Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την ¶µπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; ¶ραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>

Πήγαινε κάτω 
+38
breathless
_gwgw_
$ofi@ + Edward
peby
Twilight girl-maniac
SalvatoreDamon
Vanina
scarlet rose
twilightsagaddicted
Teodan
hlhtwilightmania
vassia
Mrs.Cullen2
ev@ki
pitsiriki
ROBELINA
Stella777
izzy cullen
T-NM-E-BD
robertlady
an8i
akaliakoukou
roobina
alexandra13
MARIA SWAN CULLEN
panagiota
nicky_cullen
bloody swan
despina aek
maria_likofos
twilightFOREVER
evi
AspaKorth
WhiteQueen
ΕΡΗ
Kimberly
xrysanthi
EliRose
42 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
akaliakoukou
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
akaliakoukou


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 336
Registration date : 13/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Physical Attacks

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΔευ 10 Δεκ 2012 - 10:58

Πάντως μέχρι στιγμής μακράν η αγαπημένη μου ταινία είναι η Νέα Σελήνη!...

Προσοχή, για ταινία λέω όχι για βιβλίο! Θεωρώ ότι μέχρι στιγμής η μεταφορά από το βιβλίο στη μεγάλη οθόνη έγινε καλύτερα στη δεύτερη ταινία!
Συγγνώμη που βγαίνω συνεχώς εκτός θέματος αλλά είμαι ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΗ!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΔευ 10 Δεκ 2012 - 12:55

Εμενα με διαφορα ειναι οι δυο τελευταιες...ωραια και η νεα σεληνη αλλα κατι ελειπε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
kati
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
kati


Θηλυκό Τόπος : Everywhere & nowhere...
Αριθμός μηνυμάτων : 11602
Registration date : 23/05/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΔευ 10 Δεκ 2012 - 13:13

Έγραφα πόση ώρα και δεν αναρτήθηκε!
Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 592681

Περίληψη όσων έγραφα πριν:
Στη σκηνή που η Μπέλλα τραβάει τον Τζέηκ έξω από τον αυχένα δε θα πω ψέμματα μου φάνηκε υπερβολικό... Ο Έμετ με τον Έντουαρντ που το διασκέδαζαν είχαν πλάκα όμως Razz
Περίμενα σε όλη τη ταινία τη σκηνή της μάχης. Σε όλη τη ταινία μέχρι και τη μάχη σε πολλά σημεία μου φάνηκε βαρετό. Περίμενα να δω περισσότερο από την εκπαίδευσή τους για τη μάχη και όχι μόνο αυτό που είδαμε. Στο κρίσιμο σημείο στη σκηνή της μάχης που δίνει το χέρι η ¶λις,μέσα σε μισό λεπτό μου είχε έρθει εγκεφαλικό και άρχισα να λέω "Όχιιιιιιιιιι! Μα καλά εγώ τί βιβλίο διάβασα;;; Γιατί δε τα θυμάμαι αυτά;;; Όχι ρε γαμώτο κι αυτός!!" Κυριολεκτικά τρελάθηκα αφού καθ' όλη τη σκηνή της μάχης σκεφτομουν "Λες απο τα πολλά φανφικ που έχω διαβάσει να μπέρδεψα το κανονικό με τις μυθοπλασίες;;" αλλά όταν έδειξε το μάτι του αλλουνού κάπου υποψιάστηκα και σκέφτηκα γιατί μας δείχνει τόσο έντονα το μάτι του; Το περίμενα λίγο πιο "εντυπωσιακό" στην αρχή. Λες και έπρεπε να μας εισάγει περισσότερο στο τέλος που ερχόταν. Μου φάνηκε δηλαδή λες και έγινε δουλειά "άντε να τελειώνουμε με αυτά έχουμε και μια μάχη να γυρίσουμε" Ωραία ταινία όμως με την οποία έκλεισε ένας κύκλος 4σχεδόν ετών.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ellen
Twilight Human
Twilight Human
ellen


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 29
Τόπος : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 58
Registration date : 16/04/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΔευ 10 Δεκ 2012 - 18:20

συμφωνω ειδικα εκει που σκοτωσαν τον Καρλαιλ και τον Τζασπερ ειχα παθει σοκ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΔευ 10 Δεκ 2012 - 19:19

εκει ολοι ειχαμε μεινει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
akaliakoukou
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
akaliakoukou


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 336
Registration date : 13/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Physical Attacks

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 7:08

Λοιπόοον...
Να σας πω... ήταν ίσως μέγα σφάλμα να δω τα σπόιλερ πριν δω την ταινία στο σινεμά.
Δεν ξέρω βέβαια εάν αυτό παίζει ρόλο (και τα είδα γιατί πίστευα ότι δεν θα τη δω στο σινεμά την ταινία εφόσον το σινεμά στη Χίο ήταν κλειστό)
Όμως χτες απογοητεύτηκα πλήρως...
Κατ'αρχήν μέχρι τα μισά της ταινίας, μέχρι τέλος πάντων και τη μάχη που από κει και πέρα υπήρχε μία δράση, κόντεψε να με πάρει ο ύπνος. Μη πω ότι βαρέθηκα κι όλας.
Σημείωση ότι την Κυριακή είχαμε δει και όλες τις προηγούμενες και έχω διαβάσει ξανά και το βιβλίο πολύ προσφατα.
Ενώ το βιβλίο είναι πραγματικά στα τοπ 10 μου, η ταινία (σε σύγκριση πάντα με το βιβλίο) και λαμβάνοντας υπ'όψιν ότι ήταν και η τελευταία, με απογοήτευσε!!!
Ενώ είχα σκοπό να είμαι κάθε μέρα στο σινεμά, δεν πρόκειται να ξαναπάω.
Σίγουρα όταν βγει το DVD θα το πάρω και θα το λιώσω και θα δω και όλα τα έξτρας.
Απλά λέω πως ένιωσα χτες...

Κάποιοι φίλοι μου που δεν έχουν διαβάσει τα βιβλία ξετρελάθηκαν με την ταινία.
Όσοι όμως τα έχουμε διαβάσει, και αυτό ίσχυε για όλους μας, δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες μας...
Αναμένω το DVD αλλά μέχρι στιγμής οι αγαπημένες μου είναι η Νέα Σελήνη και το Λυκόφως!!!

Και εκείνο που με στεναχωρεί πάρα πολύ είναι ότι τώρα δεν έχουμε να περιμένουμε κάτι... δεν μπορώ να δεχτώ ότι τελείωσε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
breathless
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
breathless


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 43
Τόπος : Βολος
Αριθμός μηνυμάτων : 786
Registration date : 14/07/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 11:00

Μαλλον εμεις οι δυο πρεπει να ειμαστε οι μονες που νιωθουμε ετσι..
Δεν εχει να κανει με τα σποιλερς, εγω δεν ειδα τιποτα, ουτε εκανα επαναληψη τα βιβλια, απειχα επιτηδες για να με συνεπαρει.....και τζιφος!!
Ουτε μαγεια, στημενος ρομαντισμος, κακο μακιγιαζ, κακοφτιαγμενα εφε, μια απροσδιοριστη ατμοσφαιρα αναμονης της μαχης- ουτε αγωνια, ουτε φοβος, ουτε καν οτι κατι μεγαλο ερχεται- τα συναισθηματα του Εντουαρντ..υποτονικα και η ιδια η μαχη...ακυρη!!!
Η Ροζαλι αορατη, ο Τζεηκομπ λες και ηταν για τον χαβαλε εκει, απουσιαζαν ολα αυτα τα βασικα και εντονα συναισθηματα που υπαρχουν στο βιβλιο!!!!
Το μονο βιβλιο που εχει φανταστικα (υπερφυσικα) στοιχεια ως επι το πλειστον και εκλογικευσαν την ταινια!!!!!
Κοριτσια συγνωμη αν σας δυσαρεστω αλλα ετσι νιωθω, βασικα προδομενη..
Θυμωνω με τους σκηνοθετες, αν δεν μπορουν να κανουν κατι ας το αφησουν για αλλους που μπορουν!!!! (και ισχυει και για την Εκλειψη αυτο...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kati
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
kati


Θηλυκό Τόπος : Everywhere & nowhere...
Αριθμός μηνυμάτων : 11602
Registration date : 23/05/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 14:16

breathless έγραψε:
Μαλλον εμεις οι δυο πρεπει να ειμαστε οι μονες που νιωθουμε ετσι..
Δεν εχει να κανει με τα σποιλερς, εγω δεν ειδα τιποτα, ουτε εκανα επαναληψη τα βιβλια, απειχα επιτηδες για να με συνεπαρει.....και τζιφος!!
Ουτε μαγεια, στημενος ρομαντισμος, κακο μακιγιαζ, κακοφτιαγμενα εφε, μια απροσδιοριστη ατμοσφαιρα αναμονης της μαχης- ουτε αγωνια, ουτε φοβος, ουτε καν οτι κατι μεγαλο ερχεται- τα συναισθηματα του Εντουαρντ..

akaliakoukou όπως και breathless συμφωνώ μαζί σας και μάλιστα ούτε εγώ είχα δει κανένα σπόηλερ, ούτε το βιβλίο διάβασα άλλη φορά, τίποτα!

Για τα συναισθήματα του Έντουαρτ ΄θα πω ότι τον περίμενα πιο ενθουσιώδη που επιτέλους η αγαπημένη του θα είναι μαζί του αιώνια. Σε σχέση με το βιβλίο πολύ πίσω η ταινία. Βέβαια ίσως αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι έκοψαν διάφορες σκηνές για να δουν τη ταινία και ανήλικα. (άλλη κουβέντα αυτή όμως)

breathless έγραψε:
Η Ροζαλι αορατη, ο Τζεηκομπ λες και ηταν για τον χαβαλε εκει, απουσιαζαν ολα αυτα τα βασικα και εντονα συναισθηματα που υπαρχουν στο βιβλιο!!!!

Για τη μάχη δε θα συμφωνήσω πως ήταν άκυρη, ίσα ίσα είχαμε ένα λόγο να έχουμε αγωνία στο έργο.Για τη Ρόζαλι όντως χάθηκε λίγο αλλά ίσως λόγω του ότι επικεντρώνεται σε εκείνους που χάνονται -καταστρέφονται ουσιαστικά και σχετικά με τον Τζέηκομπ παίζει ρόλο. Είναι εκεί, θεωρητικά για να παλέψει, αλλά ουσιαστικά είναι για να κρατήσει ασφαλή τη μικρή.

Και μην αγχώνεσαι, εδώ λέμε τη γνώμη μας όποια κι αν είναι αυτή. Αν μη τι άλλο δεν έχεις βρίσει κανέναν ή δεν έχει πει κάτι ανάρμοστο οπότε εδώ είμαστε να τα συζητάμε όλα huggie
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
breathless
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
breathless


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 43
Τόπος : Βολος
Αριθμός μηνυμάτων : 786
Registration date : 14/07/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 15:17

Βασιζομαι σ'αυτο Kati μου!!! Αλλωστε τους ιδιους θεους λατρευουμε ολες!!! huggie huggie kiss kiss
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panagiota
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
panagiota


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 15885
Registration date : 19/05/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability:

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 15:30

Η Εκλειψη ήταν χάλια σαν ταινία. Θα συμφωνήσω.
Και η Χαραυγή 1 δεν με ενθουσίασε όσο περιμενα.
Αλλά γι αυτόν ακριβώς το λόγο ενθουσιάστηκα με τη Χαραυγή 2.
Φυσικά και είχε σκηνές που έλειπαν ενώ επιθυμούσα να δω. Φυσικά και όλα ήταν πιο ''χλιαρά'' από όσο τα βίωνα στο βιβλίο. Όμως, η Χαραυγή 2 με ευχαρίστησε, κάτι που δεν έκαναν οι 2 προηγούμενες ταινίες.
Ίσως παίζει ρόλο και η ψυχολογία που πήγα να την δω. Είχα προετοιμαστεί να την απολαύσω στο έπακρο. (αλλά για να πω την αμαρτία μου την ξαναδα μόνο μία φορά στο ίντερνετ ενώ το Λυκόφως και την νεα Σελήνη...έρωτας!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 20:08

Οτι ελειπαν κομματια λογικο ειναι...σε ολες τις ταινιες λειπουν κομματια,Και φυσικα δεν ειχε καμια σχεση με την τελειοτητα του βιβλιου...καμια ταινια δεν το καταφερε αυτο.Αλλα εμενα με καλυψε απειρα.Οπως λεει και η Παναγιωτα δεν ξερω αν φταιει πως την περιμενα σαν τρελη αλλα μου αρεσε σε παρα πολυ μεγαλο βαθμο.Καλυτερη σιγουρα παντως απο τις 2 προηγουμενες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
maria_likofos
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
maria_likofos


Θηλυκό Τόπος : Κρήτη
Αριθμός μηνυμάτων : 3548
Registration date : 19/12/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Influencing emotions

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 21:14

και εγώ θα συμφωνήσω με την παγίωτα και την ευη..
καταρχήν να ξεκινήσω λέγοντας ότι όπως είπε και η παναγιωτα η έκλειψη δεν με ικανοποιήσε σαν ταινία... η χαραυγή 1 για εμένα παλευόταν είχε και το αισθηματικό κομμάτι της που εγώ το αναζητά πάντα σε ταινίες..όσο για την χαραυγή 2 εμένα με ικανοποιήσε παρά πολύ..
δεν λέω έλειπαν κάποια κομμάτια που θα άθελα πραγματικά να δω αλλά ως αποτέλεσμα αυτό που βγήκε δηλαδή ήταν πολύ καλό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 23:13

Εμενα και το πρωτο μερος μου αρεσε παρα πολυ...ουσιαστικα μια ταινια ειναι βεβαια...αλλα στην εκλειψη τα ειχα παρει αγρια.Πρωτον η Μπελλα φαινοταν σαν να ηταν οντως διχασμενη αναμεσα στους δυο...κατι που δεν συναιβει ποτε...παντα ο Εντουαρντ ηταν η επιλογη της...απλως ο Τζεικ ηταν το πιο εντονο κομματι που την κραταγε στην παλια της ζωη...και δεν ηθελε να τον πληγωσει χειροτερα....δεν λεω πως δεν τον αγαπουσε.Αλλα ποτε δεν τεθηκε θεμα διχασμου αναμεσα στους δυο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
akaliakoukou
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
akaliakoukou


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 336
Registration date : 13/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Physical Attacks

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΤετ 12 Δεκ 2012 - 0:03

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο ανακουφίζομαι... φοβόμουν ότι θα με πάρετε με τις ντομάτες!!!
Ειλικρινά είχα τόση μεγάλη λαχτάρα να τη δω την ταινία, τόσο μεγάλη χαρά που ήρθε στη Χίο και πραγματικά ξενέρωσα τη ζωή μου στο σινεμά...
Μα επιτρέπεται να βλέπω τη Μπέλα και τον Έντουαρντ και να κοντεύω να κοιμηθώ μέσα στο σινεμά?

Επίσης να πω κι ένα καλό, ένα μεγάλο εύγε και μπράβο στον ηθοποιό που υποδύεται τον Τσάρλι!!!
Πρατικά κόντεψα να μπήξω τα κλάμματα όταν συνάντησε την Μπέλα βρυκόλακα... ειδικά στο σημείο που την αγκάλιασε και ένιωσε το παγωμένο της σώμα....
Όσο για την Μπέλα, παραήταν ψυχρή στη συγκεκριμένη σκηνή...

Οκ, καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολη η μεταφορά ενός βιβλίου στη μεγάλη οθόνη. Αλλά τόσα λεφτά έχουν βγάλει, ας το έκαναν κάπως καλύτερα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΤετ 12 Δεκ 2012 - 0:06

Σε εκεινο το σημειο οντως η Κριστεν επαιζε σαν ξενερωτη χιλοπιτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
kati
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
kati


Θηλυκό Τόπος : Everywhere & nowhere...
Αριθμός μηνυμάτων : 11602
Registration date : 23/05/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΤετ 12 Δεκ 2012 - 13:27

Κι εγώ περίμενα πως και πως να δω τη ταινία αλλά είναι αυτό που είπε η akaliakoukou
"τόσα λεφτά έχουν βγάλει, ας το έκαναν κάπως καλύτερα!!! " Είναι η ταινία όπου το ζευγάρι επιτέλους "δένεται" αιώνια και το πάθος, τη χαρά την ευτυχία, συγνώμη αλλά δεν την είδα μεταξύ τους. Μόνο όταν έβλεπαν τη Ρενέσμι έδειχναν χαρά και προστατευτικότητα.

Όντως στη σκηνή που ο Τσάρλι νιώθει πόσο κρύα είναι η Μπέλα αλλά δεν αντιδράει ήταν πολύ καλή!!

Σίγουρα λείπουν κομμάτια από το βιβλίο αλλά θα μπορούσαν να έχουν περισσότερο συναίσθημα. Στη μάχη γίνεται ο χαμός και από συναίσθημα υπάρχει μπόλικο (αλοίμονο αν δεν είχε κι εκεί συναίσθημα) ενώ πιο πριν κάπου έχανε..
Το Λυκόφως -κι από εκεί έλειπαν πράγματα από το βιβλίο- με είχε μαγέψει! Η Έκλειψη και το New Moon και το 1ο μέρος της Χαραυγής μου άρεσαν. Το καθένα για διαφορετικούς λόγους. Απλά περίμενα να μου αρέσει περισσότερο το 2ο μέρος της Χαραυγής από ό,τι μου άρεσε τελικά.
Συνολικά αρκετά καλή θα τη χαρακτήριζα προσωπικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
robertlady
Twilight Human
Twilight Human
robertlady


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 29
Τόπος : οπου ειναι ο ρομπερτ μου!!!!
Αριθμός μηνυμάτων : 99
Registration date : 31/08/2012

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΤετ 12 Δεκ 2012 - 14:06

εγω παντως νομιζω οτι δεν μας εδειξαν πολυ την μπελλα και τον εντουαρντ-εννοω το παθος τους-για να μας δειξουν κι αλλους δεσμους: καρλαιλ εσμι, καρλαιλ εντουαρντ, ο εντουαρντ πια δεν ειναι μονο συζυγος αλλα και πατερας....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΤετ 12 Δεκ 2012 - 16:22

αυτο που με πειραξε εμενα ειναι πως ουτε μια φορα δεν ακουσαμε την Ρενεσμι να τον λεει μπαμπα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
maria_likofos
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
maria_likofos


Θηλυκό Τόπος : Κρήτη
Αριθμός μηνυμάτων : 3548
Registration date : 19/12/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Influencing emotions

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΤετ 12 Δεκ 2012 - 16:28

χαχαχα akaliakoukou όχι και με τις ντομάτες...ο καθένας με την γνώμη του
λοιπόν να πω λίγο για την έκλειψη συμφωνώ ευη σε ότι είπες δηλαδή Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 31995 λες και μπήκες μέσα στο κεφάλι μου! ακριβώς αυτό! η μπέλλα φαίνεται πραγματικά διχασμένη ενώ δεν είναι!! τα νεύρα μου είχαν σπάσει...
το 1 μέρος της χαραυγής ήταν καλό κάποια ελάχιστα σημεία δεν μου άρεσαν αλλά οκWink δημιουργούσε πολύ έντονα αισθήματα
και το 2 μέρες μένα μου άρεσε πολύ! με ικανοποίησε πραγματικά και δεν έχω παράπονα εντάξει ίσως ήθελα το κάτι παραπάνω αλλά όχι και ξενέρα

δεν τον είπε μπαμπά?δεν το πρόσεξα Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 686606
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΤετ 12 Δεκ 2012 - 16:34

Οχι δεν τον ειπε...αποψε θα την ξαναδω την ταινια οποτε αμα μου ξεφυγε κατι θα σου πω...αλλα δεν νομιζω... giggle
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
maria_likofos
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
maria_likofos


Θηλυκό Τόπος : Κρήτη
Αριθμός μηνυμάτων : 3548
Registration date : 19/12/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Influencing emotions

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΤετ 12 Δεκ 2012 - 16:43

να την δεις και να με ενημερώσεις...δεν πρόσεξα και πολύ τι έλεγε χάζευα άλλα πράγματα Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΤετ 12 Δεκ 2012 - 16:51

Την εχω δει ηδη αρκετες φορες....ειμαι σιγουρη πως δεν το λεει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
panagiota
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
panagiota


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 15885
Registration date : 19/05/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability:

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΤετ 12 Δεκ 2012 - 18:23

Μπορεί να τον καψουρεύτηκε και το μικρό και να μην της έβγαινε ο ρόλος όπως πρέπει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΤετ 12 Δεκ 2012 - 18:41

αυτο το καταλαβαινω.... giggle
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
maria_likofos
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
maria_likofos


Θηλυκό Τόπος : Κρήτη
Αριθμός μηνυμάτων : 3548
Registration date : 19/12/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Influencing emotions

Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>   Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>> - Σελίδα 18 I_icon_minitimeΠεμ 13 Δεκ 2012 - 14:29

εμένα μου λες giggle
τελικά τι έγινε το λέει καθόλου μπαμπά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 18 από 19Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Breaking Dawn Part 2 DVD
» Breaking Dawn The Movie -Part 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: Twilight Movies-
Μετάβαση σε: