Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την ¶µπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; ¶ραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 New Moon Book Cover

Πήγαινε κάτω 
+33
evi
Bella Marie Swan
vikaki21
matia*
Renée
Odelle
melinaki-twilight
linaki
thomi
Mrs.Cullen
didi
hiddenfantasy
M@rIa
Ms Cullen
emma cullen pattinson
Mrs Alice
emerald eyes
Isabella21
nikoubioum
annabell
Melia
Lion's_Lamb
WhiteQueen
April
scarlet rose
dolores!!
LizCullen
SilverMusk
angepsi
Zafrina
BELLA MARIE
nasiatheslayer
sunrise
37 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Melia
New Moon Victim
New Moon Victim
Melia


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Registration date : 22/05/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Influencing emotions

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 10:13

Μόλις είδα το καινούριο εξώφυλλο για το βιβλίο...ένα έχω να πω... don't kill the dog lol!
Πολύ ωραίος ο Τέιλορ και φαίνεται πολύ τρυφερός, προστατευτικός και εκπέμπει μια σιγουριά.
Και το βλέμμα του Έντουαρντ που αχνοφαίνεται από πίσω είναι απλά τέλειο! Σ' αυτο το πόστερ το βλέπεις το μίσος και πιστεύεις πως είναι βρικόλακας και όχι ο τέλειος άντρας.
Πάρα πολύ μ' άρεσε New Moon Book Cover - Σελίδα 2 150320
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
annabell
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
annabell


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 36
Τόπος : ATHENS AIGALEW
Αριθμός μηνυμάτων : 759
Registration date : 29/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Playing in the New Moon Movie

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 11:05

Πολυ ωραιο το εξωφυλλο αλλα και εγω επισης θα προτιμουσα edwart διπλα της και οχι jacob...
Αλήθεια είμα πολυ περιεργη να δω την αφισα της εκλειψης...
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikoubioum
Twilight Human
Twilight Human
nikoubioum


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 31
Τόπος : athens
Αριθμός μηνυμάτων : 80
Registration date : 21/04/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 11:09

Melia έγραψε:
Μόλις είδα το καινούριο εξώφυλλο για το βιβλίο...ένα έχω να πω... don't kill the dog lol!
Πολύ ωραίος ο Τέιλορ και φαίνεται πολύ τρυφερός, προστατευτικός και εκπέμπει μια σιγουριά.
Και το βλέμμα του Έντουαρντ που αχνοφαίνεται από πίσω είναι απλά τέλειο! Σ' αυτο το πόστερ το βλέπεις το μίσος και πιστεύεις πως είναι βρικόλακας και όχι ο τέλειος άντρας.
Πάρα πολύ μ' άρεσε New Moon Book Cover - Σελίδα 2 150320

Που ειναι το εξωφυλλο??? Embarassed
μπορει να το ανεβασει καποιος?? New Moon Book Cover - Σελίδα 2 587595
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Melia
New Moon Victim
New Moon Victim
Melia


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Registration date : 22/05/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Influencing emotions

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 11:14

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 6a00d8341bf6c153ef011571495f24970b-

Αυτό είναι Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SilverMusk
Golden Eyed Vampires
SilverMusk


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 44
Τόπος : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 2205
Registration date : 14/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 11:21

Θα ρωτήσω κάτι οφ τόπικ γι αυτό μετακινήστε το κορίτσια.

Θα βγει και στα ελληνικά το βιβλίο με το καινούριο εξώφυλλο???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
April
Jasper's Queen
April


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 38
Τόπος : Korea!
Αριθμός μηνυμάτων : 3318
Registration date : 16/02/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 11:40

Δε νομιζω....ουτε το λυκοφως εχει βγει......

Μα τι να περιμενει κανεις απο την Πλατυπους??
Σπόιλερ:

Αφου εβγαλαν το movie companion παλι καλα να λεμε!!!!

Αλλα, μια εκληση στις εκδοσεις δε βλαπτει!!!

Μπορει να εισακουστουν οι προσευχες μας!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την April στις Τετ 24 Ιουν 2009 - 11:52, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SilverMusk
Golden Eyed Vampires
SilverMusk


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 44
Τόπος : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 2205
Registration date : 14/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 11:43

Σε ευχαριστώ Βάσια μου να είσαι καλά. Είπα και εγώ είχε βγει το Λυκόφως στα ελληνικά με καινούριο εξώφυλλο και δεν το πήρα χαμπάρι, αλλά όπως είπες τι να περιμένει κανείς από αυτούς. Και τόσα που βγάλανε καλά είναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Melia
New Moon Victim
New Moon Victim
Melia


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Registration date : 22/05/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Influencing emotions

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 13:44

April έγραψε:
Μα τι να περιμενει κανεις απο την Πλατυπους??

Καλά ο Πλατύπους είναι κομματάκι απαράδεκτος για εκδοτικός οίκος.

Ήθελα να ξερα πως πήρε τα διακαιώματα..που ήταν τότε ο Ψυχογιός, ο Πατάκης, ο Λιβανης... τόσοι εκδοτικοί οίκοι με αξιόλογη πορεία υπάρχουν, που πήγαν και βρήκαν την τελευταία τρύπα της φλογέρας δεν μπορώ να καταλάβω New Moon Book Cover - Σελίδα 2 691775

Διαβάζω πάρα πολύ γενικά και έχουν περάσει από τα χέρια μου εκατοντάδες βιβλία. Ειλικρινά τα βιβλία της τετραλογίας τα βρήκα πολύ πρόχειρα, χάλια επιμέλεια χάλια (ποιοτικά) εξώφυλλο και δε συμμαζεύεται...
Ειδικά όταν μου ήρθε το breaking dawn από Αγγλία και είδα ποιότητα χαρτιού και εξώφυλλο σε συνδιασμό με την τιμή σκέφτηκα πόσο χαζους μας περνάνε εδώ πέρα που μας πασάρουν ότι χειρότερο διαθέτουν στην μέγιστη τιμή Razz

Είναι ηλίου φαεινότερον πως αν ο συγκεκριμένος εκδοτικός οίκος δεν είχε τα διακαιώματα για την τετραλογία θα είχε φαληρίσει με την οικονομική κρίση lol!

Είναι για New Moon Book Cover - Σελίδα 2 626465 και εμπάργκο κανονικά αλλά τί να κάνουμε όμως που τους έχουμε ανάγκη... Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 15:17

Βασικά η Πλατύπους είναι ένας εκδοτικός οίκος που βρήκε τη χήνα με τα χρυσά αυγά!

Τι εννοώ...

Είναι νέος εκδοτικός οίκος, όχι πολλά χρόνια στο χώρο, γύρω στα δύο νομίζω. Και πιθανότατα κωλόφαρδος! Κάποιος πήρε γραμμή τι γίνεται με το λυκόφως και πρόλαβαν και έκλεισαν τα δικαιώματα πριν προλάβει κάνας άλλος. Βέβαια για να κλείσεις δικαιώματα τέτοιου είδους μιλάμε για πολλά λεφτά. Οπότε στην προκειμένη περίπτωση έκαναν πολύ καλή επένδυση.

Τώρα για το θέμα της έκδοσης και της μετάφρασης έχω α πω τα εξής.

Η μετάφραση τους δυστυχώς ήταν μέτρια. Προσπάθησαν να μείνουν πολύ κοντά στο κείμενο της Στέφενι αλλά αυτό έχει σε ένα βαθμό το αντίθετο αποτέλεσμα. Μετάφραση δεν σημαίνει απόλυτα ότι μεταφράζεις κατά λέξη ένα κείμενο αλλά κάνεις ουσιαστικά απόδοση. Αυτό δηλαδή πρέπει να κάνει ένας καλός μεταφραστής. Αυτοί δυστυχώς το έχουν μεταφράσει κατά λέξη για να μείνουν πιστοί αλλά με αυτό τον τρόπο ορισμένα πράγματα δεν έχουν αποδοθεί σωστά.

Στα εξώφυλλα παρέμειναν πιστοί και αυτό είναι προς τιμήν τους. Θέλω να πω ότι δεν τα άλλαξαν κάτι που συνηθίζεται δυστυχώς....

Για το θέμα ποιότητας χαρτιού, η Πλατύπους κάνει την εκτύπωση της σε αρκετά καλό χαρτί. Στο ξένο βιβλίο της Little Brown το χαρτί είναι υπερβολικά λεπτό. Επίσης έχουν επιλέξει πολύ καλή γραμματοσειρά κατά την άποψη μου.

Τώρα, όσον αφορά το θέμα της τιμής, είναι αλήθεια πως γενικότερα στη χώρα μας τα βιβλία κοστίζουν ακριβά.
Πρώτα απ' όλα οι Έλληνες δεν διαβάζουν! Και κυκλοφορούν κάθε χρόνο στη χώρα μας χιλιάδες βιβλία!
Από την άλλη, όταν μιλάμε για ένα ξένο βιβλίο όπου ο εδώ εκδοτικός οίκος έχει πληρώσει δικαιώματα, έχει δώσει χρήματα για να το μεταφράσει και να το εκδόσει στη συνέχεια, είναι λογικό να υπάρχει διαφορά στην τιμή σε σχέση με το ξένο.
Βέβαια την τιμή δεν την ορίζει μόνο αυτό, την ορίζει και η ίδια η αγορά. Αν θα κάνετε μία πρόχειρη έρευνα θα δείτε ότι πάνω κάτω αυτού του είδους και μεγέθους βιβλία στοιχίζουν περίπου τόσο στη χώρα μας.
Οπότε δεν μπορώ να τους κατηγορήσω ότι προσπαθούν να μας εκμεταλλευτούν.

Γενικότερα είμαι πολύ ευχαριστημένη που αγόρασα τη Saga στα αγγλικά με σκληρά εξώφυλλα γιατί για εμένα δεν είναι απλώς βιβλία. Είναι το στολίδι της βιβλιοθήκης μου! New Moon Book Cover - Σελίδα 2 616544
Αλλά παράλληλα έχω αγοράσει και τα Ελληνικά γιατί παρ' όλο που ξέρω αρκετά καλά αγγλικά, τα Ελληνικά είναι η γλώσσα μου και τα ευχαριστιέμαι περισσότερο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
Isabella21
The Volturi
Isabella21


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 36
Τόπος : Volterra, Italia!!
Αριθμός μηνυμάτων : 2087
Registration date : 18/02/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Mental electrical current

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 16:08

Παιδιά, το εξώφυλλο με τον Taylor & την Kristen δν μ αρέσει καθόλου!! Νομίζω δν δίνει την αίσθηση του βιβλίου!!! Θα προτιμούσα κάτι με τη Bella στο κέντρο της προσοχής κ τον Εντ με το Τζέικ κάπου στην άκρη και αν. Νομίζω ότι το ΝΜ είναι επικεντρωμένο γύρω από την απουσία του Εντ, τη μοναξιά, τις παραισθήσεις... Είναι ένα βιβλίο γύρω από τη Bella κ το πως προσπαθεί να συνέλθει. Η επιλογή γίνεται πιο μετά!!!!! Αυτό το εξώφυλλο το κάνει να φαίνεται λες κ η σχέση Bella- Jacob είναι το βασικό θέμα του βιβλίου! Καθόλου δν μ άρεσε.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
emerald eyes
Golden Eyed Vampires
emerald eyes


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 37
Τόπος : 9 cycles of hell
Αριθμός μηνυμάτων : 2461
Registration date : 18/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 16:17

Melia έγραψε:
New Moon Book Cover - Σελίδα 2 6a00d8341bf6c153ef011571495f24970b-

Αυτό είναι Smile
αν και με εκνευρίζει που θα το παραδεχτώ είναι τέλειο πόστερ γιατί να μην την έχει ο έντουαρντ έτσι αγκαλιά την μπέλα
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BELLA MARIE
Charlie's Daughter
BELLA MARIE


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 31
Τόπος : Thessalonike
Αριθμός μηνυμάτων : 17564
Registration date : 26/02/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 16:19

¨εγω παλι θα προτιμουσα να ειναι η μπελλα καθισμενη και να κλαει καπως παρα αυτο!ελεος!!αγκαλια με τον τζεικομπ?και ο εντουαρντ δηλαδη να αχνοφαινεται?????δεν το δεχομαι κυριε!!!πλατυπου!!δε το δεχομαι!!απαπα!!ειλικρινα οποιος εκανε την επιλογη η ειναι φαν του τζεικομπ η τονε λαδωσανε!!!! New Moon Book Cover - Σελίδα 2 592681 JUST SHOOT ME!! New Moon Book Cover - Σελίδα 2 626465
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SilverMusk
Golden Eyed Vampires
SilverMusk


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 44
Τόπος : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 2205
Registration date : 14/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 16:38

Βρε παιδιά μην εξάπτεστε. Αυτό που θέλουν να δείξουν με το συγκεκριμένο πόστερ είναι πόσο πολύ εξαρτήθηκε η Μπέλλα την συγκεκριμένη περίοδο από την φιλία της με τον Τζέικ και εκτός αυτού είναι τόσο προστατευτική η αγκαλιά του γιατί πραγματικά αυτός είναι που την προστάτευε και την έσωζε στην ΝΣ πριν κάνει την επανεμφάνιση του ο Έντ. Και η αλήθεια είναι ότι άργησε να την κάνει, οπότε κατά κάποιον τρόπο τον πρωταγωνηστικό ρόλο τον αναλαμβάνει ο Τζέικ εκεί.

Μαρία έχεις απόλυτο δίκιο για όλα όσα έγραψες παραπάνω. Εγώ την αγγλική έκδοση την έχω από την εκδοτική APPLE η οποία σε σχέση με την δικιά μας την ελληνική είναι πραγματικά άθλια. Η ποιότητα του χαρτιού είναι σχεδόν σαν της εφημερίδας απλώς λίγο πιο χοντρό και για την γραμματοσειρά, χρειάζεσε μεγενθυντικό φακό για να διαβάσεις και η αλήθεια είναι πως δεν είχε και καμιά τρελή διαφορά στην τιμή με τα ελληνικά. Όσο για το εξώφυλλο θα σας πω μόνο πως στα ¶ρλεκιν τα εξώφυλλα είναι πολύ καλύτερα!!!
Οπότε υπάρχουν και χειρότερες εκδοτικές από την Πλατύπους. Αυτό σκέφτομαι και παρηγοριέμε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
scarlet rose
The Volturi Princess
scarlet rose


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 37
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 3603
Registration date : 16/01/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Influencing emotions

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 16:45

θα συμφωνησω απολυτα με την silvermusk!!!Με καλυψες Ελενη μου!!!
Η αγκαλια του Τζεικ και η εκφραση της Μπελλα δειχνει την οικειοτητα και την ασφαλεια που αισθανεται κοντα του!!!Μονο αυτον ειχε!!!Και ο Τζεικ δειχνει ετοιμος να κανει τα παντα για να την προστατεψει!!!Δειχνει ποσο τρυφερη ηταν η σχεση τους!!!
Φυσικα αν την ειχε αγκαλια ο Εντουαρντ θα ηταν πιο ερωτικη η σταση του σωματος αλλα στην Νεα Σεληνη το ζευγαρι βρισκεται σε διασταση οποτε και η αφισα θα επρεπε να ειναι αναλογη!!!

Κοριτσια υπομονη και η πιο τελεια αφισα θα βγει οταν θα γυριζεται η Χαραυγη!!!

Παντως συγνωμη ρε παιδια αλλα εγω την θελω την συγκεκριμενη αφισα ..ο Τέυλορ εχει βγει πολυ ωραιος!!!!Ουφ την ειπα την αμαρτια μου και ησυχασα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SilverMusk
Golden Eyed Vampires
SilverMusk


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 44
Τόπος : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 2205
Registration date : 14/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 16:50

Να ρωτήσω θα πρέπει να το παραγγείλουμε από έξω το βιβλίο με το καινούριο εξώφυλλο ή παίζει να το φέρουν και Ελλάδα???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
scarlet rose
The Volturi Princess
scarlet rose


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 37
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 3603
Registration date : 16/01/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Influencing emotions

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 17:01

Λογικα θα το φερουν και θα μπορουμε να το βρουμε παντου!!!Ειχαν φερει και το Λυκοφως και το ειχαν ολα τα βιβλιοπωλεια και σε μεγαλες ποσοτητες!!!

Παλι θα ξυλωθω!!!Και μαλλον θα το παρω διπλο!!Ενα αντιτυπο να το εχω παντα μαζι μου και να το λιωσω στο διαβασμα και ενα αλλο στην βιβλιοθηκη!!!

Και το Λυκοφως πρεπει να το ξαναπαρω!!!Το αντιτυπο που εχω θα το βαλω σε κορνιζα ή θα το τυλιξω καπως να μην μου παθει τιποτα!!!!!! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SilverMusk
Golden Eyed Vampires
SilverMusk


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 44
Τόπος : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 2205
Registration date : 14/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 17:10

Ρε παιδιά εγώ γιατί δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι είχε κυκλοφορήσει και έτσι???
Μάλλον μόνο Αθήνα θα πρέπει να υπάρχει γιατί εγώ εδώ δεν είδα πουθενά σε κανένα βιβλιοπωλείο. Μόνο με τα κλασσικά τους εξώφυλλα κυκλοφορούν.
Θα πρέπει να το ψάξω ή να αγγαρέψω κάποια από εσάς να μου το πάρει και να μου το στείλει. Αναλόγως και πως θα βγει τελικά... lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Melia
New Moon Victim
New Moon Victim
Melia


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 119
Registration date : 22/05/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Influencing emotions

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 17:33

WhiteQueen έγραψε:
Γενικότερα είμαι πολύ ευχαριστημένη που αγόρασα τη Saga στα αγγλικά με σκληρά εξώφυλλα γιατί για εμένα δεν είναι απλώς βιβλία. Είναι το στολίδι της βιβλιοθήκης μου! New Moon Book Cover - Σελίδα 2 616544
Αλλά παράλληλα έχω αγοράσει και τα Ελληνικά γιατί παρ' όλο που ξέρω αρκετά καλά αγγλικά, τα Ελληνικά είναι η γλώσσα μου και τα ευχαριστιέμαι περισσότερο.

Με εκφράζεις απόλυτα Smile
Μακαρι να είχαν και τα ελληνικά βιβλία τόσο καλό εξώφυλλο και όχι αυτό το ξεπερασμένο λεπτο και glossy που είχαν τα λογοτεχνικά βιβλία προ δεκαετίας Razz Να το βάζεις ρε παιδί μου στην τσάντα σου και να μη το βγάζεις τσαλακωμένο και γρατσουνισμένο.

SilverMusk εγώ που μένω στη Δράμα την έκδοση του Λυκόφωτος με εξώφυλλο την αφίσα της ταινίας το είδα προχθές σε κέντρο τύπου, ξέρεις εκεί που πουλάνε περιοδικά και εφημερίδες. Στο λέω σαν παράδειγμα, σίγουρα θα υπάρχει σε βιβλιοπωλεία στην επαρχία, ψάξτο και θα το βρεις Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mrs Alice
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Mrs Alice


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 1006
Registration date : 21/03/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Future Telling

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 18:05

WhiteQueen έγραψε:
Μου αρέσει δεν μπορώ να πω...

Αλλά θα προτιμούσα ένα εξώφυλλο με Μπέλλα και Έντουαρντ. sorry guys! New Moon Book Cover - Σελίδα 2 691775
Κοιταξτε,δεν ειναι ασχημο αλλα κι εγω θα προτιμουσα ενα εξωφυλλο με Μπελλα και Εντουαρντ!!!
Δεν εχω τιποτα με τον Τειλορ αλλα καθε φορα που τον βλεπω μου ερχεται στο μυαλο η φραση
New Moon Book Cover - Σελίδα 2 474260 !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vampirediariesworld.vampire-legend.com/forum.htm
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 19:01

Βασικά υπάρχουν πολλές εκδόσεις στα Αγγλικά των βιβλίων. Δηλαδή αυτή που αναφέρει η Ελένη, την apple, είναι άλλη από αυτή που έχω εγώ της Little Brown, η οποία είναι η αυθεντική, Αμερικάνικη και βγάζει τα βιβλία και με σκληρό και με μαλακό εξώφυλλο.

Θεωρώ ότι με το σκληρό είναι καλύτερα ειδικά αν θέλει να τα στολίσει. Και δεν φθείρονται και εύκολα. Απλά κοστίζουν λίγο παραπάνω αλλά πέρσι που τα πήρα εγώ από το amazon μαζί με τα ταχυδρομικά μου ήρθαν όλα μαζί περίπου 60 ευρώ.

Στην Ελλάδα απ' όσο ξέρω δεν εκδίδονται πλέον βιβλία σε δύο κατηγορίες δηλαδή με σκληρό ή μαλακό εξώφυλλο. Τα κάνουν όλα με αυτό το γυαλιστερό ή ότι άλλο επιλέξει ο εκδοτικός οίκος. Πάντως αν τα έκαναν με σκληρό θα πληρώναμε ακόμα περισσότερο. Δεν αποκλείεται όμως όταν η Πλατύπους ολοκληρώσει τη σειρά με την έκδοση της Χαραυγής να βγάλει αργότερα καμία special edition. Και φυσικά όσο θα βγαίνουν οι ταινίες θα υπάρχουν όλο και καινούριοι αναγνώστες.

Τώρα το πρώτο βιβλίο το είχα βρει αρχικά στον Παπασωτηρίου στο κέντρο στα αγγλικά, τύπου έκδοση pocket με το εξώφυλλο της ταινίας, 8 ευρώ. Και μάλιστα δεν το πήρα εκείνη την ημέρα και το μετάνιωσα. Μετά είχαμε πάει μία μέρα όλες μαζί στο Public και είχε πάρα πολλά και εμείς όλες μαζί πέσαμε με τα μούτρα και πήραμε συνολικά καμία δεκαριά! lol!
Αυτό έγινε πριν το Πάσχα αν θυμάμαι καλά...

Αυτή η έκδοση που βλέπω εδώ της Νέας Σελήνης είναι η αντίστοιχη pocket απ' όσο μπορώ να καταλάβω η οποία κάποια στιγμή θα κυκλοφορήσει και εδώ στα γνωστά βιβλιοπωλεία που προανέφερα σίγουρα.

Το εξώφυλλο όπως είπα και χτες όχι ότι δεν μου αρέσει, ωραίο είναι. Αλλά προσωπικά δεν μου κάθεται εμένα καλά. Δηλαδή έτσι όπως είναι φαίνεται σαν να τα έχει φτιάξει η Μπέλλα με τον Τζεηκ τώρα και ο Έντουαρντ είναι από πίσω σαν το φάντασμα. Εντάξει, το ξέρω ότι κατά κάποιο τρόπο αυτό είναι και το στόρυ εδώ αλλά και πάλι δεν μπορώ να το χωνέψω. Στην τελική γιατί να μην έχει εξώφυλλο το ρολόι και τη Μπέλλα που τρέχει να σώσει τον Έντ; Θα μου πείτε αν αρχίσει να λέει ο καθένας τι εξώφυλλο θα ήθελε θα παίξουμε την κολοκυθιά.

Απλά προσωπικά με χαλάει αυτό το υποτιθέμενο σκηνικό έρωτος μεταξύ Τζεηκ και Μπέλλα. Ίσως αν το έκαναν στην Έκλειψη να μη μου καθόταν τόσο βαρύ. Δεν ξέρω... New Moon Book Cover - Σελίδα 2 691775 Έχω κατανοήσει το θέμα με τον Τζέηκ κ.τ.λ. αλλά να μου βγαίνει και σε εξώφυλο τίπου απ' τους δυο ποιον να διαλέξω την Κική για την Κοκό και ο άλλος να είναι πίσω στη γωνία τύπου νεκροζώντανος....

Εντάξει καταλάβατε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
emma cullen pattinson
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
emma cullen pattinson


Θηλυκό Τόπος : Neverland!!!!!
Αριθμός μηνυμάτων : 2339
Registration date : 13/03/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Project Thoughts

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 19:06

συγγνωμη αλλα δεν πολυκαταλαβα....... New Moon Book Cover - Σελίδα 2 686606
βγηκε εκδοση της νεας σεληνης με εξωφυλλο εντ-μπελλα-τζεικ(αντιστοιχη με την ποκετ του λυκοφως με εξωφυλλο εντ μπελλα??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ms Cullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Ms Cullen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 29
Τόπος : Kefalonia
Αριθμός μηνυμάτων : 1743
Registration date : 20/04/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Future Telling

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 20:04

emma cullen pattinson έγραψε:
συγγνωμη αλλα δεν πολυκαταλαβα....... New Moon Book Cover - Σελίδα 2 686606
βγηκε εκδοση της νεας σεληνης με εξωφυλλο εντ-μπελλα-τζεικ(αντιστοιχη με την ποκετ του λυκοφως με εξωφυλλο εντ μπελλα??
Ναι,ανιψουλα μου!!!Αλλα ειναι ο
Σπόιλερ:
πρωτη μουρη στην εικονα!!!Προσπαθω να συμπαθησω τα σκυλια!!!Αχ!
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zafrina
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Zafrina


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 36
Τόπος : Πατρα
Αριθμός μηνυμάτων : 2311
Registration date : 05/05/2009

Forks Student Profile
Team: Amazonians Amazonians
Special ability Special ability: Project Thoughts

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 20:47

Ειναι τελειο....!!!!!!!!!!!!!!!!Ειδικα ο Τειλορ ειναι θεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BELLA MARIE
Charlie's Daughter
BELLA MARIE


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 31
Τόπος : Thessalonike
Αριθμός μηνυμάτων : 17564
Registration date : 26/02/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 20:54

bluediamond έγραψε:
Ειναι τελειο....!!!!!!!!!!!!!!!!Ειδικα ο Τειλορ ειναι θεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zafi! μην υποστηριζεις τον τζεικομπ και συ τωρα!!!σας χανω μια μια...την κορη μου την εσμι και μετα εσενα!!!!!εμενα ποιος ακριβως περιμενετε να με μαζεψει????
πρεπει αυτος ο υπευθυνος η να του αρεσει ο τειλορ η να τον λαδωσανε!!!
και τι?ο εντουαρντ απλα αχνοφαινεται??τι ειναι αυτα τα πραγματα? boogie
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ms Cullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Ms Cullen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 29
Τόπος : Kefalonia
Αριθμός μηνυμάτων : 1743
Registration date : 20/04/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Future Telling

New Moon Book Cover - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 24 Ιουν 2009 - 20:55

BELLA MARIE P έγραψε:
bluediamond έγραψε:
Ειναι τελειο....!!!!!!!!!!!!!!!!Ειδικα ο Τειλορ ειναι θεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zafi! μην υποστηριζεις τον τζεικομπ και συ τωρα!!!σας χανω μια μια...την κορη μου την εσμι και μετα εσενα!!!!!εμενα ποιος ακριβως περιμενετε να με μαζεψει????
πρεπει αυτος ο υπευθυνος η να του αρεσει ο τειλορ η να τον λαδωσανε!!!
και τι?ο εντουαρντ απλα αχνοφαινεται??τι ειναι αυτα τα πραγματα? boogie
Μην ανησυχεις γλυκια μου!!!Εγω ειμαι με τον αδερφουλη!!!! kiss
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
New Moon Book Cover
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Breaking Dawn : New Book Cover
» Host - The Book
» Book 6: Last Sacrifice

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: The Twilight Saga - Τα Βιβλία-
Μετάβαση σε: