Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την ¶µπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; ¶ραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 WhiteQueen's Blog

Πήγαινε κάτω 
+46
AspaKorth
ScarletVenus
e+b
mimikoulaki
EliRose
ευη
Penny Cullen
April
nantia01
kati
Teodan
bloody swan
vasia
Bella Marie Swan
pink
Lizzy Cullen
robsten kiss
ed<3
maraki27
Bella Cullen12
Emmi
Fallen Angel
evangelina
Mrs.Christina
marina
peby
nora
Vera
panagiota
Deppy
vikaki21
ROBELINA
T-NM-E-BD
Emy+Robert
izzy cullen
LITSA0089
evi
ΕΡΗ
xrysanthi
annia
BELLA MARIE
i love edward 2
despina aek
WhiteQueen
Fay1765
niki
50 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 19 ... 38  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
niki
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
niki


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 28
Τόπος : Κορινθος
Αριθμός μηνυμάτων : 2465
Registration date : 07/08/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠεμ 12 Μάης 2011 - 0:06

Εγώ θέλω να σε ρωτήσω με τι κριτίρια επιλέγεις τα μέρη, τις τοποθεσίες...
Αν έχεις πάει εκεί... αν έχεις ζήσει... στην Αυστραλία δλδ... κτλ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fay1765
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Fay1765


Θηλυκό Καρκίνος
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 1516
Registration date : 04/06/2009

Forks Student Profile
Team: Volturi Volturi
Special ability Special ability: Creating Illusions

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠεμ 12 Μάης 2011 - 0:16

Κι άλλη ερώτηση.
Τα αντικείμενα που επέλεξες όπως ήταν ο σταυρός και εκείνο που έγραφε "believe" πώς τα σκέφτηκες?Έχεις κάποιο απο αυτά;

Τι σημαίνει για σένα ως Μαίρη(όχι για την πρωταγωνίστρια)η κίνηση κάποιου να σου χαρίσει έναν σταυρό ή κάποιο φυλαχτό?

Φυσάνε οι ερωτήσεις,ε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠεμ 12 Μάης 2011 - 0:24

Πράγματι φυσάνε!

Είναι πολύ ενδιαφέρον και ειλικρινά θέλω να δω τι σκέφτεστε και τι θέλετε να μάθετε. Λίγες ημέρες υπομονή ακόμα και σας περιμένουν πολλές εκπλήξεις!

Μπορείτε να ρωτήσετε και πράγματα σε σχέση με τους χαρακτήρες ή κάτι που δεν ειπώθηκε κατά τη διάρκεια της ιστορίας και θα θέλατε να μάθετε γι αυτούς κ.τ.λ.

Επίσης δεν ξεχνάω πως σας χρωστάω ένα outtake για την ιστορία αυτή το οποίο θα το γράψω, θα αναρτηθεί στο blog του ΣΣΣ μόνο που θα είναι βέβαια με τα ονόματα που έχουν πλέον οι χαρακτήρες. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
niki
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
niki


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 28
Τόπος : Κορινθος
Αριθμός μηνυμάτων : 2465
Registration date : 07/08/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠεμ 12 Μάης 2011 - 0:28

Α! Μπράβο επιφήτηση!
Θέλω την οικογενειακή κατάληξη των ηρώων...!
Έκαναν άλλο μωράκι... για παράδειγμα...?
γύρησαν ποτέ πίσω στο φορκς για να μείνουν...?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
despina aek
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
despina aek


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 36
Τόπος : ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 2200
Registration date : 25/04/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠεμ 12 Μάης 2011 - 12:26

Εγω θελω να ρωτησω πως σκεφτηκες να κανεις τη μπελλα τοσο αυτοκαταστοφικη στην εφηβεια της...
επισης ο ντανιελ δε ρωτησε ποτε γιατι ο μπαμπας του εμφανιστηκε μετα απο τοσα χρονια?στο κεφαλαιο που τον γνωρισε δε ρωτησε τιποτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
i love edward 2
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
i love edward 2


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 31
Τόπος : N.Λεσβου
Αριθμός μηνυμάτων : 1266
Registration date : 08/04/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠεμ 12 Μάης 2011 - 18:01

εγω θελω να μαθω πως πλαθεις την ιστορια ερχεται στο μυαλο σου πχ πρωτα ο τιτλος και μετα συμφωνα με αυτον δημιουργεις τους χαρακτηρες η εμπνεεσαι απο κατι και σκεφτεσαι πρωτα καποιον ηρωα??και πως καταφερνεις να ολοκληρωσεις την ιστορια δεν υπαρχουν στιγμες που κουραζεσαι η που λες πως δεν θα τα καταφερεις???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
niki
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
niki


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 28
Τόπος : Κορινθος
Αριθμός μηνυμάτων : 2465
Registration date : 07/08/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠεμ 12 Μάης 2011 - 19:00

Α... ναι βέβαια και ο τίτλος... πως τον σκέφτηκες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BELLA MARIE
Charlie's Daughter
BELLA MARIE


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 31
Τόπος : Thessalonike
Αριθμός μηνυμάτων : 17564
Registration date : 26/02/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠεμ 12 Μάης 2011 - 21:13

Εγω επειδη απο πρωτο χερι διαβασα εμαθα και αγαπησα την ιστορια -συγγραμα αυτην, θελω να ρωτησω, με βασανιζει καιρο τωρα το εξης ερωτημα:

Πως η ολη πλοκη αυτη σου ηρθε στο μυαλο, εννοω, δεν ειναι ευκολο να πλαθεις εξ ολοκληρου μια ιστορια αν δεν εχεις καποιο πατημα...

και δευτερον, πως τους ηταν τοσο ευκολο, να αναγνωρισουν ο ενας τον αλλο, μονο με το στοιχειο των γευσεων και των αρωματων.

Εννοω, την Μπελλα και τον Εντουαρντ τους βασανιζε καιρο η ελλειψη του αλλου??

Θα το εβρισκα πιθανο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠεμ 12 Μάης 2011 - 23:05

Πολύ ενδιαφέρουσες οι ερωτήσεις σας! Θα προσπαθήσουμε να κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε πιστεύω στη συνέντευξη η οποία θα μαγνητοσκοπηθεί, θα ανέβει στο youtube και στο τέλος στο blog για να την απολαύσετε στο έπακρο!

Επίσης αποφάσισα να σας δώσω μία πρώτη γεύση!

www.silencethedark.blogspot.com

Δεν είναι ακόμα έτοιμο βέβαια αλλά μπορείτε να πάρετε μία ιδέα. Το blog αυτό θα είναι αφιερωμένο στο ΣΣΣ σε ότι έχει να κάνει με αυτό καθώς και τα διάφορα events, νέα, outtakes που θα προκύψουν και ότι άλλο.

Θα χαιρόμουν πάρα πολύ αν κάνετε 'παρακολούθηση' ώστε να αποκτήσει και αυτό το blog σιγά, σιγά το δικό του κοινό και να έχουμε μία κάποια επικοινωνία και από εκεί. Επίσης υπάρχει η δυνατότητα με link που υπάρχουν να διαβάσετε τα φανφικ μου που τρέχουν στο άλλο blog αλλά και να επισκεφτείτε άλλους δημιουργικούς ιστότοπους.

Σε λίγες μέρες θα γίνει η αποκάλυψη του εξώφυλλου του βιβλίου και πιστεύω να σας αρέσει. Ελπίζω να στηρίξετε αυτή μου την προσπάθεια με πάθος ακριβώς όπως με στηρίζετε 2 1/2 χρόνια τώρα σε κάθε μου προσπάθεια. WhiteQueen's Blog 906998
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
Fay1765
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Fay1765


Θηλυκό Καρκίνος
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 1516
Registration date : 04/06/2009

Forks Student Profile
Team: Volturi Volturi
Special ability Special ability: Creating Illusions

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠεμ 12 Μάης 2011 - 23:18

Λίγο άσχετο με το όλο θέμα αλλά μιας και αφορά εσένα... Shocked Ήθελες να γίνεις ηθοποιός;Διάβασα καλά;

Χα! Smile Αυτό είναι που κάνω εγώ τώρα.7 χρόνια τώρα είμαι σε σχολή θεάτρου,χρόνο με το χρόνο βάζω τα δυνατά μου και με κάθε μέσο ασχολούμαι,κερδίζω εμπειρία και το αγαπώ ακόμη περισσότερο.Κάτι που σίγουρα δεν πρόκειται να αφήσω.

Ακόμη μια ερώτηση λοιπόν.Καθώς γράφεις τις ιστορίες σου,όλα αυτά τα"κινηματογραφείς" μέσα στο μυαλό σου;Βλέπεις την κάθε σκηνή;Φαντάζεσαι πως είσαι κι εσύ μέρος αυτού του κόσμου,πως είσαι η πρωταγωνίστρια της κάθε ιστορίας;Όλο αυτό σε συνεπαίρνει τόσο που πιάνεις καμιά φορά τον εαυτό σου(ενώ δε σε βλέπουν οι άλλοι)να υποδύεσαι τους χαρακτήρες σου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠεμ 12 Μάης 2011 - 23:21

Λοιπόν ναι, ήθελα να γίνω ηθοποιός. Από τα 15 μου ασχολήθηκα με το ερασιτεχνικό θέατρο και πήρα μέρος σε αρκετές παραστάσεις. Στα 18 μου έδωσα εξετάσεις σε διάφορες δραματικές σχολές αλλά δεν είχα και πολύ τύχη... Τελικά γύρω στα 23 μου γράφτηκα στο θέατρο των αλλαγών και παρακολούθησα εκεί μαθήματα υποκριτικής - σεναρίου και κινηματογράφου για 2 χρόνια.
Περίπου ένα χρόνο αργότερα ήρθε ο πελαργός και κάπως έτσι 'εγκατέλειψα' τις προσπάθειες. Από τότε και μετά άρχισα να ασχολούμαι με τη συγγραφή. Wink

Απάντησα στην πρώτη σου ερώτηση, στη δεύτερη θα απαντήσω στη συνέντευξη. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
annia
New Moon Victim
New Moon Victim



Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 26
Τόπος : αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 234
Registration date : 24/10/2010

Forks Student Profile
Team: Switzerland
Special ability Special ability: Project Thoughts

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠαρ 13 Μάης 2011 - 0:24

δεν θα τελιωσεις και τις αλλες ιστοριες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xrysanthi
The Volturi
xrysanthi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 8719
Registration date : 08/11/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠαρ 13 Μάης 2011 - 0:38

δύο ερωτήσεις και απο μένα που έχει να κάνει για το μετά της ιστορίας... ελπίζω να μην είμαι εκτός... αλλά θέλω να καταλάβω λίγο περισσότερο τους χαρακτήρες Rolling Eyes

όσο αφορά τον ΕΝΤ και τον μεγάλο του γιο
η σχέση τους έχει ένα χάσμα το οποίο σίγουρα θα γεφυρώνετε όσο θα μεγαλώνει το δεύτερο παιδί... άλλα μέχρι τότε... πιστεύεις ότι ο ΕΝΤ θα μπορούσε να είναι ο εαυτός του απέναντι στον μεγάλο του γιο... ή θα του έκανε όλα τα χατίρια προκειμένου να τον φέρει πιο κοντά του?... θα μπορούσε ο ΕΝΤ να μοιραστεί μεταξύ τον δύο του παιδιών... ή θα είχε πάντα "αδυναμία" σε ένα απο τα δύο... και αν συνέβαινε αυτό σε ποιο απο τα δύο του παιδιά πιστεύεις ότι θα είχε "αδυναμία" δηλ θα ήταν περισσότερο προσκολλημένος απάνω του?

όσο αφορά την σχέση ΜΠ - ΕΝΤ
πιστεύεις ότι στην κοινή τους πορεία θα είχαν πισωγυρίσματα όσο αφορά την ψυχολογία τους?... και αν ναι σε ποια κομμάτια της σχέσης του πιστεύεις ότι θα είχαν μεγαλύτερο πρόβλημα?

μέσα απο την καρδιά μου WhiteQueen's Blog 98735 σου εύχομαι καλή επιτυχία... είναι μια εξαιρετική ιστορία και τις αξίζει τα καλύτερα... ανυπομονώ να το πάρω στα χέρια μου WhiteQueen's Blog 34442 WhiteQueen's Blog 98735 WhiteQueen's Blog 34442
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://xrysanthi-fanfictions.blogspot.com/p/blog-page_10.html
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠαρ 13 Μάης 2011 - 11:04

Φυσικά και θα συνεχιστούν οι άλλες ιστορίες και θα ολοκληρωθούν, το έχω πει πολλές φορές! Απλά δεν ξέρω αν αυτό το ΣΚ θα έχουμε νέο κεφάλαιο, θα προσπαθήσω και θα σας ενημερώσω όπως πάντα.

Έχω στόχο να τελειώσω το 1920 μέχρι το καλοκαίρι και να μείνει μόνο το DB και όσο πάει. Wink Παράλληλα θα ξεκινήσω να γράφω το νέο μου βιβλίο το οποίο ίσως να περάσει αρκετός καιρός για να διαβάσετε αλλά ακριβώς επειδή έχω αποφασίσει πως θα είναι κανονικό βιβλίο ελπίζω πως κάποια στιγμή θα εκδοθεί κι αυτό και πως τότε θα έχετε πια την ευκαιρία να το πάρετε και να το διαβάσετε. Wink

Πολύ ενδιαφέρουσες οι ερωτήσεις της Χρυσάνθης, τελικά χαίρομαι πάρα πολύ που θα γίνει αυτή η συνέντευξη!

Απλά καλό θα ήταν από εδώ και πέρα να αναφέρουμε τους χαρακτήρες με τα ονόματα της έκδοσης και να ξεφύγουμε εντελώς από τη μορφή που είχε ως φανφικ. Γι αυτό σας παραθέτω παρακάτω τα ονόματα των χαρακτήρων ως βιβλίο πλέον.

Λίζι (Μπέλλα)

Μπράιαν (Έντουαρντ)

Σάιμον (Κάρλαιλ)

Κάρεν (Έσμε)

Νικόλ (¶λις)

Τζόσουα (Τζάσπερ)

Ντέιβιντ (Τσάρλι)

Σάρα (Ρενέ)

Ντάνιελ (παραμένει ίδιο)

Τζοκάστα (παραμένει ίδιο)

Μελίσσα (Μπελλίντα)

Δεν θυμάμαι κάποιο άλλο τώρα, όσα ήταν δικής μου έμπνευσης χαρακτήρες και ονόματα παραμένουν ίδια. Wink

Επίσης έχουν αλλαχτεί οι τοποθεσίες. Αντί για το Φορκς στην Αμερική η ιστορία διαδραματίζεται στη Μινεάπολη. Όλα τα υπόλοιπα παραμένουν ίδια εφόσον το μεγαλύτερο κομμάτι ήταν δικής μου έμπνευσης και τα γεγονότα διαδραματίζονταν στο Σίντνει της Αυστραλίας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
ΕΡΗ
The Volturi
ΕΡΗ


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
Registration date : 03/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Influencing emotions

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠαρ 13 Μάης 2011 - 11:27

Ανυπομονω να παρω αυτο το βιβλιο στα χερια μου!!

Ερωτηση:-Oταν εγραψες το τελος της ιστοριας,ειχες απο την αρχη αυτο στο μυαλο σου η αλλαξε κατι στην πορεια?

-Γιατι επελεξες να γεννηθει ενα παιδι απο εκεινο το βραδυ?


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠαρ 13 Μάης 2011 - 11:35

Βάσω για ποιο από τα δύο παιδιά μιλάς; Για να ξέρω τι θα απαντήσω! lol!

edit, κορίτσια θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι η βάση της blogspot έχει κάποιο πρόβλημα. Έτσι αν κάποιοι από εσάς επισκεφτείτε σήμερα το www.silencethedark.blogspot.com θα δείτε το blog στην αρχική του μορφή χωρίς τις αλλαγές που έκανα τις τελευταίες ημέρες. Ελπίζω να λυθεί σύντομα το πρόβλημα και να επιστρέψουν όλα στην κανονική τους μορφή διαφορετικά θα πρέπει να ξανακάνω τις αλλαγές.

Θα σας ενημερώσω προσεχώς, ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
ΕΡΗ
The Volturi
ΕΡΗ


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
Registration date : 03/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Influencing emotions

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠαρ 13 Μάης 2011 - 11:58

Φυσικα το πρωτο!!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠαρ 13 Μάης 2011 - 13:58

Η ερωτηση που εχω εγω ειναι αν τελικα οι σχεσεις μεταξυ Μπελλας και της μητερας της βελτιωθηκαν καθολου στο μελλον....Και ποια ειναι η πιο αγαπημενη σου σκηνη απο ολο το βιβλιο...?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
LITSA0089
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire



Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 1402
Registration date : 14/06/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠαρ 13 Μάης 2011 - 14:02

Η δικιά μου ερώτηση δεν είναι και πάρα πολύ ουσιαστική νομίζω για να απαντηθεί επίσημα.Αλλά τελος πάντων ρωτάω και άμα θέλεις μου απαντάς. - είχα νομίζω ρωτήσει και παλιότερα- αν ποτέ ο Έντουαρντ -Μπράιαν θα ήθελε να επισκεφτεί μαζί με την Μπέλλα-Λιζέτ τον τάφο των γωνιών του και αν της μίλησε ποτέ γι αυτούς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
izzy cullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
izzy cullen


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 30
Τόπος : φορκς
Αριθμός μηνυμάτων : 1089
Registration date : 23/05/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠαρ 13 Μάης 2011 - 14:07

Αν λαβουμε υποψην το γεγονος οτι αρχικα οι χαρακτηρες ειχαν διαφορετικα ονοματα σε δυσκολεψε να το γραψεις με τις νεες ονομασιες???? Γενικα πιστευεις οτι ενα ονομα για καποιον χαρακτηρα ειναι σημαντικο ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Emy+Robert
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Emy+Robert


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 29
Αριθμός μηνυμάτων : 4680
Registration date : 22/08/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠαρ 13 Μάης 2011 - 14:11

Λίγες μέρες έλειψα (διάβασμα για τις εξετάσεις cry ) και έγιναν τόσα πολλά! WhiteQueen's Blog 480860
Από πού ν' αρχίσω...?
Λοιπόν...πρώτα απ' όλα διάβασα τα ονόματα που επέλεξες στη θέση Έντουαρντ, Μπέλα κλπ και οφείλω να ομολογήσω πως τα βρήκα εξαιρετικά και ταιριστά στους χαρακτήρες! Μπράβο, μπράβο!!!
Επίσης, ιδέα της συνέντευξης είναι...απίστευτη!!!!!!
Μια μεγάλη απορία είναι φυσικά, το πώς σου ήρθε η ιδέα της πλοκής αυτής της ιστορίας, καθώς είναι κάτι ιδιαίτερο που θα πρέπει να έχει ακούσει κάποιος γι αυτό ή να έχει μια ανάλογη εμπειρία από το περιβάλλον του. Αν δεν κάνω λάθος, έχει γίνει τέτοια ερώτηση όμως...
Επίσης, το τέλος της ιστορίας και τα γεγονότα κατά τη διάρκειά της τα είχες σκεφτεί από πριν? Θέλω να πω ότι όταν ξεκίνησες να γράφεις το ΣΣΣ είχες καταλήξει στο τέλος του ή απλά θα έγραφες και όπως προέκυπτε στην πορεία?
Επίσης, όσον αφορά τους χαρακτήρες, ήταν απλά δημιουργήματα της φαντασίας σου ή πήρες στοιχεία από ανθρώπους στον κοινωνικό σου περίγυρο? Πιο συγκεκριμένα, υπήρξαν προσωπικότητες που γνωρίζεις, οι οποίες σε έκαναν να βάλεις στοιχεία τους στους ήρωές σου? Για παράδειγμα, η αντιδραστικότητα του Έντουαρντ όταν ήταν έφηβος, η ριψοκινδυνότητα της Μπέλα, καθώς και η "ανέμελη" ζωή της κλπ.
Τέλος, πιστεύεις ότι γράφοντας αυτή την ιστορία (που ξεκίνησε ως fanfic) κέρδισες κάτι? Θεωρείς πως η ενασχόλησή σου με αυτό σε ωφέλησε κάπου, σε βοήθησε? Αν ναι, τι ήταν αυτό που αποκόμισες από αυτήν σου την προσπάθεια?
Ελπίζω να είναι εύλογες οι απορίες μου. Smile giggle
Κλείνοντας θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, για να το εξακριβώσω. Θα γράψεις βιβλίο κανονικό έπειτα από την έκδοση του ΣΣΣ??? Απίστευτο!!!! Εννοείται θέλω κι εκείνο!!!!!! boogie Όσο για το ΣΣΣ ανυπομονώ!!!!!!! Η μαμά μου, μου ζήτησε να το διαβάσει όταν με το καλό το πάρω κι εγώ!!!! Οι φανς σου θα αυξηθούν ασυζητητί +1!!!!!!!!! Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλα, γιατί ειλικρινά το αξίζεις!!!!! WhiteQueen's Blog 465227 WhiteQueen's Blog 465227 WhiteQueen's Blog 465227
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΠαρ 13 Μάης 2011 - 23:45

Όσο ποιο πολλές ερωτήσεις βλέπω τόσο περισσότερο χαίρομαι και αυτό ακριβώς επειδή υπάρχουν θέματα όπως βλέπω που δεν έχουν λυθεί μέσα από την ίδια την ιστορία. Επίσης πραγματικά θέλω να μοιραστώ μαζί σας τα πάντα, κάθε τι που έχει σχέση με την ιστορία και τους χαρακτήρες της! WhiteQueen's Blog 6512

Θα χαρώ πολύ να απαντήσω σε όλες σας τις ερωτήσεις και ελπίζω να σας ικανοποιήσουν οι απαντήσεις που θα δώσω. Απλά να ξέρετε ότι θα μελετήσουμε τις ερωτήσεις που κάνετε (τις έχω καταγράψει όλες Wink ) και θα διατυπωθούν αντίστοιχα. Κάποιες έχω παρατηρήσει πως επαναλαμβάνονται όπως για παράδειγμα πως μου ήρθε η ιδέα να γράψω αυτή την ιστορία ή το αν έχω προσωπικές αντίστοιχες εμπειρίες. Όσες ερωτήσεις λοιπόν συμπίπτουν θα τις τσεκάρουμε και φυσικά θα απαντηθούν μία φορά. Wink

Όσο για τα σχέδια που έχω για το μέλλον (θα μπορούσα να το απαντήσω και αυτό στη συνέντευξη αλλά μιάς και με ρωτάτε) είναι αλήθεια πως έχω ήδη ξεκινήσει την έρευνα και το πλάνο για το νέο μου βιβλίο που θα είναι εξ' αρχής - ξεκάθαρα βιβλίο με δικούς μου χαρακτήρες και κατά κάποιο τρόπο δικό μου σύμπαν. Νομίζω ότι αυτή η ιστορία θα σας αρέσει γιατί θα συνδυάζει πάρα πολλά πράγματα, όπως φαντασία, περιπέτεια και φυσικά έρωτα! WhiteQueen's Blog 616544

Τέλος ξαναέφτιαξα το blog του ΣΣΣ www.silencethedark.blogspot.com το οποίο μπορείτε να επισκέπτεστε για να πάρετε μία γεύση και να είστε συντονισμένοι γιατί σταδιακά θα γίνουν πολλές αλλαγές και σας περιμένουν πολλές εκπλήξεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΚυρ 15 Μάης 2011 - 0:00

Μαιρη μου ποτε να περιμενουμε επομενο κεφαλαιο απο DB...? Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΚυρ 15 Μάης 2011 - 0:02

Δεν έχω καταφέρει να τελειώσω το επόμενο κεφάλαιο. Δεν είμαι στα πολύ καλά μου αυτές τις μέρες, αρρώστησα κιόλας και έδεσε το γλυκό...

Μόλις είναι έτοιμο παιδιά θα σας ενημερώσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
T-NM-E-BD
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
T-NM-E-BD


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 35
Τόπος : Αθανιστάν!!!!!
Αριθμός μηνυμάτων : 2274
Registration date : 03/09/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

WhiteQueen's Blog Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog   WhiteQueen's Blog I_icon_minitimeΚυρ 15 Μάης 2011 - 15:13

Μαράκι περαστικούλια!!!!!!!!!!!!!!! Μη στενοχωριέσαι το καλό πράγμα αργεί να γίνει..........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
WhiteQueen's Blog
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 38Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 19 ... 38  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» WhiteQueens Fanfic
» zoe's blog
» hhlhfanfictionland blog

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: Midnight Inspirations :: WhiteQueen's Desk-
Μετάβαση σε: