Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
    Quote of the Week
    "Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

    Carlisle Cullen, Twilight
    Character of the Week
    Rosalie Lillian Hale

    (born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

    She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

    Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
    Μάης 2024
    ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  
    ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
    Bella & Edward Playlist
    Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

    Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

    Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την ¶µπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

    Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; ¶ραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

    Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
    Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


     

     Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;

    Πήγαινε κάτω 
    +26
    dolores!!
    Kostantinos
    marina forever
    mariana20
    hiddenfantasy
    Silia
    RosalieVamp
    nicky_cullen
    xrysanthi
    AspaKorth
    Teodan
    breathless
    $ofi@ + Edward
    SalvatoreDamon
    Kimberly
    Maria Taekwondo
    Vanina
    Dalia
    panagiota
    WhiteQueen
    ΕΡΗ
    alexandra13
    EliRose
    maria_likofos
    Thalia Nelly
    evi
    30 απαντήσεις
    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33  Επόμενο
    ΣυγγραφέαςΜήνυμα
    EliRose
    The Volturi
    EliRose


    Θηλυκό Ζυγός
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Magnolia
    Αριθμός μηνυμάτων : 26698
    Registration date : 20/11/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Creating Illusions

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΔευ 22 Σεπ 2014 - 17:49

    θα το διαβασω και θα σας πω...
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.goodreads.com/user/show/6455097-l-na
    evi
    The Volturi
    evi


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
    Αριθμός μηνυμάτων : 64746
    Registration date : 16/10/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΔευ 22 Σεπ 2014 - 17:53

    εδω θα μαστε. giggle
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
    panagiota
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    panagiota


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 15885
    Registration date : 19/05/2010

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability:

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΤρι 23 Σεπ 2014 - 1:03

    Eγώ ταλαιπωρώ (ή αυτό με ταλαιπωρεί?...) το Μελωδία στη Θύελλα της Γ, Κακαλοπούλου.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    AspaKorth
    The Volturi
    AspaKorth


    Θηλυκό Σκορπιός
    Ηλικία : 42
    Τόπος : Γιαννενα
    Αριθμός μηνυμάτων : 8796
    Registration date : 08/09/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: See Through Lies

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΤρι 23 Σεπ 2014 - 11:37

    εχω ξεκινησει σιγα σιγα την αφοσιωση αλλα ειμαι πολυ στην αρχη ακομα
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    ΕΡΗ
    The Volturi
    ΕΡΗ


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
    Registration date : 03/03/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Influencing emotions

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΤρι 23 Σεπ 2014 - 11:59

    panagiota έγραψε:
    Eγώ ταλαιπωρώ (ή αυτό με ταλαιπωρεί?...) το Μελωδία στη Θύελλα της Γ, Κακαλοπούλου.


    Γιατι Παναγιωτα?Δεν σου αρεσει?
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    panagiota
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    panagiota


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 15885
    Registration date : 19/05/2010

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability:

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΤρι 23 Σεπ 2014 - 19:19

    ΕΡΗ έγραψε:
    panagiota έγραψε:
    Eγώ ταλαιπωρώ (ή αυτό με ταλαιπωρεί?...) το Μελωδία στη Θύελλα της Γ, Κακαλοπούλου.


    Γιατι Παναγιωτα?Δεν σου αρεσει?

    Έχω μια...προκατάληψη? Δεν ξέρω. Η Γ.Κακαλοπούλου με ενθουσίασε σαν άνθρωπος. Ζεστή, έξυπνη, τρυφερή, δοτική. Ξεκινώντας όμως ένα προηγούμενο βιβλίο της, δεν μπόρεσα να το τελειώσω. (βέβαια, δεν έχω τελειώσει ποτέ και '΄Το πορτραίτο του Ντόριαν Γκρέυ''...οπότε αν δει ποτέ αυτό το ποστ, να μην παρεξηγηθεί!)
    Έδωσα και δεύτερη ευκαιρία με τη Μελωδία στη θύελλα. Σαφώς καλύτερο από το προηγούμενό της. Αλλά...
    Φταίει το ότι εγώ είμαι περίεργη στα γούστα μου?
    Φταίει το ότι όταν βλέπω βιβλίο Ελληνίδας από τις εκδόσεις Ψυχογιός και Λιβάνη, σκέφτομαι αυτόματα ''ωχ, μία από τα ίδια πάλι?''
    Απλά, δεν με γέμισε το βιβλίο. Είμαι στο τέλος σχεδόν και το μόνο που με συγκίνησε-εκτός από την τέλεια εμφάνιση αλλά και τον άψογο χαρακτήρα του ηρωα- είναι οι στίχοι δύο τραγουδιών που, φυσικά, είναι 'γραμμένοι' από τον ήρωα.

    Δεν το έχω τελικά με τις Ελληνίδες...Αν και προσπαθώ όσο μπορώ να τις στηρίζω. Διαβάζοντας μερικά σύγχρονα μυθιστορήματα γραμμένα από γυναίκες είναι σαν τα τα έχεις διαβάσει όλα. Λίγο πολύ, μία ανακύκλωση. Σαν να έχουν διαβάσει Μαντά, Δημουλίδου και Οικονόμου και να εξαναγκάστηκαν να γράψουν μία δική τους ιστορία βασισμένη σε αυτά τα πρότυπα. Είχα διαβάσει ενα άρθρο για επίδοξους συγγραφείς όπου ανέφερε ότι ένας συγγραφέας οφείλει να έχει στο νου του τι πουλάει στη χώρα του αν θέλει να εκδοθεί και να πράξει αναλόγως. Αλλά τότε, πώς υπάρχουν άλλοι που εκδίδουν έξω από τα συνηθισμένα και πετυχαίνουν, π.χ. ο Αύγουστος Κορτώ?(αυτός είναι άντρας βέβαια αλλά δεν έχω άλλο εύκαιρο παράδειγμα).
    Υπάρχουν και οι εξαιρέσεις βεβαίως που με συγκινούν και αυτές που δίνουν το έναυσμα να συνεχίζω να ξοδεύω χρήματα και σε ελληνικές εκδόσεις και μάλιστα σε γυναίκες. Η Μαρία Στεφάνου έγραψε μια πολύ όμορφη ιστορία, η ¶ρτεμης Βελούδου επίσης που εμένα με ευχαρίστησαν διαβάζοντάς τες. Σίγουρα υπάρχουν κι άλλες αλλά δεν μπόρεσα να τις ανακαλύψω. Ακόμη!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    EliRose
    The Volturi
    EliRose


    Θηλυκό Ζυγός
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Magnolia
    Αριθμός μηνυμάτων : 26698
    Registration date : 20/11/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Creating Illusions

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΤρι 23 Σεπ 2014 - 19:35

    εγω εχω αποκαρδιωθει απο καιρο με τους ελληνες συγγραφεις...ειναι ακριβως αυτο που λες εχεις διαβασει εναν και ειναι λες και τους εχεις διαβασει ολους...οντως υπαρχουν και εξαιρεσεις αλλα θελει πολυ ψαξιμο για να τις βρεις!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.goodreads.com/user/show/6455097-l-na
    ΕΡΗ
    The Volturi
    ΕΡΗ


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
    Registration date : 03/03/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Influencing emotions

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΤρι 23 Σεπ 2014 - 20:19

    Προσωπικα περναω μια μη αναγνωστικη φάση...εχω ξεκινησει ενα σωρο βιβλία και τα έχω παρατησει στην μέση και δε φταινε τα βιβλία αλλα εγω. Καπου εχει μπλοκαρει το μυαλο μου (δεν θελω σχολια εδω) και δε δεχεται αλλες πληροφοριες. Θελω σαν τρελη να διαβασω την Σασεναχ και επειδη την εχω σε pdf δε μπορω...κουράζομαι και σε συνδιασμο με τις ημικρανιες που με ταλαιπωρουν διαβαζω λιγο και αναγκαστικα σταματαω.

    Της Κακαλοπουλου το εχω στο ραφι με τα αδιαβαστα...ειχα σκοπο καποια στιγμη να το πιασω.

    Η αληθεια ειναι οτι Παναγιωτα καταλαβαινω τι λες...δεν ξερω κατα ποσο φταινε οι συγγρεφεις η οι εκδοτικοι. Καμια φορα αναγκαζεσαι να ακολουθησεις την περπατημενη αν θελεις να εκδοθεις..αλλιως μενεις στα αζητητα και ψαχνεσαι μοναχος τι θα κανεις και πως.

    Αυτο που προσωπικα με εχει κουρασει ειναι η έλλειψη φαντασιας. Μου εχει τυχει ειλικρινα μιλαω να διαβασω 7-8 βιβλια καποιας γνωστης συγγρεφεως και ολα μα ολα εχουν τα ιδια χαρακτηριστικά.
    Διαβαζεις το πρωτο το βρισκεις καλο...περνας καλα...διαβαζεις το δευτερο το ιδιο..φτανεις στο τριτο αρχιζεις να ξερεις τι θα συναντησεις..ακομα και καποια ατακα ιδια...μετα αρχιζεις να ξενερωνεις...τα υπολοιπα μου τα κανανε δωρα..δε μπηκα στην διαδικασια να τα αγορασω...στο τελευταιο της δε..δεν ειχαν μονο την ιδια προσωπικοτητα οι ηρωες αλλα αν ειαι δυνατον και παρόμοια ιστορια με καποια παλιοτερο δικο της. Να θελεις να κοπανησεις το κεφαλι σου στον τοιχο! geek
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    evi
    The Volturi
    evi


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
    Αριθμός μηνυμάτων : 64746
    Registration date : 16/10/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΤρι 23 Σεπ 2014 - 23:24

    συμφωνω...
    με λιγες μονο εξαιρεσεις ολα ειναι κατι απο τα ιδια...
    ισως να φταιει πως οι εκδοσεις μας δεν δινουν και τις αναλογες ευκαιριες σε καινουριους συγγραφεις.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
    EliRose
    The Volturi
    EliRose


    Θηλυκό Ζυγός
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Magnolia
    Αριθμός μηνυμάτων : 26698
    Registration date : 20/11/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Creating Illusions

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΤρι 23 Σεπ 2014 - 23:32

    πιστευω οτι περα απο αυτο με του εκδοτικους φταιει και η κακια ταση του μιμητισμού...παιρνουμε ενα πατερν απο καποιον συγγραφεα ελληνα ή ξενου και παμε...
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.goodreads.com/user/show/6455097-l-na
    panagiota
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    panagiota


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 15885
    Registration date : 19/05/2010

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability:

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΤετ 24 Σεπ 2014 - 3:52

    Αρα συμφωνούμε όλες μας...
    Δεν ξέρω γιατί έχει περάσει η εντύπωση ότι το γυναικείο αναγνωστικό κοινό στην Ελλάδα πρέπει να διαβάζει τις ίδιες και ξανά τις ίδιες ιστορίες αγάπης με μόνη διαφορετικότητα την τοποθεσία και το επάγγελμα των ηρώων.
    Πάντως δεν έχω πολλά ελληνικά μυθιστορήματα αλλά κι αυτά που έχω, δεν ξέρω καν ποιος τίτλος ανήκει σε ποια συγγραφέα...
    Κι εγώ περνάω μια φάση περίεργη...Δεν ξέρω τι θέλω να διαβάσω.
    Τουλάχιστον, τελείωσα το Μελωδία στη θύελλα!
    Αύριο θα δω τι θα μου κάνει όρεξη από τα αδιάβσστα στο κομοδίνο μου. (ευκαιρία και για ξεσκόνισμα της περιοχής αυτής!-ναι την κρεβατοκάμαρα εννοώ, το πιο άχρηστο δωμάτιο του σπιτιού για μένα. ¶νετα θα ζούσα στο σαλόνι μου ή στο μπάνιο!)
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    evi
    The Volturi
    evi


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
    Αριθμός μηνυμάτων : 64746
    Registration date : 16/10/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΤετ 24 Σεπ 2014 - 12:52

    ki εγω ψαχνω τι θα διαβασω μετα.
    αν και η βιβλιοθηκη μου καθαρη ειναι δεν εχει παραπονο giggle
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
    Dalia
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    Dalia


    Θηλυκό Δίδυμος
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Avengers Tower
    Αριθμός μηνυμάτων : 8228
    Registration date : 01/11/2011

    Forks Student Profile
    Team: Denalis Denalis
    Special ability Special ability: Controling the Elements

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΠεμ 25 Σεπ 2014 - 2:40

    Ό,τι αγαπώ είναι δικό σου, του Γ. Καλπούζου. Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 98735 Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 98735 Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 98735
    Αχ που λέει κι το άσμα... Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 620541 Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 620541 Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 620541
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    alexandra13
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    alexandra13


    Θηλυκό Sagittarius
    Ηλικία : 41
    Τόπος : ioannina
    Αριθμός μηνυμάτων : 4111
    Registration date : 09/02/2012

    Forks Student Profile
    Team:
    Special ability Special ability:

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΠεμ 25 Σεπ 2014 - 17:00

    Εγω ξεκινησα τους ''Αθλιους '' αλλα δεν με τραβάει και τοσο . Φταίει βέβαια και το γεγονός οτι εχω πολλά στο κεφάλι μου αλλα για πείτε μου γνώμες οσοι το έχετε διαβάσει!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    evi
    The Volturi
    evi


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
    Αριθμός μηνυμάτων : 64746
    Registration date : 16/10/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΠεμ 25 Σεπ 2014 - 17:11

    Ειναι βιβλιαρα...αλλα θελει να σαι κει..
    εχει βεβαια μια δεκαετια που το διαβασα.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
    ΕΡΗ
    The Volturi
    ΕΡΗ


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
    Registration date : 03/03/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Influencing emotions

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΠεμ 25 Σεπ 2014 - 20:36

    Αλεξάνδρα είναι απο τα πιο υπερόχα βιβλια που μπορεις να διαβασεις..προσωπικα είναι απο τα αγαπημενα μου.Πρεπει ομως να εχεις την διαθεση για να μπορεσεις να μπεις στο κλιμα. Επειδη το τελευταιο διαστημα οι περισσοτερες αναγνωσεις μας ειναι περισσοτερο βιβλια φαντασιας,ερωτικη λογοτεχνια και ελληνικη λογοτεχνια ισως δυσκολευτεις λιγο στην αρχη. Επισης ο Ουγκω το έχει λιγο παραπανω με την αναλυση για τα δικα μας γουστα. Αυτη την Παναγια των Παρισιων την παίδευα κανα μηνα.
    Εχω καταλήξει παντως στο συμπερασμα οτι η διαθεση μας,μας δειχνει τι εχει ορεξη να διαβασουμε.
    Αν κατι δεν το μπορεις σημαινει οτι δεν ειναι ακομα η ωρα του να το πιασεις. Αφησε το στην ακρη και ξαναπιαστο κάποια άλλη στιγμη. Το κάνω αρκετα συχνα πλεον γιατι θελω να απολαμβανω αυτο που διαβαζω και οτι να βασανιζομαι για να τελειωσω ενα βιβλιο.
    Πχ τελειωσα τον Εραστη της λαιδης Τσατερλι του Λορενς παρα πολυ γρηγορα ενω τις ερωτευμενες γυναικες του ιδιου παιδευόμουν πολυ για να τις ολοκληρωσω.Τις παρατησα και τις ξαναεπιασα μετα απο κανα μηνα και ειδα οτι οι σελιδες μου εβγαιναν πιο γρηγορα.Προφανως την πρωτη φορα δεν ημουν σε διαθεση για κλασικη λογοτεχνια. lol!
    Τελος σε αυτα τα εργα παιζει σημαντικο ρολο η μετραφραση.Απο ποιες εκδοσεις το εχεις?
    Διαβαζοντας τον Ηλιθιο του Ντοστογιεφσκι απο τις εκδοσεις Ζαχαροπουλος κουραζομουν αφανταστα.Το ιδιο βιβλιο το αγορασα ενα μηνα αργοτερα απο τις εκδοσεις Γκοβοστη και η αναγνωση του ηταν κατι παραπανω απο απολαυστικη.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    alexandra13
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    alexandra13


    Θηλυκό Sagittarius
    Ηλικία : 41
    Τόπος : ioannina
    Αριθμός μηνυμάτων : 4111
    Registration date : 09/02/2012

    Forks Student Profile
    Team:
    Special ability Special ability:

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΠεμ 25 Σεπ 2014 - 21:29

    Απο τις εκδόσεις λιβάνη το εχω.
    Πιστευω οτι ειχα κατι αλλο στο μυαλο μου οταν το επιασα και κατι αλλο βρήκα στην πορεία. Θα το προσπαθησω λιγο ακομα και αν δεν τραβάει θα ακολουθήσω την συμβουλή σου. Γενικά δεν εχω διαβάσει κλασικά εργα και ισως να παίζει και αυτο τον ρολο του.
    Ευχαριστώ πάντως huggie
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    alexandra13
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    alexandra13


    Θηλυκό Sagittarius
    Ηλικία : 41
    Τόπος : ioannina
    Αριθμός μηνυμάτων : 4111
    Registration date : 09/02/2012

    Forks Student Profile
    Team:
    Special ability Special ability:

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΠαρ 31 Οκτ 2014 - 9:43

    Αυτες τις μέρες διάβασα τον Γκιντεόν (γυμνη μπροστά σου ). Δεν μπορω να πω οτι τρελάθηκα γιατι ηταν αρκετά ωμό.  Παρόλα αυτα θα διαβάσω και το τελευταίο τωρα που το άρχισα.

    Ξερει κανείς ποτε βγαίνει το 4ο????
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Thalia Nelly
    The Nomads
    Thalia Nelly


    Θηλυκό Τόπος : Αθηνα
    Αριθμός μηνυμάτων : 2141
    Registration date : 02/02/2013

    Forks Student Profile
    Team:
    Special ability Special ability:

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΤρι 23 Ιουν 2015 - 0:24

    εχει διαβασει κανεις αυτο το βιβλιο:
    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 2crkbdc
    βλεπω καλα σχολια κι στο goodreads εχει πολυ καλες κριτικες.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    EliRose
    The Volturi
    EliRose


    Θηλυκό Ζυγός
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Magnolia
    Αριθμός μηνυμάτων : 26698
    Registration date : 20/11/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Creating Illusions

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΤρι 23 Ιουν 2015 - 0:29

    οχι αλλα και εγω εχω διαβασει καλα λογια...

    αρχισα το Grey προς το παρον βαριεμαι...
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.goodreads.com/user/show/6455097-l-na
    Thalia Nelly
    The Nomads
    Thalia Nelly


    Θηλυκό Τόπος : Αθηνα
    Αριθμός μηνυμάτων : 2141
    Registration date : 02/02/2013

    Forks Student Profile
    Team:
    Special ability Special ability:

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΤρι 23 Ιουν 2015 - 0:36

    στις εκδοσεις μεταιχμιο λενε οτι το Νοεμβριο βγαινει το 2ο, οποτε
    θα το αφησω προστοπαρον, τωρα διαβαζω το κοκκινη βασιλισσα.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    EliRose
    The Volturi
    EliRose


    Θηλυκό Ζυγός
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Magnolia
    Αριθμός μηνυμάτων : 26698
    Registration date : 20/11/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Creating Illusions

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΤρι 23 Ιουν 2015 - 1:16

    ωραια η κοκκινη βασιλισσα...
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.goodreads.com/user/show/6455097-l-na
    evi
    The Volturi
    evi


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
    Αριθμός μηνυμάτων : 64746
    Registration date : 16/10/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΤρι 23 Ιουν 2015 - 9:55

    θα το διαβασω μετα την εξεταστικη
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
    $ofi@ + Edward
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    $ofi@ + Edward


    Θηλυκό Κριός
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Neverland
    Αριθμός μηνυμάτων : 4949
    Registration date : 03/07/2010

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΤρι 23 Ιουν 2015 - 13:29

    "η αγαπη φοβο φερνει" της Μεταξια Κραλη

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Rhkayp


    το εχω ξαναδιαβασει αλλα περναω ρομαντικη περιοδο και το ξαναεπιασα
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    EliRose
    The Volturi
    EliRose


    Θηλυκό Ζυγός
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Magnolia
    Αριθμός μηνυμάτων : 26698
    Registration date : 20/11/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Creating Illusions

    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;   Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 I_icon_minitimeΤρι 23 Ιουν 2015 - 18:56

    Συνεχιζω με το Grey...Διαβαζα και παλι email και contract clauses και μου ανεβαινει η πιεση...την πρωτη φορα ηταν χαριτωμενο τωρα απλα μου σπαει τα νευρα γιατι ειναι ξακαθαρα filler...δεν ειναι δα οτι μας δινει και γαμω τα insight στο μυαλο του Κριστιαν...μας δειχνει οτι εχει ανασφαλειες...εεεεελαααααα ρε τι μας λες και εγω που νομιζα οτι ο τυπας με τα τραγικα παιδικα χρονια που επεσε γονατιστος να την παρακαλαει να μην τον αφησει ειχε και γαμω την ψυχολογια!!
    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό; - Σελίδα 31 Tumblr_m4hto33SU41rv1aiqo1_500
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.goodreads.com/user/show/6455097-l-na
     
    Ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτόν τον καιρό;
    Επιστροφή στην κορυφή 
    Σελίδα 31 από 33Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33  Επόμενο
     Παρόμοια θέματα
    -

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
    Bella And Edward :: Bella's Library-
    Μετάβαση σε: