Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την ¶µπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; ¶ραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 Edward Cullen VS Harry Potter

Πήγαινε κάτω 
+66
sisaki
Axilleas Cullen
mpellanti21
MyrtoCullen
$ofi@ + Edward
Rosemarie Cullen
Hollysort
Mrs.Christina
antrianna_black
SULPICIA-phoive
D.R.
Zafrina
ma.do
evac
Bella Cullen12
Wonder
ed<3
dimitroula-robsessed
<3<3Ms.Kolina<3
Lizzy Cullen
redbutterfly
magica
AnaroseCullen
pink
anastasia_1992
RafaelaVolturi
John Cullen
Ashley Greene
evi
MARIA SWAN CULLEN
dolores!!
RafaelaCullen
d@n@e twilight!
AST
Vera
evaki
ntinaki
natalitsa92
patrick
fafoula1234
christi_twilight
bluesea
twiligter
robert\'s girl
Connie Cullen
dreamofedward
hiddenfantasy
nasiatheslayer
M@rIa
ΕΡΗ
Ms Cullen
MiSs-->NtOuF*
DanaeCullen
BELLA MARIE
maraki13_10
maraki-twilightholic
Ειrιnι
edward's victim
WhiteQueen
emma cullen pattinson
SilverMusk
Darkbella
Alexadruby the vampire
Rozali87
Rozmari
April
70 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
evaki
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
evaki


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 29
Τόπος : βέροια
Αριθμός μηνυμάτων : 2003
Registration date : 27/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 16 Δεκ 2009 - 20:14

προσωπικά δεν έχω να το σκεφτώ καθόλου: εντουαρντ με χιλια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vera
New Moon Victim
New Moon Victim
Vera


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός μηνυμάτων : 114
Registration date : 10/12/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 16 Δεκ 2009 - 21:23

Παιδια δεν υπαρχει κατι για να κανουμε καποια συγκριση..το μονο κοινο που εχουν τα δυο μυθηστορηματα ειναι ο εξςπραγματικος (δυστηχως Razz) κοσμος που περιγραφουν..ειναι και τα δυο παρα πολυ καλα..και καλο θα ηταν οποιος δεν εχει διαβασει και τα δυο να μην σχολειασει...ναι ο rob ειναι κουκλος,ναι η meyer πραγματικα εχει γραψει κατι απιαστο,ωστοσο και ο κοσμος της J.K.R. αξιζει παρα πολλα..!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vera
New Moon Victim
New Moon Victim
Vera


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός μηνυμάτων : 114
Registration date : 10/12/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 16 Δεκ 2009 - 21:24

εξωπραγματικος κοσμος*
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AST
Twilight Human
Twilight Human
AST


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 34
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 74
Registration date : 18/10/2009

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 16 Δεκ 2009 - 22:01

δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι να συγκρινω, βεβαια επειδη εχω διαβασει και τισ δυο σειρες βιβλιων νομιζω οτι το twilight saga ειναι μακραν καλυτερο. τωρα οσο για τον Εdward Cullen σε συγκρηση με τον Harry Potter, απλα ασχολιαστο.... Edward Cullen respect!!!! αυτος ο χαρακτηρας απλα....δεν υπαρχει!!! η ιστορια απλα....τα σπαει!!!!!! και τα συναισθηματα που δημιουργουνται ειναι απερηγραπτα.... οποτε..... Edward Cullen for ever!!!! Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 150320 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
d@n@e twilight!
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
d@n@e twilight!


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 28
Τόπος : Αθηνα,γλυκά νερά
Αριθμός μηνυμάτων : 1570
Registration date : 01/11/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 16 Δεκ 2009 - 22:12

AST έγραψε:
δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι να συγκρινω, βεβαια επειδη εχω διαβασει και τισ δυο σειρες βιβλιων νομιζω οτι το twilight saga ειναι μακραν καλυτερο. τωρα οσο για τον Εdward Cullen σε συγκρηση με τον Harry Potter, απλα ασχολιαστο.... Edward Cullen respect!!!! αυτος ο χαρακτηρας απλα....δεν υπαρχει!!! η ιστορια απλα....τα σπαει!!!!!! και τα συναισθηματα που δημιουργουνται ειναι απερηγραπτα.... οποτε..... Edward Cullen for ever!!!! Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 150320 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541

ετσι ειναι!!!!το λεω γιατι και εγω εχω διαβασει και τις δυο σειρες και φυσικα το twilight saga ειναι με τερστια διαφορα το καλυτερο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
RafaelaCullen
New Moon Victim
New Moon Victim
RafaelaCullen


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 31
Τόπος : Θεσ/νίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 163
Registration date : 13/11/2009

Forks Student Profile
Team: Wolves
Special ability Special ability: Controling the Elements

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 16 Δεκ 2009 - 22:14

Εμενα προσωπικα δεν μ αρεσει ΚΑΘΟΛΟΥ ο Harry Potter!!!!!!!!! <- τον απεχθανομαι....ουτε τον ηθοποιο συμπαθω.... το TWILIGHT ειναι κλασεις ανωτερο....
Οσο για Harry Potter - Edward Cullen, (ασχετα που ειμαι Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 320199 ) ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ EDWARD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! <- δεν χρειαζεται καν να συγκρινεις αυτα τα δυο ατομα μεταξυ τους!!!!!!!!!!!! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AST
Twilight Human
Twilight Human
AST


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 34
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 74
Registration date : 18/10/2009

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 16 Δεκ 2009 - 22:43

οφειλουμε να παραδεχτουμε ομως οτι το Harry Potter εχει τρομερα effects!!! αλλα και παλι η επιλογη ειναι twilight!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dolores!!
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
dolores!!


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 33
Τόπος : οπου ειναι κι ο ΡΟΜΠ!!!
Αριθμός μηνυμάτων : 2245
Registration date : 03/06/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 16 Δεκ 2009 - 22:59

εννοηται πως για μενα θεμα συγκρισης δν υπαρχει!εχω διαβασει κ τα 2 κ φυσικα προτειμαω
τν Edward Cullen!!!! Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 150320 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 o Edward απλα ειναι το οτι πιο ξεχωριστο
υπαρχει απο λογοτεχνικο δημιουργημα!και γενικοτερα θα δινα τα παντα για να υπηρχε!
οσο εχω πορωθει με τη σαγκα δν εχω πορωθει με τιποτα αλλο!!!!α!και με τν ΡΟΜΠ βασικα!
οποτε...ειπα τν αποψη μου
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 21223 ΔΑΓΚΩΤΟ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MARIA SWAN CULLEN
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
MARIA SWAN CULLEN


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 32
Τόπος : ATHENS
Αριθμός μηνυμάτων : 865
Registration date : 17/09/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Inflict Pain with Thoughs

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 17 Δεκ 2009 - 0:42

dolores!! έγραψε:
εννοηται πως για μενα θεμα συγκρισης δν υπαρχει!εχω διαβασει κ τα 2 κ φυσικα προτειμαω
τν Edward Cullen!!!! Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 150320 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 o Edward απλα ειναι το οτι πιο ξεχωριστο
υπαρχει απο λογοτεχνικο δημιουργημα!και γενικοτερα θα δινα τα παντα για να υπηρχε!
οσο εχω πορωθει με τη σαγκα δν εχω πορωθει με τιποτα αλλο!!!!α!και με τν ΡΟΜΠ βασικα!
οποτε...ειπα τν αποψη μου
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 21223 ΔΑΓΚΩΤΟ!
συμφωνω απολυτα κορη!!!
ο edward ειναι μοναδικος οχι μονο λογοτεχνικα αλλα και γενικα!!!
πολλες θα εδιναν τα παντα για να υπηρχε, οχι μονο εσυ...
γενικα λοιπον ειναι ο ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ και εγω με την σειρα μου Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 21223 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 21223 μεχρι το κοκαλο!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 17 Δεκ 2009 - 7:11

Εχοντας διαβασει και εχοντας πορωθει και με τα δυο[με τον Harry Potter παλιοτερα] μπορω να πω πλεον με σιγουρια Edward Cullen....... Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 21223
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
Ashley Greene
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Ashley Greene


Θηλυκό Αιγόκερως
Ηλικία : 27
Τόπος : αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 2295
Registration date : 12/09/2009

Forks Student Profile
Team: Switzerland
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 17 Δεκ 2009 - 9:50

φυσικά twilight δεν υπάρχει άλλη επιλογή για εμένα!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://downey-got-lokid.tumblr.com/
John Cullen
Twilight Human
Twilight Human
John Cullen


¶ντρας Κριός
Ηλικία : 27
Τόπος : Μενίδι
Αριθμός μηνυμάτων : 91
Registration date : 12/12/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 17 Δεκ 2009 - 10:08

Κι εγώ παιδιά...έχω διαβάσει και τα 7 Χάρι Πότερ και είχα πορωθεί πάρα πολύ!!!
Αλλά μόλις άρχισα να διαβάζω το Λυκόφως έπαθα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tokiohotel-humanoidcity.blogspot.com
RafaelaVolturi
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
RafaelaVolturi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσ/νίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 456
Registration date : 23/11/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 17 Δεκ 2009 - 11:58

Twilight saga φυσικα!!!! Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 21223
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anastasia_1992
New Moon Victim
New Moon Victim
anastasia_1992


Θηλυκό Καρκίνος
Ηλικία : 31
Τόπος : αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 127
Registration date : 24/12/2009

Forks Student Profile
Team: Wolves
Special ability Special ability: Future Telling

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 29 Μαρ 2010 - 23:09

Συμφωνώ με αυτούς πού λένε πως δεν μπορείς να συγκρίνεις το Harry Potter με το Twilght αλλά η μεγάλη μου αγάπη ήταν και συνεχίζει να είναι ο Harry δεν λέω ωραία και τα δύο αλλά αν έπρεπε να διαλέξω ανάμεσα στα δύο ο Harry θα ήταν η πρώτη μου επιλογή αλλά όπως είπα και πριν σύγκριση για την υπόθεση του καθενός δεν μπορείς να κάνεις είναι δύο εντελώς διαφορετικοί κόσμοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/DanRadcliffeFan15?feature=mhum
ntinaki
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
ntinaki


Θηλυκό Καρκίνος
Ηλικία : 25
Τόπος : οπου ειναι και ο ΕDWARD!!!!!<3 <3 <3
Αριθμός μηνυμάτων : 1650
Registration date : 07/12/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 29 Μαρ 2010 - 23:16

ελατε τωρα ρε παιδια ο κοντοπυθαρος ο χαρυ εναντιον του τελειου ,θεου,ενα και μοναδικου
EDWARD CULLEN??????????????

ξερετε οτι ο θεος ο EDWARD τον ξεπερναει οχι απλως με 1000... με απειρο και βαλε...!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pink
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
pink


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 32
Τόπος : αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Registration date : 20/01/2010

Forks Student Profile
Team: Carlisle - Esme Carlisle - Esme
Special ability Special ability: Playing in the New Moon Movie

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 29 Μαρ 2010 - 23:16

anastasia_1992 έγραψε:
Συμφωνώ με αυτούς πού λένε πως δεν μπορείς να συγκρίνεις το Harry Potter με το Twilght αλλά η μεγάλη μου αγάπη ήταν και συνεχίζει να είναι ο Harry δεν λέω ωραία και τα δύο αλλά αν έπρεπε να διαλέξω ανάμεσα στα δύο ο Harry θα ήταν η πρώτη μου επιλογή αλλά όπως είπα και πριν σύγκριση για την υπόθεση του καθενός δεν μπορείς να κάνεις είναι δύο εντελώς διαφορετικοί κόσμοι.


συμφωνω! και οι δυο πρωταγωνιστες ειναι θεοι!!! δεν μπορω να τους συγκρινω!!! Neutral και οι δυο παιζουν τον ρολο τους επαξια!!!! επειδη ειχα διαβασει το βιβλιο πριν βγουν οι ταινιες του χαρυ ποτερ οπως τον ντανιελ φανταζομουν τον χαρυ ποτερ!!! στο δευτερο δεν μπορω να εχω αποψη γιατι μετα οταν το ειδα στην οθονη αρχιζα να διαβαζω το λυκοφως! αλλα το μονο που μπορω να πω με βεβαιοτητα ειναι οτι και οι δυο ειναι η απολυτη ενσαρκωση των ρολων που παιζουν!!! δεν θα μπερουσα να φανταστω αλλους!!!! Neutral Smile Smile Smile με την καμια ομως!!! Smile Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AnaroseCullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
AnaroseCullen


Θηλυκό Τόπος : Forks(lol)-Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1802
Registration date : 27/02/2010

Forks Student Profile
Team: Emmett - Rosalie Emmett - Rosalie
Special ability Special ability: Mind Reading

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 29 Μαρ 2010 - 23:21

Για να πω την αληθεια ποτε δεν μου αρεσε ο Χαρυ Ποτερ...
Αφου ειδα ολες τις ταινιες --που δεν μου 'εκαναν' πολλα-- προσπαθησα να διαβασω το
1ο βιβλιο....δεν τα καταφερα lol! Δεν με ''τραβουσε'' Neutral
Υστερα απο το Λυκοφως το σιγουρο ειναι πως επαθα πορωση με την ταινια Το Κυπελο
Της Φωτιας...σορρυ αν ακουγεται υβριστικο αλλα ηταν μονο και μονο για τον Ρομπ δυστυχως,
διοτι με το που ξεκινησα --χωρις να εχω διαβασει ολα τα προηγουμενα-- το 5ο βιβλιο, μεχρι
να ανακαλυψω πως ουτε καν ο Σεντρικ ως χαρακτηρας δεν με ενδιεφερε... Rolling Eyes tongue
ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΚΑΤ ΕΜΕ!!!!!!!! Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 21223 και μεχρι και Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 320199
Παντως οχι J.K Rowling!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magica
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
magica


Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 3409
Registration date : 20/09/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 29 Μαρ 2010 - 23:29

παιδιά καμία σχέση, ο Χάρι ξεκινάει από πιτσιρικάκι για να καταλήξει έφηβος (δεν καρφώνουμε το τέλος για όσους δεν έχουν διαβάσει τα βιβλία), ο Έντουαρντ ξεκινάει από έφηβος-αιωνόβιος-απόλυτα ώριμος και παραμένει έτσι. Ο ένας έχει να κάνει με μαγεία και ο άλλος είναι βρυκόλακας. Δεν υπάρχει σύγκριση ούτε στην ιστορία αλλά ούτε και στους ηθοποιούς από άποψη ομορφιάς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/magica4
redbutterfly
New Moon Victim
New Moon Victim
redbutterfly


Θηλυκό Αιγόκερως
Ηλικία : 35
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 290
Registration date : 28/11/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: See Through Lies

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 29 Μαρ 2010 - 23:35

λοιπον εμενα το πρωτο μου κολλημα με βιβλια ηταν με τον χαρυ ποττερ, το χαστουκι το εφαγα με τις ταινιες οι οποιες σε σχεση με τα βιβλια ειναι λες και βριζουν την συγγραφεα, ειναι αθλιες...

οσον αφορα το Twilight ειναι το μεγαλο μου παθος, τα βιβλια ειναι αψογα οι τανιες πιστες στην συγγραφεα μας, οποτε απλα ειναι το ΑΠΟΛΥΤΟ, δεν υπαρχει μετρο συγκρισης...

twilight for ever....and ever and ever......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lizzy Cullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Lizzy Cullen


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 28
Τόπος : Camp Half Blood
Αριθμός μηνυμάτων : 5908
Registration date : 22/01/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Controling the Elements

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 29 Μαρ 2010 - 23:36

Ο εντουαρντ ειναι πολυ καλυτερος και δεν συγκρινεται με κανεναν! μην τρελαθουμε τωρα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
<3<3Ms.Kolina<3
New Moon Victim
New Moon Victim
<3<3Ms.Kolina<3


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 29
Αριθμός μηνυμάτων : 136
Registration date : 28/02/2010

Forks Student Profile
Team: Victoria
Special ability Special ability: Inflict Pain with Thoughs

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 29 Μαρ 2010 - 23:39

ο χαρι ειναι ο παιδικος ηροας!!!
ο εντουρντ ειναι ο καθε ποθος μιας γυναικας!!!
δεν συγκρινοντε!!! ο καθε ενας στο ιδοσ του!!!
σκευτητε να εβγενε προτα το λυκοφος και μετα ο χαρι τοτε θα λεγαμε καλητερο τον χαρι!!!
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 691775 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 413121
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
redbutterfly
New Moon Victim
New Moon Victim
redbutterfly


Θηλυκό Αιγόκερως
Ηλικία : 35
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 290
Registration date : 28/11/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: See Through Lies

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 29 Μαρ 2010 - 23:46

<3<3Ms.Kolina<3 έγραψε:
σκευτητε να εβγενε προτα το λυκοφος και μετα ο χαρι τοτε θα λεγαμε καλητερο τον χαρι!!! Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 691775 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 413121

δεν νομιζω αν εβγαινε πρωτα το λυκοφως οτι θα μας αρεσε περισοτερο ο χαρυ, δεν παιζει , ο χαρυ γινεται αντρας στο τελευταιο βιβλιο ενω ο edward μας εχει τραβηξει απο το πρωτο κι ολας βιλβιο....

ο ενας ειναι αντρας ο αλλος ειναι παιδακι μπορει σε ατομα ηλικιας 10-11 χρονων (που απο οτι εχω δει και σε αυτα αρεσει ο edward......)

το ενα ειναι η απολυτη ιστορια αγαπης (οι συγχρονοι ρωμαιος και ιουλιετα)
και το αλλο ειναι περιπετεια με στοιχεια ερωτα στο τελευταιο βιβλιο.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
<3<3Ms.Kolina<3
New Moon Victim
New Moon Victim
<3<3Ms.Kolina<3


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 29
Αριθμός μηνυμάτων : 136
Registration date : 28/02/2010

Forks Student Profile
Team: Victoria
Special ability Special ability: Inflict Pain with Thoughs

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 29 Μαρ 2010 - 23:50

redbutterfly έγραψε:
<3<3Ms.Kolina<3 έγραψε:
σκευτητε να εβγενε προτα το λυκοφος και μετα ο χαρι τοτε θα λεγαμε καλητερο τον χαρι!!! Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 691775 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 413121

δεν νομιζω αν εβγαινε πρωτα το λυκοφως οτι θα μας αρεσε περισοτερο ο χαρυ, δεν παιζει , ο χαρυ γινεται αντρας στο τελευταιο βιβλιο ενω ο edward μας εχει τραβηξει απο το πρωτο κι ολας βιλβιο....

ο ενας ειναι αντρας ο αλλος ειναι παιδακι μπορει σε ατομα ηλικιας 10-11 χρονων (που απο οτι εχω δει και σε αυτα αρεσει ο edward......)

το ενα ειναι η απολυτη ιστορια αγαπης (οι συγχρονοι ρωμαιος και ιουλιετα)
και το αλλο ειναι περιπετεια με στοιχεια ερωτα στο τελευταιο βιβλιο.....

για αυτο εγω τουλαχιστον σαν ελπιδα δεν μπορω να τους ξεχορισω!!!
αλλα φυσικα σαν ρομπερτ κ ντανιελ ο ρομπερτ ειναι ερωτας tongue
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 413121
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evaki
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
evaki


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 29
Τόπος : βέροια
Αριθμός μηνυμάτων : 2003
Registration date : 27/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 29 Μαρ 2010 - 23:51

δεν το συζητώ...
έντουαρντ!!!
ο χάρι, αν και καλός και αυτός, είναι για παιδάκια

ο έντουαρντ όμως είναι ο τελειότερος ήρωας ever!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitroula-robsessed
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
dimitroula-robsessed


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός μηνυμάτων : 833
Registration date : 06/02/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Edward Cullen VS Harry Potter   Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι 30 Μαρ 2010 - 0:52

καλα πολυ ευκολο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
αν και παντα μου αρεσε ο harry potter (οχι σαν ομορφια ομως, ισως επειδη εχω μεγαλωσει με τις ταινιες) δν υπαρχει συγκριση!!!!!!!!
ΕDWARD CULLEN Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 98735 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 98735 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 98735 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 98735 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 98735 με 1000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
δν υπαρχει αμφισβητηση επι του θεματος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541 Edward Cullen VS Harry Potter - Σελίδα 4 620541
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Edward Cullen VS Harry Potter
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Harry Potter & The Goblet of Fire (2005)
» The Cullen Cars
» Team Edward or Team Jacob?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: Meadow Confessions-
Μετάβαση σε: