Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
    Quote of the Week
    "Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

    Carlisle Cullen, Twilight
    Character of the Week
    Rosalie Lillian Hale

    (born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

    She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

    Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
    Μάης 2024
    ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  
    ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
    Bella & Edward Playlist
    Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

    Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

    Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την Άµπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

    Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; Άραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

    Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
    Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


     

     Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.

    Πήγαινε κάτω 
    +91
    Dalia
    Mrs.Cullen2
    AspaKorth
    ev@ki
    maria_likofos
    Teodan
    tasos
    kati
    pitsiriki
    panagiota
    Kornilia PattinsonCullen
    Zafrina
    xrysanthi
    demi cullen
    xatisaga
    jennypara
    sisaki
    Emy+Robert
    Marzaki Cullen
    twilightFOREVER
    ROBELINA
    !!!twilight!!!
    Rosemarie Cullen
    T-NM-E-BD
    vikaki21
    despina aek
    Kristen Stewart
    pink
    esme
    dimitroula-robsessed
    ed<3
    Lizzy Cullen
    AnaroseCullen
    dani
    nantiaki_twilight 4 ever
    Bella07
    di1996
    Bella13
    MyrtoCullen
    NICKY
    Vanna
    evi
    breeze of wolf
    Ashley Greene
    Fotis333
    athina
    Renesmi
    MARIA SWAN CULLEN
    SpunK RansoM
    michelle
    volturi girl
    I'm_not _dead
    MIKAELLA
    LaDy_SoVeReigN
    twiligter
    Mrs.Cullen
    jenaki
    team edward
    Stellouko
    Fallen Angel
    linaki
    didi
    JuStleNe
    M@rIa
    dolores!!
    sunrise
    eleu8eriaaa
    ΕΡΗ
    BELLA MARIE
    edward_20
    Ms Cullen
    Rozmari
    kikina
    Isabella16
    ioannaki-twilightaddicted
    Princess
    Christy
    SilverMusk
    nasiatheslayer
    Alexadruby the vampire
    scarlet rose
    Gωgω-Twilighter
    Rozali87
    lionandlamp
    hobo
    olympia-Mikel-Robert
    spunkransom
    DanaeCullen
    nessie
    Velvet_Vamp
    WhiteQueen
    95 απαντήσεις
    Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
    ΣυγγραφέαςΜήνυμα
    WhiteQueen
    Edward's Queen
    WhiteQueen


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 45
    Τόπος : Sagaland!
    Αριθμός μηνυμάτων : 8830
    Registration date : 14/09/2008

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΣαβ 29 Νοε 2008 - 18:23

    Ας τα πάρουμε με τη σειρά!

    Νομίζω πως στο πρώτο βιβλίο δεν είχα κλάψει αν και υπήρχαν πολλά σημεία που είχα λυγίσει συναισθηματικά.
    Στο δεύτερο βιβλίο, το οποίο ξεκίνησα να το διαβάζω στα αγγλικά, έκλαψα πάρα μα πάρα πολύ στο σημείο που ο Έντουαρντ αφήνει τη Μπέλλα... cry cry cry
    Για να είμαι ειλικρινής δεν πίστευα αυτό που διάβαζα. Και πιο πολύ μου έκανε εντύπωση που η Μπέλλα πίστεψε με τόση ευκολία πως ο Έντουαρντ δεν την αγαπούσε πια. Αν και μετά όταν έβαλα τον εαυτό μου στη θέση της, πιστεύω ότι θα έκανα το ίδιο. Εκείνο το "δεν θέλω να έρθεις μαζί μου" μου έκατσε κάπως... Έβρισα λίγο και τον Έντουαρντ σε εκείνο το σημείο παραδέχομαι... Neutral

    Το περίεργο είναι πως μετά από λίγο καιρό ξαναδιάβασα το New Moon στα Ελληνικά και σε αυτό το σημείο δεν έκλαψα. :scratch: Αλλά έκλαψα πάρα πολύ όταν τελικά επιστρέφουν πίσω από την Ιταλία, εκεί που της εξομολογείται επιτέλους τους λόγους για τους οποίους έφυγε και της εξηγεί. Και ενώ το είχα διαβάσει αυτό το κομμάτι στα αγγλικά δεν είχα κλάψει. (Σκέτη ανωμαλία είμαι! :lol: )

    Και αφού είχα διαβάσει και τα τέσσερα βιβλία της σειράς και είχαν περάσει λίγες μέρες σκεφτόμουν ότι έπρεπε να διαβάσω και το Midnight Sun. Και μάλιστα είχα ξεκινήσει αργά το βράδυ και λέω, θα διαβάσω λίγο και θα πάω για ύπνο. Ένα έχω να σας πω. Είχε πάει 4:00 η ώρα το ξημέρωμα και εγώ δεν έλεγα να το κουνήσω από τον υπολογιστή! Rolling Eyes Τα συναισθήματα του Έντουαρντ με είχαν συνεπάρει! Δεν φανταζόμουν ότι υπέφερε τόσο πολύ. Crying or Very sad
    Και όταν πήγε στο δωμάτιο της για πρώτη φορά και η Μπέλλα είπε το όνομα του στον ύπνο της και αυτός κατάλαβε ότι τον ονειρευόταν, οι σκέψεις του, το σοκ που έπαθε κυρίως επειδή εκεί συνηδειτοποίησε απόλυτα πια τα συναισθήματα του με συγκίνησαν πάρα πολύ. Και μιλάμε ότι έκλαιγα και δεν μπορούσα να σταματήσω με τίποτα. cry cry cry
    Και το σκεφτόμουν για μέρες αυτό το σημείο και μάλιστα διάβαζα το Midnight Sun ξανά και ξανά. Δεν θέλετε να σας πω πόσο πολύ θέλω και αγωνιώ για το αν θα το εκδόσει. Σε αναμένα κάρβουνα κάθομαι!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.jokastia.blogspot.com
    Velvet_Vamp
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    Velvet_Vamp


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 965
    Registration date : 29/11/2008

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Creating Illusions

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΣαβ 29 Νοε 2008 - 20:02

    Και εγω θελω να διαβασω το Midnight Sun!!Μου αρεσει να διαβαζω ολο το στορυ απο την πλευρα του Edward!!study
    Με ειχε πιασει η καρδια μου οσο το διαβαζα και σπαστικα πολυ οταν συνειδητοποιησα οτι οι σελιδες που δημοσιευτηκαν ηταν τοσο λιγες!! cry
    Καπου διαβασα πως αν ειναι να συνεχισει να το γραφει θα συνεχισει αφου κανει ενα μεγαλο διαλειμμα!!Σε αναμμενα καρβουνα θα ειμαι μεχρι να αποφασισει να το εκδοσει!!

    Παντως οταν διαβαζα το σημειο στο οποιο ο Edward αφηνει την Bella εμεινα αναυδη!!Shocked
    Αρχισα να παραμιλαω και να λεω Ε οχι,δεν το πιστευω :no: χρειαστικα λιγα λεπτα και μετα συνεχισα να διαβαζω!!Μου αρεσε οταν εδειχνε τους επομενους μηνες γραφοντας μονο τον μηνα σε μια σελιδα!!Εδειχνε ακριβως πως ενιωθε η Bella εκεινο το διαστημα..!!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    nessie
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    nessie


    Θηλυκό Κριός
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Athens
    Αριθμός μηνυμάτων : 780
    Registration date : 27/11/2008

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΚυρ 30 Νοε 2008 - 2:07

    Αρχίζω:

    Twilight- Επειδή σ' αυτό το βιβλίο είναι η αρχή της σχέσης τους δεν υπάρχουν πολλές αναταραχές, οπότε δεν είχαμε και πολλές συγκινήσεις! Αλλά νομίζω έκλαψα...θα σας φανεί λίγο περίεργο...στο σημείο που αφήνει η Μπέλλα τον πατέρα της λέγοντας του ψέματα για να ξεφύγει από τον Τζέιμς!

    Νew Moon- Όπως και όλοι πιστεύω, έκλαψα πάρα πολύ όταν ο Έντουαρτ παράτησε την Μπέλλα(It will be as if I'd never existed) Πολύ σκληρά λόγια!!! Αλλά το σημείο που έκλαψα απίστευτα είναι όταν συναντιούνται μετά από τόσο καιρό στην Ιταλία...Death that hath sucked the honey of thy breath, hath had no power yet upon the beauty...! cry

    Eclipse- Δεν θυμάμαι να έκλαψα εδώ! Μου φαίνεται ότι δάκρυσα όταν ο Έντουαρτ έκανε πρόταση γάμου στη Μπέλλα!

    Breaking Dawn- Το περισσότερο κλάμα που έχω ρίξει σε όλα τα βιβλία της σειράς, το έριξα στο τέλος του BD! Ζήσαν αυτοί καλά και εμείς χειρότερα :confused:

    cry cry cry cry cry cry cry cry
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    DanaeCullen
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    DanaeCullen


    Θηλυκό Καρκίνος
    Ηλικία : 28
    Αριθμός μηνυμάτων : 901
    Registration date : 28/11/2008

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΚυρ 30 Νοε 2008 - 11:10

    Εγω στην Εκλειψη εκλαψα οταν καταλαβε η Μπελλα οτι ειναι ερωτευμενη με τον Τζεηκομπ και εκει που εκλαιγε ολη νυχτα κ ο καημενος ο Εντουαρντ υπεφερε...! Στη Νεα Σεληνη εκλαιγα εκει με τις κενες σελιδες και στο breaking dawn οταν ειδα πως υπαρχει κομματι με τη μερια του Τζεηκομπ tongue και φυσικα στον αποχωρισμο και στο τελος... cry
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    spunkransom
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    spunkransom


    Θηλυκό Καρκίνος
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Isle Σκιάθος
    Αριθμός μηνυμάτων : 146
    Registration date : 28/11/2008

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΚυρ 30 Νοε 2008 - 14:18

    εγω στη νεα σεληνη πεθανα στο κλαμα οταν πηδηξε απο τον βραχο και ακουγε τον Εντουαρντ να την παρακαλαει να βγει στην επιφανεια και αυτη ελεγε οχι,γιατι ειμαι χαρουμενη εδω..... cry cry cry cry cry cry cry cry cry
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    DanaeCullen
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    DanaeCullen


    Θηλυκό Καρκίνος
    Ηλικία : 28
    Αριθμός μηνυμάτων : 901
    Registration date : 28/11/2008

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΚυρ 30 Νοε 2008 - 14:21

    spunkransom έγραψε:
    εγω στη νεα σεληνη πεθανα στο κλαμα οταν πηδηξε απο τον βραχο και ακουγε τον Εντουαρντ να την παρακαλαει να βγει στην επιφανεια και αυτη ελεγε οχι,γιατι ειμαι χαρουμενη εδω..... cry cry cry cry cry cry cry cry cry


    α και γω πως το ξεχασα!!!! cry
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    WhiteQueen
    Edward's Queen
    WhiteQueen


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 45
    Τόπος : Sagaland!
    Αριθμός μηνυμάτων : 8830
    Registration date : 14/09/2008

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΚυρ 30 Νοε 2008 - 14:50

    spunkransom έγραψε:
    εγω στη νεα σεληνη πεθανα στο κλαμα οταν πηδηξε απο τον βραχο και ακουγε τον Εντουαρντ να την παρακαλαει να βγει στην επιφανεια και αυτη ελεγε οχι,γιατι ειμαι χαρουμενη εδω..... cry cry cry cry cry cry cry cry cry

    Πω πω ναι! Τι υπέροχη σκηνή... Εδώ που τα λέμε είχα αρχίσει να απορώ με τη Μπέλλα πως άντεξε τόσο καιρό. Σε εκείνο το σημείο ένιωσα τη λύτρωση. Δηλαδή ζωή χωρίς Έντουαρντ ίσον καθόλου ζωή άρα καλύτερα νεκρή! Το ξέρω ακούγεται πολύ κουλό αλλά θα προτιμούσα αυτό από το να έμενε π.χ. με τον Τζέηκομπ. Δεν θα μπορούσα ποτέ να φανταστώ ότι η Μπέλλα θα ξεπερνούσε τον Έντουαρντ.
    Αλλά και ο Έντουαρντ ρε παιδιά :affraid: Τι ήταν αυτό το πράγμα... Με το που πίστεψε ότι η Μπέλλα ήταν νεκρή πήγε και αυτός γραμμή για αυτοκτονία! Αχ... αυτό θα πει αγάπη - εξωπραγματική - εκτός αυτού το κόσμου...
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.jokastia.blogspot.com
    spunkransom
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    spunkransom


    Θηλυκό Καρκίνος
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Isle Σκιάθος
    Αριθμός μηνυμάτων : 146
    Registration date : 28/11/2008

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΚυρ 30 Νοε 2008 - 14:53

    ασε...τετοια ανιδιοτελεια ..που???πoυθενα!!!εκτος απο τα "Twilight saga"
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    olympia-Mikel-Robert
    Twilight Human
    Twilight Human
    olympia-Mikel-Robert


    Θηλυκό Κριός
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Cyprus,Larnaca
    Αριθμός μηνυμάτων : 91
    Registration date : 27/12/2008

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Future Telling

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΚυρ 28 Δεκ 2008 - 0:54

    lol! simfonw apolitos mazi sas!!! ax dn iparxoun allo tetioi antres..Sad

    st twilight sigkinithika me t sklira logia p eipe i bella stn patera ts k anatrixiasa otan o edward ts eipe "bella you are my life now" ax...<3

    st new moon opws oles sas eklapsa otan tn afise k paradexome ps tn evrisa k egw ligo..Razz

    st eclipse dn eklapsa se kamia skini alla sigkinithika k egw otan epese st gonata k ts ekane protasi gamou! :cyclops:

    st breaking down...t na pw..olo t vivlio einai TELEIO!! alla i skini p dakrisa itan otan i bella k o edward apoxeretousan tn kori ts dinonantas tn stn jacob g na figoun se periptwsi maxis me ts volturi..
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    spunkransom
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    spunkransom


    Θηλυκό Καρκίνος
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Isle Σκιάθος
    Αριθμός μηνυμάτων : 146
    Registration date : 28/11/2008

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΔευ 29 Δεκ 2008 - 16:03

    και οταν αποχαιρεταει τον Τζεηκομπ που λεει
    " goodbye Jacob my brother...my son.."
    cry cry cry cry cry
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    hobo
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    hobo


    Θηλυκό Sagittarius
    Ηλικία : 32
    Τόπος : θεσσαλονικη
    Αριθμός μηνυμάτων : 2196
    Registration date : 27/11/2008

    Forks Student Profile
    Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΔευ 29 Δεκ 2008 - 16:13

    spunkransom έγραψε:
    και οταν αποχαιρεταει τον Τζεηκομπ που λεει
    " goodbye Jacob my brother...my son.."
    cry cry cry cry cry

    εγω εκει δεν ξερω γιατι ξενερωσα αφανταστα.... και μου την εδωσε λιγο ο Edward, αν και καταλαβαινω γιατι το εκανε... αλλα ο jacob εξακολουθει να μου τη δινει οποτε και μονο η αναφορα σ αυτον στελνει σημα στους νευρωνες μου!!!! lol!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    spunkransom
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    spunkransom


    Θηλυκό Καρκίνος
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Isle Σκιάθος
    Αριθμός μηνυμάτων : 146
    Registration date : 28/11/2008

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΔευ 29 Δεκ 2008 - 16:19

    χαχα...τζεηκομπ και νευρικος κλονισμος στην ιδια προταση!!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    hobo
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    hobo


    Θηλυκό Sagittarius
    Ηλικία : 32
    Τόπος : θεσσαλονικη
    Αριθμός μηνυμάτων : 2196
    Registration date : 27/11/2008

    Forks Student Profile
    Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΔευ 29 Δεκ 2008 - 16:22

    πωω εγραψα παλι!!!!! lol!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    spunkransom
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    spunkransom


    Θηλυκό Καρκίνος
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Isle Σκιάθος
    Αριθμός μηνυμάτων : 146
    Registration date : 28/11/2008

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΔευ 29 Δεκ 2008 - 16:27

    υποκληση!!
    αληθεια ενα εμοτικον που να υποκλινεται μπορουμε να βρουμε?
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    hobo
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    hobo


    Θηλυκό Sagittarius
    Ηλικία : 32
    Τόπος : θεσσαλονικη
    Αριθμός μηνυμάτων : 2196
    Registration date : 27/11/2008

    Forks Student Profile
    Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΔευ 29 Δεκ 2008 - 16:29

    ωω ευχαριστω... Embarassed

    να σου οω κι εγω θελω να βαλουμε ενα τετοιο emoticon, κι ενα που αυτοπυρπολειται!!!!!! Wink
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    spunkransom
    New Moon Victim
    New Moon Victim
    spunkransom


    Θηλυκό Καρκίνος
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Isle Σκιάθος
    Αριθμός μηνυμάτων : 146
    Registration date : 28/11/2008

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΔευ 29 Δεκ 2008 - 16:31

    εχω στο μσν ενα σκυλι που αυτοπυρπολειται!! χαχα αυτο αν εμπαινε θα ταν πολυ handy!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    hobo
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    hobo


    Θηλυκό Sagittarius
    Ηλικία : 32
    Τόπος : θεσσαλονικη
    Αριθμός μηνυμάτων : 2196
    Registration date : 27/11/2008

    Forks Student Profile
    Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΔευ 29 Δεκ 2008 - 16:34

    ναι θα ηταν!!!! εχουμε ακουσει τοσα και τοσα!!! ποσα ποια ν αντεξουμε!!!;;; geek
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    DanaeCullen
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    DanaeCullen


    Θηλυκό Καρκίνος
    Ηλικία : 28
    Αριθμός μηνυμάτων : 901
    Registration date : 28/11/2008

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΔευ 29 Δεκ 2008 - 18:03

    spunkransom έγραψε:
    εχω στο μσν ενα σκυλι που αυτοπυρπολειται!! χαχα αυτο αν εμπαινε θα ταν πολυ handy!

    Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Ο!!!!!! Γινεται να το βαλεις εδω??? σε ικετευω!!!!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    lionandlamp
    Twilight Human
    Twilight Human



    Θηλυκό Καρκίνος
    Ηλικία : 28
    Τόπος : a9hna
    Αριθμός μηνυμάτων : 33
    Registration date : 27/01/2009

    Forks Student Profile
    Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΤετ 28 Ιαν 2009 - 20:31

    λοιπον εκει που ο Εντουαρντ εφυγε απλα δεν μπορουσα να σταματησω να κλαιω!!!!
    και εκει που πηδαει απο το βραχο και λεει "μα δεν μενεις μαζι μου με κανεναν αλλο τροπο!"΅;;
    και εκει που δεν τον πιστευε και του λεει να μην την φιλησει γιατι δεν θα αντεχε τον πονο???
    γενικα με το new moon εκλαιγα συνεχεια!!!!!!
    αλλα εβρισα και λιγο την Μπελλα που σκεφτοταν να φιληξσει τον Τζεικομπ!!!και στο κεφαλαιο "Παρις" μου τη ειχε δωσει με αυτα που σκεφτοταν!!!(δικιο ειχε βεβαια αλλα παρ'ολα αυτα...)
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Rozali87
    Golden Eyed Vampires
    Rozali87


    Θηλυκό Υδροχόος
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Θεσσαλονίκη
    Αριθμός μηνυμάτων : 2769
    Registration date : 12/01/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΤετ 28 Ιαν 2009 - 20:35

    Υπήρχαν πολλές σκηνές υγκύνησης αλλά έκλαψα με μαύρο δάκρυ στο δάσος όταν την άφηνε. Και όταν έπεσε απο τον βράχο που δεν ήθελε να παλέψει για να ζησει επειδη ένιωθε κοντά του ...άκογε την φωνή του. αχ αχ.......... cry
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    DanaeCullen
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    DanaeCullen


    Θηλυκό Καρκίνος
    Ηλικία : 28
    Αριθμός μηνυμάτων : 901
    Registration date : 28/11/2008

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΤετ 28 Ιαν 2009 - 20:38

    lionandlamp έγραψε:
    λοιπον εκει που ο Εντουαρντ εφυγε απλα δεν μπορουσα να σταματησω να κλαιω!!!!
    και εκει που πηδαει απο το βραχο και λεει "μα δεν μενεις μαζι μου με κανεναν αλλο τροπο!"΅;;
    και εκει που δεν τον πιστευε και του λεει να μην την φιλησει γιατι δεν θα αντεχε τον πονο???
    γενικα με το new moon εκλαιγα συνεχεια!!!!!!
    αλλα εβρισα και λιγο την Μπελλα που σκεφτοταν να φιληξσει τον Τζεικομπ!!!και στο κεφαλαιο "Παρις" μου τη ειχε δωσει με αυτα που σκεφτοταν!!!(δικιο ειχε βεβαια αλλα παρ'ολα αυτα...)

    Μου θυμιζεις τι γινεται σε αυτο το κεφαλαιο?
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Gωgω-Twilighter
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    Gωgω-Twilighter


    Θηλυκό Ταύρος
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
    Αριθμός μηνυμάτων : 778
    Registration date : 14/01/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΤετ 28 Ιαν 2009 - 20:43

    βασικα ολη η νεα σεληνη ειναι τελεια!!!!στ λυκοφως συγκινηθικα εκει που ηταν στο εστιατοριο και ο εντουαρτ της λεει "i don't have the strength to stay away from you anymore"και εκει που αφηνε τον τσαρλι και ο καημενουλης ηταν πολυ στεναχωρημενος και στο τελος εκει που χορευαν γιατι καταλαβα οτι τελειωνει!!!!
    στην νεα σεληνη το μερος που την αφηνει εκει που πεφτει απο τον βραχο κ γενικα στις σκηνες που εκανε ριψοκινδυνα πραγματα και εμφανιζοταν ο εντουαρτ...επισης στο τελος που αυτος της λεει τοσες φορες σ'αγαπω κι αυτη δεν θελει να το πιστεψει...ειναι τοσο ρομαντικο.....
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    scarlet rose
    The Volturi Princess
    scarlet rose


    Θηλυκό Σκορπιός
    Ηλικία : 37
    Τόπος : ΑΘΗΝΑ
    Αριθμός μηνυμάτων : 3603
    Registration date : 16/01/2009

    Forks Student Profile
    Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
    Special ability Special ability: Influencing emotions

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΤετ 28 Ιαν 2009 - 20:52

    Εγω επειδη τα βιβλια λογω εξεταστικης δεν τα εχω τελειωσει ολα ,προς το παρον θα αναφερω το γεγονος οτι εκλαιγα στην ταινια!!!
    Βγαινοντας απο τον κινηματογραφο περπατουσα σαν ζομπι-προσπαθουσα να συνελθω ματαια ομως-κανοντας αερα στο προσωπο μου με το προγραμμα των προβολων(δεδομενο το οτι ειχε κρυο αλλα εγω ειχα εξαψεις,πρεπει να ηταν παραξενη η εικονα μου στους περαστικους) πεταω την εξης ατακα εχοντας εκδηλη την συγκινηση στο προσωπο μου:
    ''Ρε σεις κοριτσια εγω συγκινηθηκα εκει που την ετρωγε''!!!!
    Η emerald eyes -που παραληγω να πνιγει με την πορτοκαλαδα που επινε οταν με ακουσε-ακομα γελαει οταν θυμαται αυτην ατακα!!!
    Σοκαρισμενη ημουν -δεν μπορουσα να εκφραστω σωστα!!!
    Βεβαια εγω οντως βρηκα πολυ συγκινητικη την σκηνη που ο Εντ θελει να την σωσει και παλευει με τους δαιμονες του και γινεται σκηνοθετικα μια αναδρομη με στιγμες που ειναι οι δυο τους,που την κραταει αγκαλια και ταυτοχρονα ακουγεται το let me sign και ταιριαζουν απο οτι θυμαμαι και οι στιχοι καποια στιγμη ...εεε ποσο να αντεξω η γυναικα -με πηραν τα ζουμια!!!!
    Οσο αφορα την ατακα ''i don't have the strenght to stay away from you anymore'' απο την πρωτη φορα που ειδα την ταινια ηταν τα λογια που με αγγιξαν περισσοτερο!αυτη η σκηνη ακομα με ανατριχιαζει!!!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Gωgω-Twilighter
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    Gωgω-Twilighter


    Θηλυκό Ταύρος
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
    Αριθμός μηνυμάτων : 778
    Registration date : 14/01/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΤετ 28 Ιαν 2009 - 20:54

    scarlet rose έγραψε:
    Εγω επειδη τα βιβλια λογω εξεταστικης δεν τα εχω τελειωσει ολα ,προς το παρον θα αναφερω το γεγονος οτι εκλαιγα στην ταινια!!!
    Βγαινοντας απο τον κινηματογραφο περπατουσα σαν ζομπι-προσπαθουσα να συνελθω ματαια ομως-κανοντας αερα στο προσωπο μου με το προγραμμα των προβολων(δεδομενο το οτι ειχε κρυο αλλα εγω ειχα εξαψεις,πρεπει να ηταν παραξενη η εικονα μου στους περαστικους) πεταω την εξης ατακα εχοντας εκδηλη την συγκινηση στο προσωπο μου:
    ''Ρε σεις κοριτσια εγω συγκινηθηκα εκει που την ετρωγε''!!!!
    Η emerald eyes -που παραληγω να πνιγει με την πορτοκαλαδα που επινε οταν με ακουσε-ακομα γελαει οταν θυμαται αυτην ατακα!!!
    Σοκαρισμενη ημουν -δεν μπορουσα να εκφραστω σωστα!!!
    Βεβαια εγω οντως βρηκα πολυ συγκινητικη την σκηνη που ο Εντ θελει να την σωσει και παλευει με τους δαιμονες του και γινεται σκηνοθετικα μια αναδρομη με στιγμες που ειναι οι δυο τους,που την κραταει αγκαλια και ταυτοχρονα ακουγεται το let me sign και ταιριαζουν απο οτι θυμαμαι και οι στιχοι καποια στιγμη ...εεε ποσο να αντεξω η γυναικα -με πηραν τα ζουμια!!!!
    Οσο αφορα την ατακα ''i don't have the strenght to stay away from you anymore'' απο την πρωτη φορα που ειδα την ταινια ηταν τα λογια που με αγγιξαν περισσοτερο!αυτη η σκηνη ακομα με ανατριχιαζει!!!



    ναι ειναι θεικη σκηνη!!!!!!!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    lionandlamp
    Twilight Human
    Twilight Human



    Θηλυκό Καρκίνος
    Ηλικία : 28
    Τόπος : a9hna
    Αριθμός μηνυμάτων : 33
    Registration date : 27/01/2009

    Forks Student Profile
    Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.   Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε. I_icon_minitimeΤετ 28 Ιαν 2009 - 20:59

    Einai to kefalaio afou thn swzei o jeikob apo tn "ptwsh" ts kai autos koimatai k ayth skeftetai pws afou o Edward den 9a gurnouse ekeinh 9a mporouse na eina me ton jekob oxi bebaia me tn idio tropo pou htan me ton Edward alla na htan mazi... kai to paromoiaze me ton Pari apo to "Rwmaios kai Ioulietta"!!!!!!!!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
     
    Σκηνές που μας έκαναν να κλάψουμε.
    Επιστροφή στην κορυφή 
    Σελίδα 1 από 10Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
     Παρόμοια θέματα
    -

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
    Bella And Edward :: The Twilight Saga - Τα Βιβλία-
    Μετάβαση σε: