα που προτιμούσε η ίδια. Το όνειρό της ήταν να γνωρίσει κάποιον που θα της ξυπνούσε την επιθυμία να περάσει μαζί του την υπόλοιπη ζωή της. Ήλπιζε πως κάποια μέρα θα τον γνώριζε και ήξερε πως θα τον καταλάβαινε με την πρώτη ματιά. Ο ερωτάς τους θα ήταν κεραυνοβόλος και παράφορος, γιατί συνήθως η λογική έπαυε να λειτουργεί όταν επρόκειτο για ζητήματα της καρδιάς. Ενόσω όμως θα περίμενε τον τέλειο άντρα, δεν είχε κανένα πρόβλημα να διασκεδάζει με γοητευτικά άτομα, ακόμα κι αν δεν ήταν οι άντρες της παντρειας. Τη συναρπαζε το γεγονός ότι ο συγκεκριμένος είχε αναγάγη το φλερτ σε επιστήμη και ανυπομονούσε να τον γνωρίσει. Πίστευε ότι ο Αλεξ δεν είχε κανένα λόγο να ανησυχεί, γιατί ήταν αποφασισμένη να μην ενσαρκώσει την επόμενη κατάκτηση του Εντουαρντ Καλλεν. <<Ώστε έτσι λοιπόν, ο κύριος Καλλεν έχει συνηθίσει να μην του αντιστέκεται καμία γυναίκα, έτσι δεν είναι;>>
    <<Υποθέτω πως το ότι είναι πλούσιος και εμφανίσιμος παίζει αρκετά σημαντικό ρόλο>>, παρατήρησε ο Αλεξ ειρωνικά. <<Οι περισσότερες γυναίκες είναι πρόθυμες να στηθούν στην ουρά για να βγουν μια φορά μαζί του! >>
    <<Αχ, αυτή η ακαταμάχητη δύναμη της ερωτικής έλξης! >> μονολογησε η Μπελλα. Είχε πέσει και η ίδια στην παγίδα να ερωτευτεί τον λάθος άνθρωπο. Ήξερε πως υπήρχε μια συγκεκριμένη κατηγορία αντρών που συνήθιζαν να αλλάζουν τις γυναίκες σαν τα πουκαμισα. Στα είκοσι τέσσερα της χρόνια, είχε μόνο δύο σοβαρές σχέσεις στο ενεργητικό της. Δεν είχε κανένα πρόβλημα να περιορίζει τις επαφές της με τους άντρες σε πλατωνικό επίπεδο, καθώς το σεξ από μόνο του δεν έπαιζε ποτέ καθοριστικό ρόλο στις επιλογές της. <<Με τι ασχολείται αυτός ο άντρας; Εννοώ, κάνει κάτι άλλο πέρα από το να κυνηγάει γυναίκες;>>
    <<Είναι επιχειρηματίας και ιδιοκτήτης πολλών κατασκευαστικών εταιρειών ανά τον κόσμο. Μπορεί πολλές φορές να γίνεται αδίστακτος στις συναλλαγές του, αλλά γενικά χαίρει σεβασμού και εκτίμησης από τους περισσότερους οικονομικούς παράγοντες. Ανέλαβε την επιχείρηση όταν πέθανε ο πατέρας του, που την είχε ιδρύσει αρχικά. Και πάρα πολύ γρήγορα κατάφερε να δημιουργήσει μια μικρή αυτοκρατορία. Έχει εξελιχθεί σ' έναν πολύ ισχυρό άντρα, μα όπως όλοι οι ισχυροί άντρες, είναι αρκετά αυταρχικός και θέλει να γίνονται όλα με το δικό του τρόπο>>.

    Αυτό ήταν κάτι που δεν ενοχλούσε ιδιαίτερα την Μπελλα, γιατί είχε μεγαλώσει σε μια οικογένεια όπου ήταν το μικρότερο παιδί και το μοναδικό κορίτσι. Έτσι είχε συνηθίσει να περιβάλλεται από άντρες που προσπαθούσαν να της επιβάλλουν το δικό τους τρόπο σκέψης. Καθώς μεγάλωνε, οι διαμάχες τους εξελίσσονταν σε ιστορικούς καυγάδες, μιας κι εκείνη δεν έπαυε να αποτελεί γνήσιο τέκνο του πατέρα της, απόλυτη στις απόψεις της, ακριβώς όπως και οι υπόλοιποι της οικογένειας.
    <<Ειλικρινά, πιστεύεις ότι υπάρχει πιθανότητα να μου αρέσει αυτός ο άντρας;>>
    <<Θέλω να ελπίζω ότι όχι>>, απάντησε με στόμφο ο Αλεξ. Φυσικά, δεν ένιωθε καθόλου σίγουρος για την τροπή που θα έπαιρνε η συγκεκριμένη γνωριμία, μια και θεωρούσε ότι η ξαδέρφη του είχε τελείως απρόβλεπτο χαρακτήρα. <<Πάντως σύμφωνα με όλα όσα έχουν δει τα μάτια μου τους μήνες που εργάζομαι εκεί, δεν υπάρχει γυναίκα που να μην υποκύπτει έστω και αθέλητα στη γοητεία του >>.

    Η Μπελλα γέλασε αυθόρμητα. Ένιωθε όμως κάπως πειραγμένη, γιατί το υπονοούμενο του φανερωνε ξανά το πόσο καλά την γνώριζε. <<Σ' ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη που μου δείχνεις, αλλά δεν σου περνάει καθόλου απ' το μυαλό ότι μπορεί πολύ απλά να μη μου αρέσει; Από το νόμο των πιθανοτήτων και μόνο, θα πρέπει να υπάρχουν γυναίκες που να μένουν αδιάφορες στην εξεζητημένη, ναρκισσιστική γοητεία του>>.
    <<Ακόμα κι αν υπάρχουν, εσύ δεν είσαι μια από αυτές, καθώς από τη φύση σου έχεις την τάση να φλερτάρεις μόνο και μόνο για να διασκεδάσεις, χωρίς ούτε καν να σου αρέσει ο άλλος. Απλώς μην μπλέξεις μ'αυτόν>>, της ζήτησε με επιτακτικό τόνο. <<Προσπάθησε να προστατευσεις τον εαυτό σου, Μπελς, και βγάλ'τον από το μυαλό σου. Δεν είναι ένας άντρας που θα μπορούσες να παίξεις μαζί του>>.

    Η Μπελλα δεν μπορούσε να μην εκτιμήσει το ενδιαφέρον και την ευθύτητα του. Άλλωστε αυτοί οι δύο ήταν οι βασικοί λόγοι που αγαπούσε τόσο τον ξάδερφό της. Δεν μπορούσε όμως να μην σκεφτεί ότι είχε βιαστεί να βγάλει τα συμπεράσματά του. Παραδεχοταν ότι η περιγραφή του ίσως να της είχε κεντρίσει πολύ το ενδιαφέρον για ερωτικές περιπέτειες, όμως αυτό δε σήμαινε τίποτα, γιατί ανά πάσα στιγμή μπορούσε να αλλάξει γνώμη και να μην προχωρήσει. <<Λαμβάνω σοβαρά υπόψη μου τη συμβουλή σου, αλλά προς το παρόν επιφυλάσσομαι να βγάλω συμπεράσματα. Μην ξεχνας ότι δεν τον έχω καν γνωρίσει ακόμα! >>
    Βέβαια ήξερε πως αυτό θα γινόταν πολύ σύντομα. Παρέμεινε έπειτα σιωπηλή, μέχρι που ο Αλεξ στάθμευσε το αυτοκίνητο στο προαύλιο ενός μεγάλου πέτρινου σπιτιού.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    nansypap
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    nansypap


    Θηλυκό Κριός
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Πάτρα
    Αριθμός μηνυμάτων : 100
    Registration date : 29/09/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Παιχνίδια Της Αγάπης Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παιχνίδια Της Αγάπης   Παιχνίδια Της Αγάπης I_icon_minitimeΠαρ 7 Σεπ 2012 - 3:10

    Κεφαλαιο 2

    Η Μπελλα βγήκε από το αυτοκίνητο και πρόσεξε αμέσως την διαφορά των χρωμάτων στους τοίχους που φανερωνε ότι μια καινούρια πτέρυγα είχε προστεθεί πρόσφατα στο παλιό αρχοντικό. «Ώστε εδώ είναι η λυκοφωλια του;»
    Ο Αλεξ έβγαλε τις αποσκευές τους από το πορτ μπαγκάζ και κατευθύνθηκε προς την είσοδο. «Ελα να τον γνωρίσεις. Ελπίζω να κουβαλας μαζί σου καμία σκελιδα σκόρδο!»
    «Χαζουλη, το σκόρδο σε προφυλάσσει μόνο από τους βρικόλακες. Αυτό που ίσως να χρειαστώ είναι μια ασημένια σφαίρα, αλλά νομίζω πως εχω ξεμείνει από τέτοια. Θυμήσου να το προσθέσω στην λίστα με τα ψώνια».
    «Τώρα μπορείς να αστειεύεσαι όσο θες», παρατηρησε ο Άλεξ , βλέποντας τη να έχει διάθεση να διακωμωδησει την κατάσταση. «Όμως εύχομαι να μη σου βγει ξινό στο τέλος».
    Η Μπελλα τύλιξε το χέρι της γύρω από το μπράτσο του και τον τσίμπησε ελαφρά. «Μην ανησυχείς ξαδερφουλη μου, μπορώ και μόνη μου να προστατέψω τον εαυτό μου».
    Ο Άλεξ ήθελε να της ξεκαθαρίσει ότι αυτό δεν θα τον ανακουφιζε όμως εκείνη την στιγμή άνοιξε η πόρτα και μια γυναίκα γύρω στα εξήντα τους υποδέχτηκε χαμογελώντας.
    «Καλησπέρα κύριε Σουαν . Απ' ότι βλέπω δεν πρέπει να πετύχατε πολύ κίνηση στο δρόμο». Έγνεψε ευγενικά στην Μπελλα και έκανε μερικά βήματα προς τα πίσω για να τους αφήσει να περάσουν.
    «Ήρθα όσο πιο γρήγορα μπορούσα, μιας και ξέρω ότι θα κάθεται σε αναμμένα κάρβουνα», εξήγησε ο Άλεξ καθώς έμπαιναν μέσα κι ένιωσαν την ευχάριστη ζεστασιά που επικρατούσε στο εσωτερικό του σπιτιού. «Η Αγκνες είναι η οικονόμος του σπιτιού ένας πραγματικά υπέροχος άνθρωπος. Αγκνες να σου συστήσω την ξαδερφη μου, την Μπελλα. Βρίσκεται εδώ για να λύσει το πρόβλημα».
    Η μεσόκοπη γυναίκα κοίταζε την Μπελλα πιο προσεκτικά και ανατίναξε, σχεδόν κωμικα . «Ωχ, Θεέ μου.»
    Η Μπελλα ανασηκωσε τα φρύδια της και την κοίταξε συνοφρυωμενη .«Υπάρχει κάποιο πρόβλημα;»
    «Κάθε άλλο, αγαπητή μου είστε και οι δύο ευπρόσδεκτοι», απάντησε η Αγκνες καθώς έκλεινε την πόρτα του σπιτιού. «Το μοναδικό πρόβλημα είναι ότι είσαι... πολύ όμορφη».



    Συνεχίζεται....
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    nansypap
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    nansypap


    Θηλυκό Κριός
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Πάτρα
    Αριθμός μηνυμάτων : 100
    Registration date : 29/09/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Παιχνίδια Της Αγάπης Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παιχνίδια Της Αγάπης   Παιχνίδια Της Αγάπης I_icon_minitimeΠαρ 7 Σεπ 2012 - 15:34

    μόλις ενεργοποιήσει μια ολόκληρη σειρά αλυσιδωτών αντιδράσεων και βεβαιώθηκε αμέσως ότι η έλξη ήταν έντονη και αμοιβαία.
    Τα μάτια του εξακολουθούσαν να ταξιδεύουν κατά μήκος του κορμιού της. Η Μπελλα μετάνιωσε αυθόρμητα που δε φορούσε κάτι πιο συντηρητικό από την κόντη της φούστα και τις μπότες που έφταναν μέχρι το γόνατο. Κατέβαλε φιλότιμες προσπάθειες να κρύψει την ταραχή της και να ανακτήσει την αυτοκυριαρχία της.
    «Εσυ πάλι ποια είσαι;» ρώτησε ο Εντουαρντ Καλλεν με έκδηλη περιέργεια. Εκείνη κατάλαβε πως τα λεγόμενα της σχετίζονταν με τον οικοδεσπότη και δεν κατάφερε να συγκρατήσει τα γέλια της.
    «Μην ανησυχείς, Αγκνες. Ο Αλεξ ήδη πρόλαβε να με ενημερώσει και μου είπε μερικά πράγματα για τον τριχωτό μας φιλο».
    Τώρα ήταν η σειρά της οικονόμου να την κοιτάξει παραξενεμενη. «Τριχωτό;»
    Χαμήλωσε το κεφάλι της κοντά στο αυτί της Αγκνες. «Το λύκο του σπιτιού», ψιθύρισε εμπιστευτικα . «Μη φοβάσαι, μπορώ να προφυλαξω τον εαυτό μου από τα δόντια του».
    «Μη δίνεις σημασία Αγκνες», είπε ο Άλεξ, καθώς άφηνε τις αποσκευές δίπλα στην πόρτα και έβγαζε το παλτό του. «Η ξαδερφη μου έχει ανεπτυγμένη την αίσθηση του χιούμορ», πρόσθεσε. Η οικονόμος πήρε τα παλτα τους και κοίταξε την Μπελλα με μια λάμψη στα μάτια της.
    «Νομίζω πως κάποιος μόλις τώρα βρήκε το ταίρι του, κι ας μην το γνωρίζει ακόμα. Κατ' αρχην, δεν έχει ιδέα ότι είσαι γυναίκα. Εκείνος περιμένει κάποιον άντρα. Θα τον βρείτε στη βιβλιοθήκη να κόβει βόλτες και να μουρμουρίζει βρισιές. Θα ετοιμάσω λίγο καφέ και θα σας τον φέρω σε λίγο. Εκτός κι αν προτιμάτε κάτι πιο δυνατό».
    Και οι δύο δήλωσαν ότι προτιμούσαν καφέ και ο Άλεξ την οδήγησε στο πίσω μέρος του σπιτιού, όπου βρισκόταν η βιβλιοθήκη. Η Μπελλα ένιωσε ένα σκίρτημα στην καρδιά της, καθώς μπήκαν μέσα στην αίθουσα. Ακούστηκε αμέσως μια βραχνή φωνή που τους χαιρετούσε.
    «Έλεγα πως δε θα φτάνατε ποτέ!» παρατηρησε. Η Μπελλα έκανε μια γκριματσα. Ο τύπος φαινόταν πως είχε πονοκέφαλο. τον άντρα για τον οποίο είχε ακούσει τόσα πολλά. Συμπέρανε αμέσως ότι ο Εντουαρντ Καλλεν ήταν πράγματι πολύ εντυπωσιακός άντρας. Στεκόταν δίπλα στο αναμμένο τζάκι που πρόσφερε περισσότερο φως στο χώρο και τον ζεσταινε. Ήταν ένας ψηλός άντρας με φαρδιους ώμους και λεπτό, καλογυμνασμενο κορμί. Φορούσε ένα τζιν που τόνιζε τα γεροδεμενα πόδια του κι ένα μαύρο πουλόβερ. Πρέπει να ήταν γύρω στα τριάντα. Εκείνη παρατηρησε τα ακαταστατα χάλκινα μαλλιά του και τα πράσινα μάτια του που έπαιρναν μια λάμψη καθώς η λάμψη της φωτιάς αντανακλούσε πάνω τους.
    Δεν υπήρχε καμία αμφιβολία ο οικοδεσπότης ήταν ένας πολύ γοητευτικός άντρας. Στην πραγματικότητα ήταν ο πιο γοητευτικός απ' όσους άλλους μπορούσε να θυμηθεί. Ήταν ένας κούκλος. Μπορούσε να διαισθανθεί την λάμψη του ακόμα και από τόσο μακριά που βρισκόταν. Ξαφνικά τα νεύρα της τεντωθηκαν στο έπακρο κι ένιωσε μια ανατριχίλα στη ραχοκοκαλιά της. Κατάλαβε πως της ήταν αδύνατο να αγνοήσει αυτόν τον άντρα.
    «Καθώς δεν ήταν δυνατό να πετάξουμε με το αυτοκίνητο αποφεύγοντας τα υπόλοιπα, νομίζω πως ήρθαμε εξαιρετικά γρήγορα», του είπε προτού ακόμα ο Άλεξ να τους συστήσει, ένιωσε στιγμιαία πάνω της τα έντονα πράσινα μάτια του. Τα μάτια που διέθετε θα μπορούσαν κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες να προκαλέσουν ολοκληρωτική σύγχυση στις αισθήσεις μιας γυναίκας. Αισθάνθηκε ξαφνικά κυριευμενη από ανάμεικτα συναισθήματα, έχοντας αιχμαλωτιστεί από το αδυσώπητο βλέμμα του. Συνειδητοποίησε ότι υπήρχε ένας


    εξαιρετικός ερωτισμός ανάμεσα τους, που είχε
    Η Μπελλα σχεδόν τον λυπήθηκε. Έκανε ένα βήμα μπροστά, βλέποντας για πρώτη φορά
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    nansypap
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    nansypap


    Θηλυκό Κριός
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Πάτρα
    Αριθμός μηνυμάτων : 100
    Registration date : 29/09/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Παιχνίδια Της Αγάπης Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παιχνίδια Της Αγάπης   Παιχνίδια Της Αγάπης I_icon_minitimeΠαρ 7 Σεπ 2012 - 15:51

    μόλις ενεργοποιήσει μια ολόκληρη σειρά αλυσιδωτών αντιδράσεων και βεβαιώθηκε αμέσως ότι η έλξη ήταν έντονη και αμοιβαία.
    Τα μάτια του εξακολουθούσαν να ταξιδεύουν κατά μήκος του κορμιού της. Η Μπελλα μετάνιωσε αυθόρμητα που δε φορούσε κάτι πιο συντηρητικό από την κόντη της φούστα και τις μπότες που έφταναν μέχρι το γόνατο. Κατέβαλε φιλότιμες προσπάθειες να κρύψει την ταραχή της και να ανακτήσει την αυτοκυριαρχία της.
    «Εσυ πάλι ποια είσαι;» ρώτησε ο Εντουαρντ Καλλεν με έκδηλη περιέργεια.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    nansypap
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    nansypap


    Θηλυκό Κριός
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Πάτρα
    Αριθμός μηνυμάτων : 100
    Registration date : 29/09/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Παιχνίδια Της Αγάπης Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παιχνίδια Της Αγάπης   Παιχνίδια Της Αγάπης I_icon_minitimeΣαβ 8 Σεπ 2012 - 16:20

    « Είμαι η γυναίκα που προσδοκούσες να μπει στη ζωή σου», του απάντησε αυθόρμητα με ύφος που φανερωνε αισθησιασμό και ειρωνεία ταυτόχρονα.
    «Ώστε έτσι λοιπόν», σχολίασε κοφτά ο Εντουαρντ. Όμως οι μικρές σπίθες που φώτιζαν τα μάτια του φανερωναν ότι απολάμβανε την σκηνή όσο κι εκείνη.
    Ο Άλεξ στάθηκε ανάμεσα τους και κοίταξε την Μπελλα με ένα ύφος που φανερωνε ότι δεν δεχόταν αντιρρήσεις. «Μπελλα, κοφ'το τώρα».
    «Εσυ να σταματήσεις Άλεξ», του είπε ο Εντουαρντ ήρεμα αλλά εξίσου επιτακτικά. «Η συζήτηση μόλις τώρα άρχισε να αποκτά ενδιαφέρον», πρόσθεσε καθώς προχώρησε προς το μέρος της και χαμογέλασε νωχελικά. «Ώστε λοιπόν, λες ότι εσένα περίμενα...»
    Η Μπελλα του έγνεψε καταφατικά, καθώς προσπαθούσε να ηρεμήσει τους χτύπους της καρδιάς της.«Και μάλιστα με μεγάλη ανυπομονησία, αν κατάλαβα καλά».
    Ανασηκωσε απολογητικα τους ώμους του χωρίς να παίρνει το βλέμμα του από πάνω της. «Τώρα τελευταία η διάθεση μου έχει χαλάσει πάρα πολύ, αλλά μόλις τώρα νιώθω πως άρχισε να καλυτερεύει ».
    «Η αλήθεια είναι πως μπορώ να κατευναζω τους ανθρώπους » απάντησε εκείνη χαμογελώντας του θερμα , έχοντας πλήρη επίγνωση της εξωφρενικα προκλητικής συμπεριφοράς της. «Για την ακρίβεια οι περισσότεροι που με γνωρίζουν νιώθουν την επιθυμία να με φιλησουν και να με αγκαλιάσουν».
    «Μπορώ να το καταλάβω πολύ καλά αυτό, γιατί κι εγώ έτσι νιώθω αυτή τη στιγμή».

    Η Μπελλα έτεινε το χέρι της προς το μέρος του για να τον κρατήσει σε απόσταση. Είχε σιγουρευτεί πια ότι μπροστά της στεκόταν ένας χαρισματικός άντρας, που μπορούσε να κάνει την πλειοψηφία των γυναικών να αγνοήσουν κάθε ηθικό φραγμό. «Ασε τις αγκαλιές για μετά. Πρώτα θέλω να εχω την ευκαιρία να σου αποδείξω τις ικανότητες μου».
    «Ομολογώ πως είμαι ήδη εντυπωσιασμένος» είπε ο Εντουαρντ, χωρίς να πάψει στιγμή να χαμογελάει.
    Ο Άλεξ που είχε εκνευριστεί από την συμπεριφορά τους, μπήκε ξανά ανάμεσα τους και έπιασε την Μπελλα σφιχτά από το χέρι.«Αρκετά ως εδώ», αναφώνησε. Εκείνη τον κοίταξε σαν να είχε ξεχάσει εντελώς την παρουσία του. «Περιμένω πότε θα τελειώσετε τα παιχνίδια, για να μπορέσω επιτέλους να σας συστήσω».
    Ένιωσε τα μαγουλα της να κοκκινιζουν και κοίταξε απολογητικα τον ξαδερφο της.

    Ο Άλεξ εκμεταλεύτηκε την σιωπή που επικρατησε για να κάνει τις απαραίτητες συστάσεις. «Εντουαρντ, να σου γνωρίσω την ξαδερφη μου, την Μπελλα Σουαν. Έχει έρθει να φτιάξει τον υπολογιστή σου».
    «Α, τώρα καταλαβαίνω», είπε εκείνος προσπαθώντας να κρύψει την έκπληξη του. «Αυτό εννοούσες όταν έλεγες ότι είσαι η γυναίκα που περίμενα».
    «Με ανυπομονησία», πρόσθεσε εκείνη ετοιμολογα.
    «Ας ελπίσουμε λοιπόν ότι είσαι καλή στην δουλειά σου όσο και με τα λογοπαίγνια, Μπελλα Σουαν».
    Εκείνη γέλασε κοφτά. «Με όλη την μετριοφροσύνη που με διακρίνει, μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι είμαι πολύ καλύτερη στη δουλειά μου από τα λογοπαίγνια».
    «Φαντάσου να μην ήσουν και μετριόφρων», παρατηρησε ο ντουαρντ χαμογελώντας ειρωνικά. «Δεν είσαι άνθρωπος χαμηλών τόνων, έτσι δεν είναι;»γγγγφφφφ

    Ανασηκωσε αδιάφορα τους ώμους της και κοίταξε με νόημα τον ξαδερφο της .
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    nansypap
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    nansypap


    Θηλυκό Κριός
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Πάτρα
    Αριθμός μηνυμάτων : 100
    Registration date : 29/09/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Παιχνίδια Της Αγάπης Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παιχνίδια Της Αγάπης   Παιχνίδια Της Αγάπης I_icon_minitimeΣαβ 8 Σεπ 2012 - 16:30

    « Είμαι η γυναίκα που προσδοκούσες να μπει στη ζωή σου», του απάντησε αυθόρμητα με ύφος που φανερωνε αισθησιασμό και ειρωνεία ταυτόχρονα.
    «Ώστε έτσι λοιπόν», σχολίασε κοφτά ο Εντουαρντ. Όμως οι μικρές σπίθες που φώτιζαν τα μάτια του φανερωναν ότι απολάμβανε την σκηνή όσο κι εκείνη.
    Ο Άλεξ στάθηκε ανάμεσα τους και κοίταξε την Μπελλα με ένα ύφος που φανερωνε ότι δεν δεχόταν αντιρρήσεις. «Μπελλα, κοφ'το τώρα».
    «Εσυ να σταματήσεις Άλεξ», του είπε ο Εντουαρντ ήρεμα αλλά εξίσου επιτακτικά. «Η συζήτηση μόλις τώρα άρχισε να αποκτά ενδιαφέρον», πρόσθεσε καθώς προχώρησε προς το μέρος της και χαμογέλασε νωχελικά. «Ώστε λοιπόν, λες ότι εσένα περίμενα...»
    Η Μπελλα του έγνεψε καταφατικά, καθώς προσπαθούσε να ηρεμήσει τους χτύπους της καρδιάς της.«Και μάλιστα με μεγάλη ανυπομονησία, αν κατάλαβα καλά».
    Ανασηκωσε απολογητικα τους ώμους του χωρίς να παίρνει το βλέμμα του από πάνω της. «Τώρα τελευταία η διάθεση μου έχει χαλάσει πάρα πολύ, αλλά μόλις τώρα νιώθω πως άρχισε να καλυτερεύει ».
    «Η αλήθεια είναι πως μπορώ να κατευναζω τους ανθρώπους » απάντησε εκείνη χαμογελώντας του θερμα , έχοντας πλήρη επίγνωση της εξωφρενικα προκλητικής συμπεριφοράς της. «Για την ακρίβεια οι περισσότεροι που με κγνωρίζουν νιώθουν την επιθυμία να με φιλησουν και να με αγκαλιάσουν».
    «Μπορώ να το καταλάβω πολύ καλά αυτό, γιατί κι εγώ έτσι νιώθω αυτή τη στιγμή».

    Η Μπελλα έτεινε το χέρι της προς το μέρος του για να τον κρατήσει σε απόσταση. Είχε σιγουρευτεί πια ότι μπροστά της στεκόταν ένας χαρισματικός άντρας, που μπορούσε να κάνει την πλειοψηφία των γυναικών να αγνοήσουν κάθε ηθικό φραγμό. «Ασε τις αγκαλιές για μετά. Πρώτα θέλω να εχω την ευκαιρία να σου αποδείξω τις ικανότητες μου».
    «Ομολογώ πως είμαι ήδη εντυπωσιασμένος» είπε ο Εντουαρντ, χωρίς να πάψει στιγμή να χαμογελάει.
    Ο Άλεξ που είχε εκνευριστεί από την συμπεριφορά τους, μπήκε ξανά ανάμεσα τους και έπιασε την Μπελλα σφιχτά από το χέρι.«Αρκετά ως εδώ», αναφώνησε. Εκείνη τον κοίταξε σαν να είχε ξεχάσει εντελώς την παρουσία του. «Περιμένω πότε θα τελειώσετε τα παιχνίδια, για να μπορέσω επιτέλους να σας συστήσω».
    Ένιωσε τα μαγουλα της να κοκκινιζουν και κοίταξε απολογητικα τον ξαδερφο της.

    Ο Άλεξ εκμεταλεύτηκε την σιωπή που επικρατησε για να κάνει τις απαραίτητες συστάσεις. «Εντουαρντ, να σου γνωρίσω την ξαδερφη μου, την Μπελλα Σουαν. Έχει έρθει να φτιάξει τον υπολογιστή σου».
    «Α, τώρα καταλαβαίνω», είπε εκείνος προσπαθώντας να κρύψει την έκπληξη του. «Αυτό εννοούσες όταν έλεγες ότι είσαι η γυναίκα που περίμενα».
    «Με ανυπομονησία», πρόσθεσε εκείνη ετοιμολογα.
    «Ας ελπίσουμε λοιπόν ότι είσαι καλή στην δουλειά σου όσο και με τα λογοπαίγνια, Μπελλα Σουαν».
    Εκείνη γέλασε κοφτά. «Με όλη την μετριοφροσύνη που με διακρίνει, μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι εείμαι πολύ καλύτερη στη δουλειά μου απ'όσο στα
    «Φαντάσου να μην ήσουν και μετριόφρων», παρατηρησε οουαρντ χαμογελώντας ειρωνικά. «Δεν είσαι άνθρωπος χαμηλών τόνων, έτσι δεν είναι;»γγγγφφφφ

    Ανασηκωσε αδιάφορα τους ώμους της και κοίταξε με νόημα τον ξαδερφο της .
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    nansypap
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    nansypap


    Θηλυκό Κριός
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Πάτρα
    Αριθμός μηνυμάτων : 100
    Registration date : 29/09/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Παιχνίδια Της Αγάπης Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παιχνίδια Της Αγάπης   Παιχνίδια Της Αγάπης I_icon_minitimeΣαβ 8 Σεπ 2012 - 16:31

    «Μεγάλωσα σε μια οικογένεια όπου έπρεπε να ανεβαζω τον τόνο της φωνής μου και να διεκδικώ αυτό που θέλω, έπρεπε να επιβιώσω σε ένα ανδροκρατούμενο περιβάλλον».
    «Απ'ότι καταλαβαίνω, θα πρέπει να υπήρχε μεγάλη ανταγωνιστικότητα».
    «Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο δύσκολο είναι, όταν είσαι το μικρότερο από τέσσερα παιδιά και παράλληλα το μοναδικό κορίτσι», καθώς τύλιξε το χέρι της γύρω από το μπράτσο του Άλεξ και τον κοίταξε γλυκά. «Ο συγκεκριμένος εκπρόσωπος της οικογένειας Σουαν αποτελεί ευτυχώς την εξαίρεση του κανόνα. Είναι αρκετά προστατευτικός μαζί μου, αποφεύγοντας τος περισσότερες φορές να με καταπιέζει».
    Ο Εντουαρντ ετριψε το πιγούνι του και τους κοίταξε προκλητικά. «Και προφανώς αυτό σημαίνει ότι σε προειδοποίησε για την συνάντηση σου με τον Κακό Λύκο».
    «Βεβαίως, γιατι με αγαπάει και δεν θα ήθελε να καταλήξω στα δόντια του, όπως η κοκκινοσκουφίτσα».
    « Κάτι μου λέει ότι αν δοκιμαζα να σε φάω, τελικά θα μου καθόσουν στο στομάχι», παρατηρησε εκείνος διασκεδάζοντας τρομερή την στιχομυθία τους.
    «Εχω πολύ γλυκιά γεύση, ώστε να ικανοποιω τα γούστα κάποιον ανθρώπων», δήλωσε απτόητη η Μπελλα.
    «Θες να πεις πως ικανοποιείς μόνο τα εκλεπτυσμενα γούστα;»
    «ακριβώς αυτό εννοώ».

    Χαμογέλασε επιδοκιμαστικα και της έτεινε το χέρι του. «Χαίρομαι ειλικρινά για την γνωριμία μας, Μπελλα Σουαν», δήλωσε με αισθησιακή φωνή, που της προκάλεσε ξανά εν σφίξιμο στο στομάχι.
    Παρ'ολα αυτα κατάφερε να του ανταποδώσει το χαμόγελο. «Παρομοίως, κύριε Καλλεν».
    «Εντουαρντ», τη διόρθωσε με
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    nansypap
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    nansypap


    Θηλυκό Κριός
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Πάτρα
    Αριθμός μηνυμάτων : 100
    Registration date : 29/09/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Παιχνίδια Της Αγάπης Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παιχνίδια Της Αγάπης   Παιχνίδια Της Αγάπης I_icon_minitimeΣαβ 8 Σεπ 2012 - 16:38

    «Εντουαρντ », την διόρθωσε με αποφασιστικότητα σφίγγοντας της το χέρι.
    «Εντουαρντ », επανέλαβε υπακουα εκείνη. Υπνωτισμενη από τον ήχο της φωνής του και συγκλονισμένη από το τρόπο που ολοκληρω το σώμα της ανταποκρινόταν στο ερωτικό του κάλεσμα, έκανε ασυνείδητα ένα βήμα προς το μέρος του.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    nansypap
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    nansypap


    Θηλυκό Κριός
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Πάτρα
    Αριθμός μηνυμάτων : 100
    Registration date : 29/09/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Παιχνίδια Της Αγάπης Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παιχνίδια Της Αγάπης   Παιχνίδια Της Αγάπης I_icon_minitimeΣαβ 8 Σεπ 2012 - 20:55

    Περιμένω τα σχόλια σας εδώ: http://www.bellandedward.org/t1637-topic
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
     
    Παιχνίδια Της Αγάπης
    Επιστροφή στην κορυφή 
    Σελίδα 1 από 1
     Παρόμοια θέματα
    -

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
    Bella And Edward :: Midnight Inspirations :: Fanfictions-
    Μετάβαση σε: