Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Σιδερένια καρδιά I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Σιδερένια καρδιά I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Σιδερένια καρδιά I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Σιδερένια καρδιά I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Σιδερένια καρδιά I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Σιδερένια καρδιά I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Σιδερένια καρδιά I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Σιδερένια καρδιά I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Σιδερένια καρδιά I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Σιδερένια καρδιά I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
    Quote of the Week
    "Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

    Carlisle Cullen, Twilight
    Character of the Week
    Rosalie Lillian Hale

    (born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

    She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

    Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
    Μάης 2024
    ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  
    ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
    Bella & Edward Playlist
    Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

    Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

    Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την Άµπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

    Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; Άραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

    Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
    Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


     

     Σιδερένια καρδιά

    Πήγαινε κάτω 
    ΣυγγραφέαςΜήνυμα
    Kokkinoskoufaki
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    Kokkinoskoufaki


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Αθήνα
    Αριθμός μηνυμάτων : 104
    Registration date : 19/07/2012

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Σιδερένια καρδιά Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Σιδερένια καρδιά   Σιδερένια καρδιά I_icon_minitimeΠεμ 13 Σεπ 2012 - 17:01

    Σιδερένια καρδιά 12-1bw

    ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΚΑΡΔΙΑ

    Πρόλογος

    Έτος: 1918
    Τοποθεσία: Σικάγο
    Φύλο: Αρσενικό
    Ετών: 17
    Κατάσταση: Ετοιμοθάνατος
    Εντολή: Επιστράτευση
    ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΕΞΕΤΕΛΕΣΘΕΙ

    ΝΕΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ
    Έτος: 2009
    Τοποθεσία: Φόρκς
    Πλυθησμός: 3.175
    Κατάσταση: Απροετοίμαστοι
    Εντολή: Κατάκτηση
    ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΥΠΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ
    ΠΡΟΒΛΗΜΑ SOS SOS
    ΠΡΟΒΛΗΜΑ SOS SOS
    Ενημέρωση: Sidero παρουσιάζει βλάβη.
    -Τι βλάβη;
    -Έχει συναισθήματα.
    -Όνομα Sidero;
    -Sidero 11932 Έντουαρντ Μέισεν.
    -Το υποκείμενο που θεωρήται υπέτειο της βλάβης;
    -Ιζαμπέλλα Σουάν.
    -Διαγραφή καταχώρησης. Επιστροφή Έντουαρντ Μέισεν για επαναπρογραμματισμό.
    ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΥΠΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ
    Έτος: 2012
    Τοποθεσία: Φορκς (κατοικία Μέισεν)
    Άτομα κατοικίας: 3
    Κατάσταση: Τρομαγμένοι
    Εντολή: Εκτέλεση ανθρώπων και αποστολή Sidero 11932 στη βάση.
    ΠΡΟΣΟΧΗ SOS SOS
    ΠΡΟΣΟΧΗ SOS SOS
    Ενημέρωση: Sidero 11932 αντιστέκεται με σκοπό να προστατέψει τα δύο ανθρώπινα όντα.
    -Διαγραφή Sidero 11932. Εξάλιψη ανθρώπινων όντων.
    ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΥΠΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ
    ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΗ ΑΠΟΔΕΚΤΗ
    -Λόγος ματαίωσης αποστολής.
    -Το μωρό πρέπει να ζήσει.
    -Κανείς δε πρέπει να ζήσει.
    -Το μωρό πρέπει να ζήσει.
    -Γιατί;
    ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΣΕ 5,4,3,2,1,0...

    Εδώ μπορείτε να μου αφήνετε τα σχόλιά σας:
    http://www.bellandedward.org/t1714-topic#392210
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://greekfanfiction.forumgreek.com/
    Kokkinoskoufaki
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    Kokkinoskoufaki


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Αθήνα
    Αριθμός μηνυμάτων : 104
    Registration date : 19/07/2012

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Σιδερένια καρδιά Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σιδερένια καρδιά   Σιδερένια καρδιά I_icon_minitimeΣαβ 15 Σεπ 2012 - 10:41

    25

    Μου είπαν πως δε μπορώ να μείνω άλλο με τους γονείς μου. Μου είπαν να τους ακολουθήσω για να με προαιτημάσουν να συναντήσω το πεπρωμένο μου. Μου είπαν ότι είμαι η μόνη ελπίδα για την σωτηρία της ανθρωπότητας. Αυτό όμως που δε μου είπαν, ήταν γιατί έπρεπε να θυσιαστούν όσοι αγαπώ.

    Αίμα και σίδερο. Τελείως ατέριαστα, αλλά αν δεν υπήρχε το αίμα, δεν θα υπήρχε το σίδερο. Αν οι άνθρωποι δεν είχαν πάει στο διάστημα, αν οι άνθρωποι δεν είχαν ταξιδέψει στο χρόνο, αν οι άνθρωποι δεν είχαν ανακαλύψει το σίδερο, τότε εκείνοι δε θα υπήρχαν. Αν εμείς δεν είχαμε συναισθήματα, τότε θα είμασταν σαν εκείνους. Αν δεν υπήρχαν εκείνοι όμως, δεν θα υπήρχα εγώ και ίσως η γη να μην κυνδήνευε, αλλά όπως λένε και εκείνοι, ίσως τελικά οι άνθρωποι να σκοτώνονταν αναμεταξύ τους.

    Αν ο πατέρας μου δεν είχε νιώσει εκείνο το συναίσθημα, αν η μητέρα μου δεν του είχε εμπιστευτεί την καρδιά της από το πρώτο λεπτό, αν δεν είχε συμβεί αυτό το μικρό θαύμα να μείνει η μαμά έγκυος σε 'μένα, αν ο Sidero 832 δεν είχε αποφασίσει να σώσει την ανθρωπότητα και μαζί και 'μένα, αν...

    Πολλές φορές εύχομαι να ήμουν ρομπότ. Να μην νιώθω τίποτα απολύτως. Μια τέτοια στιγμή είναι τώρα. Τώρα που πρέπει να φανώ πιο δυνατή από ποτέ. Να βγω από το μικρό δωματιάκι, με τους γκρεμισμένους π'ετρινους τοίχους και τα σπασμένα παράθυρα, και να πάω στη μεγάλη αίθουσα για να εκφωνήσω ένα λόγο, που θα τους εμψυχώσει όλους. Έπειτα να πάρουμε τα όπλα μας και να βγούμε εκεί έξω, άνθρωποι και ρομπότ. Ενωμένοι όλοι μαζί για να σωθεί η γη και το ανθρώπινο γένος.

    Η σκέψη γίνεται πράξη. Και να με τώρα, να στέκομαι μπροστά σε 500 ρομπότ, 1000 άντρες και 200 γυναίκες, που περιμένουν από 'μένα να δώσω λύση στο πρόβλημα όλου του κόσμου. Περιμένουν από 'μένα να τους δώσω την ελπίδα και το κουράγιο που τους λείπει. Περιμένουν από 'μένα να τους σώσω.

    ΄΄Σύμμαχοι, σήμερα είναι η μέρα που θα βάλουμε τέλος σε αυτή την ιστορία. Είναι η μέρα που θα βάλουμε τέλος στη κατάκτηση του τόπου μας, της χώρας μας, της γης μας. Είναι η μέρα που θα ξεκινήσει ο αγώνας μας για να ζήσουμε ελεύθεροι. Θα βγούμε εκεί έξω και θα προστατέψουμε τους αγαπημένους μας με την ίδια μας τη ζωή. Δε θα κάνουμε πίσω ούτε στιγμή. Θα βγούμε ενωμένοι, για να πεθάνουμε όλοι μαζί για την σωτηρία των παιδιών μας. Μπορούμε να το κάνουμε, μπορούμε να νικήσουμε, μπορούμε να σωθούμε -΄΄ οι ζητωκραυγές τους με διέκοψαν.

    ΄΄Νέσι! Νέσι! Νέσι!
    Μπράβο!΄΄

    ΄΄Για τη γη μας!΄΄ φώναξα και όλοι μαζί το επανέλαβαν. Τα Sodirkov παρέμειναν ακίνητα να με κοιτάζουν. Ήξεραν ότι με το τέλος του πολέμου θα πέθαιναν, είτε από μας, είτε από τα Sidero.

    ΄΄Μπράβο. Τα κατάφερες μια χαρά. Σίγουρα θα ήταν περίφανοι για 'σένα.΄΄ μου είπε ο Νάχουελ, ενώ με αγκάλιαζε από πίσω και εναπόθεται ένα φιλί στη βάση του λαιμού μου.

    Ο Νάχουελ Χόχαμ, ήταν μαζί μου από την αρχή. Λίγα μόνο χρόνια μεγαλύτερός μου. Μετά από μια μακροχρόνια φιλία, αποφασήσαμε πριν από ένα χρόνο να τα φτάξουμε. Το πρόβλημα στην υπόθεση ήταν ότι εγώ ποτέ δε μπόρεσα να τον δω ερωτικά. Πάντα τον ένιωθα σα τον καλύτερό μου φίλο. Ήταν εκεί να με συμβουλεύει, να με ακούει, ακόμα και να με προστατεύει από τις αποφάσεις του Συμβουλίου. Ήμουν υποχρεωμένη λοιπόν, να γίνω το κορίτσι του, αφού αυτό επυθημούσε εκείνος.

    ΄΄Σε ευχαριστώ Νάχουελ. Είσαι έτοιμος; Πρέπει να φύγουμε σε -΄΄

    ΄΄15 λεπτά.΄΄ με δέκοψε η Άλις.

    Άλις Κάλλεν ή αλλιώς Sodirkov 432. Η Άλις ήταν στην ηλικία μουόταν την πήραν οι Sidero για να την κάνουν μια από αυτούς. Η Άλις ήταν από τα λίγα άτομα που ήξεραν ότι οι Sidero ήταν στη γη, πόλυ πριν το κάνουν αρκετά εμφανές με την εισβολή των αεροσκαφών και την αιματοχυσία που ακολούθησε. Η Άλις ζούσε τότε σε ένα ίδρυμα με άλλα 18 παιδιά που ήξεραν την αλήθεια. Οι ειδικοί, οι οποιοί ήταν Sidero, είπαν στους γονείς της πως η κόρη τους ήταν τρελή, αλλά λίγο καιρό σ' αυτό το ίδρυμα και θα γινόταν καλά. Έτσι οι γονείς της έδωσαν την άδιά τουα στους Sidero να πάρουν τη κόρη τους -όχι ότι είχαν ανάγκη την άδιά τους, απλά για να μην τραβήξουν την προσοχή. Τέσσερις μήνες έμεινε η Άλις στο ίδρυμα. Ένα βράδυ του Μάρτη από τα 19 παιδιά, μόνο τα 17 άλλαξαν. Στο δρόμο για να αλλάξουν, έμαθαν γιατί ήταν μόνο 17. Δύο αδέρφια, το ένα 18 και το άλλο 17 χρονών. Το 17χρονο κορίτσι αυτοκτόνησε και ο 18χρονος αδερφός της το έσκασε, αφού ορκίστηκε ότι θα πάρει εκδίκηση για το θάνατο της αδερφής του. Το παιδί που τους είπε για τα αδέρφια Χέιλ, τα ήξερε, όπως και ήξερε το λόγο που η Ρόζαλι Χέιλ αυτοκτόνησε. Δεν το έκανε γιατί φοβόταν τα Sidero. Το έκανε, γιατί μέσα σ' αυτούς τους τέσσερις μήνες, η Άλις και ο Τζάσπερ είχαν ερωτευτεί. Η Ρόζαλι όμως πίστευε πως η Άλις θα έκανε τον Τζάσπερ Sidero, άθελά της βέβαια. Ο μόνος τρόπος που βρήκε η Ρόζαλι για να σώσει τον αδερφό της, ήταν να βάλει τέλος στη ζωή της, πληγώνοντας και τον αδερφό της και τον Έμμετ Κάλλεν που ήταν το αγόρι της. Λίγο πριν η Άλις γίνει Sidero, ο Έμμετ της είπε πως ο Τζάσπερ του ζήτησε να την προσέχει και να της πει εκ μέρους του ότι την αγαπάει πολύ, ακόμα κι όταν θα είναι Sidero. Μετά από λίγα χρόνια η Άλις, ο Έμμετ και άλλα 300 Sidero, απέκτησαν την ίδια βλάβη με τον πατέρα μου. Είχαν συναισθήματα. Αμέσως πλησίασαν το Συμβούλιο και με την βοήθειά τους δημιουργήθηκαν οι Sodirkov. Δεν άλλαξε κάτι στην εμφάνισή τους, απλά τώρα είχαν ένα τσιπάκι χαρακτήρα. ΟΈμμετ έδωσε το όνομά του στην Άλις για να μην μπορεί η οικογένειά της ή μάλλον πιο σωστά, για να μην την βρει η αδερφή της, που είχε γίνει Sidero με εντολή να βρει την Άλις και να την στείλει στη βάση για επαναπρογραμματισμό.

    ΄΄Σε ευχαριστώ μικρό μου ρολογάκι.΄΄ την πείραξα και αμέσως με άρπαξε από την αγκαλιά του Νάχουελ, φωνάζοντάς του ότι πρέπει να ετοιμαστώ. Η Άλις ήταν η μόνη που ήξερε ότι δεν είμαι ερωτευμένη με τον Νάχουελ και γι' αυτό έκανε τα πάντα για να με σώσει από τις στιγμές τρυφερότητας, που αποζητούσε ο Νάχουελ.

    ΄΄Σε ευχαριστώ Άλις. Σου το χρωστάω.΄΄

    ΄΄Και θα μου το ξεπληρώσεις μόλις βάλεις την καινούργια στολή που σου έφτιαξα.΄΄

    ΄΄Να υποθέσω πως δε μπορώ να το γλυτώσω, έτσι;΄΄

    ΄΄Όχι.΄΄ μου είπε χαρούμενα, ενώ με οδηγούσε στο χώρο που χρησιμοποιούσα ως δωμάτιό μου. ΄΄Αν χρειαστείς κάτι με φωνάζεις.΄΄ μου είπε τη στιγμή που με έβαζε στο δωμάτιο και έκλεινε την πόρτα πίσω της.

    Πλησίασα το κρεβάτι και με γρήγορες κινήσεις άλλαξα. Έκανα το γύρω του κρεβατιού και πλησίασα το σπασμένο καθρέπτη. Τώρα ήμουν ντυμένη στα μαύρα. Φορούσα ένα αμάνικο μπλουζάκι και ένα τζάκετ με κουκούλα. Ένα φαρδύ υφασμάτινο παντελόνι, που ήταν γεμάτο με τσέπες. Φόρεσα και τις θήκες για τα όπλα και βγήκα έξω.

    ΄΄Απλό, κομψό και ευέλικτο. Μ' αρέσει. Εσένα;΄΄

    ΄΄Φυσικά και μ' αρέσει Άλις μου. Έχεις φτάξει ποτέ κάτι που να μην μ' αρέσει;΄΄

    ΄΄Αυτό να μου πεις.΄΄ μου είπε και άρχισε να γελάει. Όταν φτάσαμε στο όπλοστάσιο, γεμίσαμε και οι δυο στα όπλα, αν και εγώ είχα περισσότερα.

    ΄΄Έτοιμες;΄΄μας ρώτησε ο Έμμετ από τη σιδερένια πόρτα.

    ΄΄Φύγαμε.΄΄ είπα και βγήκαμε και οι τρεις μαζί, για να συναντήσουμε το στρατό μου, που ήταν έτοιμος για την τελική μάχη.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://greekfanfiction.forumgreek.com/
     
    Σιδερένια καρδιά
    Επιστροφή στην κορυφή 
    Σελίδα 1 από 1
     Παρόμοια θέματα
    -

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
    Bella And Edward :: Midnight Inspirations :: Fanfictions-
    Μετάβαση σε: