Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την Άµπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; Άραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 22:56

Αν γράφεις θεατρικά σημαίνει ότι έχεις ιδέες! Άρα;

Τώρα αυτό περί ποπ κορν με έκανε πραγματικά να γελάσω! lol!

Δεν μας πειράζει που χώθηκες στο τόπικ περί συγγραφής. Το ξαναείπα και την άλλη φορά, είναι ένα τόπικ για όλους, για όποιον ενδιαφέρεται να συζητήσουμε αυτό το θέμα και όχι αποκλειστικά και μόνο για όσους γράφουν.

Άλλωστε που ξέρεις; Μπορεί αυτή η θεματική ενότητα να γίνει η αίτια να σκεφτείς μία πρωτότυπη ιδέα. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
panagiota
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
panagiota


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 15885
Registration date : 19/05/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability:

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 23:01

Λέω να το τολμήσω κάποια στιγμή Μαίρη!
Εδώ γράφουν τα παιδιά μου, να μην γράψω κι εγω;
Θα αποφύγω όμως να γράψω θεατρικό για την ανακύκλωση ή για τα οικολογικά μυνήματα που περνάει ο παλιός τρόπος ζωής των Ινδιάνων γιατί δεν θα τα διαβάσει κανείς!

όταν διάβασα για τις 2-3 ιδέες την ημέρα....η παροιμία με το μήλο δεν ταίριαξε! Το ποπ κορν μου ήρθε στο μυαλό κατευθείαν και φυσικά το έγραψα! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 23:01

Φαντασια εχεις και απειρη....και μυαλο πανω απο ολα.Απο κει και περα ισως πρεπει να πιστεψεις κι εσυ λιγο στον εαυτο σου....η ισως μπορει να μην εχεις τοσο εντονη την αναγκη να γραψεις οσο την εχουν αλλοι.Εγω την εχω σε μεγαλο βαθμο....η Μαιρη σε μεγαλυτερο και παει λεγοντας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 23:11

Μπορεί να ακούγεται υπερβολικό αλλά δεν αστειεύομαι!

Απ' όταν ήμουν παιδί ζούσα σε έναν κόσμο ονειροφαντασίας! Ειλικρινά είναι κάτι που γίνεται αυθόρμητα, δεν το ελέγχω! Πρέπει να τρέχει ένα παραμύθι πάντα παράλληλα στο πίσω μέρος του μυαλού μου γιατί πολύ απλά αλλιώς δεν μπορώ να διαχειριστώ την πραγματικότητα!
Το ξέρω ότι μπορεί να ακούγεται κάπως περίεργο αλλά είναι η απόλυτη αλήθεια.

Βλέπω εικόνες, φανταστικούς χαρακτήρες, σκηνές και διαλόγους όλες τις ώρες της ημέρας. Όταν δουλεύω, όταν πλένω πιάτα, όταν οδηγώ, όταν κάνω μπάνιο κτλ!

Ειδικότερα όταν ξαπλώνω για να κοιμηθώ είναι το καλύτερο μου! Μέχρι να με πάρει ο ύπνος παίζονται μπροστά στα μάτια μου ολόκληρες σκηνές!

Τελευταία μάλιστα κρατάω σημειώσεις γιατί τα ξεχνάω κιόλας μετά! lol!

Όσο για τις καινούριες ιδέες είναι αποτέλεσμα ερεθισμάτων πολλές φορές, ή απλά προκύπτουν.

Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω με λόγια, μου συμβαίνει αυθόρμητα χωρίς να το σκέφτομαι οπότε μάλλον δεν γίνεται να περιγράψω τη διαδικασία. lol!

Παναγιώτα πάντως ένας τρόπος για να στήσεις μία ιστορία, να την πλάσεις είναι να αρχίσεις να κάνεις ερωτήσεις στον εαυτό σου και να δίνεις απαντήσεις! Wink

Π.χ. Αν υποθέσουμε ότι θέλεις να γράψεις μία ιστορία με μία κεντρική ηρωίδα ξεκινάς με τα βασικά:

Ποια είναι τα χαρακτηριστικά της; Ξανθιά; Μελαχρινή; Κοκκινομάλα;

Τα μάτια τη;

Είναι κοντή ή ψηλή;

Είναι γεμάτη ή αδύνατη;

Πόσο χρονών είναι;

Έχει σπουδάσει;

Ποιο είναι το παρελθόν της;

Έχει οικογένεια;

Αδέλφια;

κτλ κτλ κτλ

Σκέψου μόνο πόσες τέτοιες ερωτήσεις μπορείς να κάνεις για τον καθένα από τους χαρακτήρες σου. Αν γράψεις όλες σου τις απαντήσεις σε ένα χαρτί έχεις μόλις δημιουργήσει έναν ήρωα!

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 906998
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 23:20

Αυτο το χω κι εγω σε μεγαλο βαθμο...βασικα πιο πολυ ονειροπολω παρα ζω στην πραγματικοτητα.Μερικες φορες την μισω κι ολας...κι οταν δεν εχω καποιο λογο να μαι εδω απλως σηκωνομαι και φευγω... giggle

Ακομη κι οταν δεν σκεφτομαι δικους μου χαρακτηρες σκεφτομαι χαρακτηρες απο τα αγαπημενα μου βιβλια...και δεν ειναι και λιγα...το τι υποθεσεις εχω ριξει εκει δεν λεγετε... giggle
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 23:28

Εύη, μαζί σου! Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 34442
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 23:32

Ολοι μας νομιζω το κανουμε αυτο...ειναι παρα πολυ ομορφο συναισθημα.Οπως και να το κανουμε οι ηρωες που δημιουργεις εσυ εινια ιδιο κομματι σου...αλλα και να κανεις κομματι του εαυτου σου χαρακτηρες που εχει δημιουργησει καποιος αλλος,να τους αγαπας και να τους ερωτευεσαι,να πονας και να αγωνιας μαζι τους ειναι κατι μοναδικο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
panagiota
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
panagiota


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 15885
Registration date : 19/05/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability:

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 23:37

Ευχαριστώ Μαίρη για το μάθημα συγγραφής!

Εγώ δεν ονειροβατώ ούτε και ονειροπολύ εκτός από τα βράδια που πέφτω για ύπνο και οπωσδήποτε προχωρώ την ιστορία μου ή επαναλαμβάνω κάποια στιγμή της. Γιατί κι εγώ έχω ιστορία σε εξέλιξη! Αλλά είναι τόσο ιδιαίτερη, τόσο προσωπική, τόσο...δική μου (καταλαβαίνετε τι εννοώ) που δεν θα μπορούσα ποτέ να την γράψω σε χαρτί ούτε και θα ήθελα να τη μοιραστώ με κάποιον άλλον. Είναι ο κατάδικος μου ευτυχισμένος κόσμος, κρυφός για όλους τους άλλους...εκεί βρίσκω την ευτυχία που στερήθηκα την ημέρα που πέρασε, εκεί θα βρω την ηρεμία που μου έλειψε, εκεί θα βρω τη συμπαράσταση που δεν βρήκα όλη μέρα.
Πώς μπορείς όλα αυτά να τα εξωτερικεύσεις;
Εκτός, όπως προείπα, ότι δεν θα ήθελα να τα μοιραστώ αυτά τα συναισθήματα, πώς μπορείς να τα κάνεις να φαίνονται όσο αληθινά τα βιώνεις εσύ; Πώς βρίσκεις τις σωστές λέξεις;

Βγάζουν νόημα όσα λέω;
Αν όχι, απλά...αγνοήστε τα! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 23:40

Βγαζουν...και ειναι απολυτως κατανοητο να θες να κρατησεις τον κοσμο σου για σενα.Αλλα μερικοι εχουν παραπανω απο ενα κοσμο μεσα τους...και εκεινους εχουν την αναγκη να τους μοιραστουν...ισως να δινουν και παρηγορια σε αλλους με αυτο τον τροπο.Το Φορκς πχ και το Χογκουαρτς παντα θα ναι απο τους αγαπημενους μου προορισμους..αλλα ολοι εχουν ενα ξεφωτο λουσμενο με φαντασια που το θελουν μονο για τους ιδιους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 23:42

Παναγιώτα, ήταν απλά μία συμβουλή για το πως να ξεκινήσει κανείς. Ελπίζω να μην ακούστηκα κάπως περίεργη, ξερόλας... Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 876749

Καταλαβαίνω απόλυτα αυτά που λες και φυσικά βγάζουν νόημα. Θα πρέπει να σου πω λοιπόν ότι πέρα από τις ιστορίες που γράφω, υπάρχουν κι αυτές οι πολύ προσωπικές που δεν θα ήθελα να μοιραστώ με κανέναν και που δεν σκοπεύω να το κάνω, ακριβώς επειδή είναι πολύ προσωπικές.

Σε κάθε περίπτωση για εμένα όλα αυτά είναι σαν ένα κομμάτι από εύπλαστο πηλό στα χέρια μου, διαλέω και παίρνω.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 23:43

Ταλενταρες ολοι μας εδω μεσα... giggle
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
panagiota
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
panagiota


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 15885
Registration date : 19/05/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability:

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 23:51

lol! Φυσικά και το φόρουμ απαρτίζεται από τους καλύτερους!

Μαίρη αλήθεια το εννοούσα το ευχαριστώ...
Ποτέ μην σου περάσεια πό το μυαλό ότι δεν είμαι ευγνώμων που ασχοελίσαι και εσύ και η Εύη με τις ανησυχίες μου και με παροτρύνετε μάλιστα να ξεδιπλώσω τα ταλέντα μου στα πόδια σας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 23:53

Ολοι τις εχουμε τις ανησυχιες μας....εδω εσυ με εχεις ακουσει να λεω αλλα κι αλλα λες να με βαραινουν οι συγγραφικες σου ανησυχιες... ? lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
panagiota
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
panagiota


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 15885
Registration date : 19/05/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability:

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 23:55

huggie Έπρεπε να αποθηκεύουμε όλα όσα έχουμε γράψει κάτι μοναχικά βράδια...Θα γινόντουσαν άνετα βιβλίο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 23:56

Οχι ολα...θα μας κλεισουν μεσα... giggle huggie
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 23:57

Πιστεύω ότι όλα αυτά είναι ένας τρόπος έκφρασης και επικοινωνίας.

Η συγγραφή οπωσδήποτε, για εμένα τουλάχιστον αλλά και το φόρουμ φυσικά. Ακόμα και ένα βιβλίο που θα διαβάσω, θα με αγγίξει και θα το κουβεντιάσουμε μετά εδώ μαζί είναι ένας τρόπος έκφρασης και επικοινωνίας.

Στη δική μου περίπτωση, όλα τα παραπάνω με γλιτώνουν από την ψυχανάλυση και τα πολλά πολλά πολλά ευρώ που δεν έχω για να πληρώσω τον ψυχαναλυτή! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
panagiota
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
panagiota


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 15885
Registration date : 19/05/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability:

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 11 Δεκ 2012 - 23:59

Κι εμείς το ίδιο Μαίρη!
Το φόρουμ αποδείχτηκε οφέλιμο από πολλές απόψεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 12 Δεκ 2012 - 0:01

Και για μενα ισχυει αυτο...και παλι καλα που σας εχω γτ εδω δεν διαβαζει κανενας.Θα τρελαινομουν αν δεν μοιραζομουν την τρελα μου με τα βιβλια.

Ασχετο....αληθεια Μαιρη με την Νοελια πως τα πας....?εχεις καμια ιδεα ποτε να περιμενουμε το δευτερο μερος...? Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 388681
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 12 Δεκ 2012 - 0:15

Λοιπόν, για τη Νοέλια... όπως φαντάζεσαι δεν έχω προχωρήσει ιδιαίτερα. Μιας και μιλάμε για συγγραφικές ανησυχίες και ψυχανάλυση, ένιωθα ότι χρειαζόμουν ένα συγγραφικό διάλλειμα από τη Νοέλια. Και δεν εννοώ να σταματήσω τελείως να γράφω, απλά ήθελα έστω και για λίγο, για ένα μικρό διάστημα να ασχοληθώ με κάτι άλλο.

Ας πούμε ότι ικανοποίησα αυτή μου την ανάγκη προς το παρόν οπότε τώρα είμαι έτοιμη, περισσότερο από ποτέ να συνεχίσω τη Νοέλια! Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 6512

Θέλω σε αυτό το δεύτερο βιβλίο τα πράγματα να κυλήσουν λίγο πιο αργά και τι εννοώ με αυτό. Στο πρώτο βιαστήκαμε επειδή θέλαμε να προλάβουμε το Φεστιβάλ βιβλίου Θεσσαλονίκης του Ιουνίου με αποτέλεσμα να γίνει πολύ πρόχειρα η επιμέλεια, να λιώσω εγώ στην κυριολεξία από άγχος και τρέξιμο και άλλα διαδικαστικά που με κούρασαν και με έκαναν να τρελαθώ από το άγχος μου.

Οπότε το πλάνο γι' αυτό το δεύτερο βιβλίο είναι πολύ διαφορετικό μέσα στο δικό μου μυαλό. Υπολογίζω να τελειώσω γύρω στο καλοκαίρι (ακριβώς πότε δεν ξέρω προς το παρόν, μη με ρωτήσεις), η επιμέλεια θα γίνεται παράλληλα με τη συγγραφή κεφάλαιο το κεφάλαιο. Οπότε το δικό μου πλάνο λέει κυκλοφορία του βιβλίου φθινόπωρο του 2013.

Είναι κατά την άποψη μου το πιο σωστό και το πιο λογικό για όλες τις πλευρές που εμπλέκονται. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 12 Δεκ 2012 - 0:17

Θα περιμενουμε πολυ δλδ.... cry Δεν πειραζει τουλαχιστον πηραμε δοσεις τωρα απο αλλου....Τελικα θα μεινεις στα δυο βιβλια Μαρακι...?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 12 Δεκ 2012 - 0:26

Ναι, η Νοέλια θα είναι δύο βιβλία, στο δεύτερο η ιστορία θα ολοκληρωθεί. Και φυσικά έχω ήδη αποφασίσει με τι θα ασχοληθώ στη συνέχεια! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 12 Δεκ 2012 - 0:27

Ετσι σε θελω...θελω σε δεκα χρονια να εχω ενα γεματο ραφι μονο με δικα σου βιβλια.... boogie
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
panagiota
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
panagiota


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 15885
Registration date : 19/05/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability:

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 12 Δεκ 2012 - 0:27

Φυσικά και ξέρεις! Με 2-3 ιδέες καθημερινά αναρωτιέμαι πόσα αυτοκόλλητα χαρτάκια σημειώσεων θα ΄χεις γεμίσει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 12 Δεκ 2012 - 0:28

panagiota έγραψε:
Φυσικά και ξέρεις! Με 2-3 ιδέες καθημερινά αναρωτιέμαι πόσα αυτοκόλλητα χαρτάκια σημειώσεων θα ΄χεις γεμίσει!

Τετράδια ολόκληρα είναι!

Wink

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 906998
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!   Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 12 Δεκ 2012 - 0:29

Σε ποιο ντουλαπι το χεις Μαιρη...?μια ματια θα ριξω μονο το υποσχομαι.... giggle
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
 
Διδικτυακή λέσχη για επίδοξους συγγραφείς!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: Midnight Inspirations :: WhiteQueen's Desk-
Μετάβαση σε: