Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την ¶µπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; ¶ραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 Top Reasons to be Team Jacob

Πήγαινε κάτω 
+24
pink
Lizzy Cullen
LaDy_SoVeReigN
matia*
evi
evaki
MARIA SWAN CULLEN
patrick
RafaelaCullen
nasiatheslayer
BELLA MARIE
silenceprincess
emerald eyes
angepsi
Ashley Greene
WhiteQueen
Nemesis Of Bellin
scarlet rose
Jacob Black
michelle
Sloorp
team edward
Fay1765
volturi girl
28 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Ashley Greene
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Ashley Greene


Θηλυκό Αιγόκερως
Ηλικία : 27
Τόπος : αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2295
Registration date : 12/09/2009

Forks Student Profile
Team: Switzerland
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Top Reasons to be Team Jacob   Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΚυρ 29 Νοε 2009 - 12:13

πόσοι ακόμα μαντώ μου πόσοι?!?!?!?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://downey-got-lokid.tumblr.com/
Lizzy Cullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Lizzy Cullen


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 28
Τόπος : Camp Half Blood
Αριθμός μηνυμάτων : 5908
Registration date : 22/01/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Controling the Elements

Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Top Reasons to be Team Jacob   Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 25 Ιαν 2010 - 0:02

Εγω δεν μισω τρομερά τον Τζεικομπ απλώς δεν μου αρέσει πολλές φορες η συμπεριφορα του...Αυτό το τοπικ όμως ειναι για τα θετικά του Τζεικ.

1. Κοιμάται εύκολα(τον ζηλευω)
2. Εχει την δυνατότητα να ακούει τις σκέψεις του Σεθ!!!(συμπαθω πάρα πολύ τον Σεθ)
3. Κανει τον Εντουαρντ να γελάσει με τις ειρωνικές του σκέψεις στην χαραυγή(είναι μία από τις αγαπημένες μου σκηνές)
4. Σκέφτεται τα αδερφια του(κυνηγάει μαζί με την λια επειδη εκείνη δεν ήθελε να φαει με ανθρωπινη μορφη)
5. Φτιαχνει ωραια "ξυλινα γλυπτα"


αντε και πολλά εγραψα! δεν το περιμενα να βρω τόσα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Top Reasons to be Team Jacob   Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 25 Ιαν 2010 - 0:55

Επισης ειναι πολυ καλος φιλος....Ξεροκεφαλος με την καλη εννοια και διαικδηκει αυτο που θελει μεχρι τελικης πτωσεως.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
pink
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
pink


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 32
Τόπος : αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Registration date : 20/01/2010

Forks Student Profile
Team: Carlisle - Esme Carlisle - Esme
Special ability Special ability: Playing in the New Moon Movie

Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Top Reasons to be Team Jacob   Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 25 Ιαν 2010 - 11:13

1.κανει τα παντα για να κρατησει την υποσχεση που ειχε δωσει στην μπελλα(οτι δεν θα την πληγωνε ποτε οπως εκανε ο εντουαρτ... βεβαια το εκανε για να την προστατεψει αλλα και παλι η απουσια του την πληγωσε πολυ...)2.για να το πετυχει αυτο πηγε κοντρα εναντια ακομα και στα αδελγια του τους λυκανθρωπους... 3.παντα επεστρεφε οταν τον χρειαζονταν η μπελλα... 4. προσπαθουσε να ελαφρυνει την κατασταση με το μωρο που σκοτωνε την μπελλα αθελα του με τα αστεια για ξανθες (εκει ηταν φοβερος!!!!)5.βοηθησε αρκετα στον τοκετο 6.επειτα που βοηθησε την μπελλα να ξανασυναντηθει με υον πατερα της μετα την μεταμορφωση... 7.που θα προστατευει για παντα την ρενεσμι και την οικογενεια της 8.που επειδη αποτυπωσε στην νεσι η συνθηκη εγινε πιο δυνατη απο ποτε αναμεσα στους λυκανθρωπους και τους βρικολακες 8.που παροτι στην αρχη πονουσε απιστευτα για το γαμο της μπελλα εκεινος πηγε και την συναντησε για να της δωσει χαρα.. ασχετο που μετα η μπελλα εκανε γκαφα και την κατεστρεψε αυτη την στιγμη με το μεγαλο της στομα...9.που την εσωσε απο τον βραχο που πηδηξε..(αν δεν το ειχε κανει η μπελλα θα ηταν νεκρη και αυτο θα ηταν δυσβασταχτο για ολους ειδικα τον εντουαρτ..) Crying or Very sad και 10. και κυριοτερο ο τζεικομπ μαζι με τους λυκους συμμαχησαν για να παλεψουν με τους βολτουρι για την σωτηρια ολων!!!! επομενως χρωσταμε μεγαλη χαρη για την υπαρξη του τζεικ στην ιστορια.....αλλιως τα πραγματα δεν θα ειχαν καταληξει καλα..... συμφωνειτε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mariatwilight
Twilight Human
Twilight Human
mariatwilight


Θηλυκό Καρκίνος
Ηλικία : 27
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός μηνυμάτων : 44
Registration date : 21/07/2010

Forks Student Profile
Team: Newborns
Special ability Special ability: Creating Illusions

Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Top Reasons to be Team Jacob   Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 23 Ιουλ 2010 - 18:01

εμενα παντως ο τζεικομπ μου αρεσει γτ εχει πολυ ωραιο σωμα, ειναι γλυκουλης και καθολου κρυος! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ms Cullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Ms Cullen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 29
Τόπος : Kefalonia
Αριθμός μηνυμάτων : 1743
Registration date : 20/04/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Future Telling

Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Top Reasons to be Team Jacob   Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 23 Ιουλ 2010 - 18:15

Η αλήθεια είναι ότι είμαι Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 21223 ως το κόκκαλο!Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν συμπαθώ τον Τζέικομπ!Αντίθετα,τον θεωρώ έναν από τους καλύτερους και πιο αστείους χαρακτήρες της σάγκα.Το θέμα είναι,γλυκιά μου Lady Sovereign(νομίζω εσύ το είπες),ότι όταν μιλάμε για τέτοια "στρατόπεδα"εννοούμε με ποιον θέλουμε να καταλήξει η Μπέλλα.Για αυτό φτιάχτηκαν οι ομάδες(το μακρινό 2007)Νομίζω ότι μετά την Χαραυγή είναι ανούσιο να χρησιμοποιούμε τις τιμς με αυτόν τον τρόπο.Τώρα οι τιμς δείχνουν τον αγαπημένο μας χαρακτήρα,κι όχι ποιον θα διαλέξει η Μπέλλα που έχει ήδη γίνει εδώ και 2 ολόκληρα χρόνια.
Και ναι ο Τζέικομπ είναι....
1)Γλυκός
2)Αστείος
3)Έχει φοβερές ατάκες
4)Χρησιμεύει όταν η ¶λις έχει πονοκέφαλο
5)Θα προστατεύει την Νέσσι αν συμβεί κάτι στους Κάλεν


Πολλά δεν βρήκα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nemesis Of Bellin
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Nemesis Of Bellin


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 29
Τόπος : Night Castle
Αριθμός μηνυμάτων : 3549
Registration date : 09/08/2009

Forks Student Profile
Team: Emmett - Rosalie Emmett - Rosalie
Special ability Special ability: Controling the Elements

Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Top Reasons to be Team Jacob   Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 23 Ιουλ 2010 - 21:20

LaDy_SoVeReigN έγραψε:
Ρε Ρένα γιατί δεν μου είχες πει ποτέ για αυτό το τόπικ.Κακιά!!
Εγώ τώρα πείρα ίδιση αυτό το τόπικ
.

1. Είναι ζεστός

2.Είναι γλύκας


3.Είναι έφηβος κι συμπεριφέρετε αυθόρμητα(κι μου αρέσει ο αυθορμιτισμός)


4.Αν δεν ήταν αυτός τότε η Μπέλλα κι ο Έντουαρντ θα ήτανε ΚΑΠΟΥΤ


5.Έχει Ένα υπέροχο χαμόγελο.


6.Έχει σωματάρα.


7.Δεν κάνει κακό στους ανθρώπους.(ούτε εκείνος ούτε το υπόλιπο ίδος.του όπως οι βρικόλακες.)


8.Είναι πολύ γενέος.(Παραλίγο να σκοτωθεί για να σώσει την Λία)


9.Προσπαθεί όσο περισότερο μπορεί να κρατίσει τις υποσχέσεις του.


10. Ο Εντ άφησε την Μπέλλα γιατί πίστευε ότι θα της έκανε κακό. Κι εκείνος στην αρχή αυτό έκανε αλλά είδε ότι την πλίγωνε κι προσπάθησε να της εξιγίσει κι να καταλάβει γιατί το έκανε αυτό κι να μπορέσει έτσι να είναι μαζί της(άλλο που αυτό δεν έγινε.)


11.Ερωτεύτικε την Μπέλλα. Αυτό δεν είναι έγκλημα επιδεί δεν είχε αποτιόσει σε εκίνην. Κι την αγάπη δεν μπορούμε να την ελένξουμε.


12. Προστατεύη όλους τους κάλεν κι ιδιέτερα την Νέσση αλλά κι τους συμπαθέι.(Η του λάχιστον τους περισσότερους.)


13.Λέει ωραία ανέκδοτα κι έχει πολύ χιούμερο.(Οπως τα ανέκδοτα με τις ξανθιές.)


14.Ακόμα κι η Μπέλλα τον έλεγε ήλιο της. δηλαδή ότι ήταν πολύ συμαντικός για εκίνη.


15. Έφυγε ακόμα κι από την οικογένεια του την αγέλη για να προστατεύσει τους Κάλεν κι την Μπέλλα που είχε μέσα της το παιδί του Εντ όσο κι αν αυτό τον πονούσε.


16.Ήταν καταπλικτικός αρχηγός.


17.Ακόμα κι όταν η Μπέλα θύμωσε μαζί του γιατί είχε αποτιπόσει στην Νέσση εκείνος παρόλο που "κινδίνευε" δεν έκανε την παραμικρή προσπάθια για να την χτυπίσει.


18.Καθόταν κι ανεχόταν όλους αυτούς τους βρικόλακες για να είναι σίγουρος ότι η Μπέλα κι η Νέση είναι καλά αλλά κι γιατί δεν μπορουσε μακριά της.(αυτό με συγκινεί πολύ)


19.Είναι έτοιμος να φύγει μακριά με την Νέσση αν όλα πάνε στραβά όσο κι αν πληγώνετε γιατί θέλει να την προστατεύσει.


20.Ένας χαρακτήρας σα τον Τζέικομπ μπορει να υπάρχει κι στην πραγματικότητα ενώ κάπιος σαν τον Έντουαρντ είναι λίγο δύσκολο.
Κι άλλα πολά που αυτήν την στιγμή δεν μου έρχοντε.


Εγραψα 20 αντί για 10 γιατί είναι τόσοιοι λόγοι που τον λατρεύω κι είναι κι άλλοι πολύ που αυτήν την στιγμη δεν μου έρχοντε.
Από ότι καταλάβατε είμαι Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 320199 ως το κόκαλο.

Για αυτό θα ήθελα να ζιτήσω γενικός να μην τον προσβάλετε οι ΤΕΑΜ Εντ γιατί δεν ίναι καθόλου ωραίο ή να μας το χτυπάτε ξανά και ξανά ότι ο Εντ πείρε την Μπέλα.


Ωραία κι ο τζέικ πήρε την Νεσση τι σχέση έχει αυτό.


Κι στο κάτω κάτω αυτός πόνεσε τελικά.


Αυτά ήθελα να πω εγώ. Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 536715

θα συμφωνησω κι εγω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΑΡΙΑ ΚΑΛΕΝ 1
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
ΜΑΡΙΑ ΚΑΛΕΝ 1


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 27
Τόπος : στο φορκσ το βροχερο
Αριθμός μηνυμάτων : 895
Registration date : 21/07/2010

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability:

Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Top Reasons to be Team Jacob   Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 23 Ιουλ 2010 - 23:49

συγνομη κι εγω ειμαι Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 21223 αλλα δεν λεω και Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 474260 ειπαμε καλοσ ο εντ αλλα κι ο τζεικ ειναι γλυκουλησ μη λεμε!!!!(εχει και σωματαρα) Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 30231
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pegulini
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
pegulini


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Αριθμός μηνυμάτων : 408
Registration date : 30/12/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Top Reasons to be Team Jacob   Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι 14 Σεπ 2010 - 23:26

Lizzy Cullen έγραψε:
Εγω δεν μισω τρομερά τον Τζεικομπ απλώς δεν μου αρέσει πολλές φορες η συμπεριφορα του...Αυτό το τοπικ όμως ειναι για τα θετικά του Τζεικ.

1. Κοιμάται εύκολα(τον ζηλευω)
2. Εχει την δυνατότητα να ακούει τις σκέψεις του Σεθ!!!(συμπαθω πάρα πολύ τον Σεθ)
3. Κανει τον Εντουαρντ να γελάσει με τις ειρωνικές του σκέψεις στην χαραυγή(είναι μία από τις αγαπημένες μου σκηνές)
4. Σκέφτεται τα αδερφια του(κυνηγάει μαζί με την λια επειδη εκείνη δεν ήθελε να φαει με ανθρωπινη μορφη)
5. Φτιαχνει ωραια "ξυλινα γλυπτα"


αντε και πολλά εγραψα! δεν το περιμενα να βρω τόσα!!

χαχαχα... Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 403120 τα ιδια θετικα του βρισκουμε... δεν θα παραβλεψω ομως οτι σταθηκε στην μπελλα οταν αυτη ηταν χαλια... αυτα... τωρα που τα ξανακοιταω, ειναι καμποσα, δεν μπορεις να πεις... Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 403120 Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 403120 Top Reasons to be Team Jacob - Σελίδα 3 403120
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Top Reasons to be Team Jacob
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
 Παρόμοια θέματα
-
» Team Edward or Team Jacob?
» Edward & Jacob
» Jacob's Call to Edward After the Bonfire

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: Meadow Confessions-
Μετάβαση σε: