Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
    Quote of the Week
    "Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

    Carlisle Cullen, Twilight
    Character of the Week
    Rosalie Lillian Hale

    (born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

    She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

    Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
    Μάης 2024
    ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  
    ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
    Bella & Edward Playlist
    Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

    Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

    Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την ¶µπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

    Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; ¶ραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

    Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
    Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


     

     ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!

    Πήγαινε κάτω 
    +25
    robert\'s girl
    dark violet
    mariettoula1996
    Teodan
    kati
    Emy+Robert
    vikaki21
    valia 32
    panagiota
    Fay1765
    BELLA MARIE
    scarlet rose
    despina aek
    April
    marina
    xrysanthi
    Dalia
    bloody swan
    ed<3
    EliRose
    twilightFOREVER
    WhiteQueen
    evi
    AspaKorth
    ΕΡΗ
    29 απαντήσεις
    Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Επόμενο
    ΣυγγραφέαςΜήνυμα
    ΕΡΗ
    The Volturi
    ΕΡΗ


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
    Registration date : 03/03/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Influencing emotions

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤρι 13 Μαρ 2012 - 11:34

    Νοέλια

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 69927604


    Περιληψη:

    Γεννημένη πριγκίπισσα, προορισμένη να γίνει βασίλισσα, με όλα τα σημάδια χαραγμένα στην ψυχή και στο κορμί της να προδικάζουν τη μοίρα της, η Νοέλια οδηγείται στα δεκαοχτώ της χρόνια στο κάστρο του μαύρου Ρόδου για να παντρευτεί τον βασιλιά Γκάμπριελ και να εκπληρώσουν μαζί μία αρχαία προφητεία φέρνοντας στον κόσμο τον διάδοχο που θα γίνει ο προάγγελος της ειρήνης και της ισορροπίας.

    Σύντομα η Νοέλια ανακαλύπτει ότι τίποτα δεν είναι όπως της το έχουν υποσχεθεί και νιώθει σαν να έχει απλά μεταφερθεί από το ένα χρυσό κλουβί στο άλλο. Μοναδικό φως στο σκοτάδι της, η συντροφιά του προσωπικού της αξιωματικού Φιλίπ Ντελαμπέρ τον οποίο ερωτεύεται παράφορα δίχως να γνωρίζει πως κι εκείνος είναι κρυφά ερωτευμένος μαζί της χρόνια ολόκληρα από ένα και μοναδικό της πορτραίτο.

    Αντιμέτωπη με τους χειρότερους εχθρούς της, τα πλάσματα του νερού να προσπαθούν διαρκώς να της πάρουν τη ζωή και με τον ίδιο της τον εαυτό, αμφισβητώντας την μοίρα της βρίσκει την αγάπη στο πρόσωπο του Φιλίπ και καλούνται μαζί να οδηγηθούν στην αλήθεια και να διεκδικήσουν όλα εκείνα που τόσο άδικα τους έχουν πάρει.


    Αποσπάσματα απο το βιβλίο:

    http://silencethedark.blogspot.com/2012/01/blog-post_08.html

    http://silencethedark.blogspot.com/2012/02/blog-post.html

    Αποσπασμα Φιλιπ:
    Σπόιλερ:

    Νέο απόσπασμα:

    Σπόιλερ:




    Έχει επεξεργασθεί από τον/την ΕΡΗ στις Σαβ 31 Μαρ 2012 - 10:08, 3 φορές συνολικά
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    AspaKorth
    The Volturi
    AspaKorth


    Θηλυκό Σκορπιός
    Ηλικία : 42
    Τόπος : Γιαννενα
    Αριθμός μηνυμάτων : 8796
    Registration date : 08/09/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: See Through Lies

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤρι 13 Μαρ 2012 - 18:20

    Δεν ηθελα να ειμαι η πρωτη που θα σχολιασει εδω αλλα θα σχολιασω δεν αντεχω αλλο

    διαβασα και τα δυο αποσπασματα και μαγευτηκα...θελω να διαβασω και αλλο

    μου αρεσει πολυ και η πλοκη οπως φαινεται και ο τροπος συγγραφης που για μενα τουλαχιστον ειναι απο τα πιο σημαντικα που κοιταζω οταν παιρνω ενα βιβλιο.

    θελω κι αλλο γρηγορα study
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    evi
    The Volturi
    evi


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
    Αριθμός μηνυμάτων : 64746
    Registration date : 16/10/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤρι 13 Μαρ 2012 - 18:30

    Να ενα βιβλιο που το περιμενουμε ολοι με αγωνια.......
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
    ΕΡΗ
    The Volturi
    ΕΡΗ


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
    Registration date : 03/03/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Influencing emotions

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤρι 13 Μαρ 2012 - 18:44

    Δεν θελω να πω μεγαλα λογια αλλα αυτο το βιβλιο θα μας ταραξει για τα καλα.
    Οταν με το καλο βγει θα στοιχιωσει της νυχτες μας με την καλη εννοια παντα!!
    Η γραφη της Μαριας ειναι καταπληκτικη!Σε ταξιδευει σε μαγευει και δεν εχει να ζηλεψει σε τιποτα επαγγελματιες του συγκεκριμενου ειδους!
    Πραγματικα ανυπομονω να το πιασω στα χερια μου και να το απολαυσω απο την αρχη μεχρι και το τελος!


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την ΕΡΗ στις Τρι 13 Μαρ 2012 - 18:50, 1 φορά
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    evi
    The Volturi
    evi


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
    Αριθμός μηνυμάτων : 64746
    Registration date : 16/10/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤρι 13 Μαρ 2012 - 18:46

    Δεν εισαι η μονη Βασω μου...και δεν νομιζω πως υπαρχει κανεις εδω μεσα που να αμφισβητει την ταλενταρα της Μαιρης...την εχουμε βιωσει στο πετσι μας....
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
    ΕΡΗ
    The Volturi
    ΕΡΗ


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
    Registration date : 03/03/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Influencing emotions

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤρι 13 Μαρ 2012 - 18:52

    Ετσι ακριβως!!
    Εχουμε φαει κολληματα και κολληματα με τους ηρωες της!!
    Αυτος ο Εντουαρντ του db ακομα με κυνηγαει!! ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 98735
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    WhiteQueen
    Edward's Queen
    WhiteQueen


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 45
    Τόπος : Sagaland!
    Αριθμός μηνυμάτων : 8830
    Registration date : 14/09/2008

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤρι 13 Μαρ 2012 - 19:02

    Βασικά νιώθω κάπως με αυτά που λέτε... ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 876749

    Αλλά, ας το προσπεράσω αυτό και ας πάμε παρακάτω.

    Νομίζω ότι πρέπει να γράψω μία περίληψη, κάτι που δεν έχω κάνει μέχρι τώρα για να πάρετε όλοι μία ιδέα για το τι εστί Νοέλια.
    Αυτές τις μέρες γράφω το 12ο κεφάλαιο και έχω ακόμα δρόμο μπροστά μου αλλά νομίζω ότι η επικοινωνία μαζί σας είναι απαραίτητη!

    Θα ήθελα να σας κάνω ένα δώρο μιας και έχετε σταθεί τόσο πολύ δίπλα μου και ξέρω με βεβαιότητα ότι θα την αγαπήσετε. Όχι επειδή έχω γράψει εγώ την ιστορία αλλά επειδή πραγματικά αυτοί οι χαρακτήρες μου μιλάνε από μόνοι τους, μου έχουν πει τόσα πολλά, μου έχουν δείξει τον κόσμο τους και δεν βλέπω την ώρα που θα είναι έτοιμο το βιβλίο για να τα δείτε όλα κι εσείς.

    Ξέρω πως θα χρειαστεί αρκετός καιρός για να το έχετε στα χέρια σας, θα πρέπει να υπολογίσετε περίπου έναν χρόνο (εάν όλα πάνε καλά και δεν έχουμε πτωχεύσει μέχρι τότε! Razz ) αλλά σας υπόσχομαι ότι θα το έχετε είτε με τον ένα είτε με τον άλλο τρόπο. Ακόμα και αν δεν έχει τύχη και εγώ δεν είμαι σε θέση να επενδύσω οικονομικά για να γίνει έντυπη έκδοση θα κάνω ηλεκτρονική.

    Ακόμα είναι πολύ νωρίς βέβαια για όλα αυτά μιας και δεν είμαι ακόμα καν στη μέση του βιβλίου το οποίο δεν είναι και σίγουρο αν θα είναι ένα μεγάλο βιβλίο, δύο κανονικά και έχει και προοπτικές για ένα τρίτο. Wink

    Δεν θέλω να σας κουράζω, κατά καιρούς πραγματικά χρειάζομαι βοήθεια στα κολλήματα που τρώω σε σχέση με εποχές και πράγματα (αν και πρόκειται για φανταστικό κόσμο όπως έχουμε πει) και θέλει πραγματικά πολύ χρόνο όχι μόνο για να γράψω αλλά να σχεδιάσω και ταυτόχρονα να κρατήσω σημειώσεις μιας και το βιβλίο έχει πάρα μα πάρα πολλούς χαρακτήρες... ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 413121

    Όπως έλεγα λοιπόν παραπάνω θα ήθελα να σας κάνω ένα δώρο. Τι προτιμάτε; Τι θα λέγατε για ένα ακόμα απόσπασμα; Μήπως αυτή τη φορά θα θέλατε να δείτε και κάποιους άλλους χαρακτήρες εκτός από τη Νοέλια και τον Φιλίπ;;;

    Θα γράψω σύντομα και μία μικρή περίληψη που θα ποσταριστεί πρώτα εδώ στο φόρουμ μας. Wink

    Τέλος, σκέφτομαι σύντομα να αλλάξω την εμφάνιση του blog μου www.silencethedark.blogspot.com και να γίνει ένας ιστότοπος αφιερωμένος πλέον στα βιβλία μου γενικότερα.

    Αυτά, ότι θέλετε να μάθετε για τη Νοέλια είτε για συγγραφικά θέματα μη διστάσετε να με ρωτήσετε. Για ευνόητους λόγους βέβαια καταλαβαίνετε ότι δεν θα προδώσω ιδιαίτερα την πλοκή μου με λεπτομέρειες.

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 906998
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.jokastia.blogspot.com
    WhiteQueen
    Edward's Queen
    WhiteQueen


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 45
    Τόπος : Sagaland!
    Αριθμός μηνυμάτων : 8830
    Registration date : 14/09/2008

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤρι 13 Μαρ 2012 - 20:58

    Ορίστε και η "περίληψη" που σας υποσχέθηκα, ελπίζω να ρίχνει φως και να σας κατατοπίζει λίγο έως πολύ για την ιστορία. Razz

    Θα την αναρτήσω επίσης απόψε αργότερα και στο blog μου! ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 906998


    Γεννημένη πριγκίπισσα, προορισμένη να γίνει βασίλισσα, με όλα τα σημάδια χαραγμένα στην ψυχή και στο κορμί της να προδικάζουν τη μοίρα της, η Νοέλια οδηγείται στα δεκαοχτώ της χρόνια στο κάστρο του μαύρου Ρόδου για να παντρευτεί τον βασιλιά Γκάμπριελ και να εκπληρώσουν μαζί μία αρχαία προφητεία φέρνοντας στον κόσμο τον διάδοχο που θα γίνει ο προάγγελος της ειρήνης και της ισορροπίας.

    Σύντομα η Νοέλια ανακαλύπτει ότι τίποτα δεν είναι όπως της το έχουν υποσχεθεί και νιώθει σαν να έχει απλά μεταφερθεί από το ένα χρυσό κλουβί στο άλλο. Μοναδικό φως στο σκοτάδι της, η συντροφιά του προσωπικού της αξιωματικού Φιλίπ Ντελαμπέρ τον οποίο ερωτεύεται παράφορα δίχως να γνωρίζει πως κι εκείνος είναι κρυφά ερωτευμένος μαζί της χρόνια ολόκληρα από ένα και μοναδικό της πορτραίτο.

    Αντιμέτωπη με τους χειρότερους εχθρούς της, τα πλάσματα του νερού να προσπαθούν διαρκώς να της πάρουν τη ζωή και με τον ίδιο της τον εαυτό, αμφισβητώντας την μοίρα της βρίσκει την αγάπη στο πρόσωπο του Φιλίπ και καλούνται μαζί να οδηγηθούν στην αλήθεια και να διεκδικήσουν όλα εκείνα που τόσο άδικα τους έχουν πάρει.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.jokastia.blogspot.com
    evi
    The Volturi
    evi


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
    Αριθμός μηνυμάτων : 64746
    Registration date : 16/10/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤρι 13 Μαρ 2012 - 20:59

    Φαινεται υπεροχο Μαρακι..... Shocked
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
    twilightFOREVER
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    twilightFOREVER


    ¶ντρας Αριθμός μηνυμάτων : 4265
    Registration date : 25/07/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Creating Illusions

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤρι 13 Μαρ 2012 - 21:52

    Πραγματικά ένα βιβλίο στο ανυπομονώ να βυθιστώ!!
    Μαίρη θα μιλήσεις πρώτα με εκδοτικούς οίκους και θα προσπαθήσεις να το εκδώσεις ή θα δοκιμάσεις κατευθείαν ηλεκτρονική έκδοση ή αυτοέκδοση;
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://twilightforeverfanfic.blogspot.com/
    EliRose
    The Volturi
    EliRose


    Θηλυκό Ζυγός
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Magnolia
    Αριθμός μηνυμάτων : 26698
    Registration date : 20/11/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Creating Illusions

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤρι 13 Μαρ 2012 - 22:01

    φανταστικο!!!!!!ΟΥΑΟΥ ανυπομονω!! ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 4947 ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 4947
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.goodreads.com/user/show/6455097-l-na
    ed<3
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    ed<3


    Θηλυκό Καρκίνος
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Φορκς!!!κ ακομα παρα περα...
    Αριθμός μηνυμάτων : 3200
    Registration date : 27/03/2010

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤρι 13 Μαρ 2012 - 22:11

    Πω πω φανταστικο ανυπομονω να το διαβασω ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 480860
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    WhiteQueen
    Edward's Queen
    WhiteQueen


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 45
    Τόπος : Sagaland!
    Αριθμός μηνυμάτων : 8830
    Registration date : 14/09/2008

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤρι 13 Μαρ 2012 - 22:17

    Ευχαριστώ πολύ παιδιά! ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 34442
    Ελπίζω απλά να έχετε υπομονή... ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 413121
    Υπολογίζω να τελειώσω γύρω στο τέλος του καλοκαιριού, δηλαδή τον Αύγουστο σύμφωνα με το πρόγραμμα που έχω βάλει και μιλάμε για περίπου 40 κεφάλαια το οποίο είτε μεταφράζεται σαν ένα μεγάλο βιβλίο είτε σε δύο κανονικά. Και όπως είπα και πιο πάνω θα υπάρχουν και οι προοπτικές για ένα τρίτο εάν και εφόσον πάνε καλά τα πράγματα.

    Θα ξεκινήσω πρώτα με εκδοτικούς οίκους ελπίζοντας και θα περιμένω. Αν με απορρίψουν ανάλογα στην οικονομική κατάσταση την οποία θα βρίσκομαι θα προσπαθήσω για έντυπη αυτοέκδοση. Αν δεν είμαι σε θέση θα κάνω ηλεκτρονική έκδοση.

    Όλα αυτά βέβαια είναι σχέδια που κάνω αυτή τη στιγμή, βλέποντας και κάνοντας. Wink
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.jokastia.blogspot.com
    bloody swan
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    bloody swan


    Θηλυκό Ταύρος
    Ηλικία : 44
    Τόπος : Αθηνα
    Αριθμός μηνυμάτων : 1934
    Registration date : 23/02/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤρι 13 Μαρ 2012 - 23:11

    Βασιλισσα μου ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 34442 με την εκδοση και εντομεταξυ καλη εμπνευση να εχεις!!!!!!!!

    Διαβαζοντας τα αποσπασματα μου αρεσει που θα εχουμε μια ιστορια εποχης.....με πυργους.....με φορεματα εποχης ( φοβερο το blog σου ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 388681 )...... με αγγιγματα φευγαλεα ισα να ταραξει τον εσωτερικο κοσμου ενος ανθρωπου που διψα για ερωτα...... εμμμμμμμμμμ τί αλλο να πω??????..... αναμενουμε για περισσοτερα ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 6512
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://dimitrat26@hotmail.com
    AspaKorth
    The Volturi
    AspaKorth


    Θηλυκό Σκορπιός
    Ηλικία : 42
    Τόπος : Γιαννενα
    Αριθμός μηνυμάτων : 8796
    Registration date : 08/09/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: See Through Lies

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤρι 13 Μαρ 2012 - 23:16

    Αχχχ η περιληψη ειναι υπεροχη εχω ξετρελαθει

    και ειμαι μια απο τους πολλους εδω μεσα που ανυπομονουν να το πιασουν στα χερια τους!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Dalia
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    Dalia


    Θηλυκό Δίδυμος
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Avengers Tower
    Αριθμός μηνυμάτων : 8228
    Registration date : 01/11/2011

    Forks Student Profile
    Team: Denalis Denalis
    Special ability Special ability: Controling the Elements

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤρι 13 Μαρ 2012 - 23:29

    Mαρία είσαι ο άνθρωπός μου !!!
    Καλά εγώ γιατί δεν το χω πάρει χαμπάρι αυτό τόσον καιρό ??!!! Φτου μου και ντροπή μου !!!
    Μ'αρέσουν τόσο πολύ τέτοιες ιστορίες πόσο μάλλον όταν διαδραμματίζονται σε τέτοιες εποχές !!!
    Διαβασα και τα δυο αποσπασματα και την περίληψη, είδα και την υπέροχη εικόνα που έχει το μπλογκ σου κι έμεινα με ένα ύφος αχανες να θαυμάζω την εικόνα και να έχω μαγευτεί απ'τα δυο αποσπάσματα και γενικότερα με την πλοκή της ιστορίας !!!
    όπως κι όλοι οι άλλοι ανυπομονώ κάποια στιγμή να κρατήσω αυτό το βιβλίο στα χέρια μου με τον έναν ή τον άλλον τρόπο !!!!
    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 620541
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    evi
    The Volturi
    evi


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
    Αριθμός μηνυμάτων : 64746
    Registration date : 16/10/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤρι 13 Μαρ 2012 - 23:37

    Μακαρι να γινει με τον τροπο που του αξιζει...
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
    Dalia
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    Dalia


    Θηλυκό Δίδυμος
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Avengers Tower
    Αριθμός μηνυμάτων : 8228
    Registration date : 01/11/2011

    Forks Student Profile
    Team: Denalis Denalis
    Special ability Special ability: Controling the Elements

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤρι 13 Μαρ 2012 - 23:48

    Το ίδιο έυχομαι κι εγώ εύη μου και να το παρουμε όλοι στα χέρια μας απ'το βιβλιοπωλείο μας !!!
    μπορεί άλλα βιβλία να μην κατάφερα να τα αγοράσω αλλά αυτό δεν πρόκειται να το αφήσω, και μόνο απ'τα αποσπάσματα του το ερωτεύτηκα αμέσως !!! ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 98735
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    WhiteQueen
    Edward's Queen
    WhiteQueen


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 45
    Τόπος : Sagaland!
    Αριθμός μηνυμάτων : 8830
    Registration date : 14/09/2008

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤετ 14 Μαρ 2012 - 0:21

    Σας ευχαριστώ όλους. ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 34442

    Σίγουρα μπορώ να σας υποσχεθώ ότι θα έρθει η μέρα που θα έχετε τη Νοέλια στα χέρια σας. Με ποιο τρόπο δεν έχει σημασία και τόσο. Αυτό που εγώ θέλω είναι να την έχετε, να τη διαβάσετε, να την ευχαριστηθείτε και να την αγαπήσετε. Wink
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.jokastia.blogspot.com
    ΕΡΗ
    The Volturi
    ΕΡΗ


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
    Registration date : 03/03/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Influencing emotions

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤετ 14 Μαρ 2012 - 8:53

    Πολυ ωραια η περιληψη Μαρια μου!
    Και πολυ ατμοσφαιρικη η νεα σου ανανεωση στο ιστιολογιο σου!! huggie

    Στο πρωτο ποστ προσθεσα κια την περιληψη του βιβλιου ωστε να μπορει αν την διαβαζει κατευθειαν οποιος μπαινει και να μην την ψαχνει.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    WhiteQueen
    Edward's Queen
    WhiteQueen


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 45
    Τόπος : Sagaland!
    Αριθμός μηνυμάτων : 8830
    Registration date : 14/09/2008

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤετ 14 Μαρ 2012 - 10:13

    Ευχαριστώ πολύ Βάσω μου!

    Όπως πάντα, τι θα έκανα αν δεν είχα κι εσένα! ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 34442

    A! Και να μην ξεχάσω! Περιμένω γενικότερα εντυπώσεις και να μου πείτε τι είδους απόσπασμα θα θέλατε να δείτε σύντομα! ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 906998
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.jokastia.blogspot.com
    evi
    The Volturi
    evi


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
    Αριθμός μηνυμάτων : 64746
    Registration date : 16/10/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤετ 14 Μαρ 2012 - 13:19

    οτι και να μας δωσεις Μαρακι εμας μια χαρα μας καθεται.... lol!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
    Dalia
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    Dalia


    Θηλυκό Δίδυμος
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Avengers Tower
    Αριθμός μηνυμάτων : 8228
    Registration date : 01/11/2011

    Forks Student Profile
    Team: Denalis Denalis
    Special ability Special ability: Controling the Elements

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤετ 14 Μαρ 2012 - 18:35

    WhiteQueen έγραψε:
    Ευχαριστώ πολύ Βάσω μου!

    Όπως πάντα, τι θα έκανα αν δεν είχα κι εσένα! ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 34442

    A! Και να μην ξεχάσω! Περιμένω γενικότερα εντυπώσεις και να μου πείτε τι είδους απόσπασμα θα θέλατε να δείτε σύντομα! ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 906998

    Μαρία θα μπορούσαμε κι εδώ να λέμε τι αποσπάσματα θα θέλαμε να διαβάσουμε ή με προσωπικό πμ ? Smile
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    EliRose
    The Volturi
    EliRose


    Θηλυκό Ζυγός
    Ηλικία : 30
    Τόπος : Magnolia
    Αριθμός μηνυμάτων : 26698
    Registration date : 20/11/2011

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Creating Illusions

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤετ 14 Μαρ 2012 - 18:48

    εγω θα ηθελα να "γνωρισουμε" τον Φιλιπ λιγο περισσοτερο!!
    Μαρια μου εχεις εξαψει την περιεργεια και δεν μπορω να περιμενω!!!!! ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 6512
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.goodreads.com/user/show/6455097-l-na
    Dalia
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    Dalia


    Θηλυκό Δίδυμος
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Avengers Tower
    Αριθμός μηνυμάτων : 8228
    Registration date : 01/11/2011

    Forks Student Profile
    Team: Denalis Denalis
    Special ability Special ability: Controling the Elements

    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!   ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! I_icon_minitimeΤετ 14 Μαρ 2012 - 18:50

    EliRose έγραψε:
    εγω θα ηθελα να "γνωρισουμε" τον Φιλιπ λιγο περισσοτερο!!
    Μαρια μου εχεις εξαψει την περιεργεια και δεν μπορω να περιμενω!!!!! ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!! 6512

    Ούτε κι εγώ...το θέλω αυτό το βιβλίο σαν τρελή, όντως κάποια αποσπασματάκια με τον Φίλιπ θα ήθελα καθώς επίσης το πως έφτασε η Νοέλια σε εκείνο το βασίλείο...και ολίγον τι από Γκαμπριέλ αν γίνεται...πάει ξέφυγα τελείως όμως... lol!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
     
    ''Νοέλια'' Ένα Επικό Παραμύθι!!
    Επιστροφή στην κορυφή 
    Σελίδα 1 από 17Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Επόμενο
     Παρόμοια θέματα
    -

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
    Bella And Edward :: Midnight Inspirations :: WhiteQueen's Desk-
    Μετάβαση σε: