Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
    Quote of the Week
    "Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

    Carlisle Cullen, Twilight
    Character of the Week
    Rosalie Lillian Hale

    (born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

    She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

    Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
    Μάης 2024
    ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  
    ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
    Bella & Edward Playlist
    Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

    Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

    Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την ¶µπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

    Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; ¶ραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

    Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
    Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


     

     Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)

    Πήγαινε κάτω 
    +5
    panagiota
    alexandra13
    evi
    Dalia
    WhiteQueen
    9 απαντήσεις
    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
    ΣυγγραφέαςΜήνυμα
    WhiteQueen
    Edward's Queen
    WhiteQueen


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 45
    Τόπος : Sagaland!
    Αριθμός μηνυμάτων : 8830
    Registration date : 14/09/2008

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΚυρ 5 Ιαν 2014 - 1:46

    alexandra, βουλωμένο γράμμα διαβάζεις! Razz

    Έχει κι άλλα! Καλή συνέχεια και τα λέμε αναλυτικά!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.jokastia.blogspot.com
    alexandra13
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    alexandra13


    Θηλυκό Sagittarius
    Ηλικία : 41
    Τόπος : ioannina
    Αριθμός μηνυμάτων : 4111
    Registration date : 09/02/2012

    Forks Student Profile
    Team:
    Special ability Special ability:

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΚυρ 5 Ιαν 2014 - 15:12

    Δεν το πετυχα ε???  Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 4736 
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    xrysanthi
    The Volturi
    xrysanthi


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 46
    Τόπος : Αθήνα
    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Registration date : 08/11/2010

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Creating Illusions

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΚυρ 5 Ιαν 2014 - 20:15

    Σπόιλερ:
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://xrysanthi-fanfictions.blogspot.com/p/blog-page_10.html
    WhiteQueen
    Edward's Queen
    WhiteQueen


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 45
    Τόπος : Sagaland!
    Αριθμός μηνυμάτων : 8830
    Registration date : 14/09/2008

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 6 Ιαν 2014 - 22:16

    χμμμ... απ' ότι φαίνεται έχω αρχίσει να δέχομαι και απειλές τώρα τελευταία! Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 403120
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.jokastia.blogspot.com
    evi
    The Volturi
    evi


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
    Αριθμός μηνυμάτων : 64746
    Registration date : 16/10/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 6 Ιαν 2014 - 22:28

    Σπόιλερ:
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
    alexandra13
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    alexandra13


    Θηλυκό Sagittarius
    Ηλικία : 41
    Τόπος : ioannina
    Αριθμός μηνυμάτων : 4111
    Registration date : 09/02/2012

    Forks Student Profile
    Team:
    Special ability Special ability:

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 9 Ιαν 2014 - 22:47

    Λοιπον πριν λιγο τελειωσα και εγω το βιβλιο  Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 4947 

    Δεν ξερω τι να πω πραγματικα. Ειναι πολλα τα συναισθηματα αυτη την στιγμη και λιγα βιβλια με εχουν κανει να αισθανθω ετσι. Απο την αρχη μεχρι το τελος αυτο το βιβλιο ειχε κατι να σου δωσει. Καθε σελιδα και καθε κεφαλαιο εκρυβε μια μικρη εκπληξη. Οι εναλλαγες πολλες και γρηγορες, δεν σε εκαναν να κουραστεις ουτε ενα λεπτο. Τα περισσοτερα βιβλια καποια στιγμη εστω και λιγο κανουν μια μικρη καμπυλη αλλα εδω αυτο δεν εγινε ουτε σε μια σελιδα και πραγματικα το λεω ΔΕΝ εχει ΤΙΠΟΤΑ λιγοτερο απο μεγαλους τιτλους βιβλιων του εξωτερικου.Δεν θα το ελεγα αν δεν το αισθανομουν αλλα σου αξιζουν πολλα συγχαρητηρια Μαρια.  Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 474941  Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 474941

    Τωρα οσων αφορα την πλοκη
    Σπόιλερ:

    Προς το παρον αυτα εχω να πω και πιο αναλυτικα θα τα λεμε και στην συναναγνωση
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    WhiteQueen
    Edward's Queen
    WhiteQueen


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 45
    Τόπος : Sagaland!
    Αριθμός μηνυμάτων : 8830
    Registration date : 14/09/2008

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 9 Ιαν 2014 - 23:47

    alexanda Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 34442

    Σπόιλερ:
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.jokastia.blogspot.com
    xrysanthi
    The Volturi
    xrysanthi


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 46
    Τόπος : Αθήνα
    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Registration date : 08/11/2010

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Creating Illusions

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΣαβ 11 Ιαν 2014 - 13:18

    τι μπορώ να πω γι αυτό το καταπληκτικό βιβλίο Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 98735
    ήταν απλά ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
    με μάγεψε από την πρώτη σελίδα
    μου έκλεψε την καρδιά και με ταξίδεψε μέσα στις σελίδες του
    με έκανε να αγωνιώ κάθε λεπτό για τα γεγονότα που εξελισσόταν με τόση ταχύτητα
    τόσα συναισθήματα... ήθελα να κλάψω, να φωνάξω, να μπω μέσα στις σελίδες και να αγκαλιάσω τους αγαπημένους μου χαρακτήρες για να τους παρηγορήσω ή ακόμα και να τους προστατέψω από οτιδήποτε τους απειλούσε τους
    όμως στο τέλος όλοι πήραν αυτό που άξιζαν... και εκεί έρχεται η λύτρωση
    μια λύτρωση γλυκιά που σε κάνει απλά να θέλεις κι άλλο

    Μαρίαααααααααααααααααααα
    θέλω κι άλλοοοοοοο
    δεν μου έφτασε καθόλουυυυυυυ

    για μια ακόμα φορά... θέλω να πω
    Μαράκι μου... συγχαρητήριααααα
    απλά έδωσες τα ρέστα σου Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 98735
    εύχομαι ότι καλύτερο και ελπίζω πολύ σύντομα
    να έχουμε ακόμα ένα αριστούργημα σου στα χέρια μας Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 150320
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://xrysanthi-fanfictions.blogspot.com/p/blog-page_10.html
    Thalia Nelly
    The Nomads
    Thalia Nelly


    Θηλυκό Τόπος : Αθηνα
    Αριθμός μηνυμάτων : 2141
    Registration date : 02/02/2013

    Forks Student Profile
    Team:
    Special ability Special ability:

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 2 Ιουν 2014 - 20:01

    πηρα επιτελους το βιβλιο εχω φτασει στο κεφαλαιο14 δεν εχω ανοιξει σποιλερ κι εχω αγωνια
    τι θα γινει. Σ'αυτο το βιβλιο αρχισε νωρις η δραση κι εχω να πω την Μαντλεν πολυ την παω
    οχι μονο δεν κολωνει να της την πει αυτης της Οντετ αλλα ειναι κι τετραπερατη, το ψιλιαστηκε
    οτι ο Γκαμπριελ πηγε απο αλλουνου χερι. Εμπαινε Μαντλεν...  evil_laugh 
    Επισης παω πολυ κι την Αμαρα, μου θυμιζει την Galadriel απο τον Αρχοντα των δαχτυλιδιων,
    ειναι επιβλητικη παρουσια, πανεξυπνη αλλα κι εαισθητη συναμα.
    Μολις το τελειωσω θα πω ολοκληρωμενα την γνωμη μου, παω τωρα να συνεχισω  study 
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    ΕΡΗ
    The Volturi
    ΕΡΗ


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
    Registration date : 03/03/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Influencing emotions

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 2 Ιουν 2014 - 20:02

    Ποσο τυχερη εισαι....ωραιο συναισθημα να εχεις ενα καταπληκτικο βιβλιο στα χερια σου και να μην θελεις να το αφησεις!!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    Thalia Nelly
    The Nomads
    Thalia Nelly


    Θηλυκό Τόπος : Αθηνα
    Αριθμός μηνυμάτων : 2141
    Registration date : 02/02/2013

    Forks Student Profile
    Team:
    Special ability Special ability:

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 2 Ιουν 2014 - 20:47

    Πραγματι απο το πρωτο βιβλιο μπορω να πω οτι ειναι ανταξια των ξενων βιβλιων φαντασιας
    που ειναι τοπ. Ειλικρινα μιλαω η συγγραφη της Μαριας μ'αρεσει παρα πολυ, απο την γραφη ,την
    πλοκη τους ηρωες. Δεν εχω διαβασει πολλα ελληνικα βιβλια φαντασιας λιγα κι αυτα τα βρηκα
    μετρια( κι χαιρομαι που εχει αρχισει να ανθιζει κι αυτο το ειδος) αλλα η Μαρια το εχει πετυχει.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    WhiteQueen
    Edward's Queen
    WhiteQueen


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 45
    Τόπος : Sagaland!
    Αριθμός μηνυμάτων : 8830
    Registration date : 14/09/2008

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 2 Ιουν 2014 - 20:50

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 876749 Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 876749 Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 876749 

    Ευχαριστώ πολύ!

    Γενικότερα η Νοέλια σαν σύνολο έχει πάρει καλές κριτικές αλλά το δεύτερο μέρος το έχουν αγαπήσει μπορώ να πω σχεδόν όλοι όσοι το έχουν διαβάσει. Εγώ από την πλευρά μου νιώθω ικανοποιημένη γιατί πραγματικά έγραψα αυτή την ιστορία όπως τη φαντάστηκα.

    Ωστόσο δεν ξέρω αν θα ξανασχοληθώ με τη λογοτεχνία του φανταστικού.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.jokastia.blogspot.com
    Thalia Nelly
    The Nomads
    Thalia Nelly


    Θηλυκό Τόπος : Αθηνα
    Αριθμός μηνυμάτων : 2141
    Registration date : 02/02/2013

    Forks Student Profile
    Team:
    Special ability Special ability:

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 2 Ιουν 2014 - 21:00

    εγω παντως θελω να σου πω συνχαρητηρια για τα βιβλια σου κι να σου ευχηθω να εισαι παντα
    καλα κι να εχεις μπολικη φαντασια κι επνευση να μας χαριζεις ωραια βιβλια (εστω κι ας μην ειναι
    του φανταστικου  giggle )

     Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 201917  Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 201917  Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 201917  Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 44754  Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 44754  Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 44754 
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    WhiteQueen
    Edward's Queen
    WhiteQueen


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 45
    Τόπος : Sagaland!
    Αριθμός μηνυμάτων : 8830
    Registration date : 14/09/2008

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 2 Ιουν 2014 - 21:01

    Ευχαριστώ! Ελπίζω να σας αρέσει εξίσου αυτό που ετοιμάζω τώρα. Εγώ προσωπικά το θεωρώ το αριστούργημα μου για πολλούς και διάφορους λόγους αλλά αυτοί που τους αρέσει η λογοτεχνία του φανταστικού και όχι τόσο τα κοινωνικό-αισθηματικά δεν ξέρω πως θα τους φανεί.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.jokastia.blogspot.com
    panagiota
    Midnight Sun Vampire
    Midnight Sun Vampire
    panagiota


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 15885
    Registration date : 19/05/2010

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability:

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι 3 Ιουν 2014 - 0:33

    Δεν υπάρχει περίπτωση να μην μας αρέσει ό, τι κι αν γράψεις!!!
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    WhiteQueen
    Edward's Queen
    WhiteQueen


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 45
    Τόπος : Sagaland!
    Αριθμός μηνυμάτων : 8830
    Registration date : 14/09/2008

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι 3 Ιουν 2014 - 18:00

    Παναγιώτα, χαίρομαι που σας αρέσουν τα βιβλία μου αλλά ξέρω πως υπάρχουν πολλοί που προτιμούν τη φανταστική λογοτεχνία. Απλά δεν μπορούσα να μείνω αποκλειστικά σε αυτό επειδή όπως και να το κάνουμε στη δική μας χώρα δεν έχει μεγάλη πέραση ειδικότερα αν είναι από Έλληνες για Έλληνες. Έτσι προτίμησα να ασχοληθώ με κάτι πιο οικείο το οποίο προσωπικά το λάτρεψα.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.jokastia.blogspot.com
    xrysanthi
    The Volturi
    xrysanthi


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 46
    Τόπος : Αθήνα
    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Registration date : 08/11/2010

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Creating Illusions

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι 3 Ιουν 2014 - 18:19

    φανταστική λογοτεχνία
    αχχχχχχχχχχχχχχχχ
    πονεμένη ιστορία αν δεν είσαι ξένος συγγραφέας  cry cry cry cry 
    οσο αφορα τους εκδότες

    Μαράκι μου εμείς τα ειπαμε και από κοντά
    είμαι σίγουρη ότι θα μας καταπλήξεις
    το έχεις αποδείξει άλλωστε πολλές φορές
    ακόμα και από τότε που έγραφες στο προσωπικό σου μπλοκ  huggie 
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://xrysanthi-fanfictions.blogspot.com/p/blog-page_10.html
    ΕΡΗ
    The Volturi
    ΕΡΗ


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
    Registration date : 03/03/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Influencing emotions

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι 3 Ιουν 2014 - 19:39

    Ετσι και αλλιως για εμενα ενας συγγραφεας πρεπει να δοκιμαζεται...να πειραματιστει να δει τι του παει.
    Δεν μου αρεσουν καθολου οι ταμπελες και στην Ελλαδα το συνηθιζουν.Γενικα εμεις τους συγγραφεις μας του εχουμε πολλοι υποβαθμισμένους. Κανενας Ελληνας συγγραφεας δεν μπορει να ζησει με αυτο σαν κυριο επαγγελμα. Δεν μετρανε την πνευματικη εργασια λες και δεν βαζει ο αλλος κοπο και χρονο.
    Πραγματικα ειναι τραγικο. Τεσπα ξεφυγα...για να επιστρεψω λοιπον στο θεμα μας...ειναι ωραιο ο αλλος να πειραμαριζεται...να παιζει με τις ιστοριες να αλλαζει ηρωες και να πηγαινει τον εαυτο του καθε φορα ενα βημα παραπερα. Και αυτο εσυ Μαρια το εχεις και με το παραπανω.

    Τελειωσα προσφατα ενα βιβλιο Ελληνιδας συγγραφέα και πραγματικα απογοητευτηκα παρα πολυ.
    Η συγκεκριμενη εχει γραψει πχ 7 βιβλια και στα 7 οι ηρωες της ειναι ιδιοι.Το ιδιο ακριβως σκηνικο.
    Ο αντρας μπρουταλ το απολυτο βαρυ και ασηκωτο αρσενικο και η γυναικα (ως επι το πλειστον παρθενα).Ο ενας την παταει με τον αλλον και ζουμε σκηνικα αρλεκιν.Δεν κανω πλακα...ακομα και παρομοιες ατακες εχω συναντησει σε πολλα βιβλια της.Το τελευταιο δε μου θυμισε απιστευτα αλλη μια δικη της ιστορια.Παρομοια υποθεση αν ειναι δυνατον.Τι στο καλο σκεφτηκα αντιγραφει τον εαυτο της?Ξενερωσα τοσο πολυ...στην αρχη διαβαζα τα βιβλια της και ομολογω οτι διασκεδαζα. Σαν ενα καλο αρλεκιν να περασει ευχαριστα η ωρα.Δεν εχω ταμπου σε αυτα το ξερετε...διαβαζω τα παντα.
    Αλλα...περασα το πρωτο,διαβασα το 2 οταν εφτασα στο 4 διαπιστωσα οτι κατι δεν παει καλα...πως ει ναι δυνατον μετα απο 7 βιβλια να ζουμε ιδιες ιστοριες?Που ειναι η εμπνευση?που ειναι η εξελιξη?

    Μολις διαπιστωσα οτι παλι ξεφυγα... lol! lol! 
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    WhiteQueen
    Edward's Queen
    WhiteQueen


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 45
    Τόπος : Sagaland!
    Αριθμός μηνυμάτων : 8830
    Registration date : 14/09/2008

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι 3 Ιουν 2014 - 19:58

    Η αλήθεια είναι πως κι εμένα δεν μου αρέσουν τα ίδια και τα ίδια. Προσπαθώ να γράφω αυτά που εμπνέομαι κάθε φορά. Όμως επέλεξα πλέον να ασχοληθώ με πιο σύγχρονα ασθηματικό-κοινωνικά Ελληνικά θέματα αν θέλω να έχω καλύτερη τύχη εκδοτικά. Όμως στην πορεία διαπίστωσα ότι το ευχαριστήθηκα και το απόλαυσα. Δεν ακολούθησα μία συνταγή. ¶λλωστε στην προκειμένη περίπτωση αποφάσισα να μιλήσω για έναν τόπο που αγαπώ πολύ και όλα τα άλλα ήρθαν αυτόματα, οι ήρωες ζωντάνεψαν και πήραν στην κυριολεξία στα χέρια τους την ιστορία και την πήγαν εκεί που αυτοί ήθελαν. Σε πολλά σημεία μάλιστα με εξέπληξαν μιας και κάποιοι από αυτούς κατάφεραν να γίνουν πρωταγωνιστές ενώ αρχικά δεν ήταν. Αυτά είναι και τα ωραία για κάθε καλλιτέχνη νομίζω που αφήνεται και παρασύρεται να πάει εκεί που τον οδηγεί το ίδιο του το δημιούργημα.

    Είναι αλήθεια πάντως ότι πολλοί συγγραφείς επαναλαμβάνονται και αυτή είναι μία παγίδα στην οποία φοβάμαι ότι ίσως κι εγώ να έχω πέσει ή αν δεν το έχω ήδη κάνει κινδυνεύω αργά ή γρήγορα να μου συμβεί. Δεν ξέρω ποιο θα είναι το μέλλον, η ουσία είναι να νιώθω καλά με αυτό που κάνω και προς το παρόν μπορώ να πω πως είμαι ικανοποιημένη.

    Κι εγώ είπα πολλά και ξέφυγα επίσης! Razz
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.jokastia.blogspot.com
    evi
    The Volturi
    evi


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
    Αριθμός μηνυμάτων : 64746
    Registration date : 16/10/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι 3 Ιουν 2014 - 19:58

    Δεν υπαρχει περιπτωση να γραψεις κτ Μαιρη και να μην μας αρεσει.
    Στο κατω κατω και πριν αρχισεις να εκδιδεις την δουλεια σου δεν εγραφες για τον κοσμο του φανταστικου...και ησουν κτ παραπανω απο καλη.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
    WhiteQueen
    Edward's Queen
    WhiteQueen


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 45
    Τόπος : Sagaland!
    Αριθμός μηνυμάτων : 8830
    Registration date : 14/09/2008

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι 3 Ιουν 2014 - 20:00

    Εύη, έχεις δίκιο! ¶λλωστε το Desire Blossom έχει αγαπηθεί πολύ και μόνο φαντασία δεν ήταν! Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 6512
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.jokastia.blogspot.com
    evi
    The Volturi
    evi


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
    Αριθμός μηνυμάτων : 64746
    Registration date : 16/10/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι 3 Ιουν 2014 - 20:07

    Αμα το παρεις συλογικα το μοναδικο φανταστικο που εγραψες ηταν η Νοελια....απο τα απλα ξεκινησες εξαρχης...και το DB για μενα παντα θα ναι κορυφαιο... huggie 
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
    ΕΡΗ
    The Volturi
    ΕΡΗ


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
    Registration date : 03/03/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Influencing emotions

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι 3 Ιουν 2014 - 20:12

    Οχι μονο DB αλλα και στα αισθησιακα απομνημονευτα ακομα και η Σιωπη στο σκοταδι και παει λεγοντας...
    γενικα εχες δημιουργησει διαφορετικες ιστοριες με διαφορετικους ηρωες.
    Ακομα και σαν φανφικ μπορει να ηταν Μπελλα και Εντουαρντ αλλα οι ηρωες σαν χαρακτηρες ηταν καθε φορα διαφορετικοι. Κια ετσι πρεπει να ειναι.
    Για να μην παρεξηγηθω το να εχουν μια κοινη βαση καποια στιγμη δεν το θεωρω κακο...αλλα θεωρω τραγικο οι ηρωες να κλωνοποιουνται και απλα να μεταφερονται απο ιστορια σε ιστορια.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    evi
    The Volturi
    evi


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 32
    Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
    Αριθμός μηνυμάτων : 64746
    Registration date : 16/10/2009

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Mind Reading

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι 3 Ιουν 2014 - 20:17

    εκει απλα επαναλαμβανεσαι.....
    οσο κι αν πουλας καποια στιγμη κατανταει αηδια.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
    WhiteQueen
    Edward's Queen
    WhiteQueen


    Θηλυκό Ιχθύς
    Ηλικία : 45
    Τόπος : Sagaland!
    Αριθμός μηνυμάτων : 8830
    Registration date : 14/09/2008

    Forks Student Profile
    Team: Edward - Bella Edward - Bella
    Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)   Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread) - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι 3 Ιουν 2014 - 23:10

    Ελπίζω πραγματικά να μη μου συμβεί κάτι τέτοιο κι αν πάρετε χαμπάρι ότι κινδυνεύω να με διστάσετε να μου το πείτε. Η αλήθεια είναι πως υπάρχει περίπτωση να στερέψουν οι ιδέες ή τα πρωτότυπα σενάρια, δεν ξέρω. Από την άλλη πάλι ίσως όλα έχουν να κάνουν με το προσωπικό γούστο του καθενός.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    http://www.jokastia.blogspot.com
     
    Νοέλια - Η Επιστροφή του Λευκού Ρόδου (spoiler thread)
    Επιστροφή στην κορυφή 
    Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
     Παρόμοια θέματα
    -
    » *Spoiler thread*

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
    Bella And Edward :: Midnight Inspirations :: WhiteQueen's Desk-
    Μετάβαση σε: