Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την Άµπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; Άραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία

Πήγαινε κάτω 
+45
Bella Cullen12
twilightFOREVER
katherine
paru
mR.Geo
barbiekiller19
Dr_Rena_Hale
AliceK
ΕΡΗ
SilverMusk
Nemesis Of Bellin
T-NM-E-BD
ntinaki
maro
nantiaki_twilight 4 ever
Fotis333
MIKAELLA
Kristen Stewart
ioannaki-twilightaddicted
maritca
Ever
eirini
Edward_ Breaking_ Dawn
robert 4ever
Bella13
nasiatheslayer
Ms Cullen
evi
fafoula1234
"TwilightLover"
edward_20
maraki-twilightholic
vantela
Raven
EternalQueen
Velvet_Vamp
scarlet rose
emerald eyes
WhiteQueen
Rozali87
Christy
Alexadruby the vampire
nessie
hobo
Alice
49 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Alice
Twilight Human
Twilight Human
Alice


Άντρας Τόπος : Wonderland
Αριθμός μηνυμάτων : 5
Registration date : 05/12/2008

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΚυρ 7 Δεκ 2008 - 2:28

Νομίζω πως λόγο θεματολογίας τα βιβλία για βαμπίρ μπορούν να μπουν σαν ξεχωριστό θέμα!

Πρώτη πρόταση στα βιβλία για βαμπίρ είναι το κλασσικό βικτοριανό μυθιστόρημα του Bram Stoker, το 'Dracula'. To Dracula μπορεί να μην είναι η πρώτη αναφορά στα βαμπίρ, είναι όμως το βιβλίο που έκανε τα βαμπίρ γνωστά καθώς και το πρώτο που απέδωσε στα πλάσματα αυτά στοιχεία ερωτισμού. Η μορφή με την οποία είναι γραμμένο (σαν επιστολές/ ημερολόγιο/ αποκόμματα εφημερίδων) μπορεί να μας ξενίζει λίγο σήμερα αλλά δεν παύει να αποτελεί ένα κλασσικό κομμάτι λογοτεχνίας! Έχει μεταφερθεί στη μεγάλη οθόνη αρκετές φορές, έχει εμπνεύσει πολλούς μετέπειτα συγγραφείς και παραμένει ένα ενδιαφέρον βιβλίο ακόμα και σήμερα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hobo
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
hobo


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 32
Τόπος : θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 2196
Registration date : 27/11/2008

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΚυρ 7 Δεκ 2008 - 23:43

δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο μαζι σου!!! η ταινια "Δρακουλας" του '44, η ασπρομαυρη (αν δεν κανω λαθος-ειπαμε οι ημερομηνιες κι εγω δεν τα παμε πολυ καλα tongue ) ειναι απ τις αγαπημενες!!!!! μετα ειναι ο "Δρακουλας" του Κοπολα με τον Gary Oldman που ειναι απαιχτη!!!! και θελω πολυ να δω και το Nosferatu αλλα δεν μπορω να το βρω πουθενα! Sad Αλλα το θεμα ειναι οτι και το βιβλιο μου ειναι εξαιρετικα δυσκολο να το βρω μιας κι εδω πανω φερνουν μονο τα πολυ γνωστα... Crying or Very sad Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nessie
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
nessie


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 32
Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 780
Registration date : 27/11/2008

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΚυρ 7 Δεκ 2008 - 23:50

https://www.youtube.com/watch?v=LfhaHa7MB_Q

Απόλαυσε Στέλλαααα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hobo
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
hobo


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 32
Τόπος : θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 2196
Registration date : 27/11/2008

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΔευ 8 Δεκ 2008 - 0:04

Δεν το πιστευω!!!! Εισαι θεα!!!! χιλια thanks!!!!!!!! προσκυνω...!!!!!
βεβαια δεν εχω τωρα χρονο αλλα θα το δω αυριο!!!! ποπο thanks!!!!!!!!!!! kiss kiss kiss kiss kiss
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Alice
Twilight Human
Twilight Human
Alice


Άντρας Τόπος : Wonderland
Αριθμός μηνυμάτων : 5
Registration date : 05/12/2008

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΤετ 17 Δεκ 2008 - 13:51

Για όσους θέλουν να διαβάσουν το βιβλίο dracula, και επειδή είπατε πως δεν το βρίσκετε, μπορείτε να το βρείτε εδώ σε online μορφή για κατέβασμα!

http://www.gutenberg.org/etext/345

Το βιβλίο δεν έχει πια copyright οπότε το project Gurenberg μας λύνει τα χέρια! :face:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Alexadruby the vampire
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Alexadruby the vampire


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 31
Τόπος : Κέρκυρα
Αριθμός μηνυμάτων : 839
Registration date : 31/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΚυρ 1 Φεβ 2009 - 20:03

Η μονη ταινια με βρικολακες που εχω δει εκτος απο το Twilight ειναι η :
''Συνεντευξη με ενα βαμπιρ'' με πρωταγωνιστες τους Brant Pitt και Tom Cruise.
Πολυ ωραια ταινια !!!!!!!!!!!!!!!!!
Να την δειτε.
Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vampirediariesworld.vampire-legend.com/index.htm?sid=8086
Christy
Twilight Human
Twilight Human
Christy


Θηλυκό Καρκίνος
Ηλικία : 27
Τόπος : athenC
Αριθμός μηνυμάτων : 54
Registration date : 30/01/2009

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΚυρ 1 Φεβ 2009 - 20:05

παιδια εγο δν εχο δει αλλα ..! μ βαμπιρ φυσικα ! απ οτι εχο ακοοσει το συνεντευξη μ εναν βρικολακα εινε πολι τρομακτικο !! χαχα .. αν κ δν εχο δει κα9λοο τ στορυ ... εσυ alexadruby τ λεσ ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://xristina3.hi5.com
hobo
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
hobo


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 32
Τόπος : θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 2196
Registration date : 27/11/2008

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΚυρ 1 Φεβ 2009 - 20:07

Alexadruby έγραψε:
Η μονη ταινια με βρικολακες που εχω δει εκτος απο το Twilight ειναι η :
''Συνεντευξη με ενα βαμπιρ'' με πρωταγωνιστες τους Brant Pitt και Tom Cruise.
Πολυ ωραια ταινια !!!!!!!!!!!!!!!!!
Να την δειτε.
Wink

αχ ανι την εχω δει!!!! μου αρεσε παρα παρα πολυ!!! μετα οταν ηρθε η αδερφη μου στο δωματιο, η ταινια ειχε μολις τελειωσε και καθομουν και της ελεγα τι γινοταν, και μετα της πεταω στο ασχετο "Βιβη, να σε δαγκασω;; Λιγο..." και γυρναει και με κοιταει μ ενα φοβισμενο υφος και με ρωταει "πας καλα;; το χασες';; ελεος κι εσυ και τα βαμπιρ σου!!!"
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 686606 Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 671170 δεν παω καλα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Alexadruby the vampire
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Alexadruby the vampire


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 31
Τόπος : Κέρκυρα
Αριθμός μηνυμάτων : 839
Registration date : 31/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΚυρ 1 Φεβ 2009 - 20:09

Δεν λεω ειναι λιγο τρομακτικο αλλα οχι πολυ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Παντως ειναι πολυ καλη ταινια !!!!!!!!!!!!!!
Να την δεις !!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vampirediariesworld.vampire-legend.com/index.htm?sid=8086
Alexadruby the vampire
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Alexadruby the vampire


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 31
Τόπος : Κέρκυρα
Αριθμός μηνυμάτων : 839
Registration date : 31/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΚυρ 1 Φεβ 2009 - 20:12

hobolicious έγραψε:
Alexadruby έγραψε:
Η μονη ταινια με βρικολακες που εχω δει εκτος απο το Twilight ειναι η :
''Συνεντευξη με ενα βαμπιρ'' με πρωταγωνιστες τους Brant Pitt και Tom Cruise.
Πολυ ωραια ταινια !!!!!!!!!!!!!!!!!
Να την δειτε.
Wink

αχ ανι την εχω δει!!!! μου αρεσε παρα παρα πολυ!!! μετα οταν ηρθε η αδερφη μου στο δωματιο, η ταινια ειχε μολις τελειωσε και καθομουν και της ελεγα τι γινοταν, και μετα της πεταω στο ασχετο "Βιβη, να σε δαγκασω;; Λιγο..." και γυρναει και με κοιταει μ ενα φοβισμενο υφος και με ρωταει "πας καλα;; το χασες';; ελεος κι εσυ και τα βαμπιρ σου!!!"
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 686606 Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 671170 δεν παω καλα....

Επειτελους βρηκα μια αδελφη ψυχη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Με οσες φιλες μου εχω κατσει να την δω στο τελος με εβριζαν και μου ελεγαν τι βλακεια ταινια Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 872396 Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 872396 Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 229597
Εγω την βρισκω τελεια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vampirediariesworld.vampire-legend.com/index.htm?sid=8086
Christy
Twilight Human
Twilight Human
Christy


Θηλυκό Καρκίνος
Ηλικία : 27
Τόπος : athenC
Αριθμός μηνυμάτων : 54
Registration date : 30/01/2009

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΚυρ 1 Φεβ 2009 - 20:13

οκ..ευχαριστο ! παντοσ στην αρχη νομιζα οτι τ Τwιλιγητ 9α ητν κ αυτο τρομακτικο επιδι μια φιλη μοο μοο ειχε πει οτι σε μια συγιεκριμενη σκηνη πρπ ν κλεισο τ ματια μοο !! κ ετσ με ειχε επηρεασει τοσο πολυ οστε εχασα τ καλυτερο σημειο τσ ταινιασ γ ν .... κοιταζο τ μαυρο παλτο μ giggle !! αλλα οποσ κ να'χε δν 9α το αφηνα ετσ .. προτα ειδα ολεσ τισ σκηνεσ εκει ποο σκοτονοον τν τζειμσ στ Υου-Τυβε κ μετα κατεβασα την ταινια ...


παντοσ ακομα μετανιονο ποο ειχα κλεισει τ ματια μοο ... ητν πολι συναρπαστικο κ κα9ολοο τρομακτικοο ! Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 4947
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://xristina3.hi5.com
hobo
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
hobo


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 32
Τόπος : θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 2196
Registration date : 27/11/2008

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΚυρ 1 Φεβ 2009 - 20:21

Alexadruby έγραψε:


Επειτελους βρηκα μια αδελφη ψυχη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Με οσες φιλες μου εχω κατσει να την δω στο τελος με εβριζαν και μου ελεγαν τι βλακεια ταινια Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 872396 Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 872396 Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 229597
Εγω την βρισκω τελεια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ααα δεν μας τα λενε καλα οι φιλες σου!!! μια χαρα ταινια ειναι!!!! εγω με την κολλητη μου την ειδαμε μεν χωριστα αλλα μειναμε στα ιδια σημεια!!! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Christy
Twilight Human
Twilight Human
Christy


Θηλυκό Καρκίνος
Ηλικία : 27
Τόπος : athenC
Αριθμός μηνυμάτων : 54
Registration date : 30/01/2009

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΚυρ 1 Φεβ 2009 - 20:31

γαματη ταινια ρρ !! ειδα μερικα αποσπασματα στ Υου Τυβε κ ειν τελειααα....παντοσ δν λεο οτι ιν καλιτερι κ απ Τwilight αυτο 9α το χαρακτηριζα εντελοσ υπερβολικοο ..!! Wink Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 876749
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://xristina3.hi5.com
hobo
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
hobo


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 32
Τόπος : θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 2196
Registration date : 27/11/2008

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΚυρ 1 Φεβ 2009 - 20:33

Christy έγραψε:
γαματη ταινια ρρ !! ειδα μερικα αποσπασματα στ Υου Τυβε κ ειν τελειααα....παντοσ δν λεο οτι ιν καλιτερι κ απ Τwilight αυτο 9α το χαρακτηριζα εντελοσ υπερβολικοο ..!! Wink Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 876749

ε ναι...ειπαμε καλη ταινια...αλλα οχι καλυτερη κι απ το Twilihgt!!! νταξει...μπορει να χει εναν brad pitt...αλλα δεν εχει το σημαντικοτερο!!!! ΕDWARD!!!!!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Alexadruby the vampire
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Alexadruby the vampire


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 31
Τόπος : Κέρκυρα
Αριθμός μηνυμάτων : 839
Registration date : 31/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΚυρ 1 Φεβ 2009 - 20:56

Christy έγραψε:
γαματη ταινια ρρ !! ειδα μερικα αποσπασματα στ Υου Τυβε κ ειν τελειααα....παντοσ δν λεο οτι ιν καλιτερι κ απ Τwilight αυτο 9α το χαρακτηριζα εντελοσ υπερβολικοο ..!! Wink Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 876749

Ενταξει τωρα !!!!!
Μην το παρατραβαμε !!!!!
Σαν το Twilight καμια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vampirediariesworld.vampire-legend.com/index.htm?sid=8086
Rozali87
Golden Eyed Vampires
Rozali87


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 2769
Registration date : 12/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΚυρ 1 Φεβ 2009 - 21:40

hobolicious έγραψε:
Christy έγραψε:
γαματη ταινια ρρ !! ειδα μερικα αποσπασματα στ Υου Τυβε κ ειν τελειααα....παντοσ δν λεο οτι ιν καλιτερι κ απ Τwilight αυτο 9α το χαρακτηριζα εντελοσ υπερβολικοο ..!! Wink Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 876749

ε ναι...ειπαμε καλη ταινια...αλλα οχι καλυτερη κι απ το Twilihgt!!! νταξει...μπορει να χει εναν brad pitt...αλλα δεν εχει το σημαντικοτερο!!!! ΕDWARD!!!!!! Wink
Ηobolicioys καρδιά μου μες στο μυαλλό μου είσαι................. Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 34442
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hobo
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
hobo


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 32
Τόπος : θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 2196
Registration date : 27/11/2008

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΚυρ 1 Φεβ 2009 - 22:06

Rozali87 έγραψε:
hobolicious έγραψε:
Christy έγραψε:
γαματη ταινια ρρ !! ειδα μερικα αποσπασματα στ Υου Τυβε κ ειν τελειααα....παντοσ δν λεο οτι ιν καλιτερι κ απ Τwilight αυτο 9α το χαρακτηριζα εντελοσ υπερβολικοο ..!! Wink Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 876749

ε ναι...ειπαμε καλη ταινια...αλλα οχι καλυτερη κι απ το Twilihgt!!! νταξει...μπορει να χει εναν brad pitt...αλλα δεν εχει το σημαντικοτερο!!!! ΕDWARD!!!!!! Wink
Ηobolicioys καρδιά μου μες στο μυαλλό μου είσαι................. Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 34442

ενα περιεργο πραμα...αυτο κι απ το προηγουμενο φορουμ μου το λεγανε...λετε να χω το χαρισμα του edward και να μην το χω καταλαβει...;;; geek
lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΔευ 2 Φεβ 2009 - 0:36

Το συνέντευξη με ένα βρικόλακα είναι από τις καλύτερες ταινίες του είδους που έχω δει ποτέ! Ήμουν γύρω στα 14 όταν την είδα στο σινεμά και τη λάτρεψα! Πολύ καλό καστ ηθοποιών αλλά και σκηνοθεσία.

Μία άλλη σχετική ταινία από τη δεκαετία του 80 (μπορεί να το έχετε ακούσει) είναι το Lost Boys. Εκείνη την εποχή (ήμουν ακόμα πιο μικρή!) η ταινία αυτή είχε κάνει αίσθηση και οι τότε πρωταγωνιστές ήταν κορυφή. Ο μόνο που απέμεινε είναι ο Κίφερ Σάδερλαντ. Αξίζει όμως να τη δείτε για να πάρετε μία γεύση.

Και μία τρίτη που την είδα στο άσχετο, όχι πολλά χρόνια πριν και μου άρεσε υπερβολικά ήταν Η βασίλισσα των καταραμένων. Να μην αναφέρω ότι ο πρωταγωνιστής μου έκανε αίσθηση. Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 876749 Έχει ωραία ερωτική ιστορία και ωραία μουσική.

Άλλα βιβλία με βαμπίρ δεν έχω διαβάσει. Έχω όμως μία φίλη, η οποία λατρεύει τα βαμπίρ και μου λέει πολύ συχνά για μία σειρά βιβλίων, σειρά μεταμφίεση. Την έχει ακούσει κανείς;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
emerald eyes
Golden Eyed Vampires
emerald eyes


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 37
Τόπος : 9 cycles of hell
Αριθμός μηνυμάτων : 2461
Registration date : 18/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΔευ 2 Φεβ 2009 - 1:17

και εγώ είδα την βασίλισσα των καταραμένων μου αρέσει ιδιαίτερα το τελευταίο σημείο θυμίζει λίγο κάτι από το 4ο εννοώ με το ζευγάρι στο τέλος...
νομίζω από βιβλία για βαμπίρ υπάρχει ένα που λέγεται λίλι ή λίλιθ αλλά δεν είμαι σίγουρη αν το έχει διαβάσει κάποιος θέλω σχόλια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hobo
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
hobo


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 32
Τόπος : θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 2196
Registration date : 27/11/2008

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΔευ 2 Φεβ 2009 - 18:55

emerald eyes έγραψε:
και εγώ είδα την βασίλισσα των καταραμένων μου αρέσει ιδιαίτερα το τελευταίο σημείο θυμίζει λίγο κάτι από το 4ο εννοώ με το ζευγάρι στο τέλος...
νομίζω από βιβλία για βαμπίρ υπάρχει ένα που λέγεται λίλι ή λίλιθ αλλά δεν είμαι σίγουρη αν το έχει διαβάσει κάποιος θέλω σχόλια!

Το εχω!!!! Λεγεται "Λιλιθ" του Τζωρτζ ΜακΝτοναλτν απ τις εκδοσεις Αιολος. Δεν το εχω διαβασει ολο, τις πρωτες εκατο σελιδες...μετα το πηρε η μαμα μου υποτιθεται να το διαβασει και μου χασε την σελιδα!!! Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 592681 Τελοσπαντων, θα σας γραψω τι λεει:

Η Λιλιθ, συμφωνα με τον παναρχαιο εβραικο μυθο, υπηρξε η πρωτη γυναικα του Αδαμ. Πλαστηκε μαζι με τον Πρωτο Ανθρωπο σε ενα εναιο ανδρογυνο πλασμα. Ο διαχωρισμος εγινε για να δωθει στον Αδαμ μια συντροφος. Το θηλυκο πλασμα ομως που προηλθε μετα το διαχωρισμο, συνευρεθη με το Σατανα με αποτελεσμα να αποκτησει διαβολικα χαρακτηριστικα, και αυτο και οι απογονοι του. Η Λιλιθ-Νυχτα ειναι το πρωτο βαμπιρ.

Ο σκοτσεζος ποιητης και συγγραφεας Τζωρτζ ΜακΝτοναλτν (1824-1903), που παρουσιαζεται για πρωτη φορα στην Ελλαδα, προσεγγιζει στο φανταστικο μυθιστορημα του τη δικη του Λιλιθ μεσα απο το αρχεγονο σχημα της. Ειναι ωραια, σαγηνευτικη αλλα και επικυνδινη. Ειναι η σκοτεινη βασιλισσα της Νυχτας. Ο ηρωας, περνωντας απο ενα καναλι χρονου, θα την συναντησει σε μιαν αλλη διασταση να περιβαλλεται απο τερατα, φαντασματα, στοιχειωμενα δαση και αλλοκοτα οντα. Βιωνοντας τον εφιαλτη θα ερθει αντιμετωπος με την Κολαση και τους αγγελους της σε μια μεγαλειωδη αναμετρηση του Καλου με το Κακο σ'ενα μνημειωδες εργο απο εναν κλασικο της φανταστικης λογοτεχνιας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
scarlet rose
The Volturi Princess
scarlet rose


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 37
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 3603
Registration date : 16/01/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Influencing emotions

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΔευ 2 Φεβ 2009 - 20:51

emerald eyes έγραψε:
και εγώ είδα την βασίλισσα των καταραμένων μου αρέσει ιδιαίτερα το τελευταίο σημείο θυμίζει λίγο κάτι από το 4ο εννοώ με το ζευγάρι στο τέλος...
νομίζω από βιβλία για βαμπίρ υπάρχει ένα που λέγεται λίλι ή λίλιθ αλλά δεν είμαι σίγουρη αν το έχει διαβάσει κάποιος θέλω σχόλια!

Οταν ειχα δει το τρέιλερ απο το Λυκοφως μου ειχε ερθει συνειρμικα στο μυαλο Η βασιλισσα των Καταραμενων και γιάυτο ηθελα οπωσδηποτε να το δω!!Σε εκεινη την ταινια ο Λεστατ ηταν οντως πολυ σαγηνευτικος και μου αρεσε που υπηρχε στο σεναριο μια ερωτικη ιστορια ενος βαμπιρ και μιας θνητης !!Αλλα ηθελα περισσοτερα και τα κενα τα καλυψε και με το παραπανω το Λυκοφως!!!Το οποιο σαν ταινια ηταν οτι ακριβως ηθελα να δω!!!!!

Οσον αφορα την Λιλιθ αγαπητη μου emerald eyes θα ψαξω και εγω να την αγορασω και αν την βρω πρωτη απο εσενα θα στην δανεισω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
emerald eyes
Golden Eyed Vampires
emerald eyes


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 37
Τόπος : 9 cycles of hell
Αριθμός μηνυμάτων : 2461
Registration date : 18/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΔευ 2 Φεβ 2009 - 23:22

scarlet rose έγραψε:
emerald eyes έγραψε:
και εγώ είδα την βασίλισσα των καταραμένων μου αρέσει ιδιαίτερα το τελευταίο σημείο θυμίζει λίγο κάτι από το 4ο εννοώ με το ζευγάρι στο τέλος...
νομίζω από βιβλία για βαμπίρ υπάρχει ένα που λέγεται λίλι ή λίλιθ αλλά δεν είμαι σίγουρη αν το έχει διαβάσει κάποιος θέλω σχόλια!

Οταν ειχα δει το τρέιλερ απο το Λυκοφως μου ειχε ερθει συνειρμικα στο μυαλο Η βασιλισσα των Καταραμενων και γιάυτο ηθελα οπωσδηποτε να το δω!!Σε εκεινη την ταινια ο Λεστατ ηταν οντως πολυ σαγηνευτικος και μου αρεσε που υπηρχε στο σεναριο μια ερωτικη ιστορια ενος βαμπιρ και μιας θνητης !!Αλλα ηθελα περισσοτερα και τα κενα τα καλυψε και με το παραπανω το Λυκοφως!!!Το οποιο σαν ταινια ηταν οτι ακριβως ηθελα να δω!!!!!

Οσον αφορα την Λιλιθ αγαπητη μου emerald eyes θα ψαξω και εγω να την αγορασω και αν την βρω πρωτη απο εσενα θα στην δανεισω!!!
ευχαριστώ πολύ άντε σε μία βδομάδα θα μπορώ να κάνω ότι θέλω άντε να τελειώσει η εξεταστική...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rozali87
Golden Eyed Vampires
Rozali87


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 2769
Registration date : 12/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΤρι 3 Φεβ 2009 - 1:06

Να ξερες πόσο σε καταλαβαίνω.............!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Velvet_Vamp
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Velvet_Vamp


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 965
Registration date : 29/11/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΣαβ 7 Φεβ 2009 - 19:33

WhiteQueen έγραψε:
Το συνέντευξη με ένα βρικόλακα είναι από τις καλύτερες ταινίες του είδους που έχω δει ποτέ! Ήμουν γύρω στα 14 όταν την είδα στο σινεμά και τη λάτρεψα! Πολύ καλό καστ ηθοποιών αλλά και σκηνοθεσία.

Μία άλλη σχετική ταινία από τη δεκαετία του 80 (μπορεί να το έχετε ακούσει) είναι το Lost Boys. Εκείνη την εποχή (ήμουν ακόμα πιο μικρή!) η ταινία αυτή είχε κάνει αίσθηση και οι τότε πρωταγωνιστές ήταν κορυφή. Ο μόνο που απέμεινε είναι ο Κίφερ Σάδερλαντ. Αξίζει όμως να τη δείτε για να πάρετε μία γεύση.

Και μία τρίτη που την είδα στο άσχετο, όχι πολλά χρόνια πριν και μου άρεσε υπερβολικά ήταν Η βασίλισσα των καταραμένων. Να μην αναφέρω ότι ο πρωταγωνιστής μου έκανε αίσθηση. Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 876749 Έχει ωραία ερωτική ιστορία και ωραία μουσική.

Άλλα βιβλία με βαμπίρ δεν έχω διαβάσει. Έχω όμως μία φίλη, η οποία λατρεύει τα βαμπίρ και μου λέει πολύ συχνά για μία σειρά βιβλίων, σειρά μεταμφίεση. Την έχει ακούσει κανείς;

Το Lost Boys ειναι ωραια ταινια,αν και βγηκε και sequel προσφατα δεν λεει και πολλα...!!

Η βασιλισσα των καταραμενων ειναι απο τις αγαπημενες μου,ειχε πολυ ωραια μουσικη και σαφως μου αρεσε και ο πρωταγωνιστης(ειπαμε οχι οσο ο Ρομπ)!! Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 616544

Την σειρα βιβλιων μεταμφιεση δεν την εχω ακουσει αλλα θα το ψαξω μιας και ειμαι κολλημενη με τα vampires...........as a vampire myself(δεν το λεω εγω απλα ετσι με αποκαλουν καποιοι φιλοι) Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 161462 Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία 767524 tongue

Τωρα οσον αφορα βιβλια με βαμπιρ,εχω διαβασει 2-3 της Anne Rice,το γνωστο Dracula του Bram Stoker,ενα τεραστιο βιβλιο για βαμπιρ γενικα του David J. Skal και καποια αλλα που εχουν γενικα πληροφοριες...!!

Θελω να διαβασω το Βαμπιρικ να δω τι λεει!!
Και θα δω αν εχει το Λιλιθ στον Παπασωτηριου μπας και το αγορασω!!!

Αλλα γενικα ειμαι στο ψαξιμο,οποτε αν ξερετε κανενα καλο σχετικο βιβλιο πειτε...!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EternalQueen
Twilight Human
Twilight Human
EternalQueen


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 53
Registration date : 05/02/2009

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία I_icon_minitimeΚυρ 8 Φεβ 2009 - 23:30

Για όσους ενδιαφέρονται απόψε 8/2/09 στο star στις 00:15 έχει το "Interview with a vampire"!!! Τουλάχιστον έτσι λέει στο πρόγραμμα ενός τηλεπεριοδικού .....ελπίζω να μην κάνουν άλλη μια από τις γνωστές ανοργανωσιές τους και βάλουν ότι να 'ναι αντ' αυτού....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 6Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: Vampires A-Z-
Μετάβαση σε: