Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την ¶µπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; ¶ραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 Edward Cullen VS Harry Potter

Πήγαινε κάτω 
+66
sisaki
Axilleas Cullen
mpellanti21
MyrtoCullen
$ofi@ + Edward
Rosemarie Cullen
Hollysort
Mrs.Christina
antrianna_black
SULPICIA-phoive
D.R.
Zafrina
ma.do
evac
Bella Cullen12
Wonder
ed<3
dimitroula-robsessed
<3<3Ms.Kolina<3
Lizzy Cullen
redbutterfly
magica
AnaroseCullen
pink
anastasia_1992
RafaelaVolturi
John Cullen
Ashley Greene
evi
MARIA SWAN CULLEN
dolores!!
RafaelaCullen
d@n@e twilight!
AST
Vera
evaki
ntinaki
natalitsa92
patrick
fafoula1234
christi_twilight
bluesea
twiligter
robert\'s girl
Connie Cullen
dreamofedward
hiddenfantasy
nasiatheslayer
M@rIa
ΕΡΗ
Ms Cullen
MiSs-->NtOuF*
DanaeCullen
BELLA MARIE
maraki13_10
maraki-twilightholic
Ειrιnι
edward's victim
WhiteQueen
emma cullen pattinson
SilverMusk
Darkbella
Alexadruby the vampire
Rozali87
Rozmari
April
70 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Ms Cullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Ms Cullen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 29
Τόπος : Kefalonia
Αριθμός μηνυμάτων : 1743
Registration date : 20/04/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Future Telling

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Stephenie Meyer vs Joan Rowling   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 28 Μάης 2009 - 12:06

Λοιπον,ειχα μια συζητηση με την βαμπιροκολλητουλα μου για το ποια απο τις 2 ειναι καλυτερη!!Μεσω τηλεφωνου(μας πηρε 1 ωρα περιπου!)8εωρησαμε οτι η Ροουλιγκ εχει τρομερη φαντασια και πως η γλυκια μας Στεφ εχει την ιδια φαντασια αλλα την αναπτυσσει καλυτερα!!(αυτη ειναι η αποψη της κολλητουλας!)Εννοειται οτι εγω ειμαι team Steph δαγκωτο αλλα μαλλον ειμαι λιγο προκατειλημενη!!!Η αποψη της κολλητουλας φαινεται πιο τεκμηριωμενη,νομιζω!!!Ποια η γνωμη σας???? Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΕΡΗ
The Volturi
ΕΡΗ


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
Registration date : 03/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Influencing emotions

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 28 Μάης 2009 - 13:17

εγω παλι νομιζω οτι δεν υπαρχει συγκριση αναμεσα σε αυτες τις δυο.η καθε μια ειναι πολυ καλη στο ειδος της,αλλα ειναι τελειως διαφορετικος ο τροπος γραφης της μιας απο της αλλης.Η Μεγερ ειναι πιο συναισθηματικη πιο ρομαντικη και απευθυνεται περισσοτερο σε αυτο το ειδος κοινου.Η Ροουλιγκ απο την αλλη αναφερεται σε αλλου ειδους καταστασεις με μαγους κτλ.τελειως διαφορετικο το αντικειμενο της μιας απο της αλλης.φυσικα εχουν και οι δυο πολυ καλη και αναπτυγμενη φαντασια αλλα νομιζω οτι η φαντασιια ειναι και το οπλο του καθε συγγραφεα.χωρις φαντασια δεν θα μπορουσαν να κανουν και τιποτα.και για να ειμαι ειλικρινης πιο πολυ θα συγκρινα τον χαρυ ποτερ με τον αρχοντα των δαχτυλιδιων παρα με το twilight..στην περιπτωση της Μεγερ μιλαμε για ενα δυνατο ερωτα και την εξελιξη του.ειναι μια ιστορια αγαπης τελειως διαφορετικης απο τις αλλες.η Ροουλιγκ αναφερεται στις περιπετειες του μικρου μαγου που παλευει αναμεσα σε σκοτεινες δυναμεις για την ζωη του.δεν ξερω μπορει να ειμαι και λαθος αλλα δεν νομιζω οτι υπαρχει συγκριση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darkbella
Golden Eyed Vampires
Darkbella


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 31
Τόπος : ELFland
Αριθμός μηνυμάτων : 1464
Registration date : 27/11/2008

Forks Student Profile
Team: Volturi Volturi
Special ability Special ability: Creating Illusions

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 28 Μάης 2009 - 15:43

Ms Cullen μετεφερα το τοπικ που ανοιξες εδω γιατι στην ουσια εχουν το ιδιο θεμα αν και ο τιτλος σε μπερδευει!

Αυτα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
M@rIa
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
M@rIa


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 30
Τόπος : Κρητη_Χανια
Αριθμός μηνυμάτων : 931
Registration date : 23/04/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 28 Μάης 2009 - 16:30

Kαλο εγω πριν βγει το Twilight ειχα ΤΟ ΚΟΛΛΗΜΑ με το Χαρρι Ποττερ και ιδικα με τον πρωταγωνιστη... Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 737142
Αλλα μετα το Twilight δεν ειμαι και τοσο καμμενη με το Χαρρι Ποττερ αλλα εξακολουθει να μου αρεσει πολλη...!!! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darkbella
Golden Eyed Vampires
Darkbella


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 31
Τόπος : ELFland
Αριθμός μηνυμάτων : 1464
Registration date : 27/11/2008

Forks Student Profile
Team: Volturi Volturi
Special ability Special ability: Creating Illusions

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 28 Μάης 2009 - 16:33

M@rIa έγραψε:
Kαλο εγω πριν βγει το Twilight ειχα ΤΟ ΚΟΛΛΗΜΑ με το Χαρρι Ποττερ και ιδικα με τον πρωταγωνιστη... Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 737142
Αλλα μετα το Twilight δεν ειμαι και τοσο καμμενη με το Χαρρι Ποττερ αλλα εξακολουθει να μου αρεσει πολλη...!!! Smile

Και εσυ με τον Daniel ε? Εγω να δεις τι κολημα ειχα!
Παλιες καλες εποχες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΕΡΗ
The Volturi
ΕΡΗ


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
Registration date : 03/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Influencing emotions

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 28 Μάης 2009 - 16:39

σορυ βρε κοριτσια ειναι λιγο ασχετο αυτο που θα ρωτησω αλλα ο Daniel ειναι ο Χαρι Ποττερ?εχω δει την ταινια και εχω διαβασει τα βιβλια αλλα ο πρωταγωνιστης δεν ηταν λιγο μικρος?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasiatheslayer
The Denali Princess
nasiatheslayer


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 31
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 4477
Registration date : 03/12/2008

Forks Student Profile
Team: Denalis Denalis
Special ability Special ability: Mental electrical current

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 28 Μάης 2009 - 16:46

Εννοεις οτι Ο Ντανιελ ειναι πολυ μικρος για τον ρολο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/nasiatheslayer0
M@rIa
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
M@rIa


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 30
Τόπος : Κρητη_Χανια
Αριθμός μηνυμάτων : 931
Registration date : 23/04/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 28 Μάης 2009 - 16:48

Darkbella έγραψε:
M@rIa έγραψε:
Kαλο εγω πριν βγει το Twilight ειχα ΤΟ ΚΟΛΛΗΜΑ με το Χαρρι Ποττερ και ιδικα με τον πρωταγωνιστη... Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 737142
Αλλα μετα το Twilight δεν ειμαι και τοσο καμμενη με το Χαρρι Ποττερ αλλα εξακολουθει να μου αρεσει πολλη...!!! Smile

Και εσυ με τον Daniel ε? Εγω να δεις τι κολημα ειχα!
Παλιες καλες εποχες!

Νιιιι....!!! Τρελο κολλημα... faint
Ακομα μου αρεσει φυσικα, αλλα οχι οσο παλια...!!! kiss
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darkbella
Golden Eyed Vampires
Darkbella


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 31
Τόπος : ELFland
Αριθμός μηνυμάτων : 1464
Registration date : 27/11/2008

Forks Student Profile
Team: Volturi Volturi
Special ability Special ability: Creating Illusions

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 28 Μάης 2009 - 16:51

M@rIa έγραψε:


Νιιιι....!!! Τρελο κολλημα... faint
Ακομα μου αρεσει φυσικα, αλλα οχι οσο παλια...!!! kiss

Kαι εμενα μου αρεσει ακομα! Ειναι κολημα χρωνων αυτο δεν ξεπερνιεται ευκολα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΕΡΗ
The Volturi
ΕΡΗ


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
Registration date : 03/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Influencing emotions

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 28 Μάης 2009 - 16:52

οχι για τον ρολο ηταν μια χαρα.αλλα για να σας αρεσει δεν ηταν λιγο μικρος?η τουλαχιστον φαινοταν πολυ μικρουλης!για παραδειγμα ο Rob ξεχωρισε αμεσως!και ο αλλος δεν θυμαμαι πως λεγοταν που ηταν ο αλλος αντιπαλος του χαρυ και αυτος ξεχωρισε.ισως επειδη ειμαι πιο μεγαλη απο εσας τον εβλεπα παντα πολυ μικρο αυτον που εκανε τον Χαρυ για να τον προσεξω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
M@rIa
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
M@rIa


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 30
Τόπος : Κρητη_Χανια
Αριθμός μηνυμάτων : 931
Registration date : 23/04/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 28 Μάης 2009 - 16:53

Darkbella έγραψε:
M@rIa έγραψε:


Νιιιι....!!! Τρελο κολλημα... faint
Ακομα μου αρεσει φυσικα, αλλα οχι οσο παλια...!!! kiss

Kαι εμενα μου αρεσει ακομα! Ειναι κολημα χρωνων αυτο δεν ξεπερνιεται ευκολα...

χεχε....Και εγω το ιδιο...Με τον Daniel μεγαλωσα...!!! Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 98735
Αφου περιση σκευτομουνα να ρωτησω καποια που δουλευε στο σινεμα, οταν τελειωσει το εργο αν θελουν τις αφισες που ειχαν κολλησει για να τις παρω.... lol! Αλλα τελικα δεν της το ειπα... Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darkbella
Golden Eyed Vampires
Darkbella


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 31
Τόπος : ELFland
Αριθμός μηνυμάτων : 1464
Registration date : 27/11/2008

Forks Student Profile
Team: Volturi Volturi
Special ability Special ability: Creating Illusions

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 28 Μάης 2009 - 17:11

M@rIa έγραψε:


χεχε....Και εγω το ιδιο...Με τον Daniel μεγαλωσα...!!! Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 98735
Αφου περιση σκευτομουνα να ρωτησω καποια που δουλευε στο σινεμα, οταν τελειωσει το εργο αν θελουν τις αφισες που ειχαν κολλησει για να τις παρω.... lol! Αλλα τελικα δεν της το ειπα... Embarassed

Χαχα εγω να δεις! Απο μικρο και απο τρελο.
Εδω θυμαμαι στο προηγουμενο δωματιο ηταν φουλ σε αφισες με αυτον! Παραδεισος!! Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 616544
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hiddenfantasy
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
hiddenfantasy


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 36
Τόπος : Where the fairytale begins......
Αριθμός μηνυμάτων : 1204
Registration date : 23/05/2009

Forks Student Profile
Team: Egyptians Egyptians
Special ability Special ability: Inflict Pain with Thoughs

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 28 Μάης 2009 - 19:27

Καλοι μωρε ειναι και οι δυο.....Βεβαια ο Harry εχει πιο αγωνια αφου κοντευει να τελειωσει.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vampirediariesworld.vampire-legend.net/
BELLA MARIE
Charlie's Daughter
BELLA MARIE


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 31
Τόπος : Thessalonike
Αριθμός μηνυμάτων : 17564
Registration date : 26/02/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 12 Αυγ 2009 - 19:52

ΑΧ......ΔΕΝ ΘΕΛΩΩΩΩΩΩ......ΑΛΛΑΖΩ....ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟΝ BLACK JACK! ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΕΛΩ..... ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΗΝ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΟΥ ΤΡΕΙΛΕΡ(ΧΑ ΣΑΣ ΤΗΝ ΣΚΑΣΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΔΑΜΕ!) ΤΟ ΜΣΝ ΕΙΠΕ ΝΑ ΡΙΞΕΙ ΛΑΔΙ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ!Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Fe10bc5d9fe462f94a24461 ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΙΣ 2 ΤΑΙΝΙΕΣ!

Comparisons between the "Harry Potter" and "Twilight" series have been flying lately, and not entirely without reason. They are both young adult series, they both involve things that are not entirely realistic (magic and sparkly vampires, respectively), and they both have a tendency to get people hysterical. We obviously think "Harry Potter" is better - we're Harry Potter superfans, after all - but what we think only matters so much. It's what you guys - our attractive, intelligent readers! - think that's most important.

And so we have teamed up with Myriam, the Twilight Superfan, to compare "Twilight" with "Harry Potter" on a number of dimensions: friendship, romance, fantasy elements, writing style, and main conflict. (We also compare Hermione with Bella and Harry with Edward after the list.) Each dimension is like a round in boxing - comment and say which side you think won the round. Also, don't miss the general poll at the end of the faceoff about which series you prefer overall!
ΠΗΓΗ ΜΣΝ . COM
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dreamofedward
Twilight Human
Twilight Human
dreamofedward


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 32
Τόπος : forks usa
Αριθμός μηνυμάτων : 47
Registration date : 12/08/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 12 Αυγ 2009 - 20:19

Eντάξει καλός ο Χάρυ, μ' άρεσε από παλιά, αλλά δεν συγκρίνεται με τον έντουαρτ... Κατά την ταπεινή μου γνώμη πάντα... Εγώ ψηφίζω Έντουαρτ και twilight...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Connie Cullen
Twilight Human
Twilight Human
Connie Cullen


Θηλυκό Παρθένος
Ηλικία : 30
Τόπος : Bristol, London, UK
Αριθμός μηνυμάτων : 95
Registration date : 23/07/2009

Forks Student Profile
Team: Volturi Volturi
Special ability Special ability: See Through Lies

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 12 Αυγ 2009 - 22:53

εντι δαγκωτο...
ο νταν δεν ειναι τοσο εμφανισιμος οσο ο ρομπ... σε καμια περιπτωση δεν γινεται να συγκριθουνε λοιπον
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.obythos09.blogspot.com
M@rIa
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
M@rIa


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 30
Τόπος : Κρητη_Χανια
Αριθμός μηνυμάτων : 931
Registration date : 23/04/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 12 Αυγ 2009 - 23:11

Aν και παλια θα ελεγα δαγκοτο Χαρι, ελπιζω να με συγχωρεσει ο Daniel για ενας ειναι ο Εντ... Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 616544
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
robert\'s girl
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
robert\'s girl


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 400
Registration date : 24/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ 13 Αυγ 2009 - 0:25

Νομίζω ότι ο Daniel ήταν "καλός" μέχρι που βγήκε το " Harry Potter and The Globet Of Fire" όπου ένας από τους πρωταγωνιστές ήταν ο Rob.Από τότε νομίζω ότι η μπογιά του Daniel ξεθώριασε.Οπότε Rob και πάλι Rob(ή Edward και πάλι Edward)!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
twiligter
New Moon Victim
New Moon Victim
twiligter


Θηλυκό Αιγόκερως
Ηλικία : 29
Τόπος : iwannina
Αριθμός μηνυμάτων : 268
Registration date : 11/08/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability:

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΣαβ 15 Αυγ 2009 - 14:20

ειναι 2 τελειως διαορετικα πραγματα.....ειμαι fan και τν 2 αλλα.......προτιμω edward(αδυναμιες ειναι αυτες!) Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bluesea
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
bluesea


Θηλυκό Ταύρος
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 300
Registration date : 20/08/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Mind Reading

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΣαβ 24 Οκτ 2009 - 17:28

εγώ έχω διαβάσει και τον Χάρι Πότερ και τη τετραλογία του Λυκόφως.

σύγκριση ανάμεσα στα δύο δε μπορεί να γίνει.

ξεκίνησα να διαβάζω τον Χάρι Ποτερ όταν ήμουν 10 χρονών και μέχρι να κυκλοφορήσουν όλα τα βιβλία σχεδόν ενηλικιώθηκα!
επομένως ανήκω στη γενιά που μεγάλωσε με το Χάρι Πότερ.
Αυτά τα βιβλία διοχέτευσαν τη φαντασία μου στα μονοπάυια της μαγείας και του υπερφυσικού.
Η ρόουλινγκ μέσω της γραφής της με ταξίδεψε σε μέρη και καταστάσεις τις οποίες αισθάνομαι πολλή τυχερή που γνώρισα έστω και μέσω της φαντασίας μου.

το Λυκόφως με βρήκε πλέον στην αρχή της ενηλικίωσης.
τα ενδιαφέροντα μου, αλλά και εγώ η ίδια έχω αλλάξει.
μια όμορφη και καλογραμμένη ιστορία αγάπης (χωρίς χυδαιότητα) ήρθε να μου θυμήσει αυτό που η σημερινή κοινωνία προσπαθεί να μας κάνει να ξεχάσουμε.
μπορεί να υπάρξει ουσιαστική και ανιδιοτελής αγάπη ανάμεσα σε δύο ανθρώπους.

Ο Χάρι Πότερ ήταν δίπλα μου στα μαθητικά χρόνια εγώ στο δημοτικο, το γυμνάσιο, το λύκειο και αυτός στο Χόγκουαρτς. Η Μπέλλα και ο Έντουαρντ είναι δίπλα μου στην ουσιαστική έναρξη της προσωπικής μου ζωής.

δε θα συγκρίνω, άλλωστε δεν είμαι σε θέση να το κάνω. θα ευχαριστήσω μόνο τη Ρόουλινγκ και τη Στέφανι για τη παρέα και τις ώρες απόδρασης (από τη πραγματικότητα), που μου χάρισαν.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.............................
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
christi_twilight
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
christi_twilight


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 26
Τόπος : twilight world...
Αριθμός μηνυμάτων : 825
Registration date : 01/09/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Project Thoughts

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΣαβ 24 Οκτ 2009 - 23:55

παιδια τωρα ειδα το τοπικ!
γελιοοοοο!!!
ιδιαιτερα στη δευτερη εικονα!!
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 403120
λοιπον!
εγω πρωτα διαβασα τη σειρα λυκοφως και τωρα τελειωνω το πρωτο χαρι ποτερ!
δεν υπαρχει συγκριση...διαφορετικα βιβλια και τα δυο!
και τα δυο πολυ ωραια!
αλλα,γιανα λεω την αληθεια μακραν ποιο πολυ μου αρεσει η twilight saga!
αλλα και το χαρι ποτερ ειναι αψογο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fafoula1234
New Moon Victim
New Moon Victim
fafoula1234


Θηλυκό Ταύρος
Ηλικία : 32
Αριθμός μηνυμάτων : 242
Registration date : 26/09/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Influencing emotions

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΚυρ 25 Οκτ 2009 - 4:10

γιατί προσπαθούμε να συγκρίνουμε πράγματα που δεν έχουν καποιά σχέση?? το ένα βασίζεται πάνω στη μαγεία και το άλλο σε ένα μύθο... εγώ λατρεύω και τα δύο εξίσου το ίδιο, και τους δύο χαρακτήρες το ίδιο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/rafaela.makedou?ref=profile#/rafaela.mak
patrick
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
patrick


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 29
Τόπος : αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1264
Registration date : 24/10/2009

Forks Student Profile
Team: Wolves
Special ability Special ability: Influencing emotions

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΚυρ 25 Οκτ 2009 - 11:31

ο rob ειναι πολυ πιο ωραιος απο τον daniel. ο daniel δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο νομιζω. εχει θεοποιηθει αρκετα. μεχρι και στην ταινια του harry potter οταν εμφανιστηκε ο rob εκλεψε την παρασταση!!! Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 150320
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
natalitsa92
Twilight Human
Twilight Human
natalitsa92


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 29
Τόπος : θεσ/νικη
Αριθμός μηνυμάτων : 6
Registration date : 25/08/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 9 Δεκ 2009 - 22:25

Θα συμφωνήσω μ αυτές π είπαν ότι οι δυο σειρές δν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους ειμαι εννοείται τιμ εντουαρντ!! αλλα μ αρεσει κ ο χαρι ποτερ!! Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 150320
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntinaki
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
ntinaki


Θηλυκό Καρκίνος
Ηλικία : 25
Τόπος : οπου ειναι και ο ΕDWARD!!!!!<3 <3 <3
Αριθμός μηνυμάτων : 1650
Registration date : 07/12/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ 16 Δεκ 2009 - 20:12

ΦΥΣΙΚΑ ΤΟΝ E-D-W-A-R-D C-U-L-L-E-N ΑΠΟ ΤΟΝ harry potter
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Edward Cullen VS Harry Potter
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Harry Potter & The Goblet of Fire (2005)
» Team Edward or Team Jacob?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: Meadow Confessions-
Μετάβαση σε: