Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την Άµπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; Άραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?

Πήγαινε κάτω 
+36
demi cullen
Connie Cullen
ROBELINA
izzy cullen
MyrtoCullen
Mrs.Christina
Rosemarie Cullen
di1996
Bella Cullen12
pink
T-NM-E-BD
Ms Cullen
lykofotaki
BELLA22
Morena
*evdokia*
AST
breeze of wolf
twilight girl
patrick
dolores!!
!~Twilighter~!
VLaSia =)
ntinaki
WhiteQueen
SpunK RansoM
Ashley Greene
Edward_ Breaking_ Dawn
liaki
volturi girl
RafaelaVolturi
evi
d@n@e twilight!
NICKY
evaki
anthulini
40 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Morena
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Morena


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 44
Τόπος : Κορυδαλλός
Αριθμός μηνυμάτων : 1227
Registration date : 10/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: See Through Lies

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 11 Ιαν 2010 - 10:32

Σε σχέση με την ερώτηση του τόπικ, η Άλις είναι vampire και η Μπέλλα θνητή.. Άρα κλίνω προς την Μπέλλα γιατί έχει πιο ανθρώπινη συμπεριφορά (με τα συν και τα πλην) και συναισθήματα φυσικά. Θα ήθελα όμως να είχα αυτή την ξεγνοιασιά και την χαρά της Άλις. Παρ' όλα αυτά πρότυπο δεν θα μπορούσα να έχω καμία απο τις δύο, μόνο να τις ζηλεύω λίγο Razz

Σε σχέση με το θεματάκι που αναλύετε είναι καλό να ακούγεται απο παιδιά της ηλικίας των 14,15,16 όπως η αγαπητή Βλάσια (που τόσο ωραία τα λέει!! Μπράβο κοριτσάκι μου!) πως μπορούμε να θαυμάζουμε κάποιον, να δανειζόμαστε στοιχεία του για να καλυτερεύσουμε αλλά όχι να ξεπερνάμε τα όρια. Όχι γιατί έχει κάτι αυτή η ηλικία αλλά γιατί πολύ απλά τότε επηρεαζόμαστε και χάνουμε λίγο τις ισοροπίες Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BELLA22
New Moon Victim
New Moon Victim
BELLA22


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 38
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 275
Registration date : 06/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Controling the Elements

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 11 Ιαν 2010 - 12:15

εγω θα ηθελα να ειμαι η ALICE μου αρεσει πολυ ο χαρακτηρας της η ζωντανια της καλα για την ομορφια δεν θα μιλησω καν.θα ηθελα και εγω να ειμαι παντα χαρουμενη και να φερνω χαρα στους αλλους.και βεβαια τα ψωνια για εμενα ειναι οτι καλητερο!!Οποτε ALICE με χιλια Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 4947
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lykofotaki
New Moon Victim
New Moon Victim
lykofotaki


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 27
Τόπος : ολη τν μερα στην αγκαλια τ εντουαρντ στο αγαπημενο μσ λιβαδι...ααχ
Αριθμός μηνυμάτων : 109
Registration date : 28/12/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 11 Ιαν 2010 - 13:05

φυσικα κ θ ηθελα ν ειμαι η αλις!!!!!!!!!!!! geek ειναι πανεμορφη κ τοσο τοσο τρελη!!!!!!ειναι τοσο αισιοδοξη!!!!!!!!αλ φυσικα αν ηταν ν εχω ν διαλεξω χαρακτηρα κ μαζι μ τ αγορι τσ θ διαλεγα 1.00000000000.000000000 φορες τν μπελλα καθως ειμαι κ εγω εκτος απο τρελο λυκοφωτακι κ μια ερωτευμενη κ ψυχοπαθης εντουαρντινα!!!!!!!αχ εντουαρντ!!!!!!!!!πεθαινω!!!!!! Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 616544 Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 21223 Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 474260 Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 620541
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
volturi girl
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
volturi girl


Θηλυκό Αιγόκερως
Ηλικία : 28
Τόπος : London, UK
Αριθμός μηνυμάτων : 3819
Registration date : 26/08/2009

Forks Student Profile
Team: Volturi Volturi
Special ability Special ability: Inflict Pain with Thoughs

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 11 Ιαν 2010 - 14:55

Παιδια εγω εχω ας πουμε σαν προτυπο χαρακτηρα την Τζειν αλλα προς θεου δεν την αντιγραφω! Αντιθετα την θαυμαζω και θα ήθελα να ειμουν τοσο σκληρη σαν και αυτη γιατι ειναι ενας αρκετα δυναμικος χαρακτηρα! Οσο στο θεμα Αλις Μπελλα το δηλημα ειναι τεραστιο! Ειναι και οι δυο τελειες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://the-doctor-is-saved.tumblr.com/
Ms Cullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Ms Cullen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 29
Τόπος : Kefalonia
Αριθμός μηνυμάτων : 1743
Registration date : 20/04/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Future Telling

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 11 Ιαν 2010 - 15:08

Eγω παιδια ειχα το εξης θεμα!Μολις το πρωτοδιαβασα και ειδα να λεει για την Αλις,ηταν σαν να περιεγραφε εμενα!Σαν να με ηξερε η Στεφ!Οποτε δεν αντιγραφω κανεναν......ειμαι ηδη ετσι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
volturi girl
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
volturi girl


Θηλυκό Αιγόκερως
Ηλικία : 28
Τόπος : London, UK
Αριθμός μηνυμάτων : 3819
Registration date : 26/08/2009

Forks Student Profile
Team: Volturi Volturi
Special ability Special ability: Inflict Pain with Thoughs

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 11 Ιαν 2010 - 15:10

Ααααααααααααα Δαγκωσε με!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://the-doctor-is-saved.tumblr.com/
Ms Cullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Ms Cullen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 29
Τόπος : Kefalonia
Αριθμός μηνυμάτων : 1743
Registration date : 20/04/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Future Telling

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 11 Ιαν 2010 - 15:12

Δεν θελεις!! lol! Το αστειο ηταν οτι παντα με φωναζαν βρικολακακι!(απο μικρη λογω χρωματος!) lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
volturi girl
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
volturi girl


Θηλυκό Αιγόκερως
Ηλικία : 28
Τόπος : London, UK
Αριθμός μηνυμάτων : 3819
Registration date : 26/08/2009

Forks Student Profile
Team: Volturi Volturi
Special ability Special ability: Inflict Pain with Thoughs

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 11 Ιαν 2010 - 15:14

Θελω ελλα Χριστινακι - Αλισουλα μου σε παρακαλω σε παρακαλω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://the-doctor-is-saved.tumblr.com/
ntinaki
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
ntinaki


Θηλυκό Καρκίνος
Ηλικία : 25
Τόπος : οπου ειναι και ο ΕDWARD!!!!!<3 <3 <3
Αριθμός μηνυμάτων : 1650
Registration date : 07/12/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι 19 Ιαν 2010 - 22:16

ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΓΝΩΜΗ.

1. ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΑ ΤΗΝ ΜΠΕΛΛΑ , ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟΥΣ ''ΑΝΤΡΕΣ'' ΣΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ.

2.ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΑ ΤΗΝ ΑΛΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗΚΑΙ ΜΟΔΑΤΗ.
ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΙΔΙΟ , ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ

Edit by emerald eyes: ntinaki σε παρακαλώ τα επόμενα ποστ να είναι με μικρά γράμματα. Τα κεφαλαία τα χρησιμοποιούμε αν θέλουμε να τονίσουμε κάτι, αλλιώς μοιάζει σα να φωνάζουμε. Τα επόμενα ποστ με κεφαλαία θα διαγραφούν χωρίς προηγούμενη προειδοποίηση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T-NM-E-BD
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
T-NM-E-BD


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 35
Τόπος : Αθανιστάν!!!!!
Αριθμός μηνυμάτων : 2274
Registration date : 03/09/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 8 Φεβ 2010 - 0:03

Να ξεκαθαρισω ότι είδωλο σημαίνει καποιος που θαυμάζω ενώ πρότυπο καποιος που θέλω να του μοιάσω!!!!!!!!!!! Είναι δύσκολο να το διαχωρίσω ο μόνος λόγος που θα ήθελα την Μπέλλα είναι γιατί τη θελει ο Εντ... kiss αλλά θα προτιμησω την Αλις είναι δυναμική, ανεξάρτητη τα πάντα.... Τη λατρεύω!!!!!!! Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 274215 Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 274215
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pink
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
pink


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 32
Τόπος : αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Registration date : 20/01/2010

Forks Student Profile
Team: Carlisle - Esme Carlisle - Esme
Special ability Special ability: Playing in the New Moon Movie

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 8 Φεβ 2010 - 12:32

εγω θα ηθελα να μοιασω στην αλις γιατι ειναι ομορφη,δυναμικη, οταν θετει εναν οι περισσοτερους στοχους τους πραγματοποιει με την δυναμη της θελησης της!!!!!!!!!! και το πιο σημαντικο απο ολα ειναι οτι εχει μανια με τα ρουχα και γενικοτερα με τη μοδα οπως και εγω!!!!!!!!!!!! τη λατρευω!!!!!!! το μονο που με χαλαει ειναι οτι εχει κοντα μαλλια γιατι εγω λατρευω τα μακρια που εχω και φυσικα γιατι μπορεις να πειραματιστεις με πολλα χτενισματα και η ταπεινη μου αποψη ειναι οτι τα μακρια μαλλια προσφερουν περισσοτερη θηλικοτητα!!!!! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bella Cullen12
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Bella Cullen12


Θηλυκό Τόπος : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1018
Registration date : 02/01/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Physical Attacks

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι 9 Μαρ 2010 - 16:50

Απο ότι μου λένε απο μικρή έμοιαζα στην Bella και τώρα στο σχολείο με κορο'ι'δεύουν λέγοντάς μου ότι μοιάζω στην Bella, -όχι ότι με πειράζει-!!!Είναι πολύ περίεργο, δεν θέλω να της μοιάσω, αλλά να φανταστείτε ότι κάθε φορά που διαβάζω τα βιβλία ζώ την ζωή της στα όνειρά μου!!!Έχω μια φίλη που μοιάζει πολύ στην Alice...!!!!!Αλλά ναι θα την είχα πρότυπο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι 9 Μαρ 2010 - 17:30

Ειναι το σωστο προτυπο γτ πλ απλα ειναι ενα κοριτσι σαν ολα τα αλλα....Για να της μοιασεις πρεπει απλα να εισαι ο εαυτος σου....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
di1996
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
di1996


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 27
Τόπος : άνω ροδωνιά κι όποιος κατάλαβε ;)
Αριθμός μηνυμάτων : 1253
Registration date : 09/02/2010

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Controling the Elements

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι 9 Μαρ 2010 - 20:07

με την περιγραφη τησ αλισ σιμφωνα με τη meyer (μικροκαμομενη, ενθουσιοδης, πολυλογου), πιστευω πως τεριαζω απολητα... αλλα καποια πραγματα τα αντιμετοπιζω (ή πιστευω πωσ 3α τα αντημετοπισω αν μου σιμβουν) οπωσ η μπελλα... οχι επιδη προσπα3ω να ταυτιστω, απλα διοτι ετσι ειναι ο χαρακτηρασ μου... για να λεμε την αλη3ια ομωσ, αν η3ελα να μιασω σε καποια αυτη θα ηταν η αλισ... ειναι σκετη γλυκα και πολυ πολυ σημπαθιτικη, ενς δεν γρινιαζει συνεχεια (ή τουλαχιστων δε παρουσιαζεται να γρινιαζει συνεχεια) οπωσ η μπελλα.... Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 44754
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rosemarie Cullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Rosemarie Cullen


Θηλυκό Ταύρος
Ηλικία : 29
Τόπος : Ηράκλειο
Αριθμός μηνυμάτων : 1164
Registration date : 27/07/2010

Forks Student Profile
Team: Emmett - Rosalie Emmett - Rosalie
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 2 Αυγ 2010 - 20:02

Μου αρεσουν πολυ η Αλις και η Μπελλα αλλα δεν προσπαθησα να τους μοιασω...Τα μαλλια μου μοιαζουν ετσι κι αλλιως με της Μπελλα αλλα στα ρουχα δεν θα το ελεγα...Νοιαζομαι πολυ για τη μοδα οπως η Αλις αλλα δεν αλλαξα για να τους μοιασω, παντα ετσι ημουν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mrs.Christina
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Mrs.Christina


Θηλυκό Αιγόκερως
Ηλικία : 30
Τόπος : Στον κόσμο των βιβλίων και της συγγραφής!!!
Αριθμός μηνυμάτων : 1682
Registration date : 02/12/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 2 Αυγ 2010 - 20:15

Eμένα όλοι μου λένε πως μοιάζω και στον χαρακτήρα και εξωτερικά(kristen) στην Μπέλλα...Τώρα, νομίζω πως θα ήθελα να έχω ως πρότυπο την Μπέλλα.Αλλά οκ δεν κάνω ότι έκανε κι εκείνη...Απλά μ'αρέσει πολύ η Μπέλλα σαν χαρακτήρας και στον τρόπο σκέψη της βλέπω πολλές ομοιότητες με μένα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.christianemarie.blogspot.com/
di1996
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
di1996


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 27
Τόπος : άνω ροδωνιά κι όποιος κατάλαβε ;)
Αριθμός μηνυμάτων : 1253
Registration date : 09/02/2010

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Controling the Elements

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 2 Αυγ 2010 - 20:24

εγώ, αν και συμπαθώ την άλις ως προσωπικότητα (χαρούμενη, δραστήρια, μοδάτη κλπ.) δεν νομίζω πως θα μποοπυσα να την έχω ως πρώτυπο!... είναι υπερβολικά συμπαθητική και διαχυτική για να μπορέσ να γίνω σαν κι αυυτή... ενώ η μπέλλα είναι υπερβολικά σιωπιλή... οπότε νομίζω πως δεν θα μπορούσα να έχω καμία από τις δύο ως πρώτυπο... αλλά εάν είχα να διαλέξω κάποια από τις δύο θα ιάλεγα τηνάλις, αν και ο χαρακτήρας μου νομίζω οτι μοιάζει περισότερο με την μπέλλα...
παραείπα πολλά, έτσι? lol! Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MyrtoCullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
MyrtoCullen


Θηλυκό Αιγόκερως
Ηλικία : 26
Τόπος : Seattle
Αριθμός μηνυμάτων : 1734
Registration date : 14/03/2010

Forks Student Profile
Team: Victoria
Special ability Special ability: Inflict Pain with Thoughs

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 2 Αυγ 2010 - 22:31

την Αλις την εχω ηδη σαν προτυπο και προσπαθω να της μοιασω οπως και στην Ροζαλι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι 10 Αυγ 2010 - 16:01

Ολοι μου λενε πως εξωτερικα μοιαζω πολυ με την Αλις (Ashley Greene) αλλα στον χαρακτηρα νομιζω πως θα ειχα ως προτυπο την Μπελλα. Εχω ταυτιστει αρκετα με την Μπελλα λογω το οτι διαβασα τεσσερα ολοκληρα βιβλια απο την οπτικη της γωνια και σε πολλες καταστασεις θα αντιδρουσα παρομοια και εγω, αντιθετα με την Αλις δεν εχω κατι κοινο εκτος απο τον ενθουσιασμο για τα ψωνια Razz Η αυτοπεποιθεση δεν ειναι και παρα πολυ του δικου μου χαρακτηρα... Rolling Eyes Ετσι λοιπον σαν προτυπο θα διαλεγα την Μπελλα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ashley Greene
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Ashley Greene


Θηλυκό Αιγόκερως
Ηλικία : 27
Τόπος : αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2295
Registration date : 12/09/2009

Forks Student Profile
Team: Switzerland
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι 10 Αυγ 2010 - 16:49

Εγώ πάντος Άλις δαγκωτό! Έχω κάνει και ίδιο κούρενα αλλά από στυλάκι δεν κολλάω σε καμία από τις 2. Κολλάω μόνο στην Hayley από σήμερα Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://downey-got-lokid.tumblr.com/
izzy cullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
izzy cullen


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 30
Τόπος : φορκς
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Registration date : 23/05/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι 10 Αυγ 2010 - 17:10

με την αλις ειχα παλια κοινο τη μανια για τα ψωνια γενικα ομως ως χαρακτηρας πλησιαζω πιο πολυ την μπελλα
μου αρεσει ο χαρακτηρας αλλα ως προτυπο θα την ειχα με μετρο δεν μου αρεσουν ολα τα πραγματα που εχει κανει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ROBELINA
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
ROBELINA


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 30
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 5931
Registration date : 30/06/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι 10 Αυγ 2010 - 17:29

εγω θα έλεγα ότι μοιάζω με τον Μπέλλα είμαι αρκετά απλή σαν και αυτή και δυνατή σαν και αυτή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Connie Cullen
Twilight Human
Twilight Human
Connie Cullen


Θηλυκό Παρθένος
Ηλικία : 30
Τόπος : Bristol, London, UK
Αριθμός μηνυμάτων : 95
Registration date : 23/07/2009

Forks Student Profile
Team: Volturi Volturi
Special ability Special ability: See Through Lies

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 22 Σεπ 2010 - 14:29

anthulini έγραψε:
Βλεπω πολλα κοριτσια να γραφουν στο ονομα τους "Alice Cullen" και "Bella"...και αναρωτιεμαι...Αυτα τα κοριτσια εχουν ως προτυπο την Αλις και την Μπελα?...δηλαδη εχουν το ιδιο χτενισμα με εκεινες?προσπαθουν να εχουν τα ιδια ρουχα?και γενικα προσπαθουν να τους μοιασουν???....πραγματικα θα ηθελα απαντησεις...!!!

Δεν έχω διαβάσει τι έγραψαν τα άλλα κορίτσια, πάντως θα ήθελα να πω πως ποτέ δεν θα έπαιρνα ως πρότυπο την μπέλα, μιας και πρόκειται για πολύ αφελές άτομο. Η Άλις είναι πολύ χαλαρός τύπος και μάλιστα ναι, μπορώ να πω πως θαυμάζω το ντύσιμό της στην πρώτη ταινία (στην δεύτερη γίνεται κλισέ).
Ωστόσο να τονίσω πως όταν λές πως έχεις πρότυπο κάποιον, δεν τον έχεις πρότυπο όσον αφορά την εμφάνιση, αλλά ως προς τον χαρακτήρα.

Οπότε όχι, πρότυπο δεν έχω την μπέλα ούτε την άλις, την πρώτη για τους λόγους που εξέθεσα πριν, την δεύτερη επειδή, παρότι την συμπαθώ, δεν νομίζω πως την παρουσιάζει η συγγραφέας αρκετά ώστε να σκιαγραφήσουμε τον χαρακτήρα της. Μπορώ όμως να πω πως η συμπεριφορά της Άλις στην Χαραυγή ήταν συμπεριφορά-πρότυπο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.obythos09.blogspot.com
demi cullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
demi cullen


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 33
Τόπος : αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2219
Registration date : 03/08/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 22 Σεπ 2010 - 14:42

δεν μπορω να πω οτι εχω προτυπο καμια απο τις δυο.......αλλα αν θα επρεπε να διαλεξω θα διαλεγα αλις ειναι φοβερη και δυναμικη και γενικα εχει φοβερο χαρακτηρα πολυ συμπαθητικη οποτε προτυμω αλις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sisaki
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
sisaki


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 26
Τόπος : Fanficland
Αριθμός μηνυμάτων : 2140
Registration date : 14/07/2010

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Inflict Pain with Thoughs

Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?   Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα? - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 17 Δεκ 2010 - 20:38

Αν επελεγα καποια απο τις δυο θα επελεγα την Αλις. Δεν εχω κανενα κοινο μαζι της α;πλα την αγαπω πολυ σαν χαρακτηρα. Η Μπελλα δεν μου αρεσει σαν χαρακτηρας τη ν θεωρω καπως. . . δεν την συμπαθω κιολας, Ισως γιατι την ζηλευω (για τον Εντουαρτ!")
Τελος προτιμω α ειμαι ο ευτος μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Θα ειχατε ποτε ως προτυπο την Αλις ή την Μπελα?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: Meadow Confessions-
Μετάβαση σε: