Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την Άµπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; Άραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!

Πήγαινε κάτω 
+3
AspaKorth
ΕΡΗ
WhiteQueen
7 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΣαβ 9 Νοε 2013 - 18:43

Είναι γνωστό και καθόλου μυστικό ότι πολλές από εμάς διαβάζουμε κατά καιρούς και άρλεκιν. Αυτά τα βιβλία τα οποία είναι καθαρά ρομαντικού περιεχομένου θα έλεγα ότι είναι λίγο παρεξηγημένα. Ανάμεσα τους υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι τίτλοι και ενδιαφέρουσες συγγραφείς με ταλέντο.

Όσον αφορά εμένα προσωπικά, οι βιβλιοθήκες μου περιέχουν απ' όλα και τα άρλεκιν έχουν τη δική τους θέση σ' ένα συγκεκριμένο ράφι. Έτσι λοιπόν σκέφτηκα ότι και στο φόρουμ μας θα έπρεπε να υπάρχει η κατάλληλη θεματική ενότητα για όσους ενδιαφέρονται.

Ακολουθεί ένα ποστ για την Candace Camp που είναι από τις πιο αγαπημένες μου συγγραφείς με ρομαντικά μυθιστορήματα εποχής! Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 616544
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΣαβ 9 Νοε 2013 - 18:54

Η Candace Camp έχει εκδώσει πάνω από σαράντα ιστορικά μυθιστορήματα που μεταφράστηκαν σε 15 γλώσσες κι έχουν πουλήσει πάνω από 12 εκατομμύρια αντίτυπα σε όλο τον κόσμο.
Γοητευμένη από την Αγγλία του 18ου αιώνα, γνωρίζει όσο κανείς άλλος να παρασύρει τους αναγνώστες της σ’ ένα ρομαντικό, γοητευτικό σύμπαν γεμάτο από τις ίντριγκες της Αυλής και τα πάθη της αριστοκρατίας.

Τα προξενιά του έρωτα:

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 1397si10


Η Κονστάνς Γούντλι δεν ελπίζει πια σε γάμο. Είκοσι οκτώ ετών, ορφανή και χωρίς προίκα, δεν έχει καμιά πιθανότητα να τραβήξει την προσοχή κάποιου αξιόλογου γαμπρού.
Το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να συνοδεύσει τις μικρότερες ξαδέρφες της στον πρώτο τους χορό, όπου θα κάνουν το ντεμπούτο τους στην καλή κοινωνία του Λονδίνου. Αλλά υπολογίζει χωρίς το έμπειρο βλέμμα της λαίδης Φραντσέσκα Χόξτον...

Η λαίδη Χόξτον έχει τη φήμη της καλύτερης προξενήτρας στο Λονδίνο. Και βάζει στοίχημα με τον δούκα του Ρόκφορντ ότι μπορεί να καλοπαντρέψει οποιαδήποτε κοπέλα μέσα στην αίθουσα του χορού –ακόμα και την Κονστάνς!

Έτσι, η Φραντσέσκα αναλαμβάνει το ρόλο της καλής νεράιδας του παραμυθιού. Με τη βοήθειά της και τις  οδηγίες της, η φτωχή, περιφρονημένη Κονστάνς μέσα σε λίγο καιρό ανθίζει σαν λουλούδι. Μπροστά στα έκπληκτα μάτια των σνομπ αριστοκρατών μεταβάλλεται σε μια λαμπερή, θελκτική νέα γυναίκα.
Αλλά ένας άντρας απ’ όλους τη βρίσκει πραγματικά ακαταμάχητη: ο γοητευτικός και διαβόητος για τις κατακτήσεις του λόρδος Ντόμινικ Λέιτον...

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 1564si10


Η λαίδη Αϊρίν Γουίνγκεϊτ είχε ορκιστεί ότι δε θα παντρευόταν ποτέ, και φρόντιζε να αποθαρρύνει τους επίδοξους μνηστήρες με την τσουχτερή της γλώσσα.
Αλλά υπήρχε κάποιος που δεν πτοούνταν από τη συμπεριφορά της: ο Γκίντεον, ο χαμένος γιος του κόμη του Ράντμπορν, που πρόσφατα είχε ξαναβρεί την οικογένειά του.

Έχοντας μεγαλώσει στους δρόμους σαν χαμίνι, ο Γκίντεον εξακολουθούσε να νιώθει πιο άνετα στα καταγώγια του Λονδίνου παρά στις αίθουσες χορού της καλής κοινωνίας. Για έναν τέτοιο άντρα, οι προσπάθειες μιας άβγαλτης δεσποινίδας να τον αποκρούσει ήταν απλώς μια διασκεδαστική πρόκληση...

Η Αϊρίν δεν ήθελε καμία σχέση με τον Γκίντεον –για την ακρίβεια, τον έβρισκε εξοργιστικό! Τουλάχιστον αυτό ισχυρίστηκε, όταν η Φραντσέσκα Χόξτον, η καλύτερη προξενήτρα της αριστοκρατίας, ζήτησε τη βοήθειά της για να τον «εκπολιτίσει» και να τον κάνει παρουσιάσιμο γαμπρό.
Στο κάτω κάτω, παρά τους τίτλους ευγενείας, δεν ήταν παρά ένας αλήτης με σκοτεινό παρελθόν. Αλλά ένας πολύ γοητευτικός αλήτης... Κι όσο προχωρούσε η «εκπαίδευσή» του, τόσο πιο δύσκολο γινόταν για την Αϊρίν να του αντισταθεί...

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 1644si10

Οι επίδοξοι μνηστήρες θα ’πρεπε να κάνουν ουρά στην πόρτα της όμορφης λαίδης Καλάντρα. Αλλά ο υπερπροστατευτικός αδερφός της, ο δούκας του Ρόκφορντ, έχει καταφέρει να τρομοκρατήσει όλους τους καθωσπρέπει εργένηδες της καλής κοινωνίας. Όλους, εκτός από τον κόμη του Μπρόμγουελ. Και η Κάλι νιώθει να γοητεύεται απ’ αυτόν τον αινιγματικό άντρα, που δείχνει ν’ αψηφά κάθε κίνδυνο και κάθε κανόνα για ν’ αποκτήσει ό,τι έχει βάλει στο μυαλό του…

Ενάντια στις επιθυμίες του αδερφού της, η Κάλι καταστρώνει ένα σχέδιο για να ξαναδεί τον Μπρόμγουελ, με τη βοήθεια της προξενήτρας Φραντσέσκα Χόξτον. Αλλά όταν το σκοτεινό παρελθόν που ευθύνεται για την έχθρα ανάμεσα στον Μπρόμγουελ και τον αδερφό της έρθει στο φως, ίσως η Κάλι συνειδητοποιήσει ότι έχει πέσει σε παγίδα. Και τότε θα είναι πια πολύ αργά…



Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 1750si10


Η όμορφη λαίδη Φραντσέσκα Χόξτον έχει αποκλείσει την ιδέα της αγάπης για τον εαυτό της. Αντί για τα καρδιοχτύπια του έρωτα, προτιμά να βοηθά τους άλλους να βρουν το ιδανικό τους ταίρι –έτσι έχει κερδίσει τη φήμη της καλύτερης προξενήτρας στους κύκλους της λονδρέζικης αριστοκρατίας.
Γι’ αυτό, όταν ανακαλύπτει ότι κάποτε διέλυσε άδικα τον αρραβώνα της με τον δούκα του Ρόκφορντ πιστεύοντας ένα κακόβουλο ψέμα, θεωρεί πως έχει μόνο έναν τρόπο να επανορθώσει: να του βρει την τέλεια σύζυγο.

Φυσικά, η Φραντσέσκα πιστεύει ότι και η τελευταία σπίθα πάθους που υπήρχε ανάμεσά τους έχει από καιρό σβήσει –φρόντισε γι’ αυτό ο τρόπος που του φέρθηκε τότε. Το βλέμμα του Σινκλέρ που κάποιες στιγμές καρφώνεται πάνω της, το αναπάντεχο άγγιγμά του, δεν σημαίνουν τίποτα… δεν είναι παρά απλή εξάσκηση για την περίπτωση που μια νεότερη, πολύ πιο κατάλληλη γυναίκα θα τραβήξει την προσοχή του.

Όμως, γιατί βαθιά μέσα της νιώθει ότι βαδίζει σε όλο και πιο επικίνδυνο έδαφος; Και γιατί, για πρώτη φορά στη ζωή της, αρχίζει να εύχεται τα προξενιά της ν’αποτύχουν;…
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
ΕΡΗ
The Volturi
ΕΡΗ


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
Registration date : 03/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Influencing emotions

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΣαβ 9 Νοε 2013 - 19:01

Η συγκεκριμενη συγγραφεας ειναι απο τις καλυτερες του συγκεκριμενους ειδους
Περιμενα πως και πως να φτασω στο τελευταιο αυτης της σειρας και να δω την Φραντσέσκα επιτελους με τον Σινκλέρ.
Επισης μου αρεσε πολυ και η αλλη δικη της σειρα <<Oι τυχες των Εινκορτ>>.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΣαβ 9 Νοε 2013 - 19:10

Η Φραντσέσκα και ο Ρόκφορντ είναι από τα πιο αγαπημένα μου ζευγάρια ever! Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 98735

Πολύ ωραία σειρά της ίδιας είναι και οι Μόρλαντ που ξεκίνησε να κυκλοφορεί το καλοκαίρι με το πρώτο μέρος το οποίο λέγεται "Μαγεμένοι". Θα κάνω αφιέρωμα στη συνέχεια όπως επίσης αγαπημένη σειρά εποχής είναι και αυτή με την οικογένεια Στόουνβιλ που ακόμα περιμένουμε τα δύο τελευταία βιβλία...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
ΕΡΗ
The Volturi
ΕΡΗ


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
Registration date : 03/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Influencing emotions

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΣαβ 9 Νοε 2013 - 19:26

Τα  χρονικα των Στοουνβιλ μου αρεσουν και εμενα πολυ.

Τους Μόρλαντ δεν τους εχω κοιταξει καθολου.Εχει βγει μονο το πρωτο μερος μεχρι τωρα?

Εμενα μου αρεσαν και Οι διαβόητοι Μπλάκθορν.Και αυτο εποχης ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΣαβ 9 Νοε 2013 - 19:45

Όχι, έχουν βγει τρία μέχρι τώρα. Το "μαγεμένοι", το "κουτί με τα μυστικά" και η "κατάρα του Γουίντερσετ". Θα βγει άλλο ένα που θα ολοκληρώσει τη σειρά η οποία έχει και μεταφυσικά φαινόμενα! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
AspaKorth
The Volturi
AspaKorth


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 42
Τόπος : Γιαννενα
Αριθμός μηνυμάτων : 8796
Registration date : 08/09/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: See Through Lies

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΣαβ 9 Νοε 2013 - 20:17

Κλασσικα κι εγω προτιμω
τα εχω διαβασει σχεδον ολα κ μετα φωτοζω μαμα και αδερφες!
Εκτος απο την Camp μου αρεσει παρα μα παρα πολυ η Nicola Cornick
ειχα ριξει πολυ γελιο κ καρδιοχτυπι με αυτο
Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 5z8j

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΚυρ 10 Νοε 2013 - 0:41

Δεν την ξέρω... καλή; Τι άλλο δικό της έχεις διαβάσει; Έχουν βγει στα Ελληνικά;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
April
Jasper's Queen
April


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 38
Τόπος : Korea!
Αριθμός μηνυμάτων : 3318
Registration date : 16/02/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΔευ 11 Νοε 2013 - 17:09

Νομίζω ότι το Βικτωριανό Λονδίνο και αυτά τα σπίτια τους στην εξοχή προσφέρουν απίστευτες συγκινήσεις και ειδικα δια χειρός Candace!!!!!

Να σας πάω λίγο πιο ψηλά στα Highlands της Σκοτίας με τους "Highlanders" της Margaret Mallory!?

Οι 4 πολεμιστες της φατρίας MacDonald επιστρεφουν μετα απο χρόνια για να διεκδικήσουν τα εδάφη τους!!!

Ίαν, Άλεξ, Ντάνκαν και Κόννορ!!!!!Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 923478 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 923478 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 923478 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 923478 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 923478 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 923478 

Δεν μπορείς να τους αντισταθείς!!!



Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 0cgx
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EliRose
The Volturi
EliRose


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 30
Τόπος : Magnolia
Αριθμός μηνυμάτων : 26698
Registration date : 20/11/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΔευ 11 Νοε 2013 - 17:12

να πω ξερω για τι βιβλια μιλατε κοριτσια θα πω ψεμματα lol! 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.goodreads.com/user/show/6455097-l-na
ΕΡΗ
The Volturi
ΕΡΗ


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
Registration date : 03/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Influencing emotions

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΔευ 11 Νοε 2013 - 17:15

Νομιζω οτι μονο ενα εχει κυκλοφορησει στα ελληνικα η κανω λαθος?
Γενικα δεν μπαινω στην διαδικασια να διαβασω αρλεκιν στα αγγλικα γιατι θα τον καψω εντελως τον εγκεφαλο μου.

Συντομα θα βαλω μια λιστα εδω με αρλεκιν που δεν τα θελω και οποια θελει τις τα στελνω!!

αχχαχαχ...Ελινα!!ΔΕν εχεις διαβασει ποτε αρλεκιν να φανταστω!lol! 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EliRose
The Volturi
EliRose


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 30
Τόπος : Magnolia
Αριθμός μηνυμάτων : 26698
Registration date : 20/11/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΔευ 11 Νοε 2013 - 17:57

ενα της θειας μου και ηταν και τα χρυσα της αρλεκιν το καλοκαιρι που καναμε διακοπες στο εξοχικο τους...φοβερο ηταν και δε θυμαμαι και πως το λενε να το ξαναβρω...

οι περιγραφες στο σεξ ηταν να κυλιεσαι στο πατωμα απο τα γελια...κατι αναλογο του "πυργωματος" του κυριου Γκρευ αλλα ειχε φαση...

περα απο αυτο δεν εχω εμπειριες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.goodreads.com/user/show/6455097-l-na
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΔευ 11 Νοε 2013 - 19:28

κι εγω ελαχιστα εχω διαβασει...σε διακοπες συνηθως οταν ημουν μικροτερη....ποτε δεν με τραβηξαν ιδιαιτερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
EliRose
The Volturi
EliRose


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 30
Τόπος : Magnolia
Αριθμός μηνυμάτων : 26698
Registration date : 20/11/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΔευ 11 Νοε 2013 - 19:58

ελα ρε μερικα ειναι καλα...
πχ αυτο που διαβαζα ακουστε υποθεση ακομα τη θυμαμαι καθαρα
Σπόιλερ:

μιλαμε για υπερπαραγωγη!!!lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.goodreads.com/user/show/6455097-l-na
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΔευ 11 Νοε 2013 - 22:16

χα χα χα! Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120

Είναι αλήθεια, υπάρχουν και τέτοιου είδους εξωπραγματικά κουλά! Έχω διαβάσει πολλά στη ζωή μου, πριν μία δεκαετία ήμουν φανατική του είδους είχα και συνδρομή! Razz

Και τελικά κατέληξα στο ότι όλα θέλουν την ισορροπία τους και να γίνεσαι επιλεκτικός. Γενικότερα έτσι κι αλλιώς έχω μία ιδιαίτερη προτίμηση στα εποχής και οι σειρές που βάλαμε παραπάνω είναι πραγματικά πάρα πολύ καλές.

Σίγουρα είναι λίγο γλυκανάλατα, έχουν το καθιερωμένο happy end - αγάπες και λουλούδια αλλά σέβονται τον εαυτό τους. Οι ιστορίες της Candace Camp πχ έχουν χιούμορ, ίντριγκες των ευγενών της εποχής, εξιχνιάσεις εγκλημάτων, μεταφυσικά φαινόμενα κτλ. Οπότε αξίζουν τον κόπο.

Προσεχώς θα σας βάλω κι άλλα που θεωρώ εγώ "καλά". Δεν είναι αριστουργήματα επιπέδου που θα πει κανείς ουάου, τι διάβασα τώρα λέμε! Αλλά περνάς την ώρα σου ευχάριστα και αν είσαι και ρομαντικός σίγουρα θα σε ψυχαγωγήσουν κατάλληλα. Και φυσικά όπως σε κάθε περίπτωση έτσι και εδώ περί ορέξεως κολοκυθόπιτα! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
EliRose
The Volturi
EliRose


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 30
Τόπος : Magnolia
Αριθμός μηνυμάτων : 26698
Registration date : 20/11/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΔευ 11 Νοε 2013 - 22:30

να σου πω κανενας δε διαβαζει αρλεκιν γιατι ειναι το θαυμα της λογοτεχνιας...γουσταρουμε ροματζο γιατι οπως λεει και μια φιλη μου "στο κατω κατω γκομενες ειμαστε"!giggle giggle giggle 

παντως εχεις δικιο σεβονται τον εαυτο τους...η πλοκη ειναι γεια σου αλλα καπου στεκει...εχω διαβασει και αλλα που οπως ειναι και ο τιτλος που εχω δωσει στο ραφι τους στο goodreads ειναι ξεκαθαρα "porn with plot" και εκει να δεις γελιο σε πλοκες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.goodreads.com/user/show/6455097-l-na
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΔευ 11 Νοε 2013 - 22:35

χμμμ... Razz Ενδιαφέρον! Έχεις κανένα τίτλο να προτείνεις;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
EliRose
The Volturi
EliRose


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 30
Τόπος : Magnolia
Αριθμός μηνυμάτων : 26698
Registration date : 20/11/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΔευ 11 Νοε 2013 - 22:41

https://www.goodreads.com/book/show/4704512-their-one-and-only

γελασα τοσο με
Σπόιλερ:
Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.goodreads.com/user/show/6455097-l-na
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΔευ 11 Νοε 2013 - 22:45

Αυτά είναι! Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 6512
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
EliRose
The Volturi
EliRose


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 30
Τόπος : Magnolia
Αριθμός μηνυμάτων : 26698
Registration date : 20/11/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΔευ 11 Νοε 2013 - 22:50

να σου πω οχι οτι ειμαι υπερανω κτλ αλλα μερικα τετοια τα διαβαζω μονο και μονο για το γελιο που προσφερουν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.goodreads.com/user/show/6455097-l-na
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΤρι 12 Νοε 2013 - 0:52

Αδερφη με ξερανες....Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! 403120 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
EliRose
The Volturi
EliRose


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 30
Τόπος : Magnolia
Αριθμός μηνυμάτων : 26698
Registration date : 20/11/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΤρι 12 Νοε 2013 - 0:52

με ποιο απ'ολα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.goodreads.com/user/show/6455097-l-na
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΤρι 12 Νοε 2013 - 0:57

γενικα με τους σχολιασμους....giggle 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
EliRose
The Volturi
EliRose


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 30
Τόπος : Magnolia
Αριθμός μηνυμάτων : 26698
Registration date : 20/11/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΤρι 12 Νοε 2013 - 1:03

τι να πω η χριστιανη με αυτα που διαβαζω...giggle giggle giggle giggle giggle 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.goodreads.com/user/show/6455097-l-na
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!   Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι! I_icon_minitimeΤρι 12 Νοε 2013 - 1:06

καψιμο...giggle 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
 
Μ' ένα Άρλεκιν ξεχνιέσαι!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: Bella's Library-
Μετάβαση σε: