Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Το παρελθόν πάντα πονάει I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Το παρελθόν πάντα πονάει I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Το παρελθόν πάντα πονάει I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Το παρελθόν πάντα πονάει I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Το παρελθόν πάντα πονάει I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Το παρελθόν πάντα πονάει I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Το παρελθόν πάντα πονάει I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Το παρελθόν πάντα πονάει I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Το παρελθόν πάντα πονάει I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Το παρελθόν πάντα πονάει I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
    Quote of the Week
    "Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

    Carlisle Cullen, Twilight
    Character of the Week
    Rosalie Lillian Hale

    (born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

    She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

    Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
    Μάης 2024
    ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  
    ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
    Bella & Edward Playlist
    Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

    Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

    Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την Άµπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

    Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; Άραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

    Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
    Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


     

     Το παρελθόν πάντα πονάει

    Πήγαινε κάτω 
    ΣυγγραφέαςΜήνυμα
    Miley
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    Miley


    Θηλυκό Σκορπιός
    Ηλικία : 27
    Τόπος : xalandri,athina
    Αριθμός μηνυμάτων : 124
    Registration date : 16/06/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability:

    Το παρελθόν πάντα πονάει Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Το παρελθόν πάντα πονάει   Το παρελθόν πάντα πονάει I_icon_minitimeΣαβ 27 Απρ 2013 - 17:50

    Είμαι η Μπέλλα Σουαν και μένω στην new York. Είμαι 20 χρονών και σπουδάζω Φιλοσοφία. Ο αδελφός μου είναι ο Έμετ που είναι 2 χρόνια μεγαλύτερος μου και η κοπέλα του η Ρόζαλι. Έχουμε μια παρέα από το φορξ όπου και κατάγομαι. Επειδή μεγαλώσαμε μαζί δεν θέλαμε να χωριστούμε και έτσι αποφασίσαμε να σπουδάσουμε όλοι μαζί εδώ. Στην παρέα αυτή είναι η Άλις Κάλλεν που είναι ίσα με έμενα, ο Τζασπερ Ντενάλη που είναι το αγόρι της Άλις και δίδυμος αδελφός της Ρόζαλις και είναι είσαι με τον αδελφό μου Έμετ. Η Άλις έχει έναν αδελφό τον Έντουαρτ που είναι και αυτός ίσα με τον Έμετ.

    Ο Έμετ σπουδάζει στην γυμναστική ακαδημία, ενώ η Ρόζαλι με την Άλις σπουδάζουν σχέδιο μόδας. Ο Τζαζ σπουδάζει οικονομικά, ενώ ο Έντουαρτ διοίκηση επιχειρήσεων.

    Με τον Έντουαρτ ήμουν πάντα ερωτευμένη. Αλλά σιγά μην κοιτούσε ποτέ εμένα έτσι όπως είμαι. Αυτός είναι ψιλός ξανθός με γκρι μάτια και πάρα πολύ ωραίο σώμα. Πάντα τα είχε με πολύ ωραίες κοπέλες. Εγώ αντιθέτως έκανε σχέσεις πάντα με τα λάθος άτομα. Ένας από τους λόγους που έφυγα από το φορξ είναι και αυτός. Τα είχα με ένα παιδί τον Τζέικ στην αρχή όλα ήταν τέλεια όταν όμως αποφάσισα να του πω να χωρίσουμε έδειξε ποιος πραγματικά ήταν. Ήταν ένα τέρας παραλίγο να με πνίξει μια μέρα. Αν δεν ήταν εκεί ο Έντουαρτ σίγουρα δεν θα ήμουν εδώ σήμερα.


    Σχόλια εδώ: http://www.bellandedward.org/t1906-topic#449887
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Miley
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    Miley


    Θηλυκό Σκορπιός
    Ηλικία : 27
    Τόπος : xalandri,athina
    Αριθμός μηνυμάτων : 124
    Registration date : 16/06/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability:

    Το παρελθόν πάντα πονάει Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το παρελθόν πάντα πονάει   Το παρελθόν πάντα πονάει I_icon_minitimeΣαβ 27 Απρ 2013 - 18:35

    1ο Κεφάλαιο

    Είχαμε πει σήμερα το βράδυ να πάμε σε ένα μπαράκι για να πιούμε κανένα ποτάκι. Έτσι ετοιμάστηκα πήρα την μηχανή μου και πήγα. Εκεί με περίμεναν όλοι.

    «Γεια σου αδελφούλη» είπα και τον φίλησα στο μάγουλο και έκατσα σε μια καρέκλα που ήταν άδεια

    «Γεια σας παιδιά» είπα καθώς είδα τον Έντουαρτ μαζί με την κοπέλα του την Τάνια

    «Γεια σου Μπέλλα» μου είπε η Άλλις και με πείρε μια αγκαλιά. Μου είπαν και οι υπόλοιποι γεια

    «Τι θα πάρετε?» με ρώτησε ο σερβιτόρος

    «Μια τεκίλα λευκή μόνο με πάγω» είπα και γύρισαν όλοι να με κοιτάξουν ήθελα κάτι δυνατό
    να πιω αφού έβλεπα τον Έντουαρτ να σαλιαρίζει με την Τάνια

    «Αδελφούλα δεν είναι κάπως δυνατό αυτό το ποτό για 9:30 το βράδυ?»

    «Και λοιπόν? Ποιο το πρόβλημα πιστεύω ότι μεγάλωσα μπαμπά?» είπα χαχανίζοντας.

    Λίγο πιο μετά ήρθε και η τεκίλα. Συνεχίσαμε να συζητάτε για διάφορα θέματα και μέσα σε όλα για την σχολή. Εκείνη την ώρα μου ήρθε ένα μήνυμα στο κινητό. Το άνοιξα και έλεγε:

    «Όπου και να πας θα σε βρω μην το ξεχνάς
    Τζέικ»

    Εκείνη την ώρα δεν ήξερα τι να κάνω μου κόπηκαν τα πόδια. Είπα στον σερβιτόρο να μου φέρει άλλες δυο τεκίλες και τις ήπια μονορούφι.

    «Μπέλλα έγινε τίποτα?» με ρώτησε η Άλλις

    «Όχι μην ανησυχείς» προσπάθησα να της πω όσο πιο ψύχραιμα μπορούσα.

    «Σίγουρα?» αυτή την φορά η ερώτηση ήρθε από τον Έντουαρτ.

    «Ναι» του είπα και του έριξα ένα χαμόγελο. Τα ποτά με είχα χτυπήσει οπότε ήταν μια καλή δικαιολογία για να πάω μια βόλτα να σκεφτώ.

    «Παιδιά πάω μια βόλτα να με χτυπήσει λίγο καθαρός αέρας, γιατί μάλλον με χτύπησαν τα ποτά»

    «Μήπως θες να έρθω και εγώ μαζί σου?» με ρώτησε ο αδελφός μου

    «Όχι μην ανησυχείς θα είμαι μια χαρά» του είπα και έφυγα.

    Δεν ξέρω πόση ώρα έλειπα. Συνέχεια σκεφτόμουνα έναν τρόπο να ξεφύγω από αυτόν να μην ξαναπεράσω το ίδιο πράγμα και δεύτερη φορά.

    «Μπέλλα τι έγινε γιατί κλαις?» άκουσα μια φωνή λίγο πιο πέρα και αυτό με έβγαλε από τις σκέψεις μου.

    «Μπέλλα πες μου σε παρακαλώ τι έχει γίνει, για ποιον λόγο κλαις» δεν είχα παρατηρήσει ότι έκλαιγα μέχρι που μου το είπε

    «Τίποτα Έντουαρτ»

    «Αυτό δεν είναι τίποτα, δεν πρόκειται να φύγουμε από εδώ αν δεν μου πεις τι συμβαίνει» Τότε του έδειξα το μήνυμα.

    «Δεν μπορεί πάλι αυτό το ρεμάλι?»

    «Ναι πάλι αυτό. Έντουαρτ τι θα κάνω θα με σκοτώσει στο τέλος» είπα και έβαλα τα κλάματα

    «Δεν πρόκειται να τον αφήσω εγώ να σε πειράξει» μου είπε καθώς με πήρε στην αγκαλιά του. Πάντα αυτή η αγκαλιά με έκανε να νιώθω ασφαλής.

    «Πώς Έντουαρτ? Πώς? Θα με βρει και θα με σκοτώσει»

    «Θα είμαστε συνέχεια μαζί σου θα το πούμε και στα παιδιά και όλα θα πάνε μια χαρά»

    «Αυτό που λες δεν γίνετε. Και μην το πεις στα παιδιά δεν θέλω να το μάθουν ξέρεις πως θα αντιδράσει ο Έμετ»

    «Καλά» προσπαθούσε να με παρηγορήσει στην αγκαλιά του. Τότε σήκωσα τα μάτια μου και είδα τα δικά του. Αυτά τα γκρι μάτια που τόσο αγαπούσα.
    Αυτό ήταν δεν άντεξα και τον φίλησα. Θεέ μου τι έκανα? Όχι όχι όχι δεν έπρεπε να το κάνω αυτό.

    «Εμμ συγγνώμη δεν έπρεπε να το κάνω αυτό εσύ τα έχεις με την Τάνια και εγώ… συγγνώμη» είπα και έφυγα τρέχοντας και πήγα στην μηχανή για να φύγω

    Το μόνο που άκουσα από πίσω μου ήταν ένα περίμενε.


    Σχόλια εδώ: http://www.bellandedward.org/t1906-topic#449887
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Miley
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    Miley


    Θηλυκό Σκορπιός
    Ηλικία : 27
    Τόπος : xalandri,athina
    Αριθμός μηνυμάτων : 124
    Registration date : 16/06/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability:

    Το παρελθόν πάντα πονάει Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το παρελθόν πάντα πονάει   Το παρελθόν πάντα πονάει I_icon_minitimeΚυρ 28 Απρ 2013 - 12:49

    2ο Κεφάλαιο

    Μέτα από αυτό πήγα σε ένα μπαρ να πιω και άλλο. Τι είχα μόλις κάνει? Τον φίλησα δεν έπρεπε να το είχα κάνει. Τι θα σκέφτεται τώρα? Θέουλη μου τον έχασα για πάντα. Δεν ξέρω πόσο είχα πιει ούτε τι ώρα ήταν ξεκίνησα να πάω μια βόλτα να σκεφτώ με την μηχανή. Καθώς έτρεχα σκεφτόμουν τον Έντουαρτ και τι είχα κάνει και παράλληλα τον Τζέικ και τι θα έκανα με αυτόν. Έκλαιγα και έτσι δεν έβλεπα καθαρά ξαφνικά είδα κάτι φώτα και μετά βρέθηκα στην άσφαλτο. Προσπάθησα να κουνηθώ αλλά δεν μπορούσα και πονούσα παντού. Έβγαλα το κινητό και πήρα τον πρώτο αριθμό που βρήκα χωρίς να δω ποιανού ήταν. Το σήκωσε στον πρώτο χτύπο.

    «Μπέλλα είσαι καλά? Που είσαι σε ψάχνουν όλοι»

    «Έπεσα με την μηχανή και δεν μπορώ να κουνηθώ σε παρακαλώ έλα πονάω πολύ και όλα σκοτεινιάζουν σιγά σιγά»

    «Μπέλλα μείνε μαζί μου και πες μου σε παρακαλώ πολύ που είσαι»

    Του εξήγησα που περίπου ήμουν.

    «Μπέλλα μέχρι να έρθω θα σε κρατήσω στο τηλέφωνο για να μου μιλάς για να μην κοιμηθείς»

    «Έντουαρτ φοβάμαι θα πεθάνω»

    «Σε παρακαλώ μην το λες αυτό έχω ξεκινήσει ήδη και έρχομαι σε 10 λεπτά θα είμαι εκεί»

    «Εντουαρτ φοβάμαι τόσο πολύ δεν θα αντέξω άλλο θέλω να κοιμηθώ»

    «Μπέλλα άκου με σε παρακαλώ μην κοιμηθείς ό,τι και αν γίνει μην κοιμηθείς»

    Τα δέκα λεπτά πέρασαν και εμφανίστηκε.

    «Μην ανησυχείς τώρα είμαι εγώ εδώ» και με πήρε στην αγκαλιά του

    «Πονάω τόσο πολύ»

    «Όλα θα πάνε καλα» αυτό είναι το τελευταίο που θυμάμαι

    Πονούσα σε όλο μου το σώμα όταν συνήλθα. Κάποιος μου κρατούσε το χέρι. Άνοιξα τα μάτια μου και είδα τον Έντουαρτ.

    «Έντουαρτ συγγνώμη δεν έπρεπε να σε έχω φιλήσει χίλια συγγνώμη η Τάνια τι θα πει? Οοο θεέ μου θα με μισει»

    «Μπελλά? Επιτέλους ξύπνησες»

    «Επιτέλους? Γιατί πόσο καιρό είμαι έτσι?»

    «Δυο μέρες»

    «Γιατί τόσο πολύ»

    «Έσπασες τα πόδι σου και μερικά πλευρά επίσης και χτύπησες και γέρα το κεφάλι σου. Αλήθεια Μπέλλα τι σκεφτόσουν παραλίγο να πεθάνουμε όλοι από την ανησυχία μας»

    «Τα παιδιά που είναι?»

    «Ο Έμετ έξω και κοιμάται, η Άλλις με τον Τζαζ στο σπίτι και η Ρόζαλι στην καφετέρια του νοσοκομείου»

    «Τους ανησύχησα έτσι δεν είναι?»

    «Πάρα πολύ πάω να ειδοποιήσω τον γιατρό και τον αδελφό σου και έρχομαι»

    Μετά από λίγο μπήκε μέσα ένας αγουροξυπνημένος Έμετ.

    «Πες μου αλήθεια τι σκεφτόσουν Μπελλα?»

    «Συγγνώμη αδελφέ δεν το ήθελα»

    «Κάνε μου την χάρη να μην μου πάθεις τίποτα. Είδη πήγα να σε χάσω μια φορά και τώρα δεύτερη. Δεν καταλαβαίνεις ότι άμα πεθάνεις εγώ δεν θα το αντέξω?» μου είπε πολύ νευριασμένα.

    Αυτό μου θύμισε κάτι και έβαλα τα κλάματα. Ο Έμετ ήρθε και με πήρε αγκαλιά να με ησυχάσει.

    «Συγγνώμη αδελφούλα που σου φώναξα απλά δεν θα αντέξω χωρίς εσένα, δεν θέλω να σε χάσω»

    Εκείνη την ώρα μπήκε ο γιατρός. Με εξέτασε και μου είπε ότι αύριο θα μπορούσα να βγω αλλά ότι κάποιος θα πρέπει να με προσέχει για λίγες μέρες.

    «Εντάξει αυτό θα το κάνω εγώ» είπε ο Έμετ

    Εκείνη την ώρα όμως τον τράβηξε ο Έντουαρτ λίγο πιο κει να του πει κάτι το μόνο όμως που άκουσα ήταν τον Έμετ να λέει: εντάξει αλλά πότε θα της το πεις?

    Τι να λέγανε άραγε? Πέρασαν όλοι από το νοσοκομείο να με δούνε, αλλά όσες φορές και αν του είπα και οι υπόλοιποι να πάει να κοιμηθεί δεν άκουγε κανέναν. Το βράδυ φύγανε όλοι και έμεινα μόνη μου με τον Έντουαρτ.

    «Έντουαρτ πήγαινε να ξεκουραστείς είσαι σαν ζόμπι»

    «Μια χαρά είμαι Μπέλλα. Πέσε για ύπνο τώρα»

    «Σε λίγο. Έντουαρτ πρέπει να φύγεις τι θα σκεφτεί και η Τάνια?»

    «Ό,τι και να σκέφτεται δεν με νοιάζει την χώρισα» αυτό δεν περίμενα να το ακούσω

    «Γιατί? Όχι ρε γαμώτο εγώ φταίω έτσι?»

    «Ηρέμισε την χώρισα επειδή δεν την αγαπούσα δεν φταις εσύ»

    «Εντάξει τότε»

    «Άντε ώρα για ύπνο»

    Και αποκοιμήθηκα…


    Σχόλια εδώ: http://www.bellandedward.org/t1906-topic#449887
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Miley
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    Miley


    Θηλυκό Σκορπιός
    Ηλικία : 27
    Τόπος : xalandri,athina
    Αριθμός μηνυμάτων : 124
    Registration date : 16/06/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability:

    Το παρελθόν πάντα πονάει Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το παρελθόν πάντα πονάει   Το παρελθόν πάντα πονάει I_icon_minitimeΤετ 12 Ιουν 2013 - 17:21

    3ο Κεφάλαιο

    Το πρωί με ξύπνησε ο Έντουαρτ.

    «Έλα ήρθε η ώρα να πάμε σπίτι»

    «Να πάμε? Δεν θα έρθει ο Έμετ?»

    «Όχι θα σε πάω εγώ»

    «Ααα θα έρθει μετά εε?»

    «Όχι θα μείνω εγώ μαζί σου»

    «Έντουαρτ όχι δεν-»

    «Δεν έχει δεν δέχομαι αντίρρηση»

    «Καλά» είπα και με πικρία

    «Γιατί τέτοια μούτρα τόσο πολύ δεν με θες για παρέα» είναι δυνατόν να μην σε θέλω αφού είσαι όλη μου η ζωή, σκέφτηκα

    «Όχι απλά νιώθω τύψεις»

    «Δεν έχει λόγο για να έχεις τύψεις» και μου χαμογέλασε

    «Καλά παραδίνομαι»

    Πήγαμε σπίτι μου τελικα και καθώ μπαίναμε μέσα μου ήρθε ένα μήνυμα.

    «Έντουαρτ μπορείς να το δεις εσύ» του είπα καθώς καθόμουνα στον καναπέ.

    «Το κάθαρμα» είπε μέσα από τα δόντια του

    «Τι έγινε?» τον ρώτησα χωρίς να καταλαβαίνω

    «Μου υπόσχεσαι να μην ταραχτείς?»

    «Ανησυχώ Έντουαρτ πες μου»

    Και μου έδειξε το κινητό το μήνυμα:
    «Τι έγινε Μπέλλα έσπασες το πόδι σου και τα πλευρά σου? Αυτό ήταν ένα μήνυμα να καταλάβεις ότι σε βρήκα. Αυτό που είναι συνέχεια μαζί σου ο Έντουαρτ δεν είναι? Άμα με ξανασταματήσει όπως την προηγούμενη φορά να ξέρεις ότι δεν θα βγει καθαρός από αυτή την ιστορία
    Με αγάπη ο Τζέικ σου»

    Έβαλα τα κλάματα και ο Έντουαρτ με πήρε αγκαλιά.

    «Σςς, ηρέμησε κοριτσάκι μου σε παρακαλώ»

    «Πώς να ηρεμίσω Έντουαρτ πάει στο καλό το πολύ πολύ να σκοτώσει έμενα αλλά εσύ δεν φταις σε τίποτα»

    «Σςς μη σε ακούσω να λες τέτοια τι θα κάνουμε εμείς χωρίς εσένα? 
    Για μένα μην ανησυχείς μπορώ να προστατεύσω τον εαυτό μου, εσένα πρέπει να προσέχουμε τώρα»

    «Όχι Έντουαρτ φύγε τώρα που προλαβαίνεις δεν έπρεπε να σου πω τίποτα άμα φύγεις τώρα δεν θα πάθεις τίποτα έμενα θέλει έτσι και αλλιώς»

    «Δεν πρόκειται να σε αφήσω μόνη σου για κανέναν λόγο»

    «Ακόμα και μετά από αυτό που σου έκανα εσύ θα μείνεις έδω?» ψιθύρισα

    «Μετά από πιο? Δεν μου έκανες τίποτα»

    «Και όμως σε φίλησα και χώρισες με την κοπέλα σου λίγες ώρες μετά εσύ μπορεί να επιμένεις ότι δεν φταίω εγώ για αυτό αλλά εγώ πιστεύω ότι φταίω και για αυτό»

    «Θα το συζητήσουμε αυτό άλλη στιγμή τώρα προέχει η ασφάλεια σου πρέπει να το πούμε και στους άλλου δεν γίνεται να μένεις ούτε λεπτό μόνη σου»

    «Όχι Έντουαρτ δεν πρέπει να το πούμε στους άλλους»

    «Και τι θα κάνουμε δεν θα είμαι πάντα εγώ εδώ μαζί σου ούτε να μένω στην άκρη περιμένοντας να βλέπω τον Τζέκ να σου κάνει κακό δεν το αντέχω. Θέλω να πω πως κανείς δεν θα το αντέξει» τότε παρατήρησα ότι ήμουν ακόμα στην αγκαλιά του. Γύρισα και τον κοίταξα ήταν θλιμμένος αλλά δεν ήξερα το γιατί.

    «Μην είσαι θλιμμένος άγγελε μου σε παρακαλώ»

    «Πώς με είπες Μπέλλα?»

    Πάλι έκανα γκάφα γαμώτο

    «Εεε Έντουαρτ εγώ-»

    «Σςς» τότε ήρθε κοντά μου και με φίλησε στην αρχή ήταν ένα αργό φιλί μετά όμως έγινε πιο έντονο. Ξαφνικά σταμάτησε και απομακρύνθηκε.

    «Εμμ συγγνώμη αυτό δεν έπρεπε να το κάνω συγγνώμη Μπέλλα»

    «Καλύτερα να πάω μέσα να ξαπλώσω δεν αισθάνομαι κα πολύ καλά»

    «Οκ να σε βοηθήσω»

    Τι ήταν πάλι αυτό με φίλησε και δεν ήταν η ιδέα μου. Γιατί όμως το έκανε αυτό? Πρέπει να μάθω αν νιώθει κάτι. Με πήγε στο δωμάτιο ξάπλωσε και ήρθε από πάνω μου.

    «Κοιμήσου και εγώ πάω να σου φτιάξω κάτι να φας»

    «Εντάξει»

    Κάπως έτσι κοιμήθηκα. Στον ύπνο μου έβλεπα τον Έντουαρτ όπως κάθε βράδυ αλλά αυτό το όνειρο ήταν διαφορετικό ήταν σκοτεινό γιατί όμως? Και τότε είδα κάτι τρομακτικό. Ξύπνησα ουρλιάζοντας και κλαίγοντας.

    «Μπέλλα σε παρακαλώ ηρέμισε τι έγινε τι είδες?»

    «Ο Τζ- Τζέικ σε σε σκότωνε δε δεν έπρεπε να σε έχω μπλέξει σε αυτό από την αρχή»

    «Μπέλλα για όνομα του θεού θα σε σκότωνε τότε δεν μπορούσα απλά να κάθομαι να παρακολουθώ τόσο δύσκολο είναι να καταλάβεις ότι απλά δεν μπορουσα?»

    Έκλαιγα δεν μπορούσα να βγάλω ούτε μια λέξη από τον λαιμό μου. Τι να του έλεγα άλλωστε? Ακόμα και μετά από αυτό τότε πάλι αυτός ήταν δίπλα μου.

    «Μπέλλα σε παρακαλώ πρέπει να ηρεμίσεις. Δεν πρόκειται να πάθω τίποτα στο υπόσχομαι, αλλά και να πάθω δεν θα φταις εσύ»

    «Μην μου λες τέτοια σε παρακαλώ μην με αφήσεις μόνη μου εδώ»

    «Δεν θα είσαι μόνη σου έχει και όλους τους υπόλοιπους»

    «Ναι αλλά δεν θα έχω εσένα»

    Τότε κατάλαβα ότι ήταν ξαπλωμένος και με είχε στην αγκαλιά του. Με έσφιξε ακόμα πιο πολύ στην αγκαλιά του.

    «Μπέλλα νομίζω πως ήρθε η ώρα να κάνουμε μια συζήτηση.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Miley
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    Miley


    Θηλυκό Σκορπιός
    Ηλικία : 27
    Τόπος : xalandri,athina
    Αριθμός μηνυμάτων : 124
    Registration date : 16/06/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability:

    Το παρελθόν πάντα πονάει Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το παρελθόν πάντα πονάει   Το παρελθόν πάντα πονάει I_icon_minitimeΠεμ 13 Ιουν 2013 - 16:24

    4ο Κεφάλαιο

    Όταν μου το είπε αυτό σηκώθηκε από το κρεβάτι έβγαλε έναν καπνό έστριψε τσιγάρο και το άναψε

    «Έντουαρτ μου πιάνεις και το δικά μου?»

    «Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση αναρρώνεις και τώρα που το ξανασκέφτομαι ωραία αφορμή να το κόψεις κι όλας»

    «Τι είναι αυτά που λες ούτε αδελφός μου είσαι ούτε πατέρας μου για να μου λες τι να κάνω»

    «Ας μην τσακωθούμε τώρα. Τα τσιγάρα πάντως δεν στα δίνω»

    «Τέλος πάντων δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό αφού δεν μπορώ να σηκωθώ μόνη μου»

    «Ωραία τώρα ας μιλήσουμε για αυτό που ήθελα να σου πω και σε παρακαλώ μην με διακόψεις»

    «Εντάξει»

    «Μπέλλα πονάω κάθε φορά που σε βλέπω στενοχωρημένη. Πονάω που σε βλέπω έτσι όπως είσαι τώρα. Κάθε φορά που εσύ απλά δακρύζεις εμένα σπάει η καρδιά μου, διαλύετε σε χίλια κομμάτια»

    Γιατί μου τα έλεγε όλα αυτά δεν θα έπρεπε να νιώθει έτσι. Δεν θα έπρεπε να πονάει δεν το αντέχω να τον βλέπω να πονάει. Γιατί όμως πονάει?

    «Γιατί νιώθεις έτσι? Δεν θα έπρεπε»

    «Ο αδελφός σου ξέρει το γιατί και πιστεύω ότι ήρθε η ώρα να μάθεις και εσύ»

    «Τι σχέση έχει με όλα αυτά ο Έμετ?»

    «Σου είπα να μην με διακόψεις και εσύ το έχεις κάνει ήδη δυο φορές»

    «Εντάξει συγγνώμη»

    «Ωραία… Μπέλλα πως γίνεται να μην έχεις καταλάβει ότι είμαι ερωτευμένος μαζί σου από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου?»

    «Δεν γίνεται αυτό»

    «Μπέλλα σε παρακαλώ πες μου ότι κάτι νιώθεις και εσύ πες μου τι νιώθεις δεν αντέχω άλλο»

    «Έλα εδώ να σου πω»

    Ήρθε στο κρεβάτι και με πήρε διστακτικά μια αγκαλιά. Αυτά τα μάτια του πάντα με τρέλαιναν αλλά δεν μπορούσα να τον βλέπω θλιμμένο. Ακόμα δεν πίστευα όλα αυτά που άκουγα. Όταν ξάπλωσε δίπλα μου του έδωσα ένα παθιασμένο φιλί. Ένα φιλί που κράτησε ώρα.

    «Είναι δυνατόν να μην είμαι ερωτευμένη μαζί σου?» και τότε μου χαμογέλασε

    «Υποσχέσου μου ότι δεν θα φύγεις ποτέ ξανά από κοντά μου»

    «Στο υπόσχομαι» αλλά αυτό μου θύμισε τον Τζέικ. Τι θα κάναμε με αυτόν?

    «Έντουαρτ τι θα κάνουμε με τον Τζέικ άμα το μάθει δεν θα βγει κανένας από τους δυο μας ζωντανός από αυτή την ιστορία»

    «Μην σε νοιάζει για μένα εγώ μπορώ να προστατεύσω τον εαυτό μου όπως και την προηγούμενη φορά. Με σένα πρέπει να δούμε τι θα κάνουμε και μάλιστα από την στιγμή που δεν θες να το πούμε σε κανέναν. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί να μην το πούμε σε κανέναν?»

    «Γιατί ήδη έβαλα εσένα σε μεγάλο κίνδυνο δεν χρειάζεται να μπουν και οι άλλοι»

    «Δεν θα σου φέρω αντίρρηση τώρα αλλά πρέπει να το συζητήσουμε κάποια στιγμή»

    «Εντάξει τώρα μπορώ να έχω τα τσιγάρα μου?» χαχάνισε με αυτό που είπα χωρίς να καταλαβαίνω το γιατί

    «Αυτό αποκλείεται! Ααα και κομμένα τα τσιγάρα»

    «Ναι εε? Και τι εσύ μπορείς να καπνίζεις και εγώ όχι?»

    «Θα προσπαθήσω να το κόψω»

    Έτσι περνούσαν οι μέρες. Είπαμε και στην υπόλοιπη παρέα ότι είμαστε μαζί πια. Πέρασαν και άλλες μέρες και σίγα σιγά ανάρρωνα, έβγαινα βόλτες και πήγαινα στο πανεπιστήμιο. Ο Τζέικ ευτυχώς  δεν με ενόχλησε ξανά.

    «Έντουαρτ μωρό μου?»

    «Έλα αγάπη μου, θες να έρθω να σε πάρω από την σχολή?»

    «Όχι αγάπη μου έχω την μηχανή μαζί μου»

    «Την πήρες από το συνεργείο?»

    «Ναι ψυχή μου»

    «Μπέλλα σε παρακαλώ πρόσεχε με την μηχανή δεν έχεις αναρρώσει πλήρως και δεν θέλω να πάθεις τα ίδια όπως την άλλη φορά»

    «Θα προσέχω αγάπη μου»

    «Ωραία θα σε δω στο γνωστό μέρος θα είναι και τα παιδιά»

    «Εντάξει αγάπη μου»

    Έκλισα το κινητό και ανέβηκα στην μηχανή για να πάω στην καφετέρια. Δεν έτρεχα πολύ για να μπορώ να προσέχω. Κάποιος όμως μου έκοψε απότομα τον δρόμο ευτυχώς δεν έπεσα από την μηχανή.

    «Μα καλά δεν βλέπεις που πας άνθρωπέ μου?»

    «Ωωω, μα βλέπω να είσαι σίγουρη για αυτό» δεν περίμενα να δω αυτόν που είδα.

    «Τζέικ?»

    «Ναι αγάπη μου εγώ είμαι» μου είπε και μου έπιασε το μπράτσο

    «Τι θέλεις εδώ? Άσε με, με πονάς?»

    «Θα σε αφήσω αλλά πρόσεχε εδώ τριγύρω θα είμαι»

    «Δεν σε φοβάμαι Τζέικ»

    «Θα έπρεπε αγαπητή μου. Ααα και πες στον Έντουαρτ να προσέχει πότε 
    δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει» μου ψιθύρισε

    «Ο Έντουαρτ δεν έχει καμία σχέση με όλο αυτό να τον αφήσεις ήσυχο»

    «Έχει και μεγάλη σχέση αγάπη μου. Αν δεν σε έχω εγώ δεν θα σε έχει κανένας»

    Τότε σηκώθηκε και έφυγε, εγώ έμεινα εκεί. Δεν μπορούσα να κουνηθώ. Δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. Δεν μπορούσα να πιστέψω αυτά που άκουγα. Εκείνη την ώρα χτύπησε το κινητό και με έβγαλε από τις σκέψεις μου.

    «Μπέλλα που είσαι έχεις αργήσει» ήταν ο Έμετ

    «Τώρα αδελφούλη έρχομαι. Είναι εκεί ο Έντουαρτ εκεί?»

    «Ναι εδώ είναι μισό να σου τον δώσω»

    «Έλα αγάπη μου» μου είπε ο Έντουαρτ από την άλλη γραμμή

    «Έντουαρτ μπορείς να με περιμένεις έξω από την καφετέρια πρέπει να σου μιλήσω»

    «Μπέλλα τι έγινε? Με ανησυχείς»

    «Θα σου από κοντά»

    «Εντάξει»

    «Έρχομαι»


    Σχόλια εδώ: http://www.bellandedward.org/t1906-topic#449887
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Miley
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    Miley


    Θηλυκό Σκορπιός
    Ηλικία : 27
    Τόπος : xalandri,athina
    Αριθμός μηνυμάτων : 124
    Registration date : 16/06/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability:

    Το παρελθόν πάντα πονάει Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το παρελθόν πάντα πονάει   Το παρελθόν πάντα πονάει I_icon_minitimeΔευ 24 Ιουν 2013 - 15:41

    έχει λίγα λεμόνια μέσα :D


    5o Κεφάλαιο

    Ανέβηκα πάνω στην μηχανή και έφυγα. Έξω από την καφετέρια με περίμενε ο Έντουαρτ όπως του είπα. Τον πήρα αγκαλιά και τον έσφιξα τόσο πολύ σαν να μην υπήρχε αύριο.

    «Αγάπη μου τι έγινε?»

    «Με βρήκε ο Τζέικ στον δρόμο»

    «Έπρεπε να έχω έρθει να σε πάρω εγώ»

    «Αυτό δεν είναι το χειρότερο ευτυχώς δεν μου έκανε τίποτα»

    «Τότε ποιο είναι το χειρότερο?»

    «Με απείλησε για σένα. Μου είπε να προσέχεις γιατί ποτέ δεν ξέρεις από πού μπορεί να σου έρθει και ότι άμα δεν με έχει αυτός δεν θα με έχει κανένας. Έντουαρτ θα σου κάνει κακό»

    «Μην ανησυχείς δεν θα μου κάνει τίποτα, αλλά ήρθε η ώρα να το πούμε και στους άλλους»

    «Δεν πρέπει και αν πάθουν κάτι εξαιτίας μου?»

    «Μπέλλα μην φοβάσαι μπορούν να προστατευτούν μόνοι τους. Η Ρόζαλι είναι μαζί με τον Έμετ πάντα που όποιος τον δει τον φοβάται. Η Άλλις είναι πάντα με τον Τζάσπερ που και αυτός μπορεί να προστατεύσει τον εαυτό του»

    «Μπορώ να σου πω όχι στο οτιδήποτε?»

    «Ευτυχώς για μένα όχι» χαχάνισε και με φίλησε

    «Πάμε μέσα να τους το πούμε Έντουαρτ?»

    «Ναι»

    «Θα με προστατεύσεις εσύ από τον Έμετ που θα με σκοτώσει που δεν του το είπα?»

    «Μπα από αυτόν δεν μπορώ αυτόν τον φοβάμαι και εγώ» μου είπε και έβγαλε ένα γελάκι

    «Γεια σας παιδιά τι κάνετε?» είπα μόλις κάτσαμε εγώ και ο Έντουαρτ

    «Καλά είμαστε Μπέλλα» μου απάντησε ο Τζαζ

    «Χαίρομαι» είπα με ένα θλιμμένο χαμόγελο

    «Τι έχεις Μπέλλα?» μου είπαν ταυτόχρονα η Άλλις με την Ρόζαλι

    «Πρέπει να σας πούμε κάτι» με πρόλαβε ο Έντουαρτ με σοβαρή φωνή

    «Μην μου πεις ότι άφησες έγκυο την αδελφή μου» είπε ο Έμετ και πήγε να πιάσει από τον γιακά τον Έντουαρτ

    «Όχι όχι Έμετ άστον κάτω δεν έχουμε καν προλάβει να κάνουμε κάτι τέτοιο έτσι όπως είμαι» είπα και κοκκίνισα με αυτό που εξομολογήθηκα. Ο Έμετ ηρέμησε και έκατσε ξανά στην θέση του

    «Τότε τι είναι Μπελλά?» με ρώτησε η Άλλις ανήσυχα

    «Έντουαρτ μπορείς να το πεις εσύ?»

    «Εντάξει αγάπη μου»

    «Πείτε μας επιτέλους παιδιά κάνετε σαν να ήρθε η συντέλεια του 
    κόσμου»

    «Λοιπόν την μέρα που η Μπέλλα χτύπησε με την μηχανή δεν έφταιγε μόνο αυτή που ήταν μεθυσμένη έφταιγε και κάποιος άλλος»

    «Ναι προφανώς αυτός που την άφησε εκεί σε αυτή την κατάσταση»

    «Σωστά μόνο που εμείς ξέρουμε ποιος την χτύπησε»

    «Και δεν μας είπατε τίποτα γιατί?» αποκρίθηκε σε μένα τώρα ο Έμετ νευριασμένος

    «Γιατί θα αντιδράσεις έτσι μόλις σου πούμε ποιος είναι» με κοιτούσε ερωτηματικά

    «Ήταν ο Τζέικ και σήμερα που η Μπέλλα άργησε την πέτυχε στον δρόμο μόνη της και την απείλησε για μένα» είπε ο Έντουαρτ και εγώ κρύφτηκα πιο βαθιά στην αγκαλιά. 

    Ο Έμετ σηκώθηκε πάνω και μαζί του έφυγαν κάτι ποτήρια.

    «Πάλι αυτό το ρεμάλι και δεν μου είπατε τίποτα? Έντουαρτ δεν καταλαβαίνεις ότι με το να μην μιλάτε βάζεις σε κίνδυνο την Μπέλλα?»

    «Μου ζήτησε να μην το πω σε κανέναν και αυτό έκανα. Αν σου το ζητούσε η Ρόζαλι τι θα έκανες?»

    «Θα το έλεγα φυσικά για όνομα του Θεού εδώ μιλάμε για την ζωή της»

    «Δεν τον άφησα να πει τίποτα γιατί ήδη έβαλα τον Έντουαρτ σε κίνδυνο και απειλεί ότι θα τον σκοτώσει δεν ήθελα να βάλω και εσάς»

    «Μπέλλα από την στιγμή που είσαι σε κίνδυνο είμαστε εδώ για να σε προστατεύσουμε» μου απάντησε μαλακά ο Τζαζ.

    «Το ξέρω αλλά και πάλι είναι μεγάλος ο κίνδυνος» απάντησα

    «Μπέλλα δεν πρόκειται να σε αφήσουμε μόνη σου ούτε λεπτό»

    «Αυτό που λες δεν είναι εφικτό έχετε και την σχολή»

    «Θα έρχεται κάθε μέρα κάποιος μαζί σου δεν είναι θέμα»

    «Όχι αυτό δεν μπορώ να το επιτρέψω»

    «Έμετ άστο απλά θα πηγαίνω εγώ από την σχολή και θα την παίρνω»

    «Έντάξει στο σπίτι θα είσαι πάλι εσύ μαζί της έτσι?»

    «Εννοείτε αλλά θα με βαρεθεί κάποια στιγμή»

    «Εμμ, αγάπη δεν πρόκειτε να σε βαρεθώ αλλά δεν γίνεται να είσαι συνέχεια μαζί μου έχεις και το δικό σου πρόγραμμα πρέπει να διαβάσεις για την εξεταστική»

    «Αυτό δεν είναι πρόβλημα ψυχή μου θα έρχεται είτε ο Έμετ με την Ρόζαλι είτε ο Τζάσπερ με την Άλλις. Έτσι δεν είναι παιδιά?»

    «Εννοείτε» μου είπαν όλοι μαζι

    «Είναι μάταιο να αντιστέκομαι αφού δεν με ακούτε»

    «Για αυτό αγάπη μου για πρώτη φορά θα κάνεις ότι σου πούμε και όχι ότι πιστεύεις εσύ ότι είναι σωστό»

    «Καλά»

    Η υπόλοιπη μέρα ήταν ήσυχη. Ο  Έντουαρτ επέμενε να μείνει μαζί μου και σήμερα. Δεν μπορώ να του αντισταθώ οπότε είπα ναι. Καθόμασταν στο καναπέ και βλέπαμε μια ταινία ενώ φιλιόμασταν που και που.

    «Μωρό μου τι θες να σου φτιάξω να φας?» με ρώτησε

    «Τίποτα αγάπη μου»

    «Δεν υπάρχει περίπτωση έχεις φάει όλη μέρα μόνο ένα τοστ»

    «Καλά θα μου φτιάξεις την αγαπημένη μου σαλάτα?»

    «Αμέ, επιστρέφω σε λίγο αγάπη μου»

    Μετά από λίγο ήρθε με την σαλάτα και με τάιζε λες και είμαι μικρό παιδί. Μόλις τελείωσα με την σαλάτα τον φίλησα παθιασμένα. Σήμερα έπρεπε να γίνει αυτό που τόσο καιρό δεν είχαμε κάνει.

    «Μπέλλα σταμάτα δεν θα καταφέρω να συγκρατήσω τον εαυτό μου»

    «Και ποιος σου είπε ότι θέλω να τον συγκρατήσεις?»

    «Είσαι σίγουρη ότι με όλα αυτά που γίνονται θες να κάνουμε και αυτό?»

    «Ναι μωρό μου»

    Με σήκωσε από τον καναπέ και με πήγε μέσα στην κρεβατοκάμαρα.

    «Σ’ αγαπάω πιο πολύ και από την ζωή μου και δεν θα αφήσω κανέναν να σου κάνει κακό» είπε ανάμεσα στα φιλιά μας

    «Και εγώ σ’ αγαπάω όσο τίποτα από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου»

    «Καμία δεν κατάφερε να αγγίξει την καρδιά μου μόνο εσύ»

    «Κανένας δεν μπορεί να σε αντικαταστήσει γιατί είσαι ο φύλακας άγγελός μου»

    Όλα αυτά τα λέγαμε καθώς ο ένας έβγαζε τα ρούχα του άλλου όλα ήταν τόσο μαγευτικά. Μπήκε μέσα μου αργά αλλά με δύναμη και συνέχυσε με αυτόν τον ρυθμό. Με φιλούσε στο στόμα στον λαιμό τόσο παθιασμένα. Μου έδειχνε με το φιλί του πόσο ανάγκη με είχε. Όταν ήμασταν κοντά στο αποκορύφωμα και οι δυο επιτάχυνε και έβαλε το χέρι μου στην καρδιά του.

    «Αυτό σου ανήκει πάντα θα σου ανήκει. Μόνο σε σένα. Σε καμία άλλη»

    Τότε ήρθε η ολοκλήρωση. Με πήρε στην αγκαλιά του καθώς προσπαθούσαμε να βρούμε ξανά τις ανάσες μας. Μετά από λίγη 
    ώρα μίλησε ο Έντουαρτ ξανά.

    «Κοιμήσου αγάπη μου το έχεις ανάγκη»

    Του έδωσα ένα φιλί και βυθίστηκα στην αγκαλιά του πιο πολύ. Έτσι αποκοιμήθηκα σε έναν ύπνο δίχως εφιάλτες αλλά όνειρα. Όνειρα που πρωταγωνιστούσε ο Έντουαρτ.

    Κάπως έτσι περνούσαν οι μέρες ο Έντουαρτ έφυγε και εγώ δεν έμενα μόνη μου πότε ερχόταν ο Έμετ με την Ρόζαλι πότε η Άλλις με τον Τζαζ. Σήμερα ο Έντουαρτ έπρεπε να φύγει για να διαβάσει για την εξεταστική και ήρθε ο Έμετ με την Ρόζαλι να με προσέχουν. Το είχα βαρεθεί όλο αυτό.

    «Μπέλλα θες κάτι συγκεκριμένο να σου φτιάξω να φας?» με ρώτησε 
    ευγενικά η Ρόζαλι

    «Όχι κάνε ότι θες»

    «Αγάπη μου δεν φτιάχνεις αυτό το υπέροχο ριζότο με μανιτάρια 
    που το κάνεις τέλειο?» άκουσα τον Έμετ να λέει

    «Εντάξει αγάπη μου»

    Αυτό μου έδωσε μια ηδέα.

    «Αδελφούλη δεν πας να την βοηθήσεις και εσύ?»

    «Καλά αδελφούλα εσύ φρόνιμα εδώ ναι?»

    «Ναι Έμετ»

    Έτσι θα μπορούσα να φύγω να πάω μια βόλτα μόνη μου.

    Σχόλια εδώ: http://www.bellandedward.org/t1906-topic#449887
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
     
    Το παρελθόν πάντα πονάει
    Επιστροφή στην κορυφή 
    Σελίδα 1 από 1
     Παρόμοια θέματα
    -

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
    Bella And Edward :: Midnight Inspirations :: Fanfictions-
    Μετάβαση σε: