Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την ¶µπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; ¶ραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*

Πήγαινε κάτω 
+78
ms. teylor lautner
stavroulita
!~Twilighter~!
RafaelaVolturi
Silia
mallou
Fay1765
Stella Sunlight
SpankRansom
dmant89
Mrs Alice
robert\'s girl
nansypap
demona1986
Vanina
bedward__
twilightsagaddicted
kati
annaval
EliRose
eternity
ed<3
breathless
Mrs.Christina
niki
April
!!!twilight!!!
almighty
kanty
angepsi
bloody swan
BELLA MARIE
chrisostomos
eleni 2
Bitten Pillows
Kornilia PattinsonCullen
Bella Marie Swan
pipitsa25
Teodan
Bella07
marina forever
hlhtwilightmania
ευη
mR.Geo
evac
D.R.
despina aek
bellarenesmi
NICKY
Emy+Robert
ROBELINA
vikaki21
jennypara
$ofi@ + Edward
Fallen Angel
i love edward 2
Mental Shield
peby
Phantom of the Vampires
hiddenfantasy
panagiota
scarlet rose
Kimberly
twilightFOREVER
mimikoulaki
marina
WhiteQueen
MIKAELLA
pitsiriki
robsten kiss
tasos
xrysanthi
sunrise
Dalia
MARIA SWAN CULLEN
T-NM-E-BD
evi
ΕΡΗ
82 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 2:43

Ανυπομονω να την ξανα δω...πραγματικα ηταν εργο τεχνης.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
MARIA SWAN CULLEN
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
MARIA SWAN CULLEN


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 32
Τόπος : ATHENS
Αριθμός μηνυμάτων : 865
Registration date : 17/09/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Inflict Pain with Thoughs

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 2:50

faint faint faint faint faint faint faint faint faint faint faint faint Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 480860 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 480860 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 480860 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 480860 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 480860 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 480860 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 480860 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 480860 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 4947 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 4947 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 4947 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 4947 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 150320 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 174341 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 620541 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 620541 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 620541
Παιδιααααα!! μολις γυρησα και εγω και δεν μπορω να σας περιγραψω αυτο που ειδαν τα ματια μου!!!δε ξερω απο που να αρχισω...η ταινια ειναι ενα αριστουργημα και ελπιζω να μην ειμαι υπερβολικη! Τα απεδωσαν ολα οπως επρεπε και τοσο ομορφα...απο το γαμο μεχρι και τον τοκετο που σου κοβει την ανασα, οι σκηνες ειναι μια και μια!!

Μπραβο και παλι μπραβο!Αξιζε η αναμονη και με το παραπανω...Η μπελλα ειναι μια κουκλα σαν νυφη τοσο μα τοοοσο γλυκια και ολα φαινονται να μπαινουν στη θεση τους... Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 465227
Βεβαια η τελευταια σκηνη ειναι ολα τα λεφτα και μολις την δειτε 8α καταλαβαιτε...δεν λεω περισσοτερα!!!
ΑΞΙΟΣ BILL!!!! Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 31995 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 31995 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 201917 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 201917
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 2:52

η τελευταια σκηνη οντως ηταν συγκλονηστικη....ανατριχιασα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 3:35

Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψω αυτό που έζησα απόψε! faint
Οι προσδοκίες μου ξεπεράστηκαν!
Θα συμφωνήσω με την Εύη, οι ερωτικές σκηνές ήταν ιδιαίτερες, ζεστές και γλυκές. Ακριβώς όπως θα έπρεπε να είναι για τον Έντουαρντ και τη Μπέλλα.
Δεν θα πω πολλά αυτή την ώρα, είναι πολύ δύσκολο να μιλήσω, να συντάξω σωστά τις προτάσεις!
Η γενικότερη αίσθηση είναι ότι η ταινία ξεκίνησε χαλαρά, ρομαντικά, κύλησε χτίζοντας σιγά, σιγά μία κορύφωση η οποία πραγματικά απογειώνεται στο τέλος και όλες κρατούσαμε την ανάσα μας. Ειλικρινά συγκλονίστηκα, τολμώ να πω ότι σε κάποια σημεία ήταν ανατριχιαστικό κάτι που δεν το περίμενα. Όχι όμως με την κακή έννοια, το αντίθετο γιατί οι σκηνές αποδώθηκαν ακριβώς όπως θα έπρεπε.
Συγκινήθηκα όσο δεν έπαιρνε άλλο.
Η Χαραυγή είναι το αγαπημένο μου βιβλίο και της άξιζε να έχει μία αντάξια ταινία. Έμειναν πάρα πολύ πιστοί στο βιβλίο και το ευχαριστήθηκα, το ρούφηξα αλλά δεν το χόρτασα! Razz Γιαυτό φυσικά σκοπεύω να ξαναπάω σύντομα! Wink

Αύριο θα ακολουθήσει μάλλον ποστ σεντόνι μιας και θα έχω πιο καθαρό μυαλό γιατί τώρα είναι πραγματικά μία δύσκολη ώρα. Είμαι πολύ χαρούμενη γνωρίζοντας πλέον ότι και το δεύτερο μέρος θα είναι κάτι ανάλογο και θα αποζημειώσει την αναμονή μας.

Εύχομαι σε όλους καλή προβολή, ελπίζω να σας αρέσει η ταινία και περιμένουμε σταδιακά να ακούσουμε τα σχόλια όλων σας! Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 906998
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 3:40

Παω κι εγω για υπνο νιωθοντας απολυτως πληρης....αυτη η ταινια μου εβγαλε μια ζεστασια που θα κουβαλαω μεσα μου πολυ καιρο...και πραγματικα χαιρομαι για αυτο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
scarlet rose
The Volturi Princess
scarlet rose


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 37
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 3603
Registration date : 16/01/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Influencing emotions

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 4:09

Πριν 2,5 χρονια περιπου ελεγα οτι ζω για να δω τον Εντουαρντ εν δρασει στον μηνα του μελιτος!!!!Σημερα τον ειδα και χαιρομαι πολυ που αυτη η σκηνη δεν ηταν τελικα η κορυφωση της ταινιας!!!!Ακολουθησαν ευτυχως για μας αλλες πολυ καλυτερες πιο ουσιαστικες!!!!

Εκλαψα σημερα...οχι σε μια αλλα σε 3 σκηνες και λιγο πριν το τελος μαλιστα του δωσα και καταλαβε!!Μπορω να πω οτι βγηκα απο την αιθουσα και εξακολουθουσα να δακρυζω κατα καιρους!!!Στην Νεα Σεληνη δεν εκλαψα!!!Εκλαψα μονο στο Λυκοφως την ωρα του let me sign και σημερα!!!Πααρολο που η Νεα σεληνη ειναι πιο φορτισμενο συναισθηματικα βιβλιο απο την χαραυγη εγω καταφερα να συγκινηθω στην αποψινη ταινια και αυτο ειναι επιτυχια του σκηνοθετη διοτι καταφερε να περασει ολο το συναισθημα που επρεπε στις καταλληλες σκηνες χωρις υπερβολες αλλα με τον σωστο τροπο!!!

Σκηνοθετικα ηταν αρτια!!Σαφως διαφορετικη απο ολες τις ταινιες οπως αλλωστε ειναι και τα βιβλια διαφορετικα μεταξυ τους με την μονη διαφορα οτι αυτη η ταινια ηταν αμεσα συνδεδεμενη με τις υπολοιπες και κυριως με την πρωτη και ισως γι αυτο μου αρεσε τοσο!!!Γιατι για πρωτη φορα ενιωσα τις ταινιες να ειναι κομματι του ιδιου πραγματος !!!Το τραγουδι του γαμου ηταν αυτο που χορεψαν στην πρωτη,ο συνθετης του score ηταν ο ιδιος της πρωτης ,σε καποιες σκηνες επαιζε το lyllaby και φυσικα στο τελος εγινε η καταπληκτικη αναδρομη που με εκανε να συνειδητοποιησω οτι ναι επιτελους παντρευτηκαν αυτα τα παιδια και ναι η Μπελλα εγινε βρυκολακας και φυσικα θυμηθηκα και τι εχουμε ζησει και μεις αυτα τα χρονια ααπο την αρχη που μυηθηκαμε στον κοσμο του φορκς μεχρι σημερα που τους ειδαμε να περνουν το κατωφλι του ιερου!!!!

Αποψε δεν μπορω να πω περισσοτερα !!δεν ξερω αν ειμαι σε φαση να αναλυσω το ποσο καλα παιξαν ολοι τους η ποια σκηνοθετικα τρικς μαρεσαν περισσοτερο!!!
Αυτο που μπορω να πω βεβαια με σιγουρια ειναι οτι ηταν η καλυτερη ταινια μαζι με το Λυκοφςω!!Και ο μονος λογος που βαζω και την πρωτη ταινια στο βαθρο παρολο που σκηνοθετικα ηταν κατωτερη απο τεχνικης αποψης (λογω προυπολογισμου κατα πασα πιθανοτητα) ειναι γιατι και οι δυο με καναν να φυγω απο την αιθουσα συνεπαρμενη και γεματη απιστευτα συναισθηματα !!!Οπως ειπα και στα κοριτσια σημερα η πρωτη ειχε καταφερει εξισου και ισως και με το παραπανω να με κανει να βγω υπνωτισμενη απο τον κινηματογραφο ...αλλιως δεν θα ημουν τωρα εδω μαζι σας...οποτε δεν μπορω να την απααρνηθω και φανταζομαι δεν θα το κανω ποτε!!!!

Χαιρομαι παντως που το saga κινηματογραφικα θα κλεισει το ιδιο ομορφα και αποκοσμα μαγικα οπως και ξεκινησε!!!!

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 201917 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 201917 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 201917 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 201917 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 201917
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panagiota
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
panagiota


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 15885
Registration date : 19/05/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability:

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 6:48

Δεν την έχω δει ακόμη αλλά φυσικά, μετά από αυτά που γράψατε, με ξεσηκώσατε χειρότερα! lol!
Αναδρομή, ε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΕΡΗ
The Volturi
ΕΡΗ


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
Registration date : 03/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Influencing emotions

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 7:54

Δεν εχω λογια!Δεν ειμαι ακομα σε θεση να κανω να κανω αναλογο ποστ αλλα δεν μπορουσα να μην γραψω και κατι!Ειναι μια ταινια ονειρικη!Ειναι η καλυτερη και με διαφορα.Και θα συμφωνησω με τα κοριτσια οτι την βαζω στην ιδια θεση με το Λυκοφως αν και τεχνικα σκηνοθετικα κτλ ηταν σαφως ανωτερη.Αλλα οπως ειπε και η Δημητρα το Λυκοφως με εκανε να μπω βαθια μεσα σε αυτη την ιστορια,να ερωτευτω και να βγω απο την αιθουσα τελειως αποβλακωμενη.Το ιδιο επαθα και χθες το βραδυ με την μονη διαφορα οτι τα συναισθηματα που ενιωσα ηταν παρα πολυ πιο εντονα.Ενιωθα οτι ειναι κομματι δικο μου.Ο γαμος οπως ακριβως τον φανταζομουνα.Ο Εντουαρντ ο αντρας των ονειρων μου!!Με εκανε να τον ξαναερωτευτω απολυτα και να ξαναθυμηθω γιατι εχω νιωσει τοσο εντονα συναισθηματα για αυτον.Ειναι η πρωτη φανταστικη μου αγαπη και παντοτινη! Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 98735
Ολες οι σκηνες που ακολουθησαν ηταν η μια καλυτερη απο την αλλη.Δεν μου ελειψε τιποτα.Ηταν ολα οσα ηθελα να δω και ολα οσα δεν ηξερα οτι ηθελα να δω μεσα στην ταινια.Αγαπη,ερωτας,παθος,τρυφεροτητα,αγωνια,πονος,θλιψη,πανικος,χαρα,έκσταση,και ανακουφιση!!!!
Δεν μου ελειψε τιποτα.Τα ειχε ολα!Ηταν η καλυτερη δουλεια που θα μπορουσαν να κανουν!
Τα εδειξαν ολα με μοναδικο τροπο απο την πρωτη σκηνη μεχρι και την τελευταια.
Θα πω μονο οτι οι σκηνες εγκυμοσυνης της Μπελλας ηταν τοσα μα τοσο συγκλονιστικες.Το μαγιγιαζ που ειχε γινει ηταν αψογο.Οσο για τον πονο του Εντουαρντ,την αγωνια του,τον πανικο του δεν υπαρχουν λογια!Οταν τις εβαλε τις φωνες,οταν της φωναζε οτι την χανει ενιωθα να μου ραγιζουν την καρδια.Ενιωθα ολο τον πονο του.
Θα επιστρεψω αργοτερα με πιο λεπτοπμερες ποστ γιατι αυτα που θελω να πω ειναι πολλα!!
Ειμαι πανευτυχης που η τετραλογια κλεινει με εναν τοσο καλοδουλεμενο και υπεροχο τροπο!
Ειμαι απολυτος σιγουρη πια οτι και το δευτερο κομματι θα ειναι οτι καλυτερο εχουμε δει!Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 616544

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hiddenfantasy
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
hiddenfantasy


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 36
Τόπος : Where the fairytale begins......
Αριθμός μηνυμάτων : 1204
Registration date : 23/05/2009

Forks Student Profile
Team: Egyptians Egyptians
Special ability Special ability: Inflict Pain with Thoughs

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 11:12

scarlet rose έγραψε:
Πριν 2,5 χρονια περιπου ελεγα οτι ζω για να δω τον Εντουαρντ εν δρασει στον μηνα του μελιτος!!!!Σημερα τον ειδα και χαιρομαι πολυ που αυτη η σκηνη δεν ηταν τελικα η κορυφωση της ταινιας!!!!Ακολουθησαν ευτυχως για μας αλλες πολυ καλυτερες πιο ουσιαστικες!!!!

Εκλαψα σημερα...οχι σε μια αλλα σε 3 σκηνες και λιγο πριν το τελος μαλιστα του δωσα και καταλαβε!!Μπορω να πω οτι βγηκα απο την αιθουσα και εξακολουθουσα να δακρυζω κατα καιρους!!!Στην Νεα Σεληνη δεν εκλαψα!!!Εκλαψα μονο στο Λυκοφως την ωρα του let me sign και σημερα!!!Πααρολο που η Νεα σεληνη ειναι πιο φορτισμενο συναισθηματικα βιβλιο απο την χαραυγη εγω καταφερα να συγκινηθω στην αποψινη ταινια και αυτο ειναι επιτυχια του σκηνοθετη διοτι καταφερε να περασει ολο το συναισθημα που επρεπε στις καταλληλες σκηνες χωρις υπερβολες αλλα με τον σωστο τροπο!!!

Σκηνοθετικα ηταν αρτια!!Σαφως διαφορετικη απο ολες τις ταινιες οπως αλλωστε ειναι και τα βιβλια διαφορετικα μεταξυ τους με την μονη διαφορα οτι αυτη η ταινια ηταν αμεσα συνδεδεμενη με τις υπολοιπες και κυριως με την πρωτη και ισως γι αυτο μου αρεσε τοσο!!!Γιατι για πρωτη φορα ενιωσα τις ταινιες να ειναι κομματι του ιδιου πραγματος !!!Το τραγουδι του γαμου ηταν αυτο που χορεψαν στην πρωτη,ο συνθετης του score ηταν ο ιδιος της πρωτης ,σε καποιες σκηνες επαιζε το lyllaby και φυσικα στο τελος εγινε η καταπληκτικη αναδρομη που με εκανε να συνειδητοποιησω οτι ναι επιτελους παντρευτηκαν αυτα τα παιδια και ναι η Μπελλα εγινε βρυκολακας και φυσικα θυμηθηκα και τι εχουμε ζησει και μεις αυτα τα χρονια ααπο την αρχη που μυηθηκαμε στον κοσμο του φορκς μεχρι σημερα που τους ειδαμε να περνουν το κατωφλι του ιερου!!!!

Αποψε δεν μπορω να πω περισσοτερα !!δεν ξερω αν ειμαι σε φαση να αναλυσω το ποσο καλα παιξαν ολοι τους η ποια σκηνοθετικα τρικς μαρεσαν περισσοτερο!!!
Αυτο που μπορω να πω βεβαια με σιγουρια ειναι οτι ηταν η καλυτερη ταινια μαζι με το Λυκοφςω!!Και ο μονος λογος που βαζω και την πρωτη ταινια στο βαθρο παρολο που σκηνοθετικα ηταν κατωτερη απο τεχνικης αποψης (λογω προυπολογισμου κατα πασα πιθανοτητα) ειναι γιατι και οι δυο με καναν να φυγω απο την αιθουσα συνεπαρμενη και γεματη απιστευτα συναισθηματα !!!Οπως ειπα και στα κοριτσια σημερα η πρωτη ειχε καταφερει εξισου και ισως και με το παραπανω να με κανει να βγω υπνωτισμενη απο τον κινηματογραφο ...αλλιως δεν θα ημουν τωρα εδω μαζι σας...οποτε δεν μπορω να την απααρνηθω και φανταζομαι δεν θα το κανω ποτε!!!!

Χαιρομαι παντως που το saga κινηματογραφικα θα κλεισει το ιδιο ομορφα και αποκοσμα μαγικα οπως και ξεκινησε!!!!

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 201917 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 201917 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 201917 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 201917 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 201917

θα συμφωνησω απολυτα.....!!!!!!!!!
δεν εχω αλλα λογια να περιγραψω αυτο που ειδα χτες το βραδυ....απορω πως κοιμηθηκα τελικα....
!!!!!!!!!
Πραγματικα υπεροχη ταινια.μου αφησε τοσο γλυκα συναισθηματα μετα το τλεος της...
Ολοι τους ηταν υπεροχοι,ενας προς εναν.....ειδικα εκεινες οι σκηνες με το flashback με εκαναν να καταλαβω γτ μου αρεσε στην αρχη το saga...και μια απο της αγαπημενες μου σκηνες το imprint του Τζεικομπ...τοσο γλυκο και τρυφερο....!!! faint faint faint faint
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vampirediariesworld.vampire-legend.net/
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 11:21

Ποιος κοιμήθηκε; Όχι εγώ πάντως... Μπορώ να πω ότι έκανα κάτι διαλλείματα ύπνου! lol! Έχω πονοκέφαλο αλλά είμαι ανεβασμένη πάνω στο cloud 9 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 737142

Επιστρέφω λίγο αργότερα με αναλυτικότατο ποστ γι' αυτό όποιος δεν έχει δει την ταινία καλά θα κάνει να μη μπαίνει σε αυτό το τόπικ. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
Phantom of the Vampires
Twilight Human
Twilight Human
Phantom of the Vampires


¶ντρας Ζυγός
Ηλικία : 29
Τόπος : Αγλαντζιά, Λευκωσία, Κύπρος
Αριθμός μηνυμάτων : 96
Registration date : 02/11/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 11:38

Παιδία μετά τους τίτλους τέλους τι έδειξε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 12:08

Αν δεν το έχεις δει δεν θα σου πούμε! Καλύτερα να περιμένεις μετά τους τίτλους και θα δεις. Wink

Λοιπόν, διαβάζω κάποιες κριτικές που έχουν βγει και μοιάζουν με αυτή του Κουτσογιαννόπουλου αν και είναι ακόμα πιο σκληρές. Φυσικά δεν περίμενα τίποτα καλύτερα από τους κριτικούς, δεν μπορούν ούτε στο ελάχιστο να μπουν στο μυαλό ενός ρομαντικού ανθρώπου. Και λέω ρομαντικού ανθρώπου επειδή το κοινό δεν αποτελείται μόνο από μικρά, έφηβα κοριτσάκια που έχουν ερωτευτεί τον Ρόμπερτ Πάττινσον.

Το έπος του Λυκόφωτος είναι μία ιστορία, τέσσερα μεγάλα βιβλία γεμάτα από πληροφορίες για το σύμπαν του Λυκόφωτος και εκεί μέσα λέγονται πολλά για την ίδια τη ζωή καθώς και για έναν έρωτα ανατρεπτικό, διαφορετικό και συγκλονιστικό, παραμυθένιο. Πρόκειται για μία ουτοπία; Μπορεί αλλά θεωρώ και δεν θα σταματήσω να το λέω πως τα παραμύθια με τα οποία όλοι έχουμε μεγαλώσει είναι γεμάτα από αυτού του είδους τις έννοιες. Παραμύθια που διαβάζω στην κόρη μου, που τα βλέπει στην τηλεόραση και ενθουσιάζεται. Είναι λογικό το τετράχρονο παιδί μου να μεγαλώσει κάποια μέρα και να αρχίσει να ψάχνει για κάτι αντίστοιχο αλλά πιο προχωρημένο και ίσως να είναι κάτι που να συνεχίσει να ψάχνει σε και σε μεγαλύτερες ηλικίες. Αυτό ακριβώς συμβαίνει σε εμένα.

Είμαι φανατική φαν των βιβλίων και αν μη τι άλλο αυτό που ήθελα να δω ήταν τα βιβλία να μεταφέρονται πιστά στην οθόνη. Αυτή λοιπόν η μεταφορά ήταν η καλύτερη που έχουμε δει μέχρι τώρα. Ο χρόνος που έχει στη διάθεση του ο σκηνοθέτης και η σεναριογράφος είναι πολύ περισσότερος εφόσον το τελευταίο βιβλίο χωρίστηκε στη μέση.

Το πρώτο μέρος της ταινίας είναι πράγματι αργό, δεν υπάρχει δράση αλλά δείχνει πολύ πιστά όλα εκείνα που έχουμε διαβάσει. Την προετοιμασία της Μπέλλα για τον γάμο, τον ίδιο τον γάμο, τον Τζέηκομπ που έρχεται την τελευταία στιγμή, τον μήνα του μέλιτος, τα προβλήματα που προκύπτουν ενώ αυτοί οι δύο άνθρωποι προσπαθούν να ενωθούν με την αγάπη. Συνεχίζει με την ανακάλυψη της εγκυμοσύνης και βλέπουμε στην εικόνα να αποτυπώνονται όλες οι σκέψεις της Μπέλλα, τα συναισθήματα της για το αγέννητο παιδί της που έχει ενστικτωδώς αγαπήσει από την πρώτη στιγμή κιόλας. Ίσως να μην υπάρχουν βαρύγδουποι διάλογοι αλλά η εικόνα εκφράζει τα συναισθήματα και θεωρώ ότι αυτό είναι επιτυχία.

Το δεύτερο μέρος από την επιστροφή στο Φορκς τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά. Υπάρχει αγωνία και πόνος, ο κάθε χαρακτήρας ανεβαίνει τον δικό του γολγοθά, με κορυφαία τη Μπέλλα να κυοφορεί ένα άγνωστο πλάσμα. Είναι φοβισμένη αλλά το αγαπά, είναι διατεθειμένη να δώσει τη ζωή της γι' αυτό. Ο Έντουαρντ αντιδρά, είναι η πρώτη φορά που τον βλέπουμε να χάνει την ψυχραιμία του.

Το μακιγιάζ - τα ειδικά εφέ που χρησιμοποιήθηκαν για να δείξουν την ταλαιπωρημένη Μπέλλα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης είναι απλά ανατριχιαστικά. Ειλικρινά δεν το περίμενα. Στην κυριολεξία μας δείχνει πως το αγέννητο παιδί της, της ρουφάει τη ζωή, την τελειώνει, την φτάνει στο τέλος της ανθρώπινης ζωής της. Από εκείνο το σημείο και μετά είναι πραγματικά αδύνατο να περιγράψω γιατί ξεκινάει πραγματική δράση και βομβαρδιστήκαμε με συναισθήματα αντικρουόμενα, υποφέραμε, νοσταλγήσαμε, κλάψαμε, σχεδόν προσευχηθήκαμε...

Δεν με νοιάζει πως φαίνεται η ταινία σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο. Ίσως τελικά να είναι μία υπόθεση καθαρά προσωπική, μόνο γιαυτούς που αγάπησαν αυτή την ιστορία από την αρχή μέχρι το τέλος τους. Θεωρώ ότι ο σκηνοθέτης εστίασε σε εμάς, θέλησε να μας δώσει αυτό που εμείς περιμέναμε και κατά τη γνώμη μου το πέτυχε και με το παραπάνω.

Φυσικά ανυπομονούμε για το δεύτερο μέρος όσο ποτέ. Η τελική σκηνή με την μεταμόρφωση της Μπέλλα είναι απλά μαγική και εξισσοροπεί απίστευτα με όλη την προηγούμενη αποκρουστική κατάσταση. Μοιάζει στ' αλήθεια με τη χιονάτη που κοιμάται και περιμένει τον πρίγκιπα της να τη φιλήσει για να ξυπνήσει. Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 616544

Η Μπέλλα και ο Έντουαρντ είναι οι σύγχρονοι ήρωες ενός παραμυθιού και οπωσδήποτε θα μείνουν στην ιστορία γιατί κατάφεραν για λίγο να μας βγάλουν από τη μιζέρια που ζούμε καθημερινά και από τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουμε. Δεν τρέφω αυταπάτες, ούτε περιμένω να γνωρίσω έναν πρίγκηπα πάνω σε ένα λευκό άλογο αλλά δεν το βρίσκω καθόλου κακό που και που να φαντασιώνομαι, άλλωστε το να ονειρεύεται κανείς είναι κάτι που όλοι το κάνουν, αλίμονο αν βάζαμε φρένο και κλειδαριά στην φαντασία μας.

Είμαι απόλυτα ικανοποιημένη από αυτό που είδα χτες το βράδυ, περισσότερο ικανοποιημένη απ' όσο θα περίμενα. Η δική μου κριτική είναι 10 στα 10 και δεν με νοιάζει αν η ταινία δεν είχε δράσει ή εξαιρετικά ειδικά εφέ, αυτό που με νοιάζει είναι ότι έζησα το όνειρο μου και είδα να ζωντανεύουν με σάρκα και οστά όλα όσα είχα διαβάσει στο λατρεμένο μου βιβλίο.

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 906998
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
peby
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
peby


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 28
Τόπος : salonika
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Registration date : 22/12/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 12:19

Παιδια εγω εχω μεινει αναυδη πο αυτο που ειδα!!με σοκαρισε!!!!Η ταινια ηταν απιστευτα καλογυρισμενη και πραγματικα ηταν πολλα περισσοτερα απο αυτα που περιμεναμε!!μας εξεπληξε ο σκηνοθετης και μπραβο του για αυτην την εξαιερτικη του δουλεια!!!!για μενα,ολα αυτα το χρονια με τις 3 ταινιες βλεπαμε συνεχεια να δοκιμαζονται οι αντοχες τους η αγαπη τους.Τωρα οταν η μπελλα ειναι εγγυος μεχρι το τελος βλεπουμε βλεπουμε αυτην την αγαπη στο αποκορυφωμα της,οχι ομως να δοκιμαζεται..αλλα να μας δειχνει οτι δεν υπαρχει τποτα περισσοτερο απο αυτην.Πραγματικα συγκλονιστηκα και συγκηνηθηκα.Η σκηνη που με αγγειξε απολυτα και με καθηλωσε ηταν οταν ο εντουαρτ συνεχισε να κανει την καρδια της μπελλας να χτυπα.Παιδια δεν μπορω να συνεχισω ειμαι ετοιμη ν ακλαψω παλι.ΔΣυγχαρητηρια στο σκηνοθετη και στην δυναμικη και εξαιρετικη ερμηνεια των ηθοποιων που τα εδωσαν ολα για ολα!!!!! Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 837848
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://robestenslife.blogspot.com/
Mental Shield
New Moon Victim
New Moon Victim
Mental Shield


Θηλυκό Παρθένος
Ηλικία : 102
Τόπος : Paris
Αριθμός μηνυμάτων : 265
Registration date : 13/09/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 12:59

Λοιπόν... Απο που να ξεκινήσω....
Να πω αρχικά για τον παλμό και την καταπληκτική ατμόσφαιρα που υπήρχε στο μαραθώνιο του cosmopolis κηφισίας... Ήταν πραγματικά μια γιορτή!!!!!

Scarlet rose με έχεις καλύψει σε όσα σχολιάζεις οπότε δεν θα επαναλάβω τα λόγια και την εκτίμησή σου...

Θα σχολιάσω τα εξής και επανέρχομαι αφού κατακάτσει μέσα μου η μανία, η τρέλα, η έξαψη and you know all of you what i mean....

H Bella ήταν σοκαριστικά αδύνατη σε σημείο εικόνας ανθρώπου που υποφέρει από νευρική ανορεξία. Χαρακτηριστικές σκηκές, εκείνης μπροστά στον καθρέφτη πριν γεννήσει και φυσικά της πανοραμικής λήψης μιας Μπέλλα αναισθητης και διαλυμένης πάνω στο χειρουργικό κρεβάτι του τελευταίου της μαρτυρίου....

Ο άνθρωπος που καίγεται ζωντανός, ναι, ο Έντουαρντ, Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 21223 έφτασε στο κορύφωμά του τη στιγμή που φωνάζει στη Μπέλλα ότι δεν του δίνει καμία επιλογή και ότι ουσιαστικά τον έχει αποκλείσει επιμένοντας να φέρει εις πέρας την εγκυμοσύνη αυτή ....και - φυσικά!!!!!- έχοντας το βλέμμα του παράφρονα στην προσπάθεια να επαναφέρει τη Μπέλλα στη "ζωή".....εκεί τρελάθηκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν έχω λόγια για τη σκηνοθετική απόδοση της μεταμόρφωσης της Μπέλλα.... η ροή του δηλητηρίου που εξαπλώνεται, το σιωπηρό μαρτύριο, η αναδόμηση των οστών, η επούλωση των πληγών, ο 'καθαρισμός' των μαλλιών, του προσώπου, του δέρματος, οι τελευταίοι ξέφρενοι χτύποι της καρδιάς στο ακουστικό μας φόντο, η γρήγορη αναδρομή των πιο δυνατών στιγμών της ανθρώπινης ζωής της, το τέλος.... και η αρχή με την τελευταία σκηνή - αιτία για τη δική μας ανακοπή - στο γκρο πλαν του απότομου ανοίγματος των ματιών της που ανοίγουν κόκκινα και θριαμβευτικά!!! Η Μπέλλα τα κατάφερε .... σε ΟΛΑ!!!!!!! Οπως όλες εμείς οι απλές γυναίκες που στηρίζουμε τους πάντες και τα πάντα και καταφέρνουμε τα πάντα σε αυτή τη ζωή για χάρη των άλλων, παίρνοντας μέσα από αυτά χαρα! Αυτή είναι η υπερήρωας πάνω από όλους τους υπερήρωες!!!!

Τέλος, εξαιρετικά έξυπνη και οικονομία η σκηνή των imprinted couples στη σύναξη της αγέλης στην παραλία.... Ο Κουίλ και η μικρή Κλαίρ στο ακρογιάλι προοικονομούν (για τους θεατές που έχουν διαβάσει τα βιβλία και μόνο!) ότι πρόκειται να συμβεί λίγο αργότερα στο Τζέικομπ και τη Ρένεσμι (Ρένεσμι? Ναι, Ρένεσμι...). Η σκήνή της αποτύπωσης ή εντύπωσης ήταν γεμάτη δύναμη που προσωπικά πιστεύω άξιζε να τη ζήσουμε ως τέτοια. Όταν βρεθήκαμε μπροστά στο Jacob's vision, μπροστά στο σοκ της ομορφίας της Ρένεσμι, - που θα είναι εκεί για να μας θυμίζει πιο είναι ο καρπός της άνευ όρων και αμετάκλητης αγάπης του Έντουαρντ και της Μπέλλα σκηνή - μπροστά στην απίστευτη σκηνή που εκείνος παραδίνεται και γονατίζει μπροστά της --> νιώθουμε ότι η κάθαρση ήρθε τελικά και για τον πολύπαθο Τζέικομπ και τη δεχόμαστε ικανοποιημένοι και χαρούμενοι για αυτών. Έτσι ακόμη κι όσοι δεν συμπαθούσαν ως τώρα τον Τζέικομπ, νιώθουν αν όχι στοργή και γαλήνη, τουλάχιστον όμως κατανόηση.


Αυτά για την ώρα....
λέω να πάω να το δω αύριο... πρέπει κάποια στιγμή να κοιμηθώ... αλλά από την άλλη θέλω να το δω ξανά και ξανά, να το μελετήσω, ό,τι δεν έπιασα με την πρώτη...την κάθεμια μικρή λεπτομέρεια...

Γιατί ως τώρα δεν βρήκα τίποτε να με εθίσει... Twilight Saga είσαι ... το πιο γλυκό μεθύσι.....


Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 507795 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 507795 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 507795 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 507795 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 507795 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 507795 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 507795 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 507795 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 507795 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 507795 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 507795




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
robsten kiss
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
robsten kiss


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 28
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Αριθμός μηνυμάτων : 1204
Registration date : 03/07/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 13:12

Παιδια ειδα και εγω την ταινια χθες...Δεν ημουν ομως σε κατασταση να αφησω σχολια...Ενας Θεος ξερει ποσες ωρες μου πηρε να συνελθω...
Η ταινια ηταν οτι καλυτερο εχω δει στη ζωη μου!!!!Η καλυτερη του saga και γενικα η καλυτερη ταινια που εχω δει στη ζωη μου...Εκλεγα και τις 2 ωρες που επαιζε η ταινια...Πραγματικα ηταν τρελο αυτο...!Ετρεμα, ειχα ταχυκαρδια, αγχος, ανυπομονησια...
Η Χαραυγη ξεπερασε καθε προσδοκια μου...Δεν περιμενα ποτε οτι θα μπορουσε να ειναι τοσο υπεροχη...!!!Τοσο μοναδικη,τοσο τελεια!!!!!!
Τι να πω για το γαμο...Τοσο αγχος ουτε η νυφη να ημουν...Ηταν τρομερα συγκηνητικο...!!!Το νυφικο,ηταν απλα τελειο!!!!Πραγματικα μου αρεσε τοσο πολυ!!!!Ειδικα η πλατη!!!Ηταν οτι καλυτερο!!!
Στο νησι μετα ηταν κολαση...!!!Εριξα πολυ γελιο!!!!Εκει που εβαζε η Μπελλα τα εσωρουχα και γελουσε ο Εντουαρντ ηταν ολα τα λευτα...!!!
Και η ερωτικη σκηνη...Τι μπορω να πω...η χημεια τους τα λεει ολα!!!!!Καταπληκτικη σκηνη!!!!
Οταν ο Εντουαρντ παρακαλουσε την Καουρε να τον βοηθησει ηταν επισης μια πολυ εντονη στιγμη...!
Επαθα ομως τεραστιο σοκ κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης...Ηταν τοσο αδυνατη...Ειδικα απο τη στιγμη που μπηκε να κανει μπανιο και μετα ειχα μεινει αφωνη...Εκλεγα ολη την ωρα και ειδικα στη γεννα...Οταν προσπαθουσε ο Εντουαρντ να κανει την καρδια της να ξαναχτυπησει ειχα πλανταξει...!Τους αξιζουν πολλα μπραβο που καταφεραν να αυτη τη σκηνη τοσο μοναδικη!!!!
Επισης μου αρεσε τρελα οταν ο Εντουαρντ ακουσε τις σκεψεις του μωρου!!!Τοσο τελεια σκηνη!!!
Η μικρη μας η Ρενεσμι ποσο ομορφη ηταν!!!Υπεροχο μωρο!!!Οταν την εδειξαν και μεγα΄λη εμεινα...!
Και εγω συμπαθησα τον Τζεικομπ σε αυτη την ταινια...!Βοηθησε πολυ τους Καλλεν και στη σκηνη που εμαθαν ολοι οτι αποτυπωσε στη Ρενεσμι ηταν φανταστικη!!!
Και ειδαμε και λιγο τη Μπελλα ως βρυκολακα!!!!
Δεν μπορω με τιποτα να εκφρασω το πως με εκανε η ταινια να νιωσω...Πραγματικα ηταν οτι καλυτερο εχω δει στη ζωη μου!!!!Καταφεραν να κανουν μια ΘΕΙΚΗ ταινια!!!!Ηταν πολυ πιστοι στο βιβλιο, οι ερμηνειες τους μου αρεσαν παρα πολυ,ειδικα του Ρομπ και της Κριστεν!!!
Πιστευω οτι καταφεραν να ικανοποιησουν τους twihards!!!!Για εμενα εκαναν τρομερη δουλεια!!!!
Γενικα...LAST NIGHT WAS THE BEST NIGHT OF MY EXISTENCE!!!!! Smile Sad Shocked Crying or Very sad Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 480860 faint Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 835489 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 6626 cry boogie giggle Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 274215 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 6512 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 4947 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 388681 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 432569 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 474941 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 201917 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 737142 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 868134 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 98735 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 616544 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 773164 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 558691 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 150320 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 174341 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 31995 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 620541 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 206202 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 630836 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 879660 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 603117 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 200305
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
i love edward 2
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
i love edward 2


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 31
Τόπος : N.Λεσβου
Αριθμός μηνυμάτων : 1266
Registration date : 08/04/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 14:10

χτες εκανα twilight marathon με πολυ μεγαλη μου χαρα ειδα οπ την αρχη ολες τις αγαπημενες μας ταινιες φτανοντας στην τελευταια που ηταν υπεροχη καταπληκτικη μοναδικη και πολυ πιστη στο βιβλιο πραγμα που με εξεπληξε πολυ ευχαριστα...το πρωτο βιβλιο που περιγραφει η μπελλα αποδωθηκε παρα πολυ πιστα και σωστα ειδαμε τα παντα το αγχος της μπελλα, το παρτυ του εντι και την επομενη μερα τις ετοιμασιες της αλις για αυτον τον παραμυθενιο γαμο...οταν ανταλλαξανε τους ορκους εκλαψα απο την συγκινηση ηταν μαγικη σκηνη...μετα η αντιδραση του τζεικομπ στην δεξιωση και το ταξιδι τους μεχρι το νησι εσμι ηταν πολυ ωραια οπως ακριβως τα φανταζομουνα...η σκηνη που ειχε τρακ η μπελλα λιγο πριν παει στον εντι ηταν ολα τα λεφτα εριξα πολυ γελιο..οταν ομως πηγε στην παραλια διπλα στον εντουαρντ ελιωσα σαν το κερακι τι πλασμα ηταν αυτο.... Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 98735 οταν συνειδητοποιησαν οτι η μπελλα ηταν εγκυος πραγματικα απο εκει και μετα λυπηθηκα πολυ τον εντουαρντ οπως και στο βιβλιο...σε καποια στιγμη ομως λιγο πριν ακουσει το μωρο ειπε κατι που θα ηθελα πολυ να ειχε πει και στο βιβλιο οτι δεν την στηριξε αρκετα και την αφησε μονη της αυτο ηταν αυτο που ηθελα να ακουσω και τελικα το εδειξε στην ταινια καθολου δεν με πειραξε αυτη η παρεμβαση του σκηνοθετη αντιθετα με ενθουσιασε....τα ειδαμε ολα οπως επρεπε τον τζεικομπ που αποκοπηκε απο την αγελη και φυσικα το μωρο να στραγγιζει την ζωη της μπελλα σιγα σιγα...η σκηνη που γεννησε την μικρη ηταν πραγματικα κορυφη και αν και ηξερα τι θα γινει συμφωνα με το βιβλιο επιανα τον εαυτο μου να ανησυχει, να αγχωνεται και να φοβαται για την τυχη της μπελλα ηταν πολυ αληθοφανες....επισης εκλαψα εκει που ο εντουαρντ προσπαθει να της δωσει ζωη και εκεινη δεν ανταποκρινεται υπηρχε τοση απογνωση σφιχτηκε η καρδια μου...η μονη σκηνη που δεν μου αρεσε γιατι ηταν πολυ εκτος βιβλιου ηταν που λυκανθρωποι και βρικολακες αρχισαν να μαλωνουνε για την προστασια της ρενεσμι πιθανοτατα ο σκηνοθετης ηθελε να βαλει λιγο δραση και δεν ηταν κακο απλα ηταν πολυ εκτος...η αποτυπωση του τζεικ εγινε με πολυ ωραιο τροπο και η τελευταια σκηνη που ανοιξε τα ματια της η μπελλα ηταν απλα θεικη και σε κανει να ανυπομονεις για την συνεχεια ηταν απλα μια αρτια ταινια για μενα που ειμαι λατρης των βιβλιων και αποδωθηκαν εξαιρετικα και απο ερμηνεια και απο τις σκηνες...αδιαφορω για ολες τις κακες κριτικες γιατι πολυ απλα το επος αυτο θα ζει παντα μεσα στην καρδια μου... Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 616544
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fallen Angel
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
Fallen Angel


Θηλυκό Ταύρος
Ηλικία : 40
Τόπος : τεταρτο αστρερι...δεξια...καλα πας...καπου εκει θα με βρεις...!!
Αριθμός μηνυμάτων : 310
Registration date : 20/05/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 14:30

Και αφου καπως καθαρισε η κατασταση μεσα στο μυαλο μου μετα το χτεσινο σοκ ειπα να σχολιασω κ εγω.... (Το πως οδηγησα να φτασω σπιτι μου ακομα δεν εχω καταλαβει...πρεπει να εχω ενσωματομενο αυτοματο πιλοτο...)

Οτι κ να πεις ειναι λιγο...και δεν υπαρχουν λογια να εκφρασω ολα τα συναισθηματα που μου βγηκαν βλαιπωντας την ταινια...!!! Απο που να αρχισεις...Απο τον ΤΕΛΕΙΟ ΓΑΜΟ...τον ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΓΑΜΠΡΟ...τον ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΗΝΑ ΤΟΥ ΜΕΛΙΤΟΣ...????
Δεν ξερω για εσας αλλα εμενα η σκηνη του γαμου που απο πισω επαιζε το τραγουδι απο το Λυκοφως και γυριζε η καμερα και ξαφνικα βλαιπεις οτι απο πισω δεν υπαρχει κανενας γιατι ετσι εννοιθαν...οτι ηταν μονοι τους... Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 737142 (Ευχομαι αυτο το συναισθημα να το ζησουμε ολες και ολοι καποια στιγμη...)
Ποσο ερωτας χριστε μου μαζεμενος σε ενα ζευγαρι...κοντεψα να σκασω απο την ευτυχια...!! Αυτοχαστουκιζομουν σχεδον σε ολη την ταινια...!! Με επιασε το κεφαλι μου...συγκινηθηκα...κοντεψα να κλαψω...εκνευριστικα....και στο τελος βγηκα απο το σινεμα σαν να ημουν ζομπι....οπου με πηγαινες θα πηγαινα...!!!
Μετα το Λυκοφως (Αυτη η ταινια ειναι η Lacta μου...) ειναι οτι καλυτερο εχω δει εδω κ παρα πολυ καιρο...!!!

Εχω λιγο τις αινστασεις μου για τη σκηνη της γενας αλλα τι να πει κανεις...!! Κοψανε τις καλες σκηνες γιατι τις θεωρισαν ακαταλληλες και δειξαν ολη αυτη τη σκηνη κανονικα...!!! Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 921765 Δεν ξερω...!! Ηταν κατι που εγω δεν ξερω πως θα το εδειχνα αλλα οσο να 'ναι σε σοκαρουν...

Και αν πιασουμε το σκηνοθετικο σημειο της ταινιας και ολα τα τεχνικα το μακιγιαζ της Μπελλα εκει που ηταν αρρωστη ηταν φανταστικο...επαιξαν με τις γωνιες κ τις σκιες και ηταν συγκλονιστικα καλο....!!!

Εχω σκασει σας λεω εχω σκασει...ψαχνω παρεα να το ξαναδω...γιατι αλλιως με βλαιπω να μου ερχετε χειροτερη καταθλιψη απο αυτη που εχω....!!! Lexotanil κοριτσια Lexotanil...!!! Και μπολικο αλκοολ...!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
$ofi@ + Edward
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
$ofi@ + Edward


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 30
Τόπος : Neverland
Αριθμός μηνυμάτων : 4949
Registration date : 03/07/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 14:57

ααα δεν μπορω να περιμενω μεχρι το σαββατοοοοοοοοοο με αυτα που γραψατε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jennypara
Twilight Human
Twilight Human
jennypara


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 31
Τόπος : Thessaloniki
Αριθμός μηνυμάτων : 14
Registration date : 06/08/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 15:05

Δεν μπορω να περιγραψω με απλα λογια το πως ενιωθα με την ταινια, ακουγα ξανα και ξανα το soundtrack και εκλαιγα ασταματητα. Δεν μπορουσα να συνελθω! Ευτυχως ηρθε ο αδερφος και μας πηρε απο εκει γιατι το μυαλο δεν λειτουργουσε με την κοινη λογικη, ειχε μεινει στην σκηνη της γεννας. Μπορω να δηλωσω αφοβα οτι ειναι η αγαπημενη μου ταινια και εχω δει αρκετες στην ζωη μου μεχρι στιγμης. Ολα αυτα τα συναισθηματα στο τελος της ταινιας ειναι συγκλονιστικα, εμενα προσωπικα μου αλλαξε τον τροπο σκεψης μου, μου εδωσε να καταλαβω ποσο πολλα πραγματα αγνοουσα απο την ζωη μου και ποσο μου λειπουν. Με βαση αυτη την ταινια εχω πια το κουραγιο να κανω κατι σωστο, κατι για το οποιο δεν θα μετανιωσω ποτε! Και εννοειται οτι θα πηγαινω να βλεπω την ταινια μεχρι να μου τελειωσουν τα λεφτα! Ειχα μεινει στην αιθουσα μεσα μεχρι να τελειωσουν ολα οι συντελεστες τις ταινιας ωσπου να ερθουν να κλεισουν την αιθουσα και δεν ηθελα να φυγω απο εκει. Ηταν τοσο δυσκολο. Ακομα και τωρα μου ερχεται να κλαιω απο την αναμνηση εκεινου του συναισθηματος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twitter.com/jennypara
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 15:11

Είναι πραγματικά τόσα πολλά τα συναισθήματα που είναι αδύνατον να περιγράψει κανείς με λεπτομέρειες. Η μία φορά δεν είναι αρκετή, απόψε θα την ξαναδώ, δεν υπάρχει περίπτωση να κρατηθώ μακριά από τον κινηματογράφο! lol!

Βασιλική έχεις δίκιο σε αυτό που λες, πραγματικά η σκηνή στο τέλος ήταν σοκαριστική, ήταν κάτι πολύ περισσότερο από αυτό που φανταζόμουν ότι θα δείξουν αλλά τελικά χαίρομαι που το έκαναν γιατί το απέδωσαν σωστά. Όσο για τις ερωτικές σκηνές δεν απογοητεύτηκα γιατί δεν υπήρχε σεξ αλλά υπήρχε έρωτας! Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 616544 Ας μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για δύο αγνά, άμαθα παιδιά που βρίσκονται στο ίδιο επίπεδο σε αυτό τον τομέα και θέλουν απλά να κάνουν έρωτα για να σφραγίσουν την αγάπη τους. Εφόσον το είδα από αυτή τη σκοπιά και την οπτική ικανοποιήθηκα. Αν έδειχνε περισσότερα πράγματα ίσως να 'ευτέλιζε' σε έναν βαθμό τον ρομαντισμό και τον ερωτισμό. Δεν χαλάστηκα καθόλου, ειδικότερα μπορώ να πω ότι λάτρεψα ιδιαίτερα το σημείο που η Μπέλλα θυμάται την ερωτική τους βραδιά και ακόμα περισσότερο μου άρεσε ο Έντουαρντ που αντιμετωπίζει το ίδιο δειλά και συγκρατημένα το γεγονός.

Δεν μπορώ να βρω κάτι που δεν μου άρεσε όσο και αν το ψάξω. Δεν το ψυρίζω διότι σαν σύνολο είναι απόλυτα ικανοποιητικό. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
scarlet rose
The Volturi Princess
scarlet rose


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 37
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 3603
Registration date : 16/01/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Influencing emotions

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 15:13

Κοριτσια μπορω να πω και γω επισημως πλεον οτι ξανακυλησα!!!!Οπως και τοτε με το Twilight ετσι και χθες ...γυριζω σπιτι δεν μπορω να κοιμηθω και καθομαι μεχρι τις 6 η ωρα το πρωι να συζηταμε με την angepsi το ποσο επηρρεαστξαμε απο την χθεσινη προβολη αλλα και γενικοτερα απο τον Γεναρη του 2009 μεχρι σημερα!!!Ο υπνος με πηρε στις 8 διοτι στριφογυρνουσα στο κρεβατι μου εχοντας στο μυαλο μου το Φορκς και οατι αλλο εχουμε ζησει τα τελευταια χρονια!!!

Ανοιξα τα ματια μου και η σκεψη μου ειναι ακομα στην Χαραυγη !!!Το μονο που θελω να κανω ειναι να ξαναδω την ταινια οπως και τις προηγουμενες και να λιωσω ακουγοντας το σαουντρακ!!!!

Ζω ξανα twilight εποχες που μιλουσα συνεχεια γι αυτο ,ξημερωβραδιαζομουν στο φορουμ και η μανα μου ειχε αρχισει να πιστευει οτι εχω σαλεψει!!!!!Ευτυχως το τελευταιο δεν εχει επαναληφθει!!!Η μανουλα συνηθισε πλεον!!! lol!
Δυστυχως εχει επανελθει η γλυκια σχεδον μαζοχιστικη καταθλιψη που ενιωθα τοτε !!!Βεβαια αυτην την φορα εχει μια χροια αισιοδοξιας γιατι πλεον πιστευω οτι υπαρχουν τοσο δυνατες και ομορφες σχεσεις οπως της Μπελλας και του Εντουαρντ και εχει ο Θεος και για μας!!!Δεν θα μας αφησει ετσι...εεεε???Φανταστικε Θεουλη?????

Κοριτσια συμφωνω με ολες σας!!!Λιγο πολυ εχετε αναφερει τις περισσοτερες σκηνες που με εντυπωσιασαν!!!Δεν ξερω αν εχω να προσθεσω κατι!!!

Αυτο που εχω να πω ειναι οτι ο σκηνοθετης εκανε τοση καλη δουλεια που στο τελος εφτασα να πιστευω οτι η Μπελλα πεθανε!!!!! lol! Υπενθυμιζα στον εαυτο μου οτι ο φοβος που νιωθω ειναι αδικαιολογητος γιατι ξερω εδω και χρονια τι γινεται στο τελος ...αλλα ακομα και αν δεν ηξερα ... helloooooo η ταινια συνεχιζεται!!!!!!!!!! lol!
Ψαρωσα κανονικα!!!Και ψαρωσα αλλα και ανατριχιασα την ωρα που σπαει η σπονδυλικη της στηλη και αρχιζει ο τοκετος!!Ηταν λες και εβλεπα ψυχολογικο θριλερ!!!Μαρεσε που ηταν σκοτεινες οι συγκεκριμενες σκηνες γιατι σκοτεινες ειναι και στο βιβλιο!!Ειναι και μια απαντηση σε αυτους που υποστηριζουν οτι η τετραλογια ειναι ενα χαζοροματζο για εφηβα κοριτσακια!!!

Χαρηκα πολυ που τα ειδικα εφε που χρησιμοποιηθηκαν ηταν ακρως ρεαλιστικα συγκριτικα με τις υπολοιπες ταινιες!!!Δεν καταλαβαινες που χρησιμοποιηθηκε κομπιουτερ και που οχι!!!Οι λυκοι οπως και το μωρο δεν αφηναν την αισθηση του ψευτικου ...ουτε η παραμορφωση της Μπελλας εννοειται!!!

Και τελος μ'αρεσε εκει που δειχνει μεταμορφωμενο πλεον το προσωπο της Μπελλα και αρχιζουν τα χρωματα να παγωνουν παιρνωντας τις αποχρωσεις του μπλε φιλτρου της πρωτης ταινιας και αρχιζει η αναδρομη!!!!!Κυριε σκηνοθετα σας βγαζω το καπελο!!!! Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 201917
Εκει με γονατισε!!!!!!!!!

Δεν εχω να πω περισσοτερα γιατι με εχετε καλυψει ολες σας!!!Αν θυμηθω κατι στην πορεια θα επανελθω!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MARIA SWAN CULLEN
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
MARIA SWAN CULLEN


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 32
Τόπος : ATHENS
Αριθμός μηνυμάτων : 865
Registration date : 17/09/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Inflict Pain with Thoughs

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 15:23

Phantom of the Vampires έγραψε:
Παιδία μετά τους τίτλους τέλους τι έδειξε?
ΠΑΙΔΙΑ σας παρακαλω εστω και με σποιλερ πειτε τι εδειξε γτ εγω δν το ηξερα και εφυγα χωρις να το δω!!!! και τωρα εχω σκασει Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 6626 Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 6626
ας βιηθησει καποιος!! tongue
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 15:26

Δήμητρα ειλικρινά είχα ακριβώς την ίδια αίσθηση! Αφού έλεγα ξύπνα, ξύπνα επιτέλους! Όσο την έβλεπα να μην αντιδρά φοβόμουν ότι δεν θα ξαναξυπνήσει λες και και δεν ήξερα τη συνέχεια. Είχα φάει τα νύχια μου από την αγωνία!

Επίσης να σταθώ κι εγώ λίγο στην 'αποτύπωση'... ήταν καλύτερη από το βιβλίο αν αυτό είναι δυνατόν! Αυτά που είδε ο Τζέηκομπ, τη Ρένεσμε το μέλλοντος... faint Και το γονάτισμα μπροστά της ήταν απλά respect!

Χριστέ μου είμαι τόσο συγκινημένη πάλι... μου έρχεται να βάλω τα κλάματα... cry
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 15:31

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*    Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*   - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ 17 Νοε 2011 - 15:46

Παιδια οσο απιθανο κι αν ακουγεται οσες ωρες κοιμομουν δεν νομιζω πως σταματησα να ονειρευομαι στιγμη την χαραυγη...με συνεπηρε τοσο πολυ που δεν ηθελα να ξυπνησψ....πραγματικα ανυπομονω να την ξανα δω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
 
Breaking Dawn - Χαραυγή (Part 1) - Σχόλια για την ταινία *spoiler thread!*
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 15Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Breaking Dawn Part 2 <<Spoilers Thread>>
» Breaking Dawn Part 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: Twilight Movies-
Μετάβαση σε: