Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την ¶µπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; ¶ραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 The Short Second Life Of Bree Tanner

Πήγαινε κάτω 
+47
Deppy
antrianna_black
Rosemarie Cullen
lia
BELLA MARIE
MARIA SWAN CULLEN
scarlet rose
stavroulita
izzy cullen
Afelop
athina
Dr_Rena_Hale
michelle
WhiteQueen
Vampire love
AnaroseCullen
SilverMusk
i love edward 2
Ms Cullen
SULPICIA-phoive
Bella13
Edward_ Breaking_ Dawn
emerald eyes
evac
@Dark_Lord@
alice cullen!
evaki
MyrtoCullen
Jane Volturi
di1996
twilightFOREVER
mayia
mR.Geo
Lizzy Cullen
MIKAELLA
redbutterfly
akaliakoukou
evi
pink
dani
ΕΡΗ
Rozali87
vikaki21
ioannaki-twilightaddicted
ed<3
ntinaki
Phantom of the Vampires
51 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
MyrtoCullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
MyrtoCullen


Θηλυκό Αιγόκερως
Ηλικία : 26
Τόπος : Seattle
Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Registration date : 14/03/2010

Forks Student Profile
Team: Victoria
Special ability Special ability: Inflict Pain with Thoughs

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΠαρ 11 Ιουν 2010 - 15:23

vikaki21 έγραψε:
Είναι τέλειο βιβλιο δεν το περίμενα αλλά αγάπησα όλους του χαραχτήρες οπως τη ntiego και τη bree αν και ήξερα το τέλος ήθελα να αλλάξειcry

τι ωραιο ζευγαρι!

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
emerald eyes
Golden Eyed Vampires
emerald eyes


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 37
Τόπος : 9 cycles of hell
Αριθμός μηνυμάτων : 2461
Registration date : 18/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΣαβ 12 Ιουν 2010 - 0:45

Ρε κορίτσια σε σπόιλερ ότι γίνεται στο βιβλίο!!
Οι περισσότεροι δεν το έχουν διαβάσει ακόμα.
Μη τους χαλάτε την έκπληξη!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioannaki-twilightaddicted
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
ioannaki-twilightaddicted


Θηλυκό Καρκίνος
Ηλικία : 33
Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 1251
Registration date : 02/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Physical Attacks

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΚυρ 13 Ιουν 2010 - 20:45

Ειχα αγορασει το βιβλιο απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας του στην Αθήνα αλλα λογω εξεταστικης δεν καταφερα να το διαβασω αμεσως!!!

Χθες το βραδυ δεν αντεξα και το διαβασα ολο μια και εξω!!!

Δεν περιμενα με τιποτα πριν το ξεκινησω οτι θα αλλαζε τοσο πολυ η οπτικη που εβλεπα καποια πραγματα και οτι θα ηθελα τοσο εντονα να αλλαξω καποια πραγματα στην Εκλειψη και στην Χαραυγη που μεχρι χθες μου φαινοντουσαν σχεδον τελεια!!

Σπόιλερ:

Πολλοι απο εσας οταν μαθαμε οτι θα κυκλοφορησει αυτη η νουβελα δεν θελατε να την αγορασετε ή σκεφτοσασταν οτι ειναι αδικο να βγαζει μια ιστορια για εναν φαινομενικα ασημαντικο χαρακτηρα της εκλειψης απο την στιγμη που θα μπορουσε να γραψει τοσα αλλα!!!

Ειλικρινα επειδη ξερω οτι ολοι εδω μεσα αγαπατε πολυ ολα τα βιβλια και εχετε λατρεψει τους ηρωες της Στεφ αξιζει πραγματικα να διαβασετε την νουβελα!!!Κατεβαστε την,δανειστειτε το βιβλιο,αγοραστε την αλλα βρειτε εναν τροπο να δειτε την ιστορια και απο μια αλλη πλευρα!!!Ειλικρινα θα χασετε αν δεν το κανετε...

Δεν ξερω αν ειμαι υπερβολικη αλλα ειναι υπεροχο συναισθημα να διαβαζεις κατι καινουργιο που εχει σχεση με μια ιστορια που εχεις αγαπησει πολυ...και ευχαριστω πολυ την στεφανι γι'αυτο...μακαρι να αποφασισει να γραψει και αλλες ιστοριες σχετικα με αυτους τους ηρωες...και πιστευω οτι υπαρχουν περιθωρια να γραψει πολλες!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΚυρ 13 Ιουν 2010 - 20:52

Εγω μονο που δεν εκανα φονω για να το αποκτησω The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 626465 .Ηταν μια μερα πριν την μερα της κυκλοφοριας οταν πηγα στο βιβλιοπωλειο της πολης μου και μου ειπαν οτι το εχουν.Φυσικα σαν κλασσικος φαν του Twilight αρχισα να πανυγυριζω ,μα αμεσως μετα μου ειπαν οτι δεν μπορω να το παρω.Τοτε εγινε και ο μεγαλος καυγας ...Στο τελος εφυγα απο το βιβλιοπωλειο με το βιβλιο στα χερια .
Το διαβασα σε μια νυχτα και οπως ηταν αναμενομενο το λατρεψα .Αν και το σημειο με τους Βουλτουρι δεν μου αρεσε καθολου . Crying or Very sad Ηταν λυπητερο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MIKAELLA
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
MIKAELLA


Θηλυκό Καρκίνος
Ηλικία : 30
Τόπος : chichester
Αριθμός μηνυμάτων : 981
Registration date : 24/02/2009

Forks Student Profile
Team:
Special ability Special ability:

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΚυρ 13 Ιουν 2010 - 22:03

μαρεσε παρα παρα πολυ το λατρεψα αλλα στο τελος την λυοηθηκα
Σπόιλερ:
οπωσ τα λεσ ioannaki-twilightaddicted εχει πολα περιθωρια ακομα!! και θα ηταν τελεια να εγραφε ενα πεμπτο με την ρενεσμε boogie
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
izzy cullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
izzy cullen


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 30
Τόπος : φορκς
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Registration date : 23/05/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΚυρ 13 Ιουν 2010 - 22:30

απο αυτο το βιβλιο καταλαβα πολλα πρωτον δεν εχει τελειωσει η ιστορια ακομα η στεφενι εχει πολλα να μας πει δευτερον ο εντουαρντ ειναι πολυ ενδιαφερον χαρακτηρας και πρεπει οπωσδηποτε να ολοκληρωθει το midnight sun τριτον οι βολτουρι πρεπει να πεθανουν τεταρτον το βιβλιο ειναι απλα τελειο το διαβασα σε μολις 3 ωρες και μαγευτικα πραγματικα πρεπει να δουμε κι αλλα βιβλια της στεφενι για το λυκοφως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavroulita
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
stavroulita


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 33
Τόπος : Φορκς
Αριθμός μηνυμάτων : 864
Registration date : 28/02/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΚυρ 13 Ιουν 2010 - 23:30

μακαρι!θα ηταν τελειο να βγαλει και τη νεα σεληνη απο τη μερια του εντουαρτ!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pink
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
pink


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 32
Τόπος : αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Registration date : 20/01/2010

Forks Student Profile
Team: Carlisle - Esme Carlisle - Esme
Special ability Special ability: Playing in the New Moon Movie

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 14 Ιουν 2010 - 0:37

τι κοριτσια τελικα ειναι πολυ καλο το βιβλιο???? τι λετε μου συνηστατε να το αγορασω??? ε? τι λετε???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioannaki-twilightaddicted
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
ioannaki-twilightaddicted


Θηλυκό Καρκίνος
Ηλικία : 33
Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 1251
Registration date : 02/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Physical Attacks

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 14 Ιουν 2010 - 0:39

Οπως ηδη ειπα με καθε τροπο....ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!!!!Ειναι τρομερο και θα μαθεις πολλα ενδιαφεροντα πραγματα!!!
Διαβασε το και πες μας την γνωμη σου μετα!!!

Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dr_Rena_Hale
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Dr_Rena_Hale


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 30
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Αριθμός μηνυμάτων : 1142
Registration date : 28/12/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Mind Reading

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 14 Ιουν 2010 - 0:40

izzy cullen έγραψε:
απο αυτο το βιβλιο καταλαβα πολλα πρωτον δεν εχει τελειωσει η ιστορια ακομα η στεφενι εχει πολλα να μας πει δευτερον ο εντουαρντ ειναι πολυ ενδιαφερον χαρακτηρας και πρεπει οπωσδηποτε να ολοκληρωθει το midnight sun τριτον οι βολτουρι πρεπει να πεθανουν τεταρτον το βιβλιο ειναι απλα τελειο το διαβασα σε μολις 3 ωρες και μαγευτικα πραγματικα πρεπει να δουμε κι αλλα βιβλια της στεφενι για το λυκοφως

Όχι!!!Αγαπάμε Volturi!!!! The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 174341 Caius!!!!!!! The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 98735 The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 98735 The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 98735
The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Lol The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Lol The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Lol

Εγώ θα το διαβάσω στα αγγλικά τώρα που τελειώνω με τις εξετάσεις και αν μου αρέσει θα το πάρω και στα ελληνικά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pink
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
pink


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 32
Τόπος : αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Registration date : 20/01/2010

Forks Student Profile
Team: Carlisle - Esme Carlisle - Esme
Special ability Special ability: Playing in the New Moon Movie

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 14 Ιουν 2010 - 0:44

ioannaki-twilightaddicted έγραψε:
Οπως ηδη ειπα με καθε τροπο....ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!!!!Ειναι τρομερο και θα μαθεις πολλα ενδιαφεροντα πραγματα!!!
Διαβασε το και πες μας την γνωμη σου μετα!!!

Smile

μμμ... ωραια θα το παρω και θα σας πω εντυπωσεις λοιπον.... Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 14 Ιουν 2010 - 18:29

Ήρθα κι εγώ...

Δεν έχω λόγια, πραγματικά. Για άλλη μία φορά επιβεβαιώνεται η αγάπη που έχω γιαυτή τη συγγραφέα, η λατρεία που έχω δύο ολόκληρα χρόνια για τη Saga.

Σπόιλερ:

H Στέφενι για εμένα απέδειξε για άλλη μία φορά πόσο έχει αγαπήσει την ιστορία της και τους χαρακτήρες της η ίδια. Πόσο καλά τους γνωρίζει, πόσο καλά έχει οργανώσει μέσα στο μυαλό της το σύμπαν των βρικολάκων της. Ειλικρινά δεν θα κουραστώ ποτέ να διαβάζω γιαυτούς ακόμα και ίσως όταν δεν θα είναι πια οι πρωταγωνιστές ο Έντουαρντ και η Μπέλλα.

Δεν ντρέπομαι να πω ότι λατρεύω αυτή την ιστορία - ότι μιλάει βαθιά μέσα μου - ότι με συγκινεί. Γράφω αυτό το ποστ με δάκρυα στα μάτια. Είμαι ευτυχισμένος άνθρωπος που είχα την τύχη να διαβάσω αυτή την ιστορία.

Νομίζω ότι θα διαβάσω αυτό το βιβλίο μία δεύτερη φορά. Και από χτες το βράδυ πάλι, κάτι με τρώει μέσα μου να διαβάσω ξανά όλη την ιστορία από την αρχή. Η saga είναι σταθερή αξία, κάτι που δεν θα ξεθωριάσει ποτέ μέσα μου. Κι αν ακόμα περάσουν χρόνια και την ξεχάσω και την αφήσω στην άκρη, φαντάζομαι ότι και πάλι κάποια μέρα θα πιάσω τον εαυτό μου να τραβάει ένα βιβλίο από το ράφι και να χάνεται για άλλη μία φορά πότε γελώντας και πότε κλαίγοντας.

Twilight Saga Forever
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
twilightFOREVER
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
twilightFOREVER


¶ντρας Αριθμός μηνυμάτων : 4265
Registration date : 25/07/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 14 Ιουν 2010 - 18:39

αχ μπραβο μαρια γι αυτο τον λογο και εγω λατρευω την σαγκα και ακριβως για αυτο το τελευτεο διαλεξα και το ονομα μου επειδη αν τα ξεχασω παλι μια μερα θα τα ξανδιαβασω...τελεια τα ειπες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twilightforeverfanfic.blogspot.com/
scarlet rose
The Volturi Princess
scarlet rose


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 37
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 3603
Registration date : 16/01/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Influencing emotions

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 14 Ιουν 2010 - 19:21

Εγω ειπα οτι λογω εξεταστικης δεν θα το διαβαζα!!!ΟΚ δεν κρατηθηκα!!!!Διαβασα τις πρωτες 100 σελιδες το βραδυ του Σαββατου μολις γυρισα σπιτι και κρατηθηκα με το ζορι να μην το τελειωσω!!!Ηδη απο τις πρωτες εκατο ειχα συγκλονιστει!!!Χθες αφου το κρυψα σε σημειο να μην το βλεπω ....δεν αντεξα τελικα και το τελειωσα!!!

Μετα απο αυτο το βιβλιο πλεον ειμαι σιγουρη οτι η Μεγιερ μπορει να γραψει ολα τα ειδη μυθιστορηματος!!!Τα μηνυματα που περναει στους αναγνωστες ειναι πολλαπλα!!!Αυτη η γυναικα με εκφραζει με τα βιβλια της σε ολα τα επιπεδα!!!

Ειναι παρα πολλα αυτα που θελω να γραψω αλλα δεν προλαβαινω οποτε θα περιοσριστω στα βασικα!!!

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
twilightFOREVER
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
twilightFOREVER


¶ντρας Αριθμός μηνυμάτων : 4265
Registration date : 25/07/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 14 Ιουν 2010 - 19:27

αχχ παιδια σας επιασε συγγραφικο πνευμα και οι δυο με αυτα που γραφετε με ποροσατε απιστευτα....και εγω θελω να δω την πτωση τοων βολτουρι και μπραβο γτ με αυτα που λετε δειχνετε οτι η στεφενι δεν ειναι απλα μια συγγραφεας μου εγγραψε ενα βιβλιο για εφηβους αλλα ειναι πολλλα ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ δεν εχω ειλικρινα συμφωνησει με αλλον ανθρωπο στην ζωη μου περισσοτερο μπραβο και σε εσενα μαρια και σε εσνα scarlet rose...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twilightforeverfanfic.blogspot.com/
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 14 Ιουν 2010 - 19:46

Δήμητρα πραγματικά όσα λες ακριβώς τα ίδια σκεφτόμουν, νιώσαμε τα ίδια συναισθήματα. The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 34442

Σπόιλερ:

Παιδιά σταματήστε με... έχω πάρει φόρα πάλι και δεν σταματάω. Θεέ μου δεν έχει όρια στ' αλήθεια η αγάπη μου και ο θαυμασμός μου γιαυτή την ιστορία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
scarlet rose
The Volturi Princess
scarlet rose


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 37
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 3603
Registration date : 16/01/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Influencing emotions

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 14 Ιουν 2010 - 20:08

Μαρακι περιττο να σου πω οτι συμφωνω σε ολα!!!

Θεωρω οτι τα βιβλια της Μεγιερ μονο χαζορομαντζα δεν ειναι!!!!Το συγκεκριμενο θα το χαρακτηριζα καθαρα αλληγορικο-κοινωνικο !!!!

Σπόιλερ:

Παιδια ειλικρινα αυτο το βιβλιο ειναι να το πιασεις και να το σχολιασεις σελιδα σελιδα !!!!Ειναι απιστευτο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 14 Ιουν 2010 - 20:15

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
scarlet rose
The Volturi Princess
scarlet rose


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 37
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 3603
Registration date : 16/01/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Influencing emotions

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 14 Ιουν 2010 - 20:40

Ναι εννοειται!!!!

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 14 Ιουν 2010 - 20:42

Eιναι ενα σκετο εργο τεχνης οπως και καθε κομματι αυτης της ιστοριας....Μονο η Μεγιερ θα μπορουσε να πιασει ενα χαρακτηρα τριων σελιδων και να δημιουργησει αυτο το κοσμημα....Ποσο περιεργο φαινοταν να βλεπεις τους Καλλεν σαν ξενους{χαρακτηρες που ολοι μας εχουμε αγαπησει τοσο βαθια}και για πρωτη φορα να βλεπεις τα πραγματα απο την πλευρα ενος πραγματικου βρικολακα....Η Μπρι ειναι πραγματικα ενας τραγικος χαρακτηρας.....οχι μονο για το τελος της αλλα και για αυτο που αντιπροσωπευει....Βρικολακας η οχι δεν ηταν παρα μια νεαρη εφηβη πολυ πιο ταλαιπωρημενη και χαμενη απο ολους τους υπολοιπους...Ο πρωτος και μοναδικος της ερωτας δεν προλαβε καν να ανθισει,εχασε την ζωη μεσα απο τα χερια της για πραξεις και λαθη αλλων.....Η Μεγιερ απεδειξε για αλλη μια φορα πως μπορει να ζωγραφισει απο το τιποτα εναν ολοκληρο κοσμο....Και μας εκανε γνωστο ακομη ενα πραγμα.....δεν υπαρχουν παντα happy end.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 14 Ιουν 2010 - 20:48

Προσωπικά θέλω να ανοίξω πάλι όλα τα βιβλία, να τα ξαναδιαβάσω από την αρχή και να κλάψω από χαρά από συγκίνηση αλλά και από λύπη για όσους δυστυχώς είχαν άδοξο τέλος.

Τόσο υπέροχη ιστορία, τόσο ξεχωριστή από την αρχή μέχρι το τέλος, από το Twiligh μέχρι το Midnight Sun από την ιστορία της Μπρι μέχρι τη Χαραυγή, από την αρχή μέχρι το τέλος και πίσω πάλι, ένα αριστούργημα.

Και δυστυχώς όσο ωραίες και εντυπωσιακές κι αν είναι οι ταινίες δεν μπορούν να σου δώσουν ούτε το ένα εκατοστό των βιβλίων. Σίγουρα βέβαια χαίρομαι που υπάρχουν και που επέλεξαν αυτούς τους ηθοποιούς που λατρέψαμε αλλά και πάλι τα βιβλία είναι ανώτερα και κάθε φορά που τα διαβάζουμε μας γεμίζουν κάνοντας μας να χαιρόμαστε που είμαστε άνθρωποι και να δίνουμε αξία στη ζωή μας, σε αυτό το θαύμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 14 Ιουν 2010 - 20:55

Συμφωνω απολυτα Μαιρη μου....Τα βιβλια ειναι ενας κοσμος που μερικες φορες καθως τρεχουμε πανω στις σελιδες μας φαινεται αποκλειστικα δικος μας....και μεσα απο τα βιβλια ειναι που ταυτιζομαστε και γνωριζουμε πραγματικα τους ηρωες......Ωραιες και οι ταινιες αλλα το βιβλιο μας δινει την δυνατοτητα να ταξιδεψουμε πολυ πιο βαθια....Κι επισης ειναι μια αποδειξη για το τι ειναι πραγματικα ικανος ο ανθρωπος.....που με την φαντασια του χτιζει και γκρεμιζει ολοκληρους κοσμους....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
MyrtoCullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
MyrtoCullen


Θηλυκό Αιγόκερως
Ηλικία : 26
Τόπος : Seattle
Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Registration date : 14/03/2010

Forks Student Profile
Team: Victoria
Special ability Special ability: Inflict Pain with Thoughs

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΔευ 14 Ιουν 2010 - 21:50

ναι το τελος.
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΕΡΗ
The Volturi
ΕΡΗ


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
Registration date : 03/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Influencing emotions

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι 15 Ιουν 2010 - 11:14

Κοριτσια μου ακριβως τα ιδια πραγματα αιστανθηκα και εγω.
Η Μεγιερ ειναι καταπληκτικη συγγραφεας!Μας μεταφερει ενα σωρο μηνυματα μεσα απο τα βιβλια της.Και ειλικρινα απορω με τους ανθρωπους που τα βρισκουν ανουσια.
Εγω αυτο που αισθανομαι καθε φορα που τα διαβαζω δεν τα εχω ξανανιωσει με κανενα αλλο βιβλιο.Ειναι τα μοναδικα που οσες φορες και να τα πιασω στα χερια μου με μαγευουν.
Και ειναι επισης και τα μοναδικα που σε καλουν να τα ξαναδιαβασεις με την ιδια λαχταρα οπως και την πρωτη φορα.Ειχα γραψει την γνωμη μου για το βιβλιο σε προηγουμενο ποστ αλα θα το ξαναπω.Δεν μποουσα να σταματησω να το διαβαζω.Με κρατουσε καθηλωμενη και παρολο που γνωριζα το τελος ειχα αγωνια.Μπορει να σας φαινεται περιεργο αλλα μεχρι και την τελευταια σελιδα με κρατουσε εκει.
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vampire love
New Moon Victim
New Moon Victim
Vampire love


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 34
Τόπος : Λεπτοκαρυά Πιερίας-Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 170
Registration date : 12/01/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Short Second Life Of Bree Tanner   The Short Second Life Of Bree Tanner - Σελίδα 8 I_icon_minitimeΤρι 15 Ιουν 2010 - 11:43

Εγώ το αγόρασα το βιβλίο τελικά!!(Σιγά που θα το άφηνα). Δεν θέλω να διαβάσω πιο πάνω τα σχόλια σας για να μην έχει κανένα spoiler και δεν θέλω..το σαββατοκύριακο θα το ανοίξω... study Smile Και μετά θα πω την γνώμη μου..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
The Short Second Life Of Bree Tanner
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 8 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Dance For Life
» Life and Death: Twilight Reimagined

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: The Twilight Saga - Τα Βιβλία-
Μετάβαση σε: