Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την Άµπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; Άραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 Σχόλια: Dance For Life

Πήγαινε κάτω 
+10
xrysanthi
tasos
ms. teylor lautner
Teodan
AspaKorth
Dalia
BELLA MARIE
_gwgw_
panagiota
kati
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kati
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
kati


Θηλυκό Τόπος : Everywhere & nowhere...
Αριθμός μηνυμάτων : 11602
Registration date : 23/05/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια: Dance For Life   Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΠαρ 6 Ιουλ 2012 - 9:16

Dalia έγραψε:
Κάτι πήρες φόρα βλέπω, μπράβο κορίτσι μου Smile
Ντάλια μου είναι που έχω λιγάκι χρόνο τώρα και προλαβαίνω να περνάω τα κομμάτια στον υπολογιστή για αυτό μπαίνουν γρήγορα τα κεφάλαια Smile

Dalia έγραψε:
Αλλά ρε παιδί μου κι εκείνον τον Μιχάλη πόσο τον λυπάμαι και τον καταλαβαίνω... έχω βρεθεί κι εγώ στην θέση του γι αυτό μάλλον... Δεν λέω χάρηκα για το ζευγάρι που τα βρήκε επιτέλους γιατί κι ο Λυκούργος καλό παιδί φαίνεται αλλά ο άλλος μιλάμε ...σπάραξε στην κυριολεξια κρίμα δλδ ...τέτοια ψυχρολουσία ...αυτό που βίωσε ήταν ας πούμε 'ότι χειρότερο' γιατί υπάρχουν και τρείς χειρότερα...Τι να πω ελπίζω με την παρούσία του Αρη να συνέλθει ο κακομοίρης...
Έλεος του χάλασαν και το ραντεβού του Αρη , τα αδέλφια να ενοχλούν τα αδέλφια τους lol!

Ψυχρολουσία!Ταιριάζει πολύ αυτή η λέξη.. Υπάρχουν πολλά χειρότερα που μπορεί να πάθει αλλά στην προκειμένη για αυτόν, αυτό που πέρασε είναι πολύ επώδυνο....

Ο Άρης με τη Λίνα, ίσως να είναι και το πιο "φυσιολογικό" ζευγάρι μέχρι τώρα.. Ήρεμα κι ωραία άρεσε ο ένας στον άλλον, τα βρήκανε και περνάνε όμορφα μαζί..οι άλλοι "ταλαιπωρούνται" Razz

Το ραντεβού του Άρη δε χάλασε.. Για αυτό ο Μιχάλης δεν πήγε κιόλας να του μιλήσει στο μαγαζί... Αν δεν τον είχε πετύχει έξω από το σπίτι του το Μιχάλη θα μάθαινε ώρες αργότερα για όσα είδε ο Μιχάλης.

_gwgw_ έγραψε:
Αχ αυτός ο Μιχάλης.....Είδε αυτή που αγαπάει να φιλάει άλλον και να το ευχαριστιέται κιόλας...

Πω ότι χειρότερο ήταν αυτό που έπαθε....Γιατί δεν πάει απλώς να της το πει και να την αρπάξει και να την φιλήσει;;;;

Δεν πάει γιατί σκέφτεται όσα του είχε πει κι ο Άρης, τα οποία σκεφτόταν κι εκείνος τόσο καιρό τώρα και είναι ο λόγος που δεν την προσεγγίζει.. Την Ιόλη τη ξέρει τόσα χρόνια, από όταν γεννήθηκε, ποτέ δεν είχε σκεφτεί (μέχρι πριν ένα χρόνο και κάτι) ότι τη θέλει ερωτικά και τώρα που του 'ρθε εκείνου δε μπορεί να πάρει το ρίσκο να της εκδηλώσει τα συναισθήματά του γιατί αν η Ιόλη δεν έχει το Μιχάλη στο μυαλό της ερωτικά ούτε στο ελάχιστο τότε δε θέλει να χαλάσει και αυτή τη σχέση που έχουν! Ο Άρης του είχε πει ότι αν συνέβαινε κάτι τέτοιο, η Ιόλη να τον κοιτάει ερωτικά, θα το ήξερε ο Άρης και θα του το έλεγε του Μιχάλη.Άρα για όλα αυτά δεν πάει προς το παρόν να την αρπάξει και να της δώσει ένα φιλί....!!!


_gwgw_ έγραψε:
Ο Άρης θα τον πάρει και θα πάνε να γίνουνε τύφλα.Είμαι σίγουρη...
Μπράβο σου κουκλίτσα μου ήταν τέλειο κεφάλαιο Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 201917
Είμαι και επισήμος εθισμένη στην ιστορία σου!!! Smile

Τύφλα όχι.. Δε θα το έλεγα........Αλλά μη ξεχνάς ότι τόσα χρόνια που γνωρίζονται ο Άρης ξέρει πολύ καλά πώς θα του φτιάξει το κέφι και θα αισθανθεί λίγο καλύτερα. Μη ξεχνάς πως είναι αγοράκια, αν σε βοηθάει να μαντέψεις τί θα κάνουν..

Σε ευχαριστώ πολύ Γωγώ μου! huggie
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panagiota
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
panagiota


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 15885
Registration date : 19/05/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability:

Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια: Dance For Life   Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΣαβ 7 Ιουλ 2012 - 7:46

Με χρονοκαθυστέρηση διαβάζω, κάτι σαν τα χρηματοκιβώτια που αργούν να ανοίξουν; lol!
Α ρε Μιχάλη! Στο ίδιο μηκος κύματος είμαστε! Ντιπ άσχετος ο άλλος! Συμφωνώ και επαυξάνω! Που αγκαλιάζει το κορίτσι και το φιλάει σαν δεν ντρέπεται! Πού θα πάει όμως...η Κάτι είναι καλή και θα φροντίσει να δικαιωθείς στο τέλος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kati
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
kati


Θηλυκό Τόπος : Everywhere & nowhere...
Αριθμός μηνυμάτων : 11602
Registration date : 23/05/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια: Dance For Life   Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΚυρ 8 Ιουλ 2012 - 2:01

Εκεί εσύ...κόλλημα.... ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ με το συμπάθειο!!
Αλλά νομίζω το έχεις πιάσει το νόημα..πλας θα τα δεις όλα με άλλο μάτι ξαφνικά από ένα σημείο κι έπειτα.. Πίστεψέ με! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maria_likofos
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
maria_likofos


Θηλυκό Τόπος : Κρήτη
Αριθμός μηνυμάτων : 3548
Registration date : 19/12/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Influencing emotions

Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια: Dance For Life   Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΚυρ 2 Σεπ 2012 - 14:26

καινούριο κεφάλαιο!!!
πάρα πολύ ωραίο μπορώ να πω Κάτι!
αχ.. αυτός ο Μιχάλης! καημένο μου παιδί Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 194931
τι γλυκός που είναι! παιδί μάλαμα!(και με ωραίο όνομα παρακαλώ)
αυτός ο Λυκούργος φταίει για όλα..γκρρρρρρ Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 872396
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kati
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
kati


Θηλυκό Τόπος : Everywhere & nowhere...
Αριθμός μηνυμάτων : 11602
Registration date : 23/05/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια: Dance For Life   Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΚυρ 2 Σεπ 2012 - 19:28

Σε ευχαριστώ Μαράκι μου.
Ο Μιχάλης θα δεις θα αρχίσει σιγά σιγά να "αναρρώνει" Smile
Ο Λυκούργος ο κακομοίρης πώς φταίει. Δεν είναι ότι είχε σχέση η Ιόλη με το Μιχάλη και μπήκε στη μέση..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maria_likofos
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
maria_likofos


Θηλυκό Τόπος : Κρήτη
Αριθμός μηνυμάτων : 3548
Registration date : 19/12/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Influencing emotions

Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια: Dance For Life   Σχόλια: Dance For Life - Σελίδα 6 I_icon_minitimeΚυρ 2 Σεπ 2012 - 20:01

φταίει φταίει!
αν δεν έμπαινε στην ζωή της Ιόλη ίσως ξεστραβωνόταν και αυτή Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Σχόλια: Dance For Life
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Παρόμοια θέματα
-
» robsten's life

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: Midnight Inspirations :: Σχόλια για Fanfictions-
Μετάβαση σε: