Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Αλλαγή Ζωής I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Αλλαγή Ζωής I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Αλλαγή Ζωής I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Αλλαγή Ζωής I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Αλλαγή Ζωής I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Αλλαγή Ζωής I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Αλλαγή Ζωής I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Αλλαγή Ζωής I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Αλλαγή Ζωής I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Αλλαγή Ζωής I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
    Quote of the Week
    "Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

    Carlisle Cullen, Twilight
    Character of the Week
    Rosalie Lillian Hale

    (born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

    She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

    Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
    Μάης 2024
    ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  
    ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
    Bella & Edward Playlist
    Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

    Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

    Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την ¶µπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

    Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; ¶ραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

    Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
    Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


     

     Αλλαγή Ζωής

    Πήγαινε κάτω 
    ΣυγγραφέαςΜήνυμα
    ellen
    Twilight Human
    Twilight Human
    ellen


    Θηλυκό Ζυγός
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Thessaloniki
    Αριθμός μηνυμάτων : 58
    Registration date : 16/04/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Future Telling

    Αλλαγή Ζωής Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Αλλαγή Ζωής   Αλλαγή Ζωής I_icon_minitimeΤετ 1 Αυγ 2012 - 15:24

    Ιζαμπέλλα Σουάν (16) = Κόρη του Τσάρλι και αδελφή του Εμμετ. Πάει 1η λυκειου. ΟΙ φίλοι της την φωνάζουν Μπελλα. Κάνει παρέα με τον αδερφο της και με τον κολλητό της Τζασπερ.
    Εμμετ Σουάν(17) =Γιος του Τσάρλι και μεγάλος αδελφός της Μπελλας. Του αρέσει να μπλέκει σε μπελάδες. Πάει 1η λυκειου γιατί έχασε μια χρονιά όταν τους εγκατέλειψε η μαμά τους Ρενέ.
    Τσάρλι Σουαν(40) =Ο αρχηγός του αστυνομικού τμήματος του Φορκς. Μεγαλώνει μόνος τα 2 παιδιά του.
    Εντουαρντ Καλεν(16) =Μένει με τη θεια του Εσμέ και τον θειο του Καρλαϊλ αφού οι γονείς του πέθαναν όταν ήταν 5 ετών. Έχει μια δίδυμη αδελφή την Αλις. Πάει 1η λυκειου.
    Αλις Καλεν(16) =Η δίδυμη αδελφή του Εντουαρντ. Τρελαίνεται για ψώνια και πηγαίνει συνέχεια με τη ξαδέρφη της Ροζαλι. Πάει 1η λυκειου.
    Ροζαλι Καλεν(17) =Η μοναχοκόρη της Εσμέ και του Καρλαϊλ. Έχει εμφάνιση μοντέλου και το χόμπι της είναι να κοροϊδεύει τους συμμαθητές της. Πάει 2α λυκειου.
    Εσμε Καλεν(43) =Φροντίζει με πάθος τα 2 ανίψια της και την κόρη της. Μετακόμισαν στο Φορκς για μια ήρεμη ζωή μακριά από το παρελθόν.
    Καρλαϊλ Καλεν(45) =Μεγαλοχειρουργος και καλύτερος γιατρός του νοσοκομείου του Φορκς. Ζει ευτυχισμένα με την οικογένεια του.
    Ρενέ Μπλακ(37) =Εγκατέλειψε τα παιδιά και τον άντρα της πριν 12 χρόνια. Μετανιώνει που έκανε παιδί από 20 χρονών. Πλέον είναι παντρεμένη με έναν ποδοσφαιριστή, τον Φιλ , μόνο για την πολυτελή ζωή του.
    Φιλ Μπλακ(43) =Παντρεύτηκε την Ρενέ πριν 1 χρόνο και την αγαπαει πολύ. Έχει έναν γιο τον Τζεϊκομπ από την πρώην γυναίκα του. Είναι διάσημος ποδοσφαιριστής.
    Τζεϊκομπ Μπλακ(17) =Γιος του Φιλ. Μισεί την Ρενέ αλλά θέλει να γνωρίσει τα θετά αδερφια του. Πάει 2α λυκειου .
    Τζασπερ Χέιλ(16) =Κολλητός φίλος της Μπελλας και του Εμμετ. Ζει με την μητέρα του αφού ο πατέρας του έφυγε όταν έμαθε ότι θα απόκτηση παιδί. Ζουν δίπλα από τους Σουαν και πάει 1η λυκειου.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    ellen
    Twilight Human
    Twilight Human
    ellen


    Θηλυκό Ζυγός
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Thessaloniki
    Αριθμός μηνυμάτων : 58
    Registration date : 16/04/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Future Telling

    Αλλαγή Ζωής Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή Ζωής   Αλλαγή Ζωής I_icon_minitimeΤετ 8 Αυγ 2012 - 19:14

    Κεφάλαιο 1
    Πριν 12 χρόνια
    Μπελλα-Εμμετ




    ¶κουσα φωνές και πράγματα να σπάνε . Έτρεξα γρήγορα και αθόρυβα στο δωμάτιο του αδερφου μου του Εμμετ και μπήκα μαζί του κάτω από τα σκεπάσματα.
    - Μπελλα τι κάνεις πάλει εδώ ,μου λέει.
    - Η μαμά και ο μπαμπάς τσακώνονται και φοβάμαι, του είπα
    - Ναι καλά πάμε να δούμε τι έγινε πάλι
    Κατεβήκαμε τη σκάλα και μετά παγώσαμε από αυτά που ακούσαμε.
    - Σε βαρέθηκα Τσαρλι, εσένα και τα δυο τέρατα που αποκαλείς παιδιά σου
    - Ρενε μην φωνάζεις θα τα ξυπνήσεις
    - Ας ξυπνήσουν μου σπάνε τα νεύρα κάθε μέρα δεν αντέχω άλλο
    - Και τη θα κάνεις??? Θα φύγεις??? Ωραία λύσει βρήκες για το πρόβλημα σου.
    - Μαμά που πας?? ρωταει η Μπελλα
    - Μακριά από εσάς!!
    - Και εμείς????? Ρωταει ο Εμμετ
    - Εσείς και στο διάολο να πάτε δεν με νοιάζει ,λέει η μαμά και ανοίγει την πόρτα και φεύγει.


    Αλις-Εντουαρντ

    - Να είστε καλά παιδιά με τη θεια Εσμε, λέει η μαμά και πάει στο αυτοκίνητο όπου περιμένει ο μπαμπάς.
    Όλο το απόγευμα παίζαμε με τα παιχνίδια μας ώσπου ήρθε η ώρα να πάμε για ύπνο.
    ΤΟ ΠΡΩΙ

    Ξυπνήσαμε το πρωί φάγαμε το πρωινό που μας είχε φτιάξει η θεια αλλά η μαμά και ο μπαμπάς δεν ήταν σπίτι. Όταν ρωτήσαμε τη θεια που είναι έβαλε τα κλάματα και είπε ότι δεν θα γυρίσουν γιατί έγιναν αγγελάκια στον ουρανό. Τη μέρα εκείνη μαζέψαμε τα ρούχα μας και πήγαμε να ζήσουμε στο δικό της σπίτι μαζί με το θειο και τη Ροζαλι.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    ellen
    Twilight Human
    Twilight Human
    ellen


    Θηλυκό Ζυγός
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Thessaloniki
    Αριθμός μηνυμάτων : 58
    Registration date : 16/04/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Future Telling

    Αλλαγή Ζωής Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή Ζωής   Αλλαγή Ζωής I_icon_minitimeΤετ 8 Αυγ 2012 - 19:16

    τα σχολεια σας εδω http://www.bellandedward.org/t1693-topic
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    ellen
    Twilight Human
    Twilight Human
    ellen


    Θηλυκό Ζυγός
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Thessaloniki
    Αριθμός μηνυμάτων : 58
    Registration date : 16/04/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Future Telling

    Αλλαγή Ζωής Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή Ζωής   Αλλαγή Ζωής I_icon_minitimeΣαβ 11 Αυγ 2012 - 19:42

    ΚΕΦΑΛΑΙΟ 2
    ΠΑΡΟΝ
    Μπελλα

    - Εμμετ τελείωνε θα αργήσουμε. Πρώτη μέρα της καινούργιας σχολικής χρονιάς και εγώ περιμένω τον αδερφο μου να φτιάξει τα μαλλιά του.Γκρρρρρρρρ
    - Τώρα έρχομαι, φωνάζει από τον 3ο όροφο όπου βρίσκετε το δωμάτιο του.
    Έχουμε μετακομίσει στο Forks εδώ και 7 χρόνια. Ο μόνος φίλος που έχουμε εδώ είναι ο Τζασπερ, όλα τα υπόλοιπα παιδιά στο σχολείο μας κοροϊδεύουν γιατί δεν έχουμε μαμά. Όχι ότι με νοιάζει αφού έχω τον αδερφο –αρκουδάκι μου και τον Τζαζ που είναι σαν 2ος αδερφος.
    - Ήρθα. Χαρούμενη τώρα ,ρωτάει με ένα χαμόγελο ως τα αυτιά.
    - Πάμε ο Τζαζ μας περιμένει, του λέω και πηγαίνουμε στο τεράστιο τζιπ που του αγόρασε ο μπαμπάς για τα 16α γενέθλια του.
    - Θα έχουμε καινούργιους συμμαθητές φέτος το μάθες???
    - Ναι το έμαθα .Έχω είδη γνωρίσει την Αλις Καλεν όταν πήγα για ψώνια.
    Μόλις φτάσαμε στο σχολείο πήγαμε στη γραμματια και πήραμε τα προγράμματα μας από την κυρία Κουπ που έχει μια μανία να φλερτάρει με τον Εμμετ. Αηδία, Μπλιαχ. Μόλις τα πήραμε πήγαμε στον Τζαζ να δούμε τι μαθήματα έχουμε κοινά.
    - Έχω με τον Τζαζ ιστορία πρώτη ώρα και με τον Εμμετ ζωγραφική την 3 ώρα και την 7η την έχουμε όλοι γυμναστική.
    Ναι αν και ο Εμμετ είναι κατά 1 χρόνο μεγαλύτερος πάμε στην ίδια τάξη αφού έχασε έναν χρόνο για να μείνει μαζί μου γιατί φοβόμουν ότι θα φύγει και αυτός. Σαν και εκείνην.
    Μετά κατευθυνθήκαμε προς την 1η μας ώρα αφού το κουδούνι για μάθημα είχε μόλις χτυπήσει.


    αφήστε τα σχολεια σας εδω http://www.bellandedward.org/t1693-topic
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    ellen
    Twilight Human
    Twilight Human
    ellen


    Θηλυκό Ζυγός
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Thessaloniki
    Αριθμός μηνυμάτων : 58
    Registration date : 16/04/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Future Telling

    Αλλαγή Ζωής Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή Ζωής   Αλλαγή Ζωής I_icon_minitimeΤρι 9 Οκτ 2012 - 13:52

    ΚΕΦΑΛΑΙΟ 3
    Εντουαρντ

    - Εντι ξύπνα πρέπει να ετοιμαστείς για το σχολείο, με ξυπναει η αξιαγάπητη αδερφούλα μου Αλις, χοροπηδώντας πάνω στο κρεβάτι μου.
    - Φύγε είναι νωρίς ακόμα, λέω.
    - Νωρίςςςςς???????? Σήκω αλλιώς θα αργήσουμε.
    - Φύγε τώραααααα , είπα
    - Αν δεν σηκώσεις τον κωλο σου τώρα για να πάμε σχολείο στην ώρα μας τότε θα με πηγαίνεις για
    ψώνια για τους επομένους 3 μήνες και θα μπαίνεις και σε κάθε μαγαζί που πάω και θα κουβαλάς και τις σακούλες μου.
    - Όχι όχι σηκώνομαι, σηκώνομαι ,της λέω και πετάγομαι από το κρεβάτι μου.
    - Τέλεια. Τώρα μπες να κάνεις ένα γρήγορο ντουζ και εγώ θα διαλέξω τα ρούχα σου και θα σου τα αφήσω πάνω στο κρεβάτι.


    συνεχιζεται...................

    αφήστε τα σχολεια σας εδω http://www.bellandedward.org/t1693-topic

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    ellen
    Twilight Human
    Twilight Human
    ellen


    Θηλυκό Ζυγός
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Thessaloniki
    Αριθμός μηνυμάτων : 58
    Registration date : 16/04/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Future Telling

    Αλλαγή Ζωής Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή Ζωής   Αλλαγή Ζωής I_icon_minitimeΚυρ 13 Ιαν 2013 - 17:21

    Αφού διάλεξε τα ρούχα μου φεύγει και κάνω με την ησυχία μου ένα ζεστό ντουζ. Μετά από λίγο βγαίνω και πάω να φορέσω τα ρούχα.
    - Ευτυχώς δεν είναι ροζ, λέω στον εαυτό μου και κατεβαίνω τη σκάλα για να πάω στη κουζίνα για πρωινό. Εκεί μου επιτίθεται η θεια με ένα πιάτο φουλαρισμένο με καλούδια.
    - Φάε φάε , μου λέει , έχεες μεγάλη μέρα μπροστά σου.
    - Ευχαριστώ θεια της λέω όταν τέλειωσα το πρωινό μου.
    - Τίποτα κάλε μου, μου χαμόγελα. Τώρα πηγαίνε στο αυτοκίνητο σου πριν αρχίσει η Αλις να φωνάζει.
    - Εντουαρντττττ που είσαι έλα να φύγουμε θα αργήσουμε, μου φωνάζει και από μέσα μου βρίζω για την ανυπομονησία της.
    - Η Ροζαλι που είναι ;;; ρωτάω την Αλις
    - Θα έρθει με το δικό τις αυτοκίνητο , μου λέει με βαρεμένη φωνή.
    Καλύτερα λέω από μέσα μου έτσι δεν θα μου σπάει τα νεύρα για τις καινούργιες γόβες που αγόρασε χτες .Μετά από 10 λεπτά φτάσαμε στο σχολείο.
    - Πάμε έλα να περούμε το καινούργιο μας πρόγραμμα ,με τραβολογάει ώσπου να αμέ στη γραμματεία.
    Αφού τα περνούμε πηγαίνουμε στο 1ο μας μάθημα.


    τα σχολεια σας εδω http://www.bellandedward.org/t1693-topic

    Αλλαγή Ζωής 274215 Αλλαγή Ζωής 274215
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    ellen
    Twilight Human
    Twilight Human
    ellen


    Θηλυκό Ζυγός
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Thessaloniki
    Αριθμός μηνυμάτων : 58
    Registration date : 16/04/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Future Telling

    Αλλαγή Ζωής Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή Ζωής   Αλλαγή Ζωής I_icon_minitimeΠαρ 22 Νοε 2013 - 17:01

    Εαν θελετε να διαβασετε την ιστορια μου πηγαινετε στο https://www.fanfiction.net/s/9820366/1/change-of-life
    ειναι στα αγγλικα. Παρακαλω αφηστε και σχολιο
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
     
    Αλλαγή Ζωής
    Επιστροφή στην κορυφή 
    Σελίδα 1 από 1
     Παρόμοια θέματα
    -

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
    Bella And Edward :: Midnight Inspirations :: Fanfictions-
    Μετάβαση σε: