Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την ¶µπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; ¶ραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?

Πήγαινε κάτω 
+24
di1996
Mrs.Christina
Rosemarie Cullen
evi
Edwart
volturi girl
pink
hiddenfantasy
T-NM-E-BD
patrick
I'm_not _dead
Martha
Fallen Angel
breeze of wolf
christi_twilight
Mrs.Cullen
~Rob-Patty~
jenaki
alikixa
bluesea
didi
MIKAELLA
!~Twilighter~!
ViolettaCullen18
28 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ViolettaCullen18
Twilight Human
Twilight Human
ViolettaCullen18


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 32
Τόπος : Οπου γινεται φασαρια
Αριθμός μηνυμάτων : 47
Registration date : 09/05/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Controling the Elements

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΣαβ 5 Σεπ 2009 - 21:51

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν...

α)ανακαληψε οτι ο Edward ειναι βρυκολακας?Θα τον απεφευγες?Θα τον φοβοσουνα?Θα ενιωθες ανετα κοντα του?Θα το ελεγες σε καποιον τριτο?

β)την αφησε ο Edward?Θα πιστευες οτι δεν σε αγαπα?Θα το ξεπερνουσες?Θα επεφτες σε καταθλιψη?Θα πηδουσες απο τον γκρεμο για να πεθανεις?Θα πηγαινες στη Volterra να τον σωσεις?Θα τον συγχωρουσες που σε αφησε?

γ)επρεπε να επιλεξει αναμεσα στον Edward και τον Jacob?Θα σταματουσες να βλεπεις τον Jacob?Θα χωριζες τον Edward?Θα παρεμενες ανθρωπος?Θα παντρευοσουν τον Edward?

δ)εμεινε εγκυος?Θα κρατουσες το παιδι?Θα εκανες εκτρωση?

Εγω αν ημουν στη θεση της Bella οταν...

α)ανακαληψε οτι ο Edward ειναι βρυκολακας,σηγουρα δεν θα το ελεγα σε καποιον αλλο.Τρελοκομειο?Ευχαριστω δεν θα παρω.Ουτε θα μπορουσα να μεινω μακρια του,αλλα σιγουρα θα τον ψιλοχοντροβοβομουνα και αυτον και την οικογενεια του.

β)την αφησε ο Edward,δεν θα τον πιστευα.Θα ηξερα οτι με αγαπα για παντα και για αυτο οταν θα εφευγε θα εψαχνα αυτον και την οικογενεια του.Αλλα αν πιστευα οτι πραγματικα δεν με αγαπαει δεν θα το αντεχα θα επεφτα σε καταθλιψη και θα πηδουσα απο τον γκρεμο για να πεθανω.Ομως οτι και να πιστευα στην Volterra θα πηγαινα.Και φυσικα θα τον συγχωρουσα,αλλα θα τον βασανιζα λιγο στην αρχη (το ψησιμο κανει καλο σε ολους τους αντρες,ακομα και στους βρυκολακες Twisted Evil )

γ)επρεπε να επιλεξει αναμεσα στον Edward και τον Jacob,θα σταματουσα να τον βλεπω γιατι θα ηξερα οτι μονο κακο θα του εκανε.Θα θεωρουσα μεγαλη θυσια το να μην μπορω να κανω παιδια αλλα θα γινομουνα βρυκολακας και θα υιοθετουσα οπως η Esme.

δ)εμεινε εγκυος θα το κρατουσα το παιδι και δεν θα ειχα την παραμικρη αμφιβολια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
!~Twilighter~!
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
!~Twilighter~!


Θηλυκό Καρκίνος
Ηλικία : 30
Τόπος : εδώ εκεί, παραπέρα...
Αριθμός μηνυμάτων : 1162
Registration date : 22/04/2009

Forks Student Profile
Team: Egyptians Egyptians
Special ability Special ability: See Through Lies

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΣαβ 5 Σεπ 2009 - 23:09

Xμμμ.. Ωραίο τόπικ.. Λοιπόν..

α) Αν ήμουν στη θέση της Bella και ανακάλυπτα ότι ο Edward είναι βρικόλακας:

  • Δεν θα τον απέφευγα (ειδικά αν ήταν κούκλος..! Wink )..
  • Ναι, θα τον φοβόμουν μέχρι ένα σημείο, αλλά αν μάθαινα ότι μ αγαπούσε κι αυτός, όχι, δεν θα τον φοβόμουν..
  • Αν ένιωθα άνετα κοντά του..? Αν με έκανε και ένιωθα άνετα, πολύ ευχαρίστως..!! Razz
  • Μπορεί να το έλεγα σε μια στενή μου φίλη, κάποια που να εμπιστεύομαι και που δεν πρόκειται να της ξεφύγει λέξη...
β) Αν ήμουν στη θέση της Bella τότε που την άφησε ο Edward:

  • Στην αρχή δεν θα το πίστευα.. Αν μου έλεγε συνέχεια πόσο με αγαπάει και με αγαπούσε αληθινά, δεν θα το πίστευα ότι δεν με αγαπούσε πια, γτ κάπου μέσα μου θα ήξερα ότι λέει ψέμματα, ακόμη κι αν δεν φαινόταν..
  • Ντάξ, θα έπεφτα σε κατάθλιψη, αφού θα τον αγαπούσα άνευ όρων και αμετάκλητα ( Razz ), αλλά κάποια στιγμή θα καθόμουν και θα σκεφτόμουν ότι το να κάθομαι και να κλαίω τη μοίρα μου δεν ωφελεί σε τπτ και ότι η ζωή συνεχίζεται..
  • Σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν θα έπεφτα από τον γκρεμό (τη θέλω τη ζωή μου Razz ), αλλά αν ήταν να ακούσω τη φωνή του θα έκανα αυτό με τα μηχανάκια ή αυτό στο Port Angeles.. giggle
  • Ναι, θα πήγαινα στη Volterra, αν ήταν να τον έβλεπα ακόμη μια φορά πριν αντιμετωπίσω τους Volturi..
  • Ναι, θα τον συγχωρούσα, ξέροντας ότι με αγαπάει αληθινά και δεν το λέει μόνο για υποχρέωση..!!
Σπόιλερ:

γ) Αν ήμουν στη θέση της Bella όταν έπρεπε να επιλέξει ανάμεσα στον Edward ή τον Jacob:

  • Φυσικά και θα διάλεγα τον Edward χωρίς δεύτερη σκέψη, αλλά ναι, θα έβλεπα και τον Jake.. Επειδή έχω αγόρι δε σημαίνει ότι θα αφήσω στην άκρη τους φίλους μου..!! Wink
  • Αν θα χώριζα με τον Edward..? Αυτό να φανταστώ το είπες γι αστείο, ε..?? giggle Φυσικά και ΔΕΝ θα τον χώριζα..!! Πέρασα τόσα και τόσα για χάρη του και θα τον χωρίσω..? ΔΕΝ πρόκειται να τον χωρίσω, ο κόσμος να χαλάσει..
  • Θα σκεφτόμουν τις εναλλακτικές πρώτα.. Αλλά το πιο πιθανό ήταν να γίνω vampire..!! Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? 767524 Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? 200352
  • Φυσικά και θα τον παντρευόμουν..!! Τι λέμε τώρα..?? geek
δ) Αν ήμουν στη θέση της Bella όταν έμεινε έγκυος..? Χμμμ.. ενδιαφέρουσα ερώτηση..

Ναι, το παιδί θα το κρατούσα, γιατί θα ήταν κάτι (από τα πολλά Razz ) που θα μας ένωναν με τον Edward, χωρίς να με ενδιαφέρει πόσο θα πονούσα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, και επειδή θα ήταν η ένδειξη της αγάπης μας.. Και κάτι άλλο: Είμαι κατά της έκτρωσης..!! giggle giggle giggle giggle
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MIKAELLA
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
MIKAELLA


Θηλυκό Καρκίνος
Ηλικία : 30
Τόπος : chichester
Αριθμός μηνυμάτων : 981
Registration date : 24/02/2009

Forks Student Profile
Team:
Special ability Special ability:

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΚυρ 6 Σεπ 2009 - 1:00

ανακαληψε οτι ο Edward ειναι βρυκολακας?Θα τον απεφευγες?Θα τον φοβοσουνα?Θα ενιωθες ανετα κοντα του?Θα το ελεγες σε καποιον τριτο?

a)στην αρχη μπορει αλλα αν το μαθαινα και ηταν καλοσ οχι
β)στην αρχη αλλα θα ειχε τον ενδιαφερον μου και την περιαργια so οοχι και τοσο πολυ
γ)μεχρι να καταλαβω τιν ουσια οχι και οταν την καταλαβαινα παλι οχι..μηλαμε για τον
εντ lol!


)την αφησε ο Edward?Θα πιστευες οτι δεν σε αγαπα?Θα το ξεπερνουσες?Θα επεφτες σε καταθλιψη?Θα πηδουσες απο τον γκρεμο για να πεθανεις?Θα πηγαινες στη Volterra να τον σωσεις?Θα τον συγχωρουσες που σε αφησε?

α)θα στεναχωριομουν πολυ...και ναι και οχι αν ειταν πιστικοσ θα πισταυα οτι δεν μαγαπα
β)με χιλια ζορια και μετα απο κανα χρονο lol! η ζωη συνεχιζετε καποσ
γ)απο γρεμο αποκλιεται οσο νανε την θελω την ζωη μου
δ)θα πηγαινα για να τον σωσο του το χρωσταω που με ειχε σωσει κ κεινοσ lol! και για να τον ξαναδς

θα τον συγχωρουσα αλλα με λιγα ναζια
Razz Razz


επρεπε να επιλεξει αναμεσα στον Edward και τον Jacob?Θα σταματουσες να βλεπεις τον Jacob?Θα χωριζες τον Edward?Θα παρεμενες ανθρωπος?Θα παντρευοσουν τον Edward?
α)θα επελεγα εντουαρντ.
β)οχι δεν θα σταματουσα να τον βλεπω φιλοσ μου ειναι γτ να σταματησω
γ)οχι δεν θα παρεμενα ανθρωπωσ αν ειμουν με τον εντουαρντ μου Smile
δ)αν παντρευομουν?φσκ και ναιιιιι γντ τσα περασαμε μαζι και να μην τον παντρευτω?
Wink


εμεινε εγκυος?Θα κρατουσες το παιδι?Θα εκανες εκτρωση?
θα το κρατουσα γτ θαταν δικο μου αλλα κ του εντ και επδ ειμαι κατα τησ εκτρωσης
Smile



Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
didi
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
didi


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 29
Τόπος : ale3androupoli
Αριθμός μηνυμάτων : 823
Registration date : 06/05/2009

Forks Student Profile
Team: Volturi Volturi
Special ability Special ability: Inflict Pain with Thoughs

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΚυρ 6 Σεπ 2009 - 1:44

  • α)Με την καμια δεν θα το ελεγα σε καποιο τριτο,γιατι θα με περνουσαν για τρελη!
    Στην αρχη θα ειχα αμφιβολιες,μηπως ολο αυτο ηταν μια πλακα,αλλα οταν θα καταλαβαινα οτι ειναι αληθεια,θα φοβομουν,αλλα θα το ρισκαρα...Ετσι και αλλιως,αν γινοταν ολη η ιστορια,α ειχα μεινει κοντα του για ενα χρονικο διαστημα (πχ.βιολογια),θα εβλεπα πως δεν υπηρχε προβλημα και μπορουσε να κρατηθει για λιγο,θα το ρισκαρα,και θα τον ρωτουσα οτι ηθελα...


  • β)Θα παθαινα μια καταθλιψη,γιατι με αφησε κλπκλπ.Δεν θα αυτοκτονουσα ομως η τιποτα τετοιο,εχω οικογενεια και φιλους,θα ηταν δυσκολο και ανυποφορο,αλλα θα προσπαθουσα να συνεχισω...Δεν ξερω αμα θα τον συγχωρουσα...Σιγουρα θα πηγαινα στη Βολτερα για να τον σωσω,αλλα μετα δεν ξερω αμα θα τον εμπιστευομουν,η θα τον συγχωρουσα που με εκανε τοσο χαλια...Και αν τον συγχωρουσα , με καμια κυβερνηση δεν θα τον αφηνα να μου πει αυτα που ειπε πχ.δεν περιμενα να με πιστεψεις τοσο ευκολα κλπ.
    Μπορει αμα του τα 'ψελνα ,να πονουσε,αλλα δεν θα συγκρινοταν με το τι θα ειχα περασει εγω!

  • γ)Αν συγχωρουσα τον Εντουαρντ,θα παρεμενα μαζι του,και οχι με τον Τζεικ...Δεν συγκρινονται τα επιπεδα ερωτα...Θα προσπαθουσα να γινω φιλη με τον Τζεικ...Και θα σκεφτομουν λογικα: αυτος με ερωτευτηκε πολυ πριν γινει ο "ηλιος"μου,οποτε γιατι να νιωθω τοσες τυψεις γι'αυτον και οχι και για τον Μαικ πχ???
    Μπορει βασικα αυτο να μην το πιστευα ουτε στο ελαχιστο,αλλα θα προσπαθουσα να με πεισω...

  • δ)Εννοειται πως θα κρατουσα το παιδι!!!Θα επερνα το ρισκο να πεθανω , ετσι και αλλιως δεν θα μπορουσε να ειναι κατι "κακο",αν ειχε για πατερα τον Εντ,παρα ενας βρικολακας.

(Πολυ ωραιο τοπικ!!Πολυ καλη ιδεα!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bluesea
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
bluesea


Θηλυκό Ταύρος
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 300
Registration date : 20/08/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Mind Reading

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2009 - 20:09

Α) από τη στιγμή που τον είχα ήδη ερωτευτεί δε θα μπορούσα να κάνω κάτι.
αυτό συμβαίνει και στη προσωπική μου ζωή.
απλά ακολουθώ τη καρδιά και όπου με βγάλει.
"ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΛΑΒΩΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ ΤΗ ΖΩΗ"

β)εαν με εγκατέλειπε, σίγουρα θα δεχόμουν την επιλογή του γιατί θα ήθελα να είανι ευτυχησμένος. ακόμη ακι αν αυτό σήμαινε ότι έπρεπε να πεθάνω εγώ συναισθηματικά.
άλλωστε αυτό δεν είναι και η ουσιαστική αγάπη;
θα υπέφερα όπως η Μπέλλα. μάλλον θα πίστευα ότι δε με αγαπάει αν με κοιτούσε στα μάτια και μου το έλεγε.

Γ) δε τίθεται θέμα επιλογής.
δε θα μπορούσα όμως να τον δεχτώ τόσο εύκολα όσο η Μπέλλα.
μετά από ένα σοβαρό ατύχημα υπάρχει μία περίοδος αποθεραπείας.
θα του εξηγούσα πόσο τον αγαπάω, αλλά επίσης θα του έκανα σαφές ότι χρειάζομαι χρόνο για να συνειδητοποιήσω τη καινούρια πραγματικότητα.
μόλις αισθανόμουν έτοιμη θα ήμασταν πάλι μαζί.
σχετικά με τον Τζέικ.
δε θα επέτρεπα στον Εντ καμία άνάμειξη στη σχέση μου με τον καλύτερο μου φίλο.
όταν εκείνος με εγκατέλειψε ο Τζέικ ήταν δίπλα μου.
εκείνος με προστάτεψε όταν ο άλλος για το καλο μου εξαφανίστηκε.
σε αυτό θα είμαι κατηγορηματική!

Δ)αν έμενα έγκυος εννοείται ότι θα κρατούσα το παιδί!!!!!!!!!
θα ήταν το απτό αποτέλεσμα της αγάπης μου με τον Έντουαρντ!
δεν υπάρχει καμία περίπτωση να το σκότωνα, άσχετα με το τι θα μπορούσα να πάθω εγώ!
επίσης σε αυτό είμαι κατηγορηματική!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alikixa
Twilight Human
Twilight Human
alikixa


Θηλυκό Παρθένος
Ηλικία : 36
Αριθμός μηνυμάτων : 4
Registration date : 08/06/2009

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΣαβ 12 Σεπ 2009 - 3:44

α)Πιστευω πως η αντιδραση μου θα ηταν ακριβως οπως κ της Bella,το χειριστηκε πολυ καλα.

β)οχι απο τον γκρεμο δεν θα επεφτα για να πεθανω αλλα για βρεθω πιο κοντα του σηγουρα.εννοειτε πως θα πηγενα για να τον σωσω οπως κ οτι θα τον συνχωρουσα.καποια στιγμη θα το ξεπερνουσα αλλα πιστευω θα μου επερνε πολυ πολυ καιρο αλλα παλι θα εψαχνα τον Εdward σε καποιο αλλο.

γ)Εννοειτε πως θα διαλεγα τον Εdward,εννοειτε πως θα τον παντρευομουν κ γρηγορα μαλιστα δεν θα το καθυστερουσα καθολου!!!!!οχι δεν θα παρεμενα ανθρωπος κ δεν θα ξαναεβλεπα τον Jakop γιατι ξερω πως θα τον πληγωνα κ τους 2.

Δ)Φυσικα κ θα κρατουσα το παιδι τι πιο ομορφο απο τον καρπο του ερωτα μου!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jenaki
New Moon Victim
New Moon Victim
jenaki


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 29
Αριθμός μηνυμάτων : 284
Registration date : 30/07/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability:

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΣαβ 12 Σεπ 2009 - 12:08

α)αν μιλαμε για τον edward (που ειναι ενασ κουκλοσ) σιγουρα στην αρχη θα φοβομουν αλλα δεν θα το ελεγα σε κανεναν ομωσ δεν νομιζω οτι 8α μπορουσα να απομακρυνθω απο καποιον σαν αυτον αν ημουν ερωτευμενη μαζι του Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? 98735 αν μετρισουμε και το ποσο ριψοκινδινη ειμαι δεν θα ξεκολουσα απο πανω του!!!!!!!!!!


β)μετα απο οσο εγιναν δεν νομιζω οτι θα μπορουσα να πιστεψω κατι τετοιο αλλα και εγω η ιδια δεν θα αφηνα τον εαυτο μου να πιστεψει κατι τετοιο διοτι αυτο θα με βοηθουσε στο να πεσω απο τον γκρεμο κατι που φυσικα δεν θα εκανα ομωσ εαν ηξερα οτι πραγματικα αυτο ηθελε θα τον αφηνα να φυγρι γιατι το μονο που θα ηθελα για αυτον ειναι να ειναι ευτυχισμενοσ καταθλιψη ομωσ θα παθενα σιγουρα αλλα για να τον σωσω οχι στην ιταλια αλλα και σε αλλο πλανητη θα πηγενα!!!!!!!


γ)αυτο που εχω να πω ειναι οτι αρχικα δεν θα εδινα δικαιοματα στον jacob ενοειται οτι θα εμενα με τον edward θα τον παντρευομουν και θα γινομουν και βρικολακασ 1000% στον jacob θα ελεγα θεσ να μεινουμε φιλοι???? καλοσ!!! δεν θελεισ??? απο εκει που ηρ8εσ!!!!
αρα ψηφιζω edward δαγκοτο ομωσ επειδη ο jacob με βοη8ησε πολυνομιζω οτι θα τον βοη8ουσα σε οτι χρειαζοταν αλλα τιποτα παραπανω!!


δ)αν και πιστευω οτι αυτη η ηλικια δεν ειναι καταληλη για παιδια στην συγκεκριμενη περιπτωσση οπου εχεισ παντρεφτει εναν βρικολακα και θελεισ να γινεισ και εσυ βρικολακασ ενα παιδι δεν θα δημιουργησει και πολυ μεγαλα προβλημα και αφου θα ειναι το παιδι του αντρα ''τησ ζωησ μου'' σιγουρα 8α το κρατουσα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
~Rob-Patty~
New Moon Victim
New Moon Victim
~Rob-Patty~


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 33
Τόπος : 3καλα
Αριθμός μηνυμάτων : 259
Registration date : 14/05/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Playing in the New Moon Movie

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΣαβ 12 Σεπ 2009 - 12:33

Ας απαντήσω και εγω με τη σειρά μου... (Πολύ ενδιαφέρον τόπικ παρεπιπτόντως).

α) Όταν θα μάθαινα ότι ο Έντουαρντ είναι βρυκόλακας θα ήταν πολύ αργά για να τον αφήσω γιατί θα τον είχα ερωτευθεί ήδη.. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα φοβόμουν πάααααρα πολυ, καθώς θα μάθαινα ότι υπάρχουν όντως και άλλοι βρυκόλακες.. Δεν νομίζω να ένιωθα άνετα μαζί του ''στην αρχή'' μέχρι να είμαι τελείως σίγουρη ότι δεν θέλει να μου κάνει κακό.. Και δεν θα το έλεγα σε ΚΑΝΕΝΑΝ.. Πρώτον, γιατί δεν θα με πίστευε κανείς και δεύτερον γιατί άμα το έλεγα μπορεί να μου έκαναν κακό οι βρυκόλακες..!

β) Όταν θα με άφηνε θα ήξερα ότι με αγαπά και δεν θα τον πίστευα ότι και να μου έλεγε!!! Θα καταλάβαινα ότι θα έφευγε για να μην μου κάνει κακό και να με αφήσει να ''χαρώ'' την ανθρώπινη ζωή μου!! Όσο θα έλειπε θα ήμουν σε κατάθλιψη και θα τον περίμενα μήπως τελικά άλλαζε γνώμη και γύριζε πίσω... Δεν ξέρω αν θα πήγαινα στη Βολτέρα.. είμαι τόοοοσο φοβιτσιάρα που δεν θα μπορούσα να πάω να τον σώσω από τόσους βρυκόλακες..αλλά από την άλλη δεν θα μπορούσα να τον χάσω με τίποτα..οπότε δεν ξέρω τι θα έκανα.. .. Εννοείται πως θα τον συγχωρούσα αλλά στην αρχή θα του έκανα λίγο τη δύσκολη...χαχαχα!

γ) Είμαι σίγουρη 1.000.000.000 τα εκατό ότι θα διάλεγα τον ΕΝΤΟΥΑΡΝΤ!!! Θα σταματούσα να βλέπω τον Τζείκ και με τον καιρό θα τον ξεπερνούσα.. Δεν νομίζω να γινόμουν βρυκόλακας.. Δεν θα ήθελα να ήμουν αιωνίως καταραμένη,αλλά από την άλλη θα ήθελα να ήμουν μαζί του για πάντα μαζί... Ναι θα τον παντρευόμουν.....αλλά μετά τα 22.

δ) Αν έμενα έγκυος από τον Έντουαρντ θα κρατούσα σίγουρα το παιδί!!!! Τι καλύτερο από το να έχω ένα παιδί από αυτόν τον κούκλο!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mrs.Cullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Mrs.Cullen


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 27
Τόπος : Ρόδος
Αριθμός μηνυμάτων : 2768
Registration date : 13/07/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Physical Attacks

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΣαβ 12 Σεπ 2009 - 14:30

Να απαντήσω κι εγώ γιατί μου φαίνεται ενδιαφέρον το τόπικ...
1)¶μα μάθαινα ότι ήταν βρικόλακας φυσικά δε θα μπορούσα να το πιστέψω,αλλά αφού τον έχω ερωτευτεί δε θα μπορεούσα να κάνω τίποτα άλλο παρά να μείνω μαζί του και να τον ερωτευτώ ακόμα πιο πολύ..!
2)¶μα με είχε αφήσει η καρδιά μου θα ράγιζε,θα έκλεγα και σε καμία περίπτωση δε θα πήγαινα να βρω το Τζέικομπ και να γίνουμε κολλητοί...άμα είχα τν κολλητή μου δε θα της έλεγα απολίτως τίποτα και θα προσπαθούσα να ζω κανονικά σαν να μην τον είχα συναντήσει ποτέ(πράγμα ακατόρθοτο)πάντα θα ήξερα ότι με αγαπούσε και θα περίμενα κάποια στιγμή να έρθει πίσω...
3)Δεν υπήρχε καμία μα καμία περίπτωση να διάλεγα τον Τζέικομπ!Θα παντρευόμουνα τον Έντουαρντ αλλά όχι στα 18 τουλάχιστον στα 20-21!Δε θα με ένοιαζε αμα θα με κάνει βρικόλακα ή όχι,πάντα θα ήξερα ότι με αγαπούσε όπως και να ήμουνα και δε θα με άφηνε να πεθάνω...
4)Αν έμενα έγκυος φυσικά και θα κρατούσα το μωρό!Είναι δυνατόν να έκανα κάτι κακό σε ένα τόσο δα ανθρωπάκι-βρικολακάκι που θα έμοιαζε στον μπαμπά του?Είναι δυνατόν να έκανα κακό στο παιδί μου???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/MrVampireStar
christi_twilight
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
christi_twilight


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 26
Τόπος : twilight world...
Αριθμός μηνυμάτων : 825
Registration date : 01/09/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Project Thoughts

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΣαβ 12 Σεπ 2009 - 15:06

1)Σιγουρα δεν θα αποκαλυπτα το μυστικο του!!!Σαν ερωτευμενη δεν θα μπορουσα να τον αποφυγω με τιποτα!!φισικα θα περνουσα ενα μικρομεγαλο σοκ οταν θα το καταλαβενα αλλα θα ηρεμουσα οταν θα μου ελεγε οτι ειναι <<χορτοφαγος>> και οταν θα ηταν φανερο οτι με αγαπουσε...επεισεις θα ενιωθα ανετα μαζι του διοτι θα ειμουν με αυτον που αγαπουσα και με αυτον που δεν θα αφηνε τιποτα και κανεναν να με πειραξει...

2)Ναι θα το πιστευα οτι δεν με αγαπα αφου εγω δεν θα μπορουσα να τον αφησω με τιποτα...θα παθαινα βαρια καταθλιψη(θα ειμουν σαν ζωντανη-νεκρη) αρα φυσικα ποτε οτι και να γινοταν δεν θα το ξεπερνουσα...δεν θα ηθελα να πληγωσω τους γυρο μου αυτοκτονοντας αν και αυτο θα ηταν απο τα πρωτα στη λιστα με τα θελω μου...αν ακουγα τη φωνη του οπως η μπελλα,θα επεφτα απο το βραχο για να εχω την ευκαιρια να την ξανακουσω...θα πηγαινα με χιλια στη βολτερα να τον σωσω,δεν θα ηθελα να παθει τιποτα...θα τον συγχωρουσα εφοσων θα ερχομουν στη θεση του..

3)Εδω ειναι η μεγαλυτερη διαφορα μου με την μπελλα!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΝΤΟΥΑΡΝΤ!!!!!!!!!!!!!!Οκ θα ειμουν φιλη με τον τζαικομπ αν εκεινος δεν ηθελε κατι παραπανω...με το που θα καταλαβενα πως με βλεπει θα του εξηγουσα οτι ειναι ΜΟΝΟ ΚΟΛΗΤΟΣ και αν δεν εμπενε αυτο στο ανοριμο κλουβιο κεφαλι του ΒΥΕ-ΒΥΕ TZEIKOMΠ!!!!!Θα ζουσα με αυτον που δεν θα μπορουσα ποτε να τον πληγωσω...ΤΟΝ ΕΝΤΟΥΑΡΝΤ!!!!!

4)Πως ειναι δυνατον να κανο εκτρωση το μωρο μου??το μικρο εντουαρντχριστινακι μου??Θα το κρατουσα φυσικα οποιος και να ειναι ο κυνδινος και θα επεινα και αιμα για αυτο...










αν δειτε ορθογραφικα φταιει οτι μολις ειδα το τελικο τραιλερ new moon!! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
breeze of wolf
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
breeze of wolf


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 27
Τόπος : second star to the right, and straight on till morning
Αριθμός μηνυμάτων : 373
Registration date : 14/07/2009

Forks Student Profile
Team: Jacob - Renesmee Jacob - Renesmee
Special ability Special ability: Modifing Relations

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΣαβ 12 Σεπ 2009 - 17:20

ViolettaCullen18 έγραψε:
Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν...

α)ανακαληψε οτι ο Edward ειναι βρυκολακας?Θα τον απεφευγες?Θα τον φοβοσουνα?Θα ενιωθες ανετα κοντα του?Θα το ελεγες σε καποιον τριτο?

β)την αφησε ο Edward?Θα πιστευες οτι δεν σε αγαπα?Θα το ξεπερνουσες?Θα επεφτες σε καταθλιψη?Θα πηδουσες απο τον γκρεμο για να πεθανεις?Θα πηγαινες στη Volterra να τον σωσεις?Θα τον συγχωρουσες που σε αφησε?

γ)επρεπε να επιλεξει αναμεσα στον Edward και τον Jacob?Θα σταματουσες να βλεπεις τον Jacob?Θα χωριζες τον Edward?Θα παρεμενες ανθρωπος?Θα παντρευοσουν τον Edward?

δ)εμεινε εγκυος?Θα κρατουσες το παιδι?Θα εκανες εκτρωση?


λοιπον...


α)Φυσικά και όχι...Θα κολλούσα ακόμα περισσότερο!!αλλα θα συνέχιζα να είμαι μαζι του μόνο αμα ήξερα κάλα οτι δεν πρόκιτε να πάθω κακο...Σε καμοια απολύτος περίπτωση δεν θα το έλεγα σε κάποιον τρίτο!!


β)Οχι δεν θα το πίστευα αν μιλάμε για τον Εdward...Aλλα και παλι αν μου το ελεγε αυτο θα τον άφηνα να φύγει...Στο μέλλον η αντιδραση μου θα ήταν ακριβός όπως της μπέλλας...Φυσικα και θα πήγενα να τον σώσω!!..Δεν ξέρω αμα θα τον συνχωρούσα που έφυγε...


γ)Οχι δεν θα σταματούσα να βλέπω τον καλύτερο μου φίλο!..ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΟΙΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΧΩΡΙΖΑ ΤΟΝ ΕDWARD!!(ερώτηση είναι αυτη?)...Οχι δεν θα συνέχιζα να είμαι
άνθρωπος οσο είμουν με τον Edward και ακόμα περισσότερο για το καλο τον άλλων αμα είχα την τύχη της Bellas...Οσο για τον Γάμο θα παντρευόμουν καπου μακριά απο τον πολυ κόσμο ...ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ!


δ)Θα κρατούσα το παιδί οτι και αν γινόταν!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fallen Angel
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
Fallen Angel


Θηλυκό Ταύρος
Ηλικία : 40
Τόπος : τεταρτο αστρερι...δεξια...καλα πας...καπου εκει θα με βρεις...!!
Αριθμός μηνυμάτων : 310
Registration date : 20/05/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΚυρ 13 Σεπ 2009 - 1:37

[quote="breeze of wolf"][quote="ViolettaCullen18"]Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν...

α)ανακαληψε οτι ο Edward ειναι βρυκολακας?Θα τον απεφευγες?Θα τον φοβοσουνα?Θα ενιωθες ανετα κοντα του?Θα το ελεγες σε καποιον τριτο?

β)την αφησε ο Edward?Θα πιστευες οτι δεν σε αγαπα?Θα το ξεπερνουσες?Θα επεφτες σε καταθλιψη?Θα πηδουσες απο τον γκρεμο για να πεθανεις?Θα πηγαινες στη Volterra να τον σωσεις?Θα τον συγχωρουσες που σε αφησε?

γ)επρεπε να επιλεξει αναμεσα στον Edward και τον Jacob?Θα σταματουσες να βλεπεις τον Jacob?Θα χωριζες τον Edward?Θα παρεμενες ανθρωπος?Θα παντρευοσουν τον Edward?

δ)εμεινε εγκυος?Θα κρατουσες το παιδι?Θα εκανες εκτρωση?

χμ....ωραιες ερωτησεις....!! Λοιπον....

α)στην αρχη η αληθεια θα φοβομουν λιγο...οχι δεν θα τον απεφευγα στην αρχη καθαρα και μονο απο περιεργεια...ανετα...?? χμ...μαλλον ναι ειπαμε η αρχη ειναι παντα δυσκολη....οχι δεν υπηρχε περιπτωση να ελεγα τιποτα σε κανεναν....


β)δεν νομιζω να το πιστευα στην αρχη...αλλα οσο θα περνουσε ο καιρος τοσο δεν θα μπορουσα να το ξεπερασω οσο και αν ο χρονος γιατρευει...!Μπορει και να πηδουσα πολυ νςριτερα απο τον γκεμο...αναλογος...αν θα πηγενα λεει...παω και τωρα (που λεει ο λογος...) και βεβαια..με τετοια εξομολογιση...??αν και θα τον παιδευα λιγο στην αρχη

γ)αν το να βλαιπω τον Jacob θα στεναχωρουσε πολυ τον Edward τοτε μαλλον καπως θα προσπαθουσα να ισοροπησω τα πραγματα...!! μαλλον θα τον εβλαιπα οταν ο Edward θα πηγενε για κυνηγι...αλλα θα ειχα τηλ μαζι μου να με εβρησκε καθε στιγμη... ΤΙΙΙΙ??? Να χωρισω τον Edward...??για ποιον λογο...???παρολο που ειμαι κατα του γαμου και βεβαια θα τον παντρευομουν...ποια δεν θελει εναν τετοιον αντρα...?

δ)το παιδι ειναι ενα ζητημα...μαλλον θα το κρατουσα....αφου αυτο θα εκανε τον Edward ευτυχισμενο...ναι θα το κρατουσα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Martha
Twilight Human
Twilight Human



Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 30
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός μηνυμάτων : 9
Registration date : 14/09/2009

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΔευ 14 Σεπ 2009 - 19:53

α)Δεν νομίζω να τον απέφευγα,σίγουρα θα φοβόμουν μιας και δεν θα ήξερα τι ακριβώς μπορεί να κάνει.Στην αρχή θα αισθανόμουν λίγο αμήχανα,αλλά με τον καιρό νομίζω θα ήταν όλα μια χαρά...Και φυσικά δεν θα το έλεγα πουθενά!
β)Θα είχα στο μυαλό μου ότι ίσως μπορεί και να μην με αγαπάει πια.Δεν θα το ξεπερνούσα καθόλου εύκολα,θα πάθαινα σίγουρα κατάθλιψη!Δεν νομίζω να έπεφτα από τον γκρεμό...Ναι,θα τον έσωζα...Και αν μου εξηγούσε και σιγουρευόμουν φυσικά και θα τον συγχωρούσα!
γ)Δεν θα σταματούσα να βλέπω τον Jacob,γιατί ήταν πάντα δίπλα μου...Δεν θα χώριζα τον Edward...Ίσως να προτιμούσα να μείνω λίγα χρόνια παραπάνω άνθρωπος.Όσο αναφορά τον γαμό..δεν ξέρω!
δ)Ναι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
I'm_not _dead
New Moon Victim
New Moon Victim
I'm_not _dead


Θηλυκό Παρθένος
Ηλικία : 32
Αριθμός μηνυμάτων : 243
Registration date : 22/07/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Controling the Elements

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΔευ 14 Σεπ 2009 - 22:27

α)
μμμ..θα φοβομουν λογικα αρχικα αλλα μετα γνωριζοντασ τον καλυτερα νομιζω δεν θα εννοιωθα αμφιβολια για τον εντ μου κ ουτε θα τον φοβομουν πλεον κ φυσικα δεν θα το ελεγα σε κανενα
την οικογενεια του παλι νομιζω θα τη φοβομουν πλ

β)θα επεφτα στα πατωματα θα παθαινα καταθλιψη!ισως να επεφτα κ στον γκρεμο!ειλικρινα θα πιστευα πωσ επαψε να με αγαπαει παρολα οσα ελεγε οτι θα με αγαπουσε για παντα κ οτι θα πεθαινε οταν επαυα να υπαρχω εγω κτλ...στη τελικη αυτος ειναι ειναι O EDWARD κ εγω μια κοινη θνητη.ομως θα πηγαινα στη βολτερρα να τον σωσω χωρισ δευτερη σκεψη ! οταν ομως το μου εξηγουσε πωσ εχει η κατασταση,τοσο ρομαντικα κ παθιασμενα οπωσ στο βιβλιο θα τον δεχουμουνα πισω στο κατω κατω πραγματι νομιζε οτι το να φυγει μακρυα μου ηταν η καλυτερη λυση για εμενα κ οτι εβαζε σε κινδυνο τη ζωη μου παραμενοντας κοντα μου ...κ εγω ομως σαν τη μπελλα θα δυσκολευομουνα να πιστεψω πωσ θα μεινει μαζι μου για παντα κ δεν θα ξαναφυγει

γ)θα επελεγα να παραμεινω με τον εντουαρτ θα προσπαθουσα ομωσ να βρω μια συμβιβαστικη λυση για να παραμεινω φιλη με τον τζεικ!εφοσον ομωσ εβλεπα πωσ αυτο δεν λειτουργει καλα για το τζεικ κ του κανει κακο θα διαλεγα να φυγουμε μακρυα με τον εντ .αν θα παντρευομουνα τον εντ????hell yes την επομενη μερα κιολας ο εντ δεν ειναι οποισδηποτε ανδρασ!!ναι θα γινομουνα βαμπιρ οπωσδηποτε !!

δ)θα κρατουσα το παιδι μασ δεν θα κανα εκτρωση με τιποτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
patrick
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
patrick


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 29
Τόπος : αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1264
Registration date : 24/10/2009

Forks Student Profile
Team: Wolves
Special ability Special ability: Influencing emotions

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΣαβ 28 Νοε 2009 - 16:53

α. αα μαλλον θα φοβομουν αρχικα αλλα ισως αργοτερα και να το ελεγα σε καποιον τριτο! δεν μπορω να κρατησω μυστικο!
β. θα τον συγχωρουσα
γ. εεε πανευκολη ερωτηση. φυσικα και θα εμενα με τον jake
δ. θα το κρατουσα καλε τι ερωτηση ηταν αυτη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T-NM-E-BD
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
T-NM-E-BD


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 35
Τόπος : Αθανιστάν!!!!!
Αριθμός μηνυμάτων : 2274
Registration date : 03/09/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΠαρ 11 Ιουν 2010 - 1:00

α) θα τον φοβόμουν αλλα θα τον ηθελα κοντά μου
β) θα επεφτα σε καταθλιψη αλλα μετα αν γυριζε θα τον συγχωρουσα και βεβαια θα τον εσωζα οταν πηγαινε να αυτοκτονησει γιατι helloooooo...τον αγαπάω Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? 98735
γ) θα παντρευόμουν τομ Εντουαρτ
δ)θα κρατουσα το παιδι εννοειτε οτι με τον βρικολακα που διαλεξα να περασω τη ζωη μου θελω και οτι εχει σχεση με αυτόν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hiddenfantasy
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
hiddenfantasy


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 36
Τόπος : Where the fairytale begins......
Αριθμός μηνυμάτων : 1204
Registration date : 23/05/2009

Forks Student Profile
Team: Egyptians Egyptians
Special ability Special ability: Inflict Pain with Thoughs

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΠαρ 11 Ιουν 2010 - 8:51

α) θα τον οφβουμουν επειδη ειναι ενα πλασμα που κανονικα δεν υπαρχει και ανα πασα στιγμη μπορουσε να με βλαψει,ακομα και αν μου ελεγε το αντιθετο μπορει να τον εμπιστευουμουν αλλα καποιο κομματι θα ηταν σε επιφυλακη.

β)θα περνουσα απο ολα τα σταδια του χωρισμου...δεν ξερω αν γυρναγε αν θα τον συγχωρουσα...αλλα σιγουρα δεν θα ηταν τα ιδια τα πραγματα.

γ)θα ακολουθουσα την καρδια μου....δεν μπορω να φανταστω να μην μπορουσα να δω καποιους απο τους δυο για κανενα λογο.Θα αφηνα τον χρονο να δειξει....

δ)Δεν θα εκανα εκτρωση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vampirediariesworld.vampire-legend.net/
pink
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
pink


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 32
Τόπος : αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Registration date : 20/01/2010

Forks Student Profile
Team: Carlisle - Esme Carlisle - Esme
Special ability Special ability: Playing in the New Moon Movie

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΠαρ 11 Ιουν 2010 - 9:12

θα εκανα την προσευχη μου να με λυπηθει ο θεος και να μου χαρισει την ζωη μου για να μην πεθανω απο τους βρικολακες που με κυνηγουν και απο τους Βολτουρι! θα ηθελα να ζησω μια παρομοια κατασταση οσον αφορα τους αντρες αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα ηθελα να ημουν στην θεση της μπελλα με ολους αυτους τους βρικολακες τρυγυρω μου! Shocked το λατρευω το λυκοφως αλλα ειναι ανατριχιαστικο ολο αυτο με τους βρικολακες να υπηρχαν δλδ στην αληθινη ζωη! και τελος δεν θα εκανα σε καμια περιπτωση οπως ειπε και η hiddenfantasy εκτρωση! γιατι απλα ειναι ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ! αυτα απο εμενα..... Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
volturi girl
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
volturi girl


Θηλυκό Αιγόκερως
Ηλικία : 28
Τόπος : London, UK
Αριθμός μηνυμάτων : 3819
Registration date : 26/08/2009

Forks Student Profile
Team: Volturi Volturi
Special ability Special ability: Inflict Pain with Thoughs

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΠαρ 11 Ιουν 2010 - 9:57

Αν ήμουν στην θέση της Μπέλλα στην περίπτωση που...

α) ανακάληψε οτι ο Edward είναι βρυκόλακας:
Φυσικά καια αρχικά θα τον φοβόμουν αλλά δεν θα τον απέφευγα ποτέ! Αν ήμουν και εγώ ερωτευμένη μαζί του θα έκανα τα πάντα για να είμαι μαζί του, βέβαια αν πριν με είχε σώσει όπως είχε σώσει και την Μπέλλα τότε είναι σίγουρο πως θα ένιωθα ασφάλης κοντά του. Θα κράταγα σίγουρα το μυστικό του σαν να ήταν δικό μου και θα έκανα τα πάντα για να το προστατεύσω.

β) την άφησε ο Edward:
Δεν θα πίστευα ποτέ ότι δεν με αγαπά μετά από όσα είχε κάνει για εμένα, φυσικά δεν θα τον άφηνα έτσι απλά να φύγει! Αν είχαμε μία σχέση εξάρτησης όπως έχει εκείνος με την Μπέλλα τότε σίγουρα θα τον παρακαλούσα να μείνει και ότι θα βρούμε μία λύση στο πρόβλημα μας. Φυσικά και θα έκανα τα πάντα για να το πείσω! Όσο περίεργο και αν είναι είμαι πιο πεισματάρα από την Μπέλλα, αν βάλω κάτι στο μυαλό μου δεν θα σταματήσω μέχρι να το αποκτήσω. Αν όμως με άφηνε στα κρύα του λουτρού σίγουρα θα έπεφτα σε κατάθλιψη σαν την Μπέλλα. Αν και εγώ θα είχα τάσεις αυτοκτονίας αλλά θα θυμόμουν την υπόσχεση που του είχα δώσει. Από την άλλη θα είμουν ελαφρός χαρούμενη που πονάω, όχι επειδή είμαι μαζόχα, αλλά επειδή όλος αυτός ο πόνος μου θύμηζε κάθε δευτερόλεπτο της ημέρας ότι εκείνος ήταν είναι και θα είναι κομμάτι της ζωής μου. Από την άλλη υπάρχει η περίπτωση να έχει αυτός τάσεις αυτοκτονίας... φυσικά και θα έκανα τα πάντα για να τον σώσω. Αν χρειαζόταν θα έδινα και την ίδια μου την ζωή. Ύστερα που θα τελείωνε όλη η τραγωδεία θα τον συγχωρούσα γιατί το μόνο που θα ήθελα ήταν να είναι μαζί μου.

γ) έπρεπε να επιλέξει ανάμεσα στον Edward και τον Jacob:
Δεν κάνουμε ποτέ τέτοιες ερωτήσεις! Η απάντηση θα είναι πάντα Έντουαρντ! Και να θα σταματούσα να βλέπω τόσο συχνά τον Τζέικομπ όταν έβλεπα τις προθέσεις του! Και θα παντρευόμουν τον Έντουαρντ αρνούμενη να παραμείνω άνθρωπος!

δ) έμεινε εγκυος:
Το παιδί θα το κρατούσα ο κόσμος να χαλάσει! Ήταν κάτι του Έντουαρντ και δικό μου! Δεν μπορούσα να το αφήσω!

Φίου! Τελείωσα επιτέλους! Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? 480860
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://the-doctor-is-saved.tumblr.com/
Edwart
Twilight Human
Twilight Human
Edwart


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 30
Τόπος : Κατερινη
Αριθμός μηνυμάτων : 75
Registration date : 07/01/2010

Forks Student Profile
Team:
Special ability Special ability:

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΠαρ 11 Ιουν 2010 - 10:50

εγω ενα εχω να πω.....ΘΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΤΟΥΑΡΤ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!! Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? 616544 Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? 616544 Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? 616544 Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? 616544
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΠαρ 11 Ιουν 2010 - 11:38

Και να χαλαγε και παλι δεν θα με ενοιαζε..... lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
Rosemarie Cullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Rosemarie Cullen


Θηλυκό Ταύρος
Ηλικία : 29
Τόπος : Ηράκλειο
Αριθμός μηνυμάτων : 1164
Registration date : 27/07/2010

Forks Student Profile
Team: Emmett - Rosalie Emmett - Rosalie
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΔευ 2 Αυγ 2010 - 19:41

Παράθεση :
Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν...

α)ανακαληψε οτι ο Edward ειναι βρυκολακας?Θα τον απεφευγες?Θα τον φοβοσουνα?Θα ενιωθες ανετα κοντα του?Θα το ελεγες σε καποιον τριτο?

β)την αφησε ο Edward?Θα πιστευες οτι δεν σε αγαπα?Θα το ξεπερνουσες?Θα επεφτες σε καταθλιψη?Θα πηδουσες απο τον γκρεμο για να πεθανεις?Θα πηγαινες στη Volterra να τον σωσεις?Θα τον συγχωρουσες που σε αφησε?

γ)επρεπε να επιλεξει αναμεσα στον Edward και τον Jacob?Θα σταματουσες να βλεπεις τον Jacob?Θα χωριζες τον Edward?Θα παρεμενες ανθρωπος?Θα παντρευοσουν τον Edward?

δ)εμεινε εγκυος?Θα κρατουσες το παιδι?Θα εκανες εκτρωση?

Λοιποοον... Smile αν ημουν στη θεση της Bella
α)Ισως να τον απεφευγα στην αρχη μεχρι να καταλαβαινα οτι ηταν ακινδυνος για μενα

β)Θα τον πιστευα οταν μου ελεγε οτι δεν με αγαπαει πια και θα επεφτα σε καταθληψη............

γ)Σιγουρα θα εμενα με τον Edward...Αφου θα ηταν ο ερωτας της ζωης μου!!

δ)Πιστευω θα το κρατουσα το παιδι γιατι δεν νομιζω ποτε το ενστικτο καμιας μανας να θελησει να κανει εκτρωση στο ιδιο της το παιδι...!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mrs.Christina
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Mrs.Christina


Θηλυκό Αιγόκερως
Ηλικία : 30
Τόπος : Στον κόσμο των βιβλίων και της συγγραφής!!!
Αριθμός μηνυμάτων : 1682
Registration date : 02/12/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΔευ 2 Αυγ 2010 - 20:24

ViolettaCullen18 έγραψε:
Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν...

α)ανακαληψε οτι ο Edward ειναι βρυκολακας?Θα τον απεφευγες?Θα τον φοβοσουνα?Θα ενιωθες ανετα κοντα του?Θα το ελεγες σε καποιον τριτο?

β)την αφησε ο Edward?Θα πιστευες οτι δεν σε αγαπα?Θα το ξεπερνουσες?Θα επεφτες σε καταθλιψη?Θα πηδουσες απο τον γκρεμο για να πεθανεις?Θα πηγαινες στη Volterra να τον σωσεις?Θα τον συγχωρουσες που σε αφησε?

γ)επρεπε να επιλεξει αναμεσα στον Edward και τον Jacob?Θα σταματουσες να βλεπεις τον Jacob?Θα χωριζες τον Edward?Θα παρεμενες ανθρωπος?Θα παντρευοσουν τον Edward?

δ)εμεινε εγκυος?Θα κρατουσες το παιδι?Θα εκανες εκτρωση?


α) 1000% δεν θα τον φοβόμουν.Εγώ για να φοβηθώ πρέπει να γκρεμιστεί κανας φούρνος...Razz Δεν θα τον απέφευγα και θα ένιωθα άνετα κοντά του.Επίσης με τίποτα δεν θα το έλεγα σε κάποιον τρίτο.

β)Σίγουρα θα πίστευα πως δεν μ'αγαπά.Δεν θα το ξεπερνούσα.Θα έπεφτα σε κατάθλιψη.Δεν ξέρω αν θα πηδούσα απ'τον γκρεμό.Θα πήγαινα στην Βολτερα για να τον σώσω.Θα τον συγχωρούσα αν μου μιλούσε πρώτα γιατί έφυγε.

γ)Τώρα, μπρίκια κολλάμε??Razz F**k Jacob!! Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? 474260 Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? 474260 Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? 474260 Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? 21223 Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? 21223 Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? 474260 Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? 21223 Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? 21223 Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? 21223 Θα σταματούσα να βλέπω τον σκύλο και φυσικά θα τον παντρευόμουν με την πρώτη και θα μεταμορφωνόμουν...

δ) Πραγματικά δεν ξέρω τι θα έκανα..99,9 % θα κρατούσα το παιδί...¶λλωστε δεν θα ήθελα να είχα και άλλα προβλήματα με την Ρόζαλι...Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.christianemarie.blogspot.com/
di1996
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
di1996


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 27
Τόπος : άνω ροδωνιά κι όποιος κατάλαβε ;)
Αριθμός μηνυμάτων : 1253
Registration date : 09/02/2010

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Controling the Elements

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΔευ 2 Αυγ 2010 - 20:31

α) νομίζω οτι θα τον φοβόμουν λιγουλάκι, αλλά η αγάπη μου γι αυτόν θα υπερτερούσε του φόβου...
β) δεν θα ήταν ναι η καλύρερη φάση της ζωής μου αλλά δεν θα αποξενονόμουν και τελέιως από τον υπόλειπο κόσμο... και θα τον συγχωρούσα
γ) θα παντρευόμουν τον έντουαρντ έντουαρντ, θα συνέχιζα να βλέπω τον τζέικομπ, και θα μεταμορφονόουν όσο το δυνατών συντομότερα...
δ)νομίζω οτι θα κρατούσα το παιδί...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
$ofi@ + Edward
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
$ofi@ + Edward


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 30
Τόπος : Neverland
Αριθμός μηνυμάτων : 4949
Registration date : 03/07/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?   Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....? I_icon_minitimeΔευ 2 Αυγ 2010 - 21:53

Αν ειμουν η Μπελλα.


α) Αν ανακαλυπτα οτι ο Εντουαρντ ειναι βρικολακας:


- Στην αρχη μπορει να τον απεφευγα αλλα για λιγο (πως να κρατηθω με τετοιον κουκλο)

- Αρχικα ΝΑΙ θα τον φοβομουν. Μολις ομως καταλαβαινα οτι με αγαπαει ΟΧΙ.

- Αν θα ενιωθα ανετα κοντα του? Θα ενιωθα σιγουρα αμηχανια και θα εχανα τα λογια μου που και που.

- Οχι δεν θα το ελεγα. Εξαλου ποιος θα με πιστευε?



β) Αν με αφηνε ο Εντουαρντ:


- Ναι θα πιστευα οτι δεν με αγαπαει

- Μαλλον θα αργουσα να το ξεπερασω παρα πολυ.

- Σε καταθληψη? Τον πρωτο καιρο

- Οχι δεν θα επεφτα απο γκρεμο ΠΟΤΕ

- ΝΑΙ φυσικα θα πηγαινα να τον σωσω.

- Ναι θα τον συγχωρουσα ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ .



γ) Αν επρεπε να διαλεξω αναμεσα σε Εντουαρντ ή Τζεικομ:


- Δεν νομιζω να υπαρχει θεμα συγκρισης. Εντουαρντ I LOVE YOU

- Ναι θα σταματουσα να βλεπω τον Τζεικομπ. ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΤΕΧΩ

- ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ δεν θα χωριζα τον Εντουαρντ. ΤΟΝ ΑΓΑΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!

- Οχι δεν θα εμενα ανθρωπος. Θα γυνομουν βρικολακας για να ειμαι διπλα του για παντα.

- Εdward I DO!! (Αυτη ειναι η απαντηση μου)



δ) Αν εμενα εγκυος:


- Ναι θα το κρατουσα το παιδι χωρις δευτερη σκεψη. Εα παιδι δικο μου και του Εντουαρντ. Λατρευω τα παιδια.

- ΟΧΙ και παλι ΟΧΙ. Δεν θα εκανα εκτρωση. Τη θεωρω τελειως απανθρωπη και βαρβαρη πραξη. Κανεις δεν εχει δικαιομα να αφερει μια ζωη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τι θα εκανες στην θεση της Bella οταν.....?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Bella vs Elena

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: Meadow Confessions-
Μετάβαση σε: