Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την Άµπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; Άραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 Book 5: Spirit Bound

Πήγαινε κάτω 
+33
chrysabella
dark violet
valia 32
twilightFOREVER
Rosemarie Cullen
AspaKorth
marina
Stella Sunlight
Fallen Angel
scarlet rose
mariposa
Rozmari
Nantia Hale_Biers
sunrise
alice4ever1
sambrina
broken angel
maraki12
$ofi@ + Edward
marina forever
MIKAELLA
Kimberly
athina
hiddenfantasy
Zafrina
michelle
vikaki21
SilverMusk
WhiteQueen
ΕΡΗ
evi
mR.Geo
April
37 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
April
Jasper's Queen
April


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 38
Τόπος : Korea!
Αριθμός μηνυμάτων : 3318
Registration date : 16/02/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 0:28

Spirit Bound

Book 5: Spirit Bound Spirit+bound

Ο Ντιμιτρι έδωσε στη Ρόουζ την ύστατη επιλογή. Αλλά εκείνη επέλεξε λάθος...
Μετα από ένα μακρύ και επεισοδιακό ταξίδι στη γενέτειρα του Ντιμίτρι στη Σιβηρία, η Ρόουζ επιστρέφει επιτέλους στην Ακαδημεία και στην καλύτερη φίλη της, Λισα. Με την αποφοίτηση να πλησιάζει, τα κορίτσια ανυπομονουν να αρχίσει η πραγματικη ζωη έξω απο τις πύλες της Ακαδημείας. Αλλά η καρδια της Ρόουζ χτυπα για το Ντιμίτρι, και εκείνος βρίσκεται κάπου εκει έξω....

Απέτυχε να τον σκοτωσει όταν είχε την ευκαιρια. και τωρα οι χειρότεροι εφιάλτες της επαληθευονται. Ξέρει ότι ο Ντιμιτρι την ακολουθει. και αν η Ρόουζ δεν τον ακολουθησει στον κοσμο των Στριγκοι, αυτος δεν θα ησυχάσει μεχρι να την κανει να σιωπήσει.....για παντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mR.Geo
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
mR.Geo


Άντρας Λέων
Ηλικία : 26
Τόπος : City of Glass
Αριθμός μηνυμάτων : 2745
Registration date : 29/06/2009

Forks Student Profile
Team: Volturi Volturi
Special ability Special ability: Controling the Elements

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 2:34

Ρε συ, θα σκάσω. Πόσες σελίδες έχει αυτό το βιβλίο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 2:57

480 στα αγγλικα....Στα ελληνικα θα βγουν περισσοτερες....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
ΕΡΗ
The Volturi
ΕΡΗ


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
Registration date : 03/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Influencing emotions

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 10:48

Τι βιβλιο και αυτο!!
Γεματο ανατροπες.Νομιζω οτι ειναι και το βιβλιο που μας διχασε περισσοτερο.
Με εκνευρισε η Ροουζ τρομερα.Η συμπεριφορα της πληγωνει και τους τρεις.
Οσο για τον Dimitri εγω τον καταλαβαινω απολυτα.
Οσο για το τελος δεν το σχολιαζω. evil_laugh
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 11:08

Αυτό είχε την περισσότερη Ίντριγκα απ' όλη τη σειρά! Wink

Τώρα εμένα προσωπικά μου την έσπασε ο Ντιμίτρι! Book 5: Spirit Bound 872396

Ακόμα είμαι νευριασμένη μαζί του... Ελπίζω στο 6ο να επανορθώσει. Όσο για τη Ρόουζ, εγώ προσωπικά την καταλαβαίνω κατά κάποιο τρόπο.

Και είναι και αυτός ο Άντριαν στη μέση βρε παιδί μου... Book 5: Spirit Bound 432569 Θεα να αγιάσεις αλλά δεν σε αφήνουν οι διαβόλοι! Book 5: Spirit Bound 403120
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
April
Jasper's Queen
April


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 38
Τόπος : Korea!
Αριθμός μηνυμάτων : 3318
Registration date : 16/02/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 11:18

Για τον Αντριαν δεν σκαω καθολου!!! Θα το ξεπερασει!!!!!evil_laugh

Για τον Ντιμιτρι συμφωνω με τη Βασω!!! Νοιωθει τρομερες τυψεις το παιδι!!! Λογικη ειναι η συμπεριφορα του!!! Για μισο βιβλιο βεβαια!!! Ελπιζω μετα τη "βομβα" που μας πεταξαν στο τελος να τα βρουν ξανα!!!! Book 5: Spirit Bound 34442

Ουδεν κακον αμιγες καλου!!!!!! boogie


Έχει επεξεργασθεί από τον/την April στις Σαβ 11 Σεπ 2010 - 11:20, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΕΡΗ
The Volturi
ΕΡΗ


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
Registration date : 03/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Influencing emotions

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 11:19

H αληθεια να λεγεται ειναι παιδι μου πειρασμος!!!! Book 5: Spirit Bound 432569

Μα ειλικρινα δεν ειναι εκνευριστικο οπως λεει και μια φιλη παντα να εχουν δυο καλες επιλογες οι πρωταγωνιστριες??
Παντα εχουν δυο κουκλους,καλους και απολυτα ερωτευμενοι μαζι τους!
Ελεος δηλαδη και μας βαζουν και εμας σε διλληματα! Book 5: Spirit Bound 872396

Οχι εγω με τον Dimitri δεν θυμωσα καθολου.Τον καταλαβαινω απολυτα για ολα.
Δεν ηταν και λιγα αυτα που περασε και αυτα που εκανε.Αισθανεται ενοχος και ειναι φυσιολογικο.Τωρα για την Ροουζ θα ηθελα περισσοτερο εγκρατεια βρε παιδι μου.
Ναι ναι την καταλαβαινω οτι ειναι μικρη,αντιδραστικο στοιχειο απο την φυση της,πληγωμενη αλλα δειξε λιγο κατανοηση.Αστον λιγο να ηρεμησει.Θα μου πληγωσει και τον Αντριαν με αυτη την συμπεριφορα γιατι στο τελος πιστευω να καταληξει με τον Dimitri!
Λετε να μας κανει καμια τρελλη ανατροπη και να ψαχνομαστε? Book 5: Spirit Bound 921765

Αχ δεν μπορω Dimitri!!!!!! Book 5: Spirit Bound 620541
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 11:23

Σπόιλερ:

Θα έλεγα κι άλλα αλλά πρέπει να φύγω για τη δουλειά γκρ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
SilverMusk
Golden Eyed Vampires
SilverMusk


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 44
Τόπος : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 2205
Registration date : 14/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 11:25

Θα συμφωνήσω με την Βάσω. Είναι το μόνο βιβλίο το οποίο με έκανε να τα πάρω πάρα πολύ άσχημα με την Ρόουζ. Και Μαρία συγνώμη αλλά πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως καταφέρνεις και δείχνεις τόση ανοχή και κατανόηση. Αν ήταν ο Έντ στην θέση του έτσι ακριβώς θα έπρατε. Και εκτός αυτού ήταν φως φανάρι πως αυτά που έλεγε είχαν ένα και μόνο σκοπό και στην πραγματικότητα δεν τα εννοούσε. Και το ήξερε και η ίδια γιατί τα είχε ακούσει με τα ίδια της τα αυτιά μέσω του δεσμού. Οπότε αυτό που πήγε και έκανε μετά εγώ απλώς δεν μπορώ να το δικαιολογήσω, νιώθω ότι τον πρόδωσε κατά κάποιον τρόπο (αν όχι κάτι άλλο...) Και όχι τίποτα άλλο αλλά έδωσε και άλλες ψεύτικες ελπίδες στον καημένο τον Άντριαν ως οποίος είναι το θύμα σε αυτό το τρίγωνο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 11:33

H Rose μονο Μπελλα δεν ειναι παρ'ολο που και Αντραν και Ντμιτρι ειναι παιδια διαμαντια....Μεγαλη βλακεια αυτο που πηγε να κανει....παλι καλα που στο τελος δεν την εκανε την πατατα γτ θα ειχαμε αλλα εκει....Τωρα στο 6 ελπιζω να τα βρει με τον Ντιμιτρι....αγαπω πολυ τον Adrian αλλα οπως και να το κανουμε με τον Dimitri ανηκει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 12:32

Όχι θα μείνω σταθερή στις απόψει μου. Η Ρόουζ δεν φημίζεται για την ωριμότητα της, το αντίθετο... και εδώ που τα λέμε είναι ευάλωτη ρε παιδιά. Όσο και αν ξέρει μέσα της ότι ο Ντιμίτρι ακόμα την αγαπάει αυτό του το φτύσιμο την πληγώνει.

Δεν σας έχει τύχει ποτέ να προσπαθείτε να ξεπεράσετε ένα γκόμενο με άλλο; Ε μη μου πείτε όχι τώρα γιατί εγώ το έχω κάνει! lol!

Ο Άντριαν της φέρεται καλά και τον έχει ανάγκη εκείνη τη στιγμή. Δεν λέω ότι είναι σωστό αυτό που κάνει, δεν το επικροτώ αλλά δεν το κατακρίνω κιόλας. Ο άλλος μόνο την ευχή του που δεν της έδωσε στην τελική και μου την έσπασε με τη συμπεριφορά του. Θα μπορούσε να κρατήσει τις αποστάσεις του χωρίς να της δίνει ελπίδες αλλά να μην είναι τόσο απόμακρος και απότομος.

Μη νομίζετε ότι ο Έντουαρντ δεν μου την είχε σπάσει στη Νέα Σελήνη μ... τον ανέβαζα, μ.... τον κατέβαζα και ακόμα του τη χρεώνω τη μα... που έκανε και λέω μόνος του έβαλε τα χέρια του και έβγαλε τα μάτια του. Και γιαυτό μετά έδειχνε τόση ανωτερότητα σε σχέση με τον Τζέηκομπ, αφού ο ίδιος το είχε προκαλέσει.

Δεν είπα ότι περίμενα να πέσει στην αγκαλιά της Ρόουζ hapily ever after αλλά λίγη τρυφερότητα και συμπόνοια δεν θα έκαναν κακό. Θα μπορούσε να της ζητήσει χρόνο. Αυτός την έδιωξε, μόνο που δεν την έβρισε, ούτε να τη δει δεν ήθελε και εκεί ήταν που μου γύρισε το μυαλό ανάποδα.

Ξέρω πως νιώθει για τον εαυτό του αλλά με το να την πληγώνει τόσο πολύ με αυτό τον τρόπο κάνει κακό σε όλους τους!

Για τον Άντριαν τι να πω... Book 5: Spirit Bound 616544 είναι πολύ γλύκας! Αν δεν ήταν ο Ντιμίτρι το Α και το Ω θα ήμουν team Adrian. Αλλά τι να γίνει... συνήθως μία είναι η απόλυτη αγάπη! Wink

Ας ελπίσουμε ότι στο 6ο βιβλίο όλα θα φτιάξουν. (Και Ελένη, έτσι κι αλλιώς τελικά το 'κακό' δεν έγινε! Wink )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
ΕΡΗ
The Volturi
ΕΡΗ


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
Registration date : 03/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Influencing emotions

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 12:46

Ναι βρε Μαρακι αλλα τον ακουσε τι ειπε στην Λιζα μεσο του δεσμου της.Ακουσε ξεκαθαρα οτι επειδη την αγαπαει δεν μπορει να την αντικρυσει μετα απο οσα της εκανε.Αισθανεται τυψεις ντρεπεται για ολα αυτα.Ξερει οτι ηθελε να της στερησει την ζωη,τον τροπο που της φερφηκε αιχμαλωτη,το πως την κυνηγουσε ολο αυτο το διαστημα κτλ λιγα ειναι?
Δεν ειναι λογικο να τα αισθανεται ολα αυτα?
Αυτος ειναι ο Dimitri που αγαπησαμε.Εγω το περιμενα αυτο.ΔΕν ειναι οτι περασε κανενα 6 μηνο και την εγραφε.Τον εβλεπε ποσο υποφερει,ακουσε τι ειπε στην Λιζα και αυτη τι εκανε?
Πηγε να......με τον Αντριαν.Του εδωσε ψευτικες ελπιδες χωρις λογο.
Μπορει να πληγωθηκε αλλα κρατα και λιγο κοριτσι μου αμεσως!Τα ιδια εκανε και στον Μεισον και ειδαμε την καταληξη.Ηθελα περισσοτερο κρατει απο την μερια της.Ας περναγε ενα χρονικο διαστημα και μετα αν δεν ειχε ανταποκριση ενταξει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SilverMusk
Golden Eyed Vampires
SilverMusk


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 44
Τόπος : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 2205
Registration date : 14/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 12:48

Ξέρεις πιο μου τη σπάει πιο πολύ όμως? Τουλάχιστον η Μπέλλα βρε παιδάκι μου το μετάνιωσε αυτό που έκανε. Η Ρόουζ όμως τίποτα δεν ένιωσε καμιά ενοχή. Και εκτός αυτού από κάποιες συναντήσεις που είχαν και από κάποια βλέμματα τα οποία της έριχνε και έβλεπε και η ίδια δεν έδειχνε ψυχρός και αδιάφορος απέναντί της. Φαινόταν ότι ενδιαφέρεται και την νοιάζετε.
όσο για ανωριμότητα που λες, που είναι στο τέταρτο βιβλίο η ανωριμότητα της. Εκεί έδειξε πυγμή, αποφασιστηκότητα και μεγάλη ωριμότητα. Μόνο όποτε τι συμφέρει σκέφτεται έτσι.
Όσο για το ότι όλοι έχουμε ξεπεράσει ένα έρωτα στην αγκαλιά κάποιου άλλου (άλλο αν είναι εφικτό κάτι τέτοιο) geek εεε όπως και να το κάνουμε κάποιο διάστημα περιμένουμε και δεν πάμε αμέσως στον επόμενο.
Αυτές οι λεπτομέρειες είναι που με θυμώνουν. το ότι δεν περίμενε καθόλου από την στιγμή που της είπε ότι της είπε και ότι δεν ένιωσε καθόλου ενοχή... Book 5: Spirit Bound 872396
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
April
Jasper's Queen
April


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 38
Τόπος : Korea!
Αριθμός μηνυμάτων : 3318
Registration date : 16/02/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 12:51

Θα συμφωνησω με τη Μαρια!!!!!!

Παρολο που δεν τρελαινομαι για τον Αντριαν, μαγκια της της Ροουζ με αυτο που εκανε!!!! Βεβαια καλο θα ηταν να περιμενει λιγο αλλα.......ειναι κ μικρη!!! Αντιδραστικο στοιχειο με ορμονες εφηβης!!!!

Ναι κοβουμε φλεβα για Ντιμιτρι, αλλα εχουμε κ μια αξιοπρεπεια!!!
Δε με θες αγορι μου?? Υπαρχουν κ αλλου λεμονιες........

Αν και ισως μας ξενιζει αυτη η συμπεριφορα της επειδη διαβαζουμε βιβλιο και θελουμε να ειναι οι πρωταγωνιστες μαζι......δεν πιστευω στην πραγματικη ζωη να υπαρχει καμια μας που να μην εχει δωσει συμβουλη σε καποια φιλη της να αφησει αυτον που την "φτυνει" και να προχωρησει με αυτον που τη θελει!!!! Εχουμε ακολουθησει τα χναρια της Ροουζ και οι ιδιες γιατι ειναι το πιο φυσιολογικο πραγμα να κανει κανεις!!!

Βεβαια αυτο ειναι ο λογος που παθιαζομαστε τοσο!!!! Θελουμε πολυ να πανε ολα καλα σε μια αληθινη αγαπη για μια φορα κ ας ειναι κ σε βιβλιο!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SilverMusk
Golden Eyed Vampires
SilverMusk


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 44
Τόπος : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 2205
Registration date : 14/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 13:01

Δηλαδή δεν στην χάλασε καθόλου που δεν περίμενε έστω μια μέρα βρε παιδάκι μου πριν βρει άλλη πορτοκαλιά??? Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
April
Jasper's Queen
April


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 38
Τόπος : Korea!
Αριθμός μηνυμάτων : 3318
Registration date : 16/02/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 13:10

Μου τη χαλασε εννοειται επειδη ειναι βιβλιο!!!! Αν η Ροουζ ηταν υπαρκτο προσωπο ομως θα της εδινα κ συγχαρητηρια!!!!! Γιατι δυστυχως Ντιμιτρι δεν υπαρχουν πολλοι εκει εξω!!!! Λιγοι κ καλοι!!!! Αλλα αυτο ειναι μια αλλη πονεμενη ιστορια !!!!!!!!!!!! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SilverMusk
Golden Eyed Vampires
SilverMusk


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 44
Τόπος : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 2205
Registration date : 14/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 13:13

Πίστεψέ με αν υπήρχαν Ντιμίτρι και Έντουαρντ εκεί έξω δεν νομίζω ότι εμείς θα αντιδρούσαμε με αυτόν τον τρόπο. Μάλλον θα περιμέναμε και θα περιμέναμε..... Book 5: Spirit Bound 150320 Book 5: Spirit Bound 150320 Book 5: Spirit Bound 150320
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 13:29

Εγώ πραγματικά δεν το βρίσκω κατακριταίο αυτό που έκανε η Ρόουζ. Δεν προσπαθώ να τη δικαιολογήσω, απλά τη καταλαβαίνω.

Μερικές φορές έχεις ανάγκη από κάτι, από ενδιαφέρον και στήριξη ειδικότερα όταν ο άλλος σε φτύνει. Και ο Άντριαν το προσέφερε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Όσο για αυτά που είδε μέσα από τον δεσμό... έχω την αίσθηση ότι ο Ντιμίτρι δεν ήταν απόλυτα ξεκάθαρος, εκτός αν φταίει ότι διάβαζα στα αγγλικά και δεν κατάλαβα εγώ καλά τι ήθελε να πει.

Επίσης όλο τη Λίζα ζήταγε και ακόμα και η ίδια η Λίζα μου την έσπασε σε αυτό το θέμα σε σχέση με τη Ρόουζ. Είναι κουραστικό όλοι να το παίζουν ώριμοι και υπεύθυνοι και να σου τη λένε συνέχεια ότι εσύ δεν είσαι... και ακόμα και αν είναι αλήθεια, η Λίζα θα έπρεπε για εμένα να σταθεί περισσότερο στη Ρόουζ σε σχέση με το θέμα του Ντιμίτρι, ήξερε πόσο πονάει.

Και αυτά τα 'φύγε' του Ντιμίτρι, και πες της να φύγει... Book 5: Spirit Bound 872396 Τι μας λες ρε φίλε; Που περάσαμε γη και ουρανό για να σε βρούμε, που στο κάτω, κάτω δική της ιδέα ήταν να τον σώσει και ρίσκαρε τα πάντα για να το κάνει που θα μας πεις και φύγε... και μόνο πεισματικά να το πάρεις και εγωιστικά ρε παιδιά ο Ντιμίτρι το παράχεσε και δεν του το συγχωρώ όσο και να υποφέρει...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
vikaki21
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
vikaki21


Θηλυκό Τόπος : Όπου φύσaει ο άνεμος
Αριθμός μηνυμάτων : 2263
Registration date : 09/01/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 13:36

Άντε και κάποια που με καταλαβαίνει και εγώ έτσι τα είχα πάρει με τον Nτιμιτρι και όλες έλεγαν πως φταίει η ροουζ και εγώ δεν το έβλεπα αυτό λέω και εγώ τόσο λάθος τα βλέπω τα πράγματα lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
April
Jasper's Queen
April


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 38
Τόπος : Korea!
Αριθμός μηνυμάτων : 3318
Registration date : 16/02/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 13:37

Αυτο με τη Λισα με χαλασε κ μενα!!!!!

Στην πιο δυσκολη στιγμη της η Ροουζ χρειαζοταν τη φιλη της κ εκεινη υπερασπιζοταν τον Ντιμιτρι!!!!! Δε λεω μπορει να δημιουργηθηκε ενας δεσμος μεταξυ τους λογω της "αλλαγης" αλλα αυτο δεν ειναι δικαιολογια!!!!!

Τωρα τη συμπεριφορα του Ντιμιτρι την περιμενα......απλα ελπιζω να μην κρατησει πολυ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SilverMusk
Golden Eyed Vampires
SilverMusk


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 44
Τόπος : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 2205
Registration date : 14/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 13:41


Σπόιλερ:

Πορώθηκα πάλι με την κουβέντα μας και μου φαίνετε ότι θα ξαναπιάσω το 5 από την αρχή...
Έτσι που ειναι και ο καιρός σήμερα σε ρίχνει κατευθείαν στον καναπέ με ένα καφεδάκι και ένα καλό βιβλίο. Και αυτό είναι από τα βιβλία που αξίζει να ξαναδιαβάσεις σίγουρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vikaki21
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
vikaki21


Θηλυκό Τόπος : Όπου φύσaει ο άνεμος
Αριθμός μηνυμάτων : 2263
Registration date : 09/01/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 13:49

Το είπες και μονή σου πως έκανε τόσα πολλά που αυτό κάποια στιγμή κουράζει και τα παρατάς και καλά έκανε για μένα σιγά ρε φιλέ μας θέλουν και άλλοι άλλο που μου αρέσει ο Ντιμιρι και θέλω να είναι μαζί lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 14:07

Η Ρόουζ είναι μπερδεμένη πιστεύω, ξέρει πως αγαπάει τον Ντιμίτρι όπως κανέναν άλλο, το παραδέχεται και η ίδια πολλές φορές αλλά το ενδιαφέρον του Άντριαν σε συνδυασμό με το φτύσιμο του Ντιμίτρι την έκανε να χάσει τη μπάλα.

Και η δική μου γνώμη είναι πως είχε απλά ανάγκη ενδιαφέρον και στη τελική και σεξ! Που έτσι κι αλλιώς δεν έκανε... Sad

Που είναι η δήμητρα να το ρίξει στις ορμόνες! Book 5: Spirit Bound 403120
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
SilverMusk
Golden Eyed Vampires
SilverMusk


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 44
Τόπος : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 2205
Registration date : 14/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 14:13

Μου φαίνετε πως είναι το βιβλίο που έχει διχάσει τον περισσότερο κόσμο και τα ίδια επιχειρήματα μπορούν να χρησιμοποιηθούν υποστηρίζοντας διαφορετικά πράγματα γιατί ο καθένας μας το βλέπει αλλιώς.
Σπόιλερ:

Εσείς πάλι το βλέπετε εντελώς αντίθετα και λέτε μεγιά της με χαρά της και καλά έκανε ότι έκανε ΑΜΕΣΩΣ
Εκεί είναι που διαφωνώ...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Book 5: Spirit Bound Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Book 5: Spirit Bound   Book 5: Spirit Bound I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 14:34

Δεν νομίζω ότι η Ρόουζ τα παράτησε, άπλά είναι μπερδεμένη και μη ξεχνάτε ότι ταυτόχρονα γίνονται τα χίλια μύρια γύρω, γύρω...

Ας μη τα βλέπουμε όλα μαύρα ή άσπρα, υπάρχει και το γκρι! Και επειδή παραλίγο να κάνει σεξ με τον Άντριαν αυτό δεν σημαίνει ότι δεν αγαπάει τον Ντιμίτρι.

Και παρόλο που θα πέσετε να με φάτε θα πω και το άλλο, αποκλείεται να έχει κάποιου είδους αισθήματα και για τον Άντριαν; Όχι αυτά που έχει για τον Ντιμίτρι εννοείται που είναι πολύ ανώτερα αλλά σίγουρα κάποια πράγματα νιώθει και για τον Άντριαν και είναι μπερδεμένη. Και αφού με τον Ντιμίτρι τα πράγματα δεν πήγαιναν καλά και υποτίθεται πως είχε σχέση με τον Άντριαν τον οποίο πλήγωνε με τη συμπεριφορά της και καταλάβαινε ότι το έκανε ενώ δεν το άξιζε, είπε τέλος πάντων να το κάνει.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
 
Book 5: Spirit Bound
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 13Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Book 2: Frostbite
» Host - The Book
» Book 4: Blood Promise

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: Vampires A-Z :: Vampire Academy-
Μετάβαση σε: