Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την ¶µπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; ¶ραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 Ελληνικές κριτικές για το Twilight!

Πήγαινε κάτω 
+41
xrysanthi
Bella Marie Swan
panagiota
dani
marina forever
eternity
ev@ki
kanty
Dalia
Kimberly
i love edward 2
robsten kiss
Silia
mayia!!!
despina aek
ΕΡΗ
evi
kati
Morena
Stellouko
@Dark_Lord@
edward's victim
twilightergirl
BELLA MARIE
Darkbella
Rozmari
emma cullen pattinson
April
SilverMusk
scarlet rose
Lancelot
Rozali87
akaliakoukou
LizCullen
vantela
nasiatheslayer
olympia-Mikel-Robert
nessie
hobo
Vampire
WhiteQueen
45 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
LizCullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
LizCullen


Θηλυκό Παρθένος
Ηλικία : 29
Τόπος : Διπλα στον Edward....
Αριθμός μηνυμάτων : 2237
Registration date : 25/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 1 Φεβ 2009 - 16:06

Ναι, σωστο κι αυτο. Αλλο κουλο ηταν που ειχαν πει την Μπελα σεξομανη! Δηλαδη στο Eclipse & Breaking Dawn τι θα πουν;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twilightsaga.forumotion.net/forum.htm
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 1 Φεβ 2009 - 16:25

LizCullen έγραψε:
Ναι, σωστο κι αυτο. Αλλο κουλο ηταν που ειχαν πει την Μπελα σεξομανη! Δηλαδη στο Eclipse & Breaking Dawn τι θα πουν;

Κοίτα, όσο θα περνάει ο καιρός το Twilight, βιβλία και ταινίες θα γίνονται όλο και πιο γνωστά. Θα ακούγονται παντού, σε λίγο θα τα ξέρουν όλοι. Κάπως όπως έγινε και με τον Χάρυ Πότερ δηλαδή. Και μετά οι ταινίες θα βγάζουν όλο και πιο πολλά λεφτά, θα κόβουν όλο και πιο πολλά εισητήρια και δώστου merchandise και τρέλα και κόψιμο φλέβας για τον Ρομπ!
Και όσο θα γίνονται αυτά, ειδικότερα οι Έλληνες κριτικοί θα λένε ακόμα πιο απίστευτα και χλευαστικά, υποτιμητικά και δεν συμμαζεύεται. Μη ψάχνεις το "γιατί". Δεν υπάρχει. Θα σου δώσω ένα παράδειγμα μόνο μήπως και καταλάβεις πως σκέφτονται.

Ξέρεις το παραμύθι με τον βασιλιά που ήταν γυμνός αλλά όλοι έλεγαν ψέματα πως έβλεπαν τα ρούχα του για να μην τους πουν ηλίθιους; Έτσι γίνεται και με τους Έλληνες ειδικούς! Βρίσκουν αριστουργήματα - τερατουργήματα, δήθεν! Και ότι άλλο γίνεται "εμπορικό" και αρέσει στο κοινό έχει κατευθείαν γιαυτούς την ταμπέλα της "μάπας". Αλλά εσύ δεν χρειάζεται να ανησυχείς γιατί κατά βάθος το κάνουν για να μην τους πουν ηλίοθιους οι όμοιοι τους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
LizCullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
LizCullen


Θηλυκό Παρθένος
Ηλικία : 29
Τόπος : Διπλα στον Edward....
Αριθμός μηνυμάτων : 2237
Registration date : 25/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 1 Φεβ 2009 - 17:10

Ποπο, τοτε δε θα επρεπε να υπαρχου κριτικοι. Καλα κανω και δεν διιαβαζω κριτικες τοτε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twilightsaga.forumotion.net/forum.htm
akaliakoukou
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
akaliakoukou


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 336
Registration date : 13/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Physical Attacks

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 2 Φεβ 2009 - 20:36

Δεν τα πάω γενικότερα καλά με τους κριτικούς και τις κριτικές...
Συνήθως εκνευρίζομαι με αυτά που διαβάζω για πάρα πολλούς λόγους.
Δεν έχω ασχοληθεί λοιπόν με το να θυμάμαι τα ονόματα "κριτικών" και δημοσιογράφων.
Θέλω να κάνω μια παρατήρηση πριν ξεκινήσω να λέω τη γνώμη μου για τις κριτικές που αναφέρθηκαν παραπάνω.
Τι ακριβώς κρίνουμε??? Την ταινία?
Γιατί η συγκεκριμένη ταινία είναι μια μεταφορά από το βιβλίο.
Αυτοί που κρίνουν την ταινία έχουν διαβάσει τα βιβλία?
Συγγνώμη, αλλά το love story δεν είναι ιδέα του σκηνοθέτη, αλλά του συγγραφέα.
Τώρα, για το αν έγινε καλή μεταφορά στην οθόνη, σε αυτό υπάρχουν πολλοί παράγοντες: σεναριογράφος, σκηνοθέτης, ηθοποιοί...
Οι κριτικοί δεν θα έπρεπε να κρίνουν άν είναι μια καλή μεταφορά???
Γιατί αν ήθελαν να κρίνουν την ιστορία, θα έπρεπε να ξεκινήσουν τις κριτικές τους από τότε που εκδόθηκαν τα βιβλία, και να ασκήσουν κριτική πάνω σε αυτά.
Δεν ξέρω κατά πόσον έκαναν τον κόπο να διαβάσουν τα βιβλία πάντως...
Εσείς πιστεύετε ότι το έχουν κάνει?
Και επιμένω σε αυτό που ανέφερα πριν...
Κριτική ταινίας η οποία στην ουσία είναι η μεταφορά ενός βιβλίου στην μεγάλη οθόνη, πρέπει να εστιάζει στο κατά πόσον αυτή η μεταφορά ήταν επιτυχής.
Την κεντρική ιδέα του στόρυ, δεν νομίζω ότι έχουν καμμιά δουλειά να την σχολιάζουν, στην τελική, μεταφορά ενός βιβλίου είναι.
Σε καμμία κριτική δεν διάβασα για το αν ήταν καλή η μεταφορά.
Οι μοναδικές κριτικές που εστιάζουν σε αυτό τον τομέα, που κατά τη γνώμη μου αυτή είναι η σωστή κριτική, είναι οι κριτικές οι δικές μας, οι κριτικές δηλαδή των φαν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 2 Φεβ 2009 - 21:36

akaliakoukou έγραψε:
Δεν τα πάω γενικότερα καλά με τους κριτικούς και τις κριτικές...
Συνήθως εκνευρίζομαι με αυτά που διαβάζω για πάρα πολλούς λόγους.
Δεν έχω ασχοληθεί λοιπόν με το να θυμάμαι τα ονόματα "κριτικών" και δημοσιογράφων.
Θέλω να κάνω μια παρατήρηση πριν ξεκινήσω να λέω τη γνώμη μου για τις κριτικές που αναφέρθηκαν παραπάνω.
Τι ακριβώς κρίνουμε??? Την ταινία?
Γιατί η συγκεκριμένη ταινία είναι μια μεταφορά από το βιβλίο.
Αυτοί που κρίνουν την ταινία έχουν διαβάσει τα βιβλία?
Συγγνώμη, αλλά το love story δεν είναι ιδέα του σκηνοθέτη, αλλά του συγγραφέα.
Τώρα, για το αν έγινε καλή μεταφορά στην οθόνη, σε αυτό υπάρχουν πολλοί παράγοντες: σεναριογράφος, σκηνοθέτης, ηθοποιοί...
Οι κριτικοί δεν θα έπρεπε να κρίνουν άν είναι μια καλή μεταφορά???
Γιατί αν ήθελαν να κρίνουν την ιστορία, θα έπρεπε να ξεκινήσουν τις κριτικές τους από τότε που εκδόθηκαν τα βιβλία, και να ασκήσουν κριτική πάνω σε αυτά.
Δεν ξέρω κατά πόσον έκαναν τον κόπο να διαβάσουν τα βιβλία πάντως...
Εσείς πιστεύετε ότι το έχουν κάνει?
Και επιμένω σε αυτό που ανέφερα πριν...
Κριτική ταινίας η οποία στην ουσία είναι η μεταφορά ενός βιβλίου στην μεγάλη οθόνη, πρέπει να εστιάζει στο κατά πόσον αυτή η μεταφορά ήταν επιτυχής.
Την κεντρική ιδέα του στόρυ, δεν νομίζω ότι έχουν καμμιά δουλειά να την σχολιάζουν, στην τελική, μεταφορά ενός βιβλίου είναι.
Σε καμμία κριτική δεν διάβασα για το αν ήταν καλή η μεταφορά.
Οι μοναδικές κριτικές που εστιάζουν σε αυτό τον τομέα, που κατά τη γνώμη μου αυτή είναι η σωστή κριτική, είναι οι κριτικές οι δικές μας, οι κριτικές δηλαδή των φαν...

Βασικά, η δουλειά των "κριτικών κινηματογράφου" είναι να κρίνουν την ταινία αποκλειστικά ως ταινία. Δηλαδή την κρίνουν τεχνικά ως κινηματογράφιση. Δεν ξέρω πως να στο εξηγήσω καλύτερα για να το καταλάβεις. Κρίνουν βέβαια και το σενάριο άσχετα αν είναι μεταφορά βιβλίου ή όχι, ουσιαστικά αυτό δεν τους ενδιαφέρει. Και τολμώ να πω ότι η πλειοψηφία αυτών δεν έχει διαβάσει τα βιβλία αλλά δεν είναι και δουλειά τους. Οι κριτικοί δεν βλέπουν ουσιαστικά όλες τις ταινίες επειδή θέλουν κιόλας να τις δουν! Τις βλέπουν γιατί "πρέπει" να γράψουν κριτικές, αυτή είναι η δουλειά τους.
Το θέμα είναι κατά πόσο εμείς θα αφήσουμε τις κριτικές να μας επηρεάσουν. Κατά γενικότερο κανόνα διαβάζω κριτικές αλλά δεν αφήνω ποτέ αυτές να με επηρεάσουν είτε θετικές είτε αρνητικές. Γιατί μου έχει τύχει πάρα πολλές φορές να έχει το αντίθετο αποτέλεσμα σε εμένα.
Επειδή έχω γνωρίσει πολλούς του χώρου, περίπου καταλαβαίνω ότι αυτοί κρίνουν με διαφορετικό τρόπο. Δεν λαμβάνει συνήθως μέρος το συναίσθημα αν θες στις κριτικές τους. Κρίνουν τις ταινίες "τεχνικά". Τα πλάνα, ο τρόπος που διαχειρίζονται τους διαλόγους, που τοποθετούν τους ηθοποιού κ.ο.κ.
Για να στο δώσω να το καταλάβεις όσο πιο απλά γίνεται, αν εγώ και εσύ δούμε έναν πίνακα του Πικάσο, πιθανότατα δεν θα καταλάβουμε τίποτα σε πρώτο επίπεδο. Στην πραγματικότητα όμως υπάρχουν συμβολισμοί που αυτοί που ξέρουν να τους ερμηνεύσουν καταλαβαίνουν τι ήθελε να πει ο ποιητής... Κάπως έτσι γίνεται και με τις ταινίες υψηλού επιπέδου! (Αυτό βέβαια είναι τέχνη βαριάς προχωρημένης μορφής! Βλέπε π.χ. Αγγελόπουλο!)
Το twilight σαν ταινία τους φαίνεται μία ανούσια, εφηβική χαζομάρα με κακή σκηνοθεσία, μέτριο σενάριο και εξ' αρχής γελοίο στόρυ. Δεν υπάρχει κανένας λόγος γιαυτούς να διαβάσουν το βιβλίο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
akaliakoukou
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
akaliakoukou


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 46
Αριθμός μηνυμάτων : 336
Registration date : 13/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Physical Attacks

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 3 Φεβ 2009 - 3:26

Αν είναι έτσι, τότε δεν με
ενδιαφέρει να διαβάσω καμμία κριτική, γιατί στο θέμα "κριτική της
ταινίας" εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει το κατά πόσον αυτά που διάβασα στο
βιβλίο μεταφέρθηκαν στο βαθμό που λαχταρούσα και στην οθόνη.
Γιατί, και αυτό δεν αφορά μόνο εμένα, αλλά και τις περισσότερες από εμάς, δεν
περιμέναμε την ταινία για να αγαπήσουμε την ιστορία.
Την ιστορία την ξέραμε, και λαχταρούσαμε να δούμε με σάρκα και οστά, όλα αυτά
που είχαμε πλάσει με την φαντασία μας διαβάζοντας τα βιβλία.
Σίγουρα υπάρχουν πάντα κάποιες διαφορές από το βιβλίο κατά τη μεταφορά του στη
μεγάλη οθόνη.
Και πολλοί είναι εκείνοι που υποστηρίζουν ότι γενικότερα τα βιβλία είναι
καλύτερα από τις ταινίες.
Τώρα θα σας γράψω κι εγώ κάποιες σκέψεις που έκανα στο θέμα της ταινίας.
Και φυσικά, γράφω τη γνώμη μου ως απλός θεατής. Δεν έχω καμμιά ειδικότητα ούτε
ιδιαίτερες γνώσεις πάνω στο αντικείμενο, πέραν της μουσικής.
Θα ξεκινήσω λοιπόν με αυτό το θέμα. Το θέμα της μουσικής υπόκρουσης.
Στην αρχή η μουσική δε μου άρεσε καθόλου. Μου φάνηκε μέτρια και ως αδιάφορη.
Όμως τώρα υπάρχει ένα θέμα. Είδα την ταινία στο σινεμά 4 φορές μέχρι στιγμής,
και στο σπίτι από το DVD που μου έδωσε η καλή μας
WhiteQueen ούτε κι εγώ θυμάμαι πόσες
φορές το έχω δει, εκεί έχω χάσει το μέτρημα… μετά από τόσες φορές λοιπόν που είδα
την ταινία, η μουσική κατάφερε να με αγγίξει… ειδικά κάποια σημεία, μου προκαλούν
ένα χτυποκάρδι, όπως για παράδειγμα οι τίτλοι της αρχής, η μουσική που έπαιζε
στο τρέιλερ… μπορεί να την ακούσω τυχαία και νοιώθω ένα χτυποκάρδι γιατί αμέσως
με παραπέμπει στο Λυκόφως και μου έρχονται στο μυαλό εικόνες από την ταινία.



¶ρα, αυτό σημαίνει ότι η μουσική τελικά κατάφερε να
με αγγίξει. Ή ίσως την συνήθισα, δεν ξέρω τι από τα δύο συνέβη.



Τώρα, όσο αναφορά το θέμα του σεναρίου, σίγουρα είναι
πολύ δύσκολο να συμπεριλάβεις μέσα σε μία ταινία ένα ολόκληρο βιβλίο. Σίγουρα κάποια
σημεία θα παραληφθούν… μέχρι στιγμής, εκείνο που θεωρώ μεγάλη παράλειψη είναι ότι
δεν ειπώθηκε πουθενά στην ταινία το χάρισμα που έχει ο Τζάσπερ. Ότι δηλαδή μπορεί να ηρεμεί τα πνεύματα και έχει την
ικανότητα να σκορπίζει γύρω του μια γαλήνη και να υπάρχει ζεστή ατμόσφαιρα.



Μπορεί να το θεωρείτε λεπτομέρεια, δεν ξέρω κι όλας,
ίσως να είναι, όμως δεν ήταν τίποτα να το αναφέρει στην Μπέλλα όταν της ανέφερε
και το χάρισμα της ¶λις.



Τώρα, όσο αφορά το θέμα της σκηνοθεσίας, μου άρεσε πάρα
πολύ!!!



Είχε καταπληκτικές εικόνες, τα τοπία πανέμορφα, προβάλλονταν
η ομορφιά των ηθοποιών σε όλο τους το μεγαλείο… οι βρικόλακες έκαναν μια
πραγματικά εντυπωσιακή είσοδο!!!!



Και τώρα, στο αγαπημένο μου θέμα… οι ηθοποιοί!!!


ΚατΆαρχήν, όλοι και όλες είναι κούκλοι!!!


Με πρώτο και καλύτερο τον Ρόμπερτ!!!


Δε θα μείνω μονάχα στην εξωτερική ομορφιά, αλλά και
στο θέμα της ερμηνείας!



Η ερμηνεία δεν ξέρω κατά πόσον είναι δουλειά του
ηθοποιού εκατό τοις εκατό, ή είναι μισό μισό με τον σκηνοθέτη. Ή ο σκηνοθέτης
διατάζει και ο ηθοποιός απλά εκτελεί.



Για μένα έπαιξαν απίστευτα ο Έντουαρντ, η Ρόζαλι και
η ¶λις! Ήταν πάααααρα πολύ καλοί!!!



Ειδικά ο Έντουαρντ, οι εκφράσεις του καταπληκτικές. Σίγουρα
είχε διαβάσει και το midnight sun!!!



Τώρα, όσο αναφορά τη Μπέλλα, δε μου άρεσε καθόλου από
την αρχή.



Σαν εμφάνιση την φανταζόμουν διαφορετική, αλλά και
σαν ερμηνεία δε μου άρεσε καθόλου.



Σε κάποια σημεία ίσως τη συνήθισα, αλλά κάποια άλλα
μου φαίνονται το ίδιο κακά με την πρώτη φορά που την είδα.






Σε γενικές γραμμές πάντως έχω ενθουσιαστεί με την
ταινία και αυτό το αποδεικνύουν οι αμέτρητες φορές που την έχω δει και οι άλλες
τόσες που θα την ξαναδώ.



Μπράβο σε όλους για την προσπάθεια που έκαναν και
ανυπομονώ να δούμε και τις υπόλοιπες 3!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rozali87
Golden Eyed Vampires
Rozali87


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 2769
Registration date : 12/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 3 Φεβ 2009 - 15:42

Οι περισσότεροι δημασιογράφοι λένε ότι θέλουν.........εμένα πρωσοπικά δεν με νοιάζει η γνώμη τους!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lancelot
Golden Eyed Vampires
Lancelot


¶ντρας Κριός
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη!!!
Αριθμός μηνυμάτων : 370
Registration date : 16/02/2009

Forks Student Profile
Team: Emmett - Rosalie Emmett - Rosalie
Special ability Special ability: See Through Lies

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 16 Φεβ 2009 - 2:39

Και καλα κανεις Ροζαλι....δεν ειναι να τους ακους συνηθως....αναλογως ποιος τους πληρωνει γραφουν αναλογα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
scarlet rose
The Volturi Princess
scarlet rose


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 37
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 3603
Registration date : 16/01/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Influencing emotions

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 16 Φεβ 2009 - 2:52

Συμφωνω μαζι σου Μπουμπου μου!!!Λενε οτι οι κριτικοι κινηματογραφου συνηθως ειναι αποτυχημενοι σκηνοθετες που επειδη δεν μπορουν οι ιδιοι να παραγουν εργο κριτικαρουν το εργο των αλλων πολλες φορες αυστηρα και αδικα!!!

Δεν ξερω αν οντως αληθευει το παραπανω αλλα ενα ειναι σιγουρο:ο καλυτερος κριτης ειμαστε εμεις!!!Η καλυτερη κριτικη ειναι η μεγαλη απηχηση που μπορει μια ταινια να εχει στον κοινο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 16 Φεβ 2009 - 10:48

scarlet rose έγραψε:
Συμφωνω μαζι σου Μπουμπου μου!!!Λενε οτι οι κριτικοι κινηματογραφου συνηθως ειναι αποτυχημενοι σκηνοθετες που επειδη δεν μπορουν οι ιδιοι να παραγουν εργο κριτικαρουν το εργο των αλλων πολλες φορες αυστηρα και αδικα!!!

Δεν ξερω αν οντως αληθευει το παραπανω αλλα ενα ειναι σιγουρο:ο καλυτερος κριτης ειμαστε εμεις!!!Η καλυτερη κριτικη ειναι η μεγαλη απηχηση που μπορει μια ταινια να εχει στον κοινο!!!

Ακριβώς! Και η Βουγιουκλάκη ήταν "εμπορική" ηθοποιός αλλά αυτή είναι η Εθνική Σταρ αυτής της χώρας! geek

Το Twilight σκίζει παγκοσμίως και έχει κάνει τρελά κέρδη. Τώρα αν υπάρχει ένα κομμάτι που δεν βρίσκει "ποιότητα" δεν πειράζει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
Lancelot
Golden Eyed Vampires
Lancelot


¶ντρας Κριός
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη!!!
Αριθμός μηνυμάτων : 370
Registration date : 16/02/2009

Forks Student Profile
Team: Emmett - Rosalie Emmett - Rosalie
Special ability Special ability: See Through Lies

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 16 Φεβ 2009 - 12:53

Εμενα παντως μου αρεσε η Καρεζη περισοτερο Razz

Κοίτα το θέμα με το ποιοτικο ποτέ δεν το κατάλαβα...δηλαδη τι εννοουμε όταν λέμε ποιοτικό ρε παιδια??

Το twilight εμένα μου άρεσε πολύ η ταινια...μια χαρα ποιοτικη μου φανηκε...από κει και περα αν σε καποιον κριτικο κινηματογραφου δεν σημαινει οτι δεν ειναι και καλη!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 16 Φεβ 2009 - 14:31

Νομίζω ότι η Καρέζη και η Βουγιουκλάκη ήταν δύο εντελώς διαφορετικοί άνθρωποι και ηθοποιοί και κακώς τίθεται θέμα σύγκρισης γενικότερα. Εμένα μου αρέσουν και οι δύο εξίσου, η κάθε μία για άλλους λόγους.

Το θέμα ποιότητα είναι σχετικό και πάλι υποκειμενικό. Και είναι πολύ μεγάλη συζήτηση.

Το Twilight ευτυχώς δεν το γελοιοποίησαν γιατί δεν τους έπαιρνε αλλά το χτύπησαν σε όποιο αδύναμο σημείο είχε...

Όσο για τις κριτικές γενικότερα, από πάνω έχω δημοσιεύσει την κριτική του Δανίκα ο οποίος θεωρείται κορυφή! Όσοι το κατηγορούσαν φυσικά έσπευσαν να πουν α) ότι ο Δανίκας μάλλον παίρνει ναρκωτικά εδώ και καιρό ή β) ο Δανίκας είναι τρελλός! Ας αποφασίσουν τελικά. Αν δεν μπορούν να συμφωνήσουν οι ειδικοί μεταξύ τους φαντάσου οι υπόλοιποι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
LizCullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
LizCullen


Θηλυκό Παρθένος
Ηλικία : 29
Τόπος : Διπλα στον Edward....
Αριθμός μηνυμάτων : 2237
Registration date : 25/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 16 Φεβ 2009 - 17:14

Εγω προσωπικα κριτικες προτιμω να μην διαβαζω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twilightsaga.forumotion.net/forum.htm
SilverMusk
Golden Eyed Vampires
SilverMusk


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 44
Τόπος : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 2205
Registration date : 14/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 23 Μαρ 2009 - 16:55

Κορίτσια κοιτάξτε μια κριτική που βρήκα για την ταινία. Δεν νομίζω να την έχουν ξαναποστάρει

Λυκόφως

Υστερία επικρατεί στις ΗΠΑ με όλα όσα έχουν να κάνουν με το «Λυκόφως», από το βιβλίο και το σάουντρακ μέχρι την ταινία στην οποία αναφερόμαστε εδώ. Ως ταινία, πάντως, δεν έχουμε κάτι το ιδιαίτερο. Ταινία με… μεταλλαγμένους βρικόλακες (που κυκλοφορούν την μέρα, δεν φοβούνται σταυρούς, παλούκωμα, σκόρδα κτλ) συναντά ένα σύγχρονο αισθηματικό δράμα τύπου «Ρωμαίος και Ιουλιέττα» (με τα παιδιά, παρά τη σχέση τους, να παραμένουν… παρθένα – για σεξ ούτε λέξη). Κανείς από τους ηθοποιούς δεν είναι καλός στο ρόλο του (ευθύνεται η σκηνοθέτις για αυτό…) αλλά τουλάχιστον ο πιτσιρικάς πρωταγωνιστής (που υποδύεται τον Έντουαρντ), λόγω εμφάνισης, θα μας απασχολήσει ξανά στο μέλλον. Και αυτή η μανία των αμερικάνων να «χώνουν» μέσα σε οτιδήποτε και τις εμμονές τους με τα σπορ (εδώ, με το μπέιζμπολ). Πόσο πιο γελοίο μπορεί να υπάρξει από το να παίζουν οι βρικόλακες μπέιζμπολ! Και μάλιστα, χωρίς διάθεση χιούμορ, αλλά στα σοβαρά… Μέτρια σκηνοθεσία, ψιλοαδιάφορο θέμα, κακές ερμηνείες… Το μόνο που αξίζει είναι το σάουντρακ της ταινίας! Ίσως στις επόμενες ταινίες της σειράς τα πράγματα να βελτιωθούν…

(+) το σάουντρακ
(-) αν δεν είσαι έφηβος, δεν έχεις από πού να πιαστείς για να σε νοιάξει η ταινία

Θόδωρος Γιαχουστίδης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
April
Jasper's Queen
April


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 38
Τόπος : Korea!
Αριθμός μηνυμάτων : 3318
Registration date : 16/02/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 23 Μαρ 2009 - 17:08

^#$$*$Evil or Very Mad^%&^*Evil or Very Mad%$&Evil or Very Mad#(*%&#$*Evil or Very Mad#^$

Δεν μπορω να σκεφτω αρκετες βρισιες για τον υποτιθεμενο "κριτικο" ταινιας που εγραψε τα παραπάνω!!!!! Που τις ειδε τις κακιες ερμηνειες???????? 'Ολοι οι ηθοποιοι ήταν παραπανω απο άψογοι στο ρόλο τους!!!

Και όσο για το μπειζμπολ ήταν μια απο τις κορυφαιες σκηνες σ' όλο τα εργο!!!!!!!! Και τι να κανουμε τωρα?? Αφου ειναι το εθνικο σπορ τους να μην το προωθησουν?? Θελω να δω πως κανει αυτος όταν εχει αγωνιστικη κ παιζει ντερμπι η ομαδα του!!!! Μη τρελαθουμε τωρα!!!!

"Μεταλλαγμενοι βρικολακες"..... εχει διαβάσει το βιβλίο???? Σιγα μην φοιτουν κ στη σχολη του καθηγητη "Χ"!!!!!

"Πιτσιρικας πρωταγωνιστης" ο θεος??????? Παλι καλα που παραδεχεται ότι εχει ωραια εμφανιση!!! Α, και οτι του αρεσε η μουσικη!!

Για το μονο που θα συμφωνησω ειναι ότι αν ειχαν περισσοτερα λεφτα θα εκαναν τα εφε πιο εντυπωσιακα αλλα που να προβλεψουν την επιτυχια της ταινιας για να επενδυσουν περισσοτερα???Αυτα τα πραγματα ειναι ρισκο ακομα κ με best seller βιβλια!!!

Α στο καλο με εκανε κ συγχυστηκα απογευματιατικα ο γελοιος!!!!!!!!!!!

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 592681 Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 730856 Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 626465 :throwkill: :maniac: Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 28577
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
emma cullen pattinson
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
emma cullen pattinson


Θηλυκό Τόπος : Neverland!!!!!
Αριθμός μηνυμάτων : 2339
Registration date : 13/03/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Project Thoughts

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 23 Μαρ 2009 - 17:31

[i][b]
κι αλλη κριτικη...........................

H Bella μετακομίζει από την Αριζόνα στο Forks μια μικρή κωμόπολη στην πολιτεία της Wachington. Εκεί γνωρίζει τον γοητευτικό και μυστηριώδη Edward τον οποίο και ερωτεύεται. Το μικρό πρόβλημα που προκύπτει είναι ότι ο εν λόγω νέος δεν είναι καθόλου νέος αλλά αιωνόβιος βρικόλακας.

Η ταινία βασίζεται στο μοσχοπουλημένο βιβλίο της Μορμονας Stephenie Meyer. Δεδομένων λοιπόν των εξωφρενικών πωλήσεων του βιβλίου, το trailer της ταινίας ήταν μέσα στα πιο πολυπαιγμένα βιντεάκια του YouTube. Η αναμονή είχε φτάσει στο κατακόρυφο σ' όλο τον κόσμο εκτός από την αφασική Ελλάδα μας.

Το σενάριο-πλοκή είναι σχετικά απλοϊκό και μεθοδευμένο για να αρέσει σε νεαρές ηλικίες. Παρά τις μερικές ενδιαφέρουσες λεπτομέρειες για τους βρικόλακες και τον κόσμο τους, η υπόθεση οριοθετείται από ένα καταδικασμένο στην αγαμία ρομάντζο που φλερτάρει με τον πουριτανισμό ή εναλλακτικά τις emo/asexual ανησυχίες των σημερινών εφήβων. Η σεναριογράφος Melissa Rosenberg αποκόπτει τις δυνατότητες εμβάθυνσης στο ξύπνημα της σεξουαλικότητας των πρωταγωνιστών της, περιγράφοντας κλισέ σκηνές σαν φωτορομάντζο και ψευτοεντυπωσιασμού για γυναικείες καρδιές.

Η σκηνοθέτης Catherine Hardwicke έχοντας ταλέντο και εμπειρία στο ίδιο θέμα (εφηβικές ιστορίες τύπου Thirteen) είναι τουλάχιστον παράδοξο το πως επέλεξε να σκηνοθετήσει την ταινία. Εκτός από την ταιριαστά ψυχρή παλέτα χρωμάτων που δεν ευθύνεται η σκηνοθέτης εξολοκλήρου μοιάζει να είναι πλήρως απούσα από τα συναισθήματα των χαρακτήρων της. Ίσως χρηματοδοτούμενη από την μηχανή παραγωγής εφηβικών blockbuster επέλεξε να αφήσει την ταυτότητα της έξω απ' το πλατό.

Αν τα αρνητικά στοιχεία της ταινία είναι καλλιτεχνικά, τα θετικά της είναι το αυτούσιο, ανεγκέφαλο και ειλικρινές fun που προσφέρει. Με μικρές δόσεις σαρκασμού και σφιχτοδεμένη πλοκή που δεν σε αφήνει να βαρεθείς κερδίζει σίγουρα πολλούς μικρούς θεατές αλλά και μερικούς ακομπλεξάριστους μεγαλύτερους που ψάχνουν για ένα guilty pleasure εν όψη εορτών. Το άλλο της ατού είναι οι ηθοποιοί της.

Η ταινία γεμίζει ασφυκτικά από τους όμορφους πρωταγωνιστές της, καθόλα κατάλληλους για το συγκεκριμένο είδος. Χωρίς να δίνουν καμιά ιδιαίτερη ερμηνεία (δεν νομίζω να χρειάζεται κιόλας) αιχμαλωτίζουν την προσοχή του θεατή με τη κινηματογραφική τους αθωότητα και γοητεία. Ενδεικτικά αναφέρω ότι η Kristen Stewart κατάφερε να ανέβει στην 8η θέση του IMDB Starmeter ουσιαστικά μόνο μ' αυτή την ταινία. Ο βρικόλακας Edward (Robert Pattinson) αναμένεται να ενσαρκώσει και το Savlador Dali οπότε θα συζητηθεί εκτενώς αργότερα.

Το τέλος της ταινίας αφήνει υπόνοιες για sequel μια και τα βιβλία που συμπληρώνουν την "ιστορία" (συγχωρήστε με για τον όρο) είναι 4. Αλλά με εισπράξεις ήδη πάνω από 150 εκατομμύρια ντόλαρς το New Moon ανακοινώθηκε και θα κυκλοφορήσει του χρόνου τέτοια εποχή.

Τελικά πόσο μπορεί να διασκεδάσει κανείς με το Twilight; Αρκετά ή πολύ λίγο ανάλογα με τη σοβαροφάνεια του. Αυτές που θα μείνουν σίγουρα ικανοποιημένες είναι αθεράπευτα ρομαντικές ανήλικες κορασίδες.


http://www.cinemascope.gr/movies/2008/twilight.shtml Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 872396
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 23 Μαρ 2009 - 17:34

SilverMusk έγραψε:

(-) αν δεν είσαι έφηβος, δεν έχεις από πού να πιαστείς για να σε νοιάξει η ταινία

Εκτός αν έχεις την τύχη να νιώθεις για πάντα έφηβος!

Αυτά προς το παρόν γιατί είμαι στη δουλειά και δεν μπορώ να βρίσω με την άνεση μου. Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 872396 Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 872396 Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 626465
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
Rozmari
Golden Eyed Vampires
Rozmari


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 38
Τόπος : Αthens
Αριθμός μηνυμάτων : 1723
Registration date : 26/01/2009

Forks Student Profile
Team: Volturi Volturi
Special ability Special ability: Playing in the New Moon Movie

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 23 Μαρ 2009 - 17:48

Νομιζω οτι αυτος που εκανε την κριτικη αυτη δεν εχει διαβασει καν τα βιβλια...
Αρα δεν μπορει και να εκφερει γνωμη για την ταινια, γιατι τα σχολια του ηταν καπως ακυρα.

Ουτε που ηξερε τι εγραφε.

Ηλιθιοι υπαρχουν πολλοι

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 626465 :maniac:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 23 Μαρ 2009 - 17:58

Rozmari έγραψε:
Νομιζω οτι αυτος που εκανε την κριτικη αυτη δεν εχει διαβασει καν τα βιβλια...
Αρα δεν μπορει και να εκφερει γνωμη για την ταινια, γιατι τα σχολια του ηταν καπως ακυρα.

Ουτε που ηξερε τι εγραφε.

Ηλιθιοι υπαρχουν πολλοι

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 626465 :maniac:

Κοίτα, αυτοί κρίνουν αποκλειστικά και μόνο την ταινία. Αυτή είναι υποτίθεται η δουλειά τους. Δεν τους ενδιαφέρουν καν τα βιβλία αλλά και αυτά χάλια τα θεωρούν.

Τα έχω ξαναπεί πολλές φορές, έχει βγάλει μαλλί η γλώσσα μου. Μη τα διαβάζετε αυτά γιατί πολύ απλά είναι εκεί για να χαλάνε τη διάθεση μας...

Στην τελική ότι και να λένε οι ταινίες κάνουν τεράστια επιτυχία! Μόνο η ξυνίλα θα τους μείνει. Ας φάνε ποιότητα και ας λένε ότι θέλουν.

Λες και μπορούμε να πάρουμε το μέτρο και να μετρήσουμε την τέχνη... Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 872396

Δεν έχουμε και emoticon μούντζα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
LizCullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
LizCullen


Θηλυκό Παρθένος
Ηλικία : 29
Τόπος : Διπλα στον Edward....
Αριθμός μηνυμάτων : 2237
Registration date : 25/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 23 Μαρ 2009 - 18:12

Κοριτσια, μια ερωτηση: υπαρχει καμια καλη κριτικη;

Μονο μια καλη κριτικη ειχα διαβασει σε μια εφημεριδα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twilightsaga.forumotion.net/forum.htm
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 23 Μαρ 2009 - 18:29

LizCullen έγραψε:
Κοριτσια, μια ερωτηση: υπαρχει καμια καλη κριτικη;

Μονο μια καλη κριτικη ειχα διαβασει σε μια εφημεριδα

Υπάρχει η κριτική του Δανίκα, πρώτη, πρώτη σε αυτό το τόπικ που τα λέει όλα! Επίσης υπάρχει άλλη μία πιο κάτω που είναι πολύ καλή.

Και επίσης ο Ιάσων Τριανταφυλλίδης είχε πει πολύ καλά λόγια στο Star και είχε βάλει 4 αστεράκια αν δεν κάνω λάθος.

Και αυτοί κριτικοί είναι και μάλιστα αξιοσέβαστοι! Είναι αυτό που είπα πιο πάνω, ούτε μεταξύ τους δεν μπορούν να συμφωνήσουν άρα κατάλαβες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
LizCullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
LizCullen


Θηλυκό Παρθένος
Ηλικία : 29
Τόπος : Διπλα στον Edward....
Αριθμός μηνυμάτων : 2237
Registration date : 25/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 23 Μαρ 2009 - 18:43

Και αλλη μια ερωτησουλα: Γιατι ολοι αναφερουν το θεμα του σεξ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twilightsaga.forumotion.net/forum.htm
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 23 Μαρ 2009 - 18:52

LizCullen έγραψε:
Και αλλη μια ερωτησουλα: Γιατι ολοι αναφερουν το θεμα του σεξ;

Επειδή δεν υπάρχει καθόλου αλλά και επειδή η συγγραφέας έχει κάποιες συγκεκριμένες θρησκευτικές πεποιθήσεις και προσπαθούν να τη χτυπήσουν μέσο αυτού...

Η ανάλυση της ανάλυσης δηλαδή χωρίς να υπάρχει ουσιαστικός λόγος να γίνεται όλο αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
Darkbella
Golden Eyed Vampires
Darkbella


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 31
Τόπος : ELFland
Αριθμός μηνυμάτων : 1464
Registration date : 27/11/2008

Forks Student Profile
Team: Volturi Volturi
Special ability Special ability: Creating Illusions

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 23 Μαρ 2009 - 18:53

LizCullen έγραψε:
Και αλλη μια ερωτησουλα: Γιατι ολοι αναφερουν το θεμα του σεξ;


Γιατι ολοι πιστευουν οτι τα παντα κινουνται γυρω του. Οτι ολοι σκεφτονται το σεξ και τιποτα αλλο. Το συναισθημα και η αγαπη, η αληθινη αγαπη δεν εχει νοημα αν δεν υπαρχει σεξ.
Δυστηχως ζουμε σε μια κοινωνια που η αληθινη αγαπη δεν λογαριαζετε. Μονο τα λεφτα και η καλοπεραση.

Αλλα αυτο ειναι κατι που μας διδαξε το Twilight σωστα? Οτι η αληθινη αγαπη και ο πργκιππας του παραμυθιου υπαρχει καπου εκει εξω για εμας!
Κατι που εμεις ελπιζουμε αλλα οι υπολοιποι δεν καταλαβαινουν.

Αστους να λενε μορε. Αυτοι δεν ξερουν τι χανουν με το να το παιζουν ειδικοι περι του θεματος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LizCullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
LizCullen


Θηλυκό Παρθένος
Ηλικία : 29
Τόπος : Διπλα στον Edward....
Αριθμός μηνυμάτων : 2237
Registration date : 25/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ελληνικές κριτικές για το Twilight!   Ελληνικές κριτικές για το Twilight! - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 23 Μαρ 2009 - 18:56

Το 'χα ρωτησει αυτο και στην ξαδελφη μου και μου ειπε πως οι vampires το μονο που εκαναν ηταν να πινουν αιμα και μετα σεξ, τιποτα αλλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twilightsaga.forumotion.net/forum.htm
 
Ελληνικές κριτικές για το Twilight!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Twilight Parodies

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: Twilight Movies-
Μετάβαση σε: