Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την Άµπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; Άραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία

Πήγαινε κάτω 
+45
Bella Cullen12
twilightFOREVER
katherine
paru
mR.Geo
barbiekiller19
Dr_Rena_Hale
AliceK
ΕΡΗ
SilverMusk
Nemesis Of Bellin
T-NM-E-BD
ntinaki
maro
nantiaki_twilight 4 ever
Fotis333
MIKAELLA
Kristen Stewart
ioannaki-twilightaddicted
maritca
Ever
eirini
Edward_ Breaking_ Dawn
robert 4ever
Bella13
nasiatheslayer
Ms Cullen
evi
fafoula1234
"TwilightLover"
edward_20
maraki-twilightholic
vantela
Raven
EternalQueen
Velvet_Vamp
scarlet rose
emerald eyes
WhiteQueen
Rozali87
Christy
Alexadruby the vampire
nessie
hobo
Alice
49 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Raven
Twilight Human
Twilight Human
Raven


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 99
Registration date : 04/02/2009

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 8 Φεβ 2009 - 23:35

Velvet_Vamp έγραψε:
WhiteQueen έγραψε:
Το συνέντευξη με ένα βρικόλακα είναι από τις καλύτερες ταινίες του είδους που έχω δει ποτέ! Ήμουν γύρω στα 14 όταν την είδα στο σινεμά και τη λάτρεψα! Πολύ καλό καστ ηθοποιών αλλά και σκηνοθεσία.

Μία άλλη σχετική ταινία από τη δεκαετία του 80 (μπορεί να το έχετε ακούσει) είναι το Lost Boys. Εκείνη την εποχή (ήμουν ακόμα πιο μικρή!) η ταινία αυτή είχε κάνει αίσθηση και οι τότε πρωταγωνιστές ήταν κορυφή. Ο μόνο που απέμεινε είναι ο Κίφερ Σάδερλαντ. Αξίζει όμως να τη δείτε για να πάρετε μία γεύση.

Και μία τρίτη που την είδα στο άσχετο, όχι πολλά χρόνια πριν και μου άρεσε υπερβολικά ήταν Η βασίλισσα των καταραμένων. Να μην αναφέρω ότι ο πρωταγωνιστής μου έκανε αίσθηση. Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 876749 Έχει ωραία ερωτική ιστορία και ωραία μουσική.

Άλλα βιβλία με βαμπίρ δεν έχω διαβάσει. Έχω όμως μία φίλη, η οποία λατρεύει τα βαμπίρ και μου λέει πολύ συχνά για μία σειρά βιβλίων, σειρά μεταμφίεση. Την έχει ακούσει κανείς;

Το Lost Boys ειναι ωραια ταινια,αν και βγηκε και sequel προσφατα δεν λεει και πολλα...!!

Η βασιλισσα των καταραμενων ειναι απο τις αγαπημενες μου,ειχε πολυ ωραια μουσικη και σαφως μου αρεσε και ο πρωταγωνιστης(ειπαμε οχι οσο ο Ρομπ)!! Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 616544

Την σειρα βιβλιων μεταμφιεση δεν την εχω ακουσει αλλα θα το ψαξω μιας και ειμαι κολλημενη με τα vampires...........as a vampire myself(δεν το λεω εγω απλα ετσι με αποκαλουν καποιοι φιλοι) Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 161462 Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 767524 tongue

Τωρα οσον αφορα βιβλια με βαμπιρ,εχω διαβασει 2-3 της Anne Rice,το γνωστο Dracula του Bram Stoker,ενα τεραστιο βιβλιο για βαμπιρ γενικα του David J. Skal και καποια αλλα που εχουν γενικα πληροφοριες...!!

Θελω να διαβασω το Βαμπιρικ να δω τι λεει!!
Και θα δω αν εχει το Λιλιθ στον Παπασωτηριου μπας και το αγορασω!!!

Αλλα γενικα ειμαι στο ψαξιμο,οποτε αν ξερετε κανενα καλο σχετικο βιβλιο πειτε...!! Wink

Polu kalo vivlio einai to "Salem's lot" tou stephen king.Sou proteinw na to diavaseis...Emena mou arese para polu! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Velvet_Vamp
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Velvet_Vamp


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 965
Registration date : 29/11/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 8 Φεβ 2009 - 23:38

Ναι το εχω ακουστα,πρεπει καποια στιγμη να διαβασω Stephen King...!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hobo
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
hobo


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 32
Τόπος : θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 2196
Registration date : 27/11/2008

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 8 Φεβ 2009 - 23:41

εχω ενα του το "Εφιαλτες και Ονειροτοποι" αλλα λεω μετα τις εξετασεις...αν ειναι να χασω τον υπνο μου, ας τον χασω οταν μπορω...!!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Twilight Human
Twilight Human
Raven


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 99
Registration date : 04/02/2009

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 8 Φεβ 2009 - 23:43

Velvet_Vamp έγραψε:
Ναι το εχω ακουστα,πρεπει καποια στιγμη να διαβασω Stephen King...!! Wink

O Stephen King einai theos!!!Mou aresoun para polu ta vivia tou!!!!!Alla polu kala dika tou an kai asxeta me vrukolakes einai ta: The stand kai to The shining. Dhladh gia na eimai eilikrhnhs oti diko tou exw diavasei mou arese,alla auta einai apo ta agaphmena mou!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hobo
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
hobo


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 32
Τόπος : θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 2196
Registration date : 27/11/2008

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 8 Φεβ 2009 - 23:45

ειναι τελειως και εντελως Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 41616 αλλα το "The Shinning" ειναι απ τις αγαπημενες μου ταινιες!!!! και θελω οπωσδηποτε εδω και πολυ καιρο να διαβασω το βιβλιο, αλλα δεν το χω βρει ακομα...(μαλλον δεν εχω ψαξει καλα ακομα Razz )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
emerald eyes
Golden Eyed Vampires
emerald eyes


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 37
Τόπος : 9 cycles of hell
Αριθμός μηνυμάτων : 2461
Registration date : 18/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 8 Φεβ 2009 - 23:47

hobolicious έγραψε:
ειναι τελειως και εντελως Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 41616 αλλα το "The Shinning" ειναι απ τις αγαπημενες μου ταινιες!!!! και θελω οπωσδηποτε εδω και πολυ καιρο να διαβασω το βιβλιο, αλλα δεν το χω βρει ακομα...(μαλλον δεν εχω ψαξει καλα ακομα Razz )
γιατί δεν το κατεβάζεις από το ίντερνετ εδώ ολόκλήρη τετραλογία διαβάζουμε στα αγγλικα μάλλον 4ολογια και μισό και κολλάς στο ένα από περιέργεια ποια θεωρείς την καλύτερη εκδοχή της ταινίας;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hobo
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
hobo


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 32
Τόπος : θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 2196
Registration date : 27/11/2008

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 8 Φεβ 2009 - 23:49

οταν λες την καλυτερη εκδοχη;; πανε μεσανυχτα κι αυτο που ονομαζω εγκεφαλο, αρχιζει να σβηνει σιγα σιγα... Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 671170 το The Shinning του Κιουμπρικ εχω δει...το χει κανει κι αλλος; γιατι αυτο επιασα... :scratch:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
emerald eyes
Golden Eyed Vampires
emerald eyes


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 37
Τόπος : 9 cycles of hell
Αριθμός μηνυμάτων : 2461
Registration date : 18/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 8 Φεβ 2009 - 23:50

πάντως το σάλεμς λοτ του κινγκ έχει γίνει νομίζω 2 φορές ταινία δηλαδή ήδη το έχουν κανει remake διορθώστε με οι γνώστες άμα κάνω λάθος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
emerald eyes
Golden Eyed Vampires
emerald eyes


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 37
Τόπος : 9 cycles of hell
Αριθμός μηνυμάτων : 2461
Registration date : 18/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 8 Φεβ 2009 - 23:51

υπάρχει η μία εκδοχή με τον τζακ νίκολσον και η άλλη εκδοχή που είναι πιο κοντά στο βιβλίο και κατά την γνώμη μου είναι πολύ καλύτερη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EternalQueen
Twilight Human
Twilight Human
EternalQueen


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 53
Registration date : 05/02/2009

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 8 Φεβ 2009 - 23:53

Πολύ καλά είναι και τα βιβλία της Ann Rice!! Δυστυχώς δεν τα έχω διαβάσει όλα. Εχω κάποια στα Ελληνικά και κάποια στα Αγγλικά. Αλλά αυτό που με λύπησε περισσότερο ήταν ότι ανακοίνωσε επίσημα ότι σταματά να γράφει πλέον για vampires και τα βιβλία της πλεόν θα αφορούν μόνο τον ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟ. (παίζουν και σχετικά βιντεάκια στο youtube....)Από μία άποψη την καταλαβαίνω, ένας κύκλος της ζωής της τελείωσε για αυτήν και ένας νέος αρχίζει.....αλλά για εμάς τους fan της it's kinda hard.....Είμαι σίγουρη ότι η Stephenie Meyer θα μπορέσει να γεμίζει αυτό το κενό!!!! Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 4947
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Velvet_Vamp
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Velvet_Vamp


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 965
Registration date : 29/11/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 8 Φεβ 2009 - 23:55

Ναι οντως το The Shinning υπαρχει σε δυο εκδοχες...!!Μια του Κιουμπρικ και μια αλλη...!!

Οντως αυτο που δηλωσε η Anne Rice ηταν καπως ακυρο....!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hobo
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
hobo


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 32
Τόπος : θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 2196
Registration date : 27/11/2008

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 8 Φεβ 2009 - 23:56

emerald eyes έγραψε:
υπάρχει η μία εκδοχή με τον τζακ νίκολσον και η άλλη εκδοχή που είναι πιο κοντά στο βιβλίο και κατά την γνώμη μου είναι πολύ καλύτερη

βασικα μονο αυτη με το νικολσον εχω δει...εμ.. την αλλη ξερεις ποιος την σκηνοθετησε και ποιας χρονιας ειναι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
emerald eyes
Golden Eyed Vampires
emerald eyes


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 37
Τόπος : 9 cycles of hell
Αριθμός μηνυμάτων : 2461
Registration date : 18/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 9 Φεβ 2009 - 0:05

δυστυχώς όχι αλλά αυτή την εκδοχή την παίζει στο σταρ κάθε λίγο και λιγάκι οπότε μπορεί να την πετύχεις κάποια στιγμή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hobo
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
hobo


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 32
Τόπος : θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 2196
Registration date : 27/11/2008

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 9 Φεβ 2009 - 0:08

emerald eyes έγραψε:
δυστυχώς όχι αλλά αυτή την εκδοχή την παίζει στο σταρ κάθε λίγο και λιγάκι οπότε μπορεί να την πετύχεις κάποια στιγμή

αα οκ τοτε!!! thanks!!!! kiss
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Twilight Human
Twilight Human
Raven


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 99
Registration date : 04/02/2009

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 9 Φεβ 2009 - 0:08

emerald eyes έγραψε:
δυστυχώς όχι αλλά αυτή την εκδοχή την παίζει στο σταρ κάθε λίγο και λιγάκι οπότε μπορεί να την πετύχεις κάποια στιγμή

Egw exw dei mono authn thn ekdoxh,alla to vivlio einai polu polu kalutero...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Velvet_Vamp
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Velvet_Vamp


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 965
Registration date : 29/11/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 9 Φεβ 2009 - 0:13

hobolicious έγραψε:
emerald eyes έγραψε:
υπάρχει η μία εκδοχή με τον τζακ νίκολσον και η άλλη εκδοχή που είναι πιο κοντά στο βιβλίο και κατά την γνώμη μου είναι πολύ καλύτερη

βασικα μονο αυτη με το νικολσον εχω δει...εμ.. την αλλη ξερεις ποιος την σκηνοθετησε και ποιας χρονιας ειναι;

Αυτη ειναι η αλλη εκδοχη:

http://www.imdb.com/title/tt0118460/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
emerald eyes
Golden Eyed Vampires
emerald eyes


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 37
Τόπος : 9 cycles of hell
Αριθμός μηνυμάτων : 2461
Registration date : 18/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 9 Φεβ 2009 - 0:20

Velvet_Vamp έγραψε:
hobolicious έγραψε:
emerald eyes έγραψε:
υπάρχει η μία εκδοχή με τον τζακ νίκολσον και η άλλη εκδοχή που είναι πιο κοντά στο βιβλίο και κατά την γνώμη μου είναι πολύ καλύτερη

βασικα μονο αυτη με το νικολσον εχω δει...εμ.. την αλλη ξερεις ποιος την σκηνοθετησε και ποιας χρονιας ειναι;

Αυτη ειναι η αλλη εκδοχη:

http://www.imdb.com/title/tt0118460/
είσαι θεά πύραυλος συγχαρητήρια!!!!! Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 474941 Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 201917
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Velvet_Vamp
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Velvet_Vamp


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 965
Registration date : 29/11/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 9 Φεβ 2009 - 0:24

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Bow
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
emerald eyes
Golden Eyed Vampires
emerald eyes


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 37
Τόπος : 9 cycles of hell
Αριθμός μηνυμάτων : 2461
Registration date : 18/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 9 Φεβ 2009 - 0:27

http://www.mininova.org/com/575215
αυτό βρήκα στο τορεντ αλλά νομίζω πως παρουσιάζει πρόβλημα στο κατέβασμα
http://www.mininova.org/tor/418419
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vantela
Twilight Human
Twilight Human
vantela


Θηλυκό Ταύρος
Ηλικία : 45
Αριθμός μηνυμάτων : 24
Registration date : 18/01/2009

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 9 Φεβ 2009 - 1:42

Λατρευρω το Shalem's Lot , το ειχα διαβασει σε μια μερα και ειναι τεραστιο, το ειχα αγορασει για δωρο και επρεπε να το παω αλλα δεν αντισταθηκα και το διαβασα. Το The Stand υπαρχει και σε πολυ καλη μινι σειρα, ειχε γυριστει νομιζω το 1994,επαιζε ο Gary Sinease, o Rob Lowe απ οσο θυμαμαι.Μου ειχε κανει φοβερη εντυπωση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hobo
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
hobo


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 32
Τόπος : θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 2196
Registration date : 27/11/2008

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Mind Reading

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 9 Φεβ 2009 - 21:07

emerald eyes έγραψε:
http://www.mininova.org/com/575215
αυτό βρήκα στο τορεντ αλλά νομίζω πως παρουσιάζει πρόβλημα στο κατέβασμα
http://www.mininova.org/tor/418419

Thanks very much!!!!! kiss kiss
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maraki-twilightholic
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
maraki-twilightholic


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 1047
Registration date : 12/02/2009

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 21 Φεβ 2009 - 3:30

καπου πηρε το ματι το βιβλιο
Το Vampire Diaries: Η Επιστροφή τόμος 1: Nightfall!

το εχει διαβασει κανεις? ξερουμε υποθεση? στα ελληνικα υπΑΡΧΕΙ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Velvet_Vamp
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Velvet_Vamp


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 965
Registration date : 29/11/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 24 Φεβ 2009 - 14:57

maraki-twilightholic έγραψε:
καπου πηρε το ματι το βιβλιο
Το Vampire Diaries: Η Επιστροφή τόμος 1: Nightfall!

το εχει διαβασει κανεις? ξερουμε υποθεση? στα ελληνικα υπΑΡΧΕΙ?

Εδω εχει info για τα βιβλια της σειρας Vampire Diaries:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Vampire_Diaries

Δεν τα εχω βρει ποτε σε κανενα βιβλιοπωλειο εδω,δεν νομιζω να εχουν βγει στα Ελληνικα...!!

Γενικα ο συγκεκριμενος συγγραφεας εχει βγαλει σχετικα βιβλια :

Companion Novels

* The Night of the Solstice
* Heart of Valor

Series(5)

* The Vampire Diaries
o The Awakening
o The Struggle
o The Fury
o Dark Reunion

Trilogies

* The Secret Circle
o The Initiation
o The Captive
o The Power

* The Forbidden Game
o The Hunter
o The Chase
o The Kill

* Dark Visions
o The Strange Power
o The Possessed
o The Passion

* Damon Trilogy (Not Yet Released)
o Nightfall
o Shadow Souls
o Midnight

Series

* Night World
o Secret Vampire
o Daughters of Darkness
o Spellbinder/Enchantress
o Dark Angel
o The Chosen
o Soulmate
o Huntress
o Black Dawn
o Witchlight
o Strange Fate (Not Yet Released)

Short Stories

* Blood Will Tell
* Thicker Than Water
* Brionwy's Lullaby
* Ash & Mary-Lynnette: Those Who Favor Fire
* Jez and Morgead's Night Out


Στο site του Παπασωτηριου εχει αυτα τα αποτελεσματα για το Vampire Diaries:

http://www.papasotiriou.gr/results.asp?cat=0&mode=0&ty=0&av=vampire+diaries&Go.x=0&Go.y=0&Go=Go
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maraki-twilightholic
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
maraki-twilightholic


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 1047
Registration date : 12/02/2009

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι 24 Φεβ 2009 - 18:36

thanx !!! καλα αν δεν εχει στα ελληνικα γιοκ!!! Δεν μπορω να διαβασω βιβλιο στα αγγλικα.... Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
edward_20
New Moon Victim
New Moon Victim
edward_20


Άντρας Λέων
Ηλικία : 34
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 163
Registration date : 07/05/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Controling the Elements

Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία   Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 16 Αυγ 2009 - 20:44

γεια σας!!!μετα απο πολυ καιρο απουσιας μου λογω καποιων προβληματων επεστρεψα δριμμυτερος και οφειλω να πω οτι εχασα πολλα πραγματα αλλα θα επανορθωσω!! Razz
για να μην ειμαι και Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία - Σελίδα 2 41616 μολις τελειωσα για ακομα μια φορα το saga και θελω να παρω καποιο αλλο σχετικο με το ειδος. σκεφτομαι να ξεκινησω με τα βιβλια της Anne Rice (the vampire chronicles) ή με τα βιβλια του Laurell K. Hamilton. ποια ειναι η γνωμη σας???εχετε να μου προτεινετε τιποτα αλλο???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προτεινόμενα Βαμπιροβιβλία
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: Vampires A-Z-
Μετάβαση σε: