Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την ¶µπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; ¶ραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 New Moon Book Cover

Πήγαινε κάτω 
+33
evi
Bella Marie Swan
vikaki21
matia*
Renée
Odelle
melinaki-twilight
linaki
thomi
Mrs.Cullen
didi
hiddenfantasy
M@rIa
Ms Cullen
emma cullen pattinson
Mrs Alice
emerald eyes
Isabella21
nikoubioum
annabell
Melia
Lion's_Lamb
WhiteQueen
April
scarlet rose
dolores!!
LizCullen
SilverMusk
angepsi
Zafrina
BELLA MARIE
nasiatheslayer
sunrise
37 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Mrs.Cullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Mrs.Cullen


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 27
Τόπος : Ρόδος
Αριθμός μηνυμάτων : 2768
Registration date : 13/07/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Physical Attacks

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΚυρ 19 Ιουλ 2009 - 20:52

Αυτή που είναι αγκαλιά είναι έκτρωμα!Απαίσια είναι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/MrVampireStar
thomi
Twilight Human
Twilight Human
thomi


Καρκίνος
Ηλικία : 30
Τόπος : φλωρινα
Αριθμός μηνυμάτων : 70
Registration date : 15/07/2009

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΚυρ 19 Ιουλ 2009 - 21:39

χμμ....εχει κατι διαφορετικο η φοτο με το σκυλι και την μπελλα...αλλα ...εντουαρντ και παλι εντουαρντ....δεν τιθεται θεμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
linaki
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
linaki


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 30
Τόπος : athenes
Αριθμός μηνυμάτων : 938
Registration date : 28/07/2009

Forks Student Profile
Team: Switzerland
Special ability Special ability: Future Telling

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 30 Ιουλ 2009 - 16:11

hiii!!
λοιπον λεω ν πω κ εγω την αποψη μ!
αν δεν ηταν ο τζεικ εκεινη την περιοδο τ 9εαμα π 8α εβλεπε ο εντ οταν γυρνουσε 9 ηταν ε3οφρενικο!
οπωσ λεει κ η ιδια η μπελλα ο τζεικ ηταν ο προσωπικοσ τησ ηλιοσ!
περα απο αυτο η υπολειπη συμπεριφορα τ(εκτοσ απο το να την συνεφερει) ηταν πολυ ασχημη!

ετσι ερχομαι να καταληξω οτι τ ποστερ μ τουσ δυο τουσ αγγαλια ειναι πετιχιμενο γιατι του αξιζει μεριδιο οπωσ εγινε κ στ βιβλιο!
περα απο αυτο βλεπουμε τον 8εο εντ με το αγριπνο βλεμα τ απο πισω!
για οφισιαλ δεν πιστευω οτι ειναι τ τελειωσ καταλληλο ποστερ αλλα παρ'ολα αυτα ειναι πολυ καλο!

that's all!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 13 Αυγ 2009 - 0:57

Λοιπόν, έκανα λάθος για τους τίτλους των Γαλλικών βιβλίων. Είναι διαφορετικοί αναμεταξύ τους αλλά ουδέμια σχέση με το πρωτόπτυπο... New Moon Book Cover - Σελίδα 4 691775

Τουλάχιστον όσο και να τα χώνω στην Πλατύπους, της είμαι ευγνώμων που κράτησε τους αυθεντικούς τίτλους και τα εξώφυλλα.

Ρίξτε μία ματιά πρώτα σε αυτά:

http://www.amazon.fr/Saga-Fascination-1-Stephenie-Meyer/dp/2012010679/ref=pd_bxgy_b_img_c

http://www.amazon.fr/Saga-Fascination-2-Tentation-Meyer-S/dp/2012012957/ref=pd_bxgy_b_img_b

http://www.amazon.fr/Saga-Fascination-Hésitation-Stephenie-Meyer/dp/2012014933/ref=pd_bxgy_b_img_a

http://www.amazon.fr/Saga-Fascination-Révélation-Stephenie-Meyer/dp/2012016820/ref=pd_bxgy_b_img_b

Κάντε μεγένθυση τα εξώφυλλα για να δείτε καθαρά τους τίτλους και όποια ξέρει καλά Γαλλικά ας μας κάνει μία μετάφραση παρακαλώ!

Και εδώ τα εξώφυλλα που σας έλεγα:

http://www.stepheniemeyer.com/twilight_international.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
emerald eyes
Golden Eyed Vampires
emerald eyes


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 37
Τόπος : 9 cycles of hell
Αριθμός μηνυμάτων : 2461
Registration date : 18/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 13 Αυγ 2009 - 1:02

στα γαλλικά βιβλία οι μεταφράσεις:
το πρώτο είναι κάτι ανάμεσα σε γοητεία και ενθουσιασμό
το δεύτερο είναι πειρασμός
το τρίτο είναι δισταγμός
το τέταρτο είναι αποκάλυψη
πιστεύω πως μόνο το δεύτερο και το τελευταίο ταιριάζουν πραγματικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
melinaki-twilight
Twilight Human
Twilight Human
melinaki-twilight


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 28
Τόπος : αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 3
Registration date : 10/08/2009

Forks Student Profile
Team:
Special ability Special ability:

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΠεμ 13 Αυγ 2009 - 23:59

Ποτε ειπαμε πωσ ερχετε στην Αθηνα???μ αρεσουν τοσο πολυ αυτα τα βιβλια που δεν αντεχω να περιμενω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Odelle
Twilight Human
Twilight Human
Odelle


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 32
Τόπος : In a galaxy far far away...
Αριθμός μηνυμάτων : 22
Registration date : 08/08/2009

Forks Student Profile
Team: Wolves
Special ability Special ability: Mind Reading

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι 8 Σεπ 2009 - 21:01

LizCullen έγραψε:


http://www.newmoonmovie.org/2009/06/new-moon-book-cover-featuring-jacob/

Γκρρρρ!Αύτη η Κρίστεν ώρες-ώρες είναι πολύ όμορφη γαμώτο και μου σπάει τα νεύρα!geek Πάρα ταύτα, λατρεύω αύτη την εικόνα!New Moon Book Cover - Σελίδα 4 620541



LizCullen έγραψε:
http://www.newmoonmovie.org/2009/06/new-moon-paperback-movie-edition/


Αύτη την έχω σταμπάρει εδώ και αρκετό καιρό στο νετ, αλλά δε μου είχε κάνει ιδιαίτερη εντύπωση...


WhiteQueen έγραψε:

Και εδώ τα εξώφυλλα που σας έλεγα:

http://www.stepheniemeyer.com/twilight_international.html


Ωωω my dear queen, έμεινα εκθαμβη! Razz Κι εγώ το ζώον που τόσο καιρό νόμιζα ότι σε όλες τις χώρες τα εξώφυλλα ήταν τα ίδια! tongue

Ok ας κάνουμε έναν όμορφο κοινωνικό σχολιασμό (ακα κουτσομπολιό Razz ) Cool

-Αύτο της Δανίας μ'άρεσε αρκετά, αν εξαιρέσεις την κοπελιτσά οπου μοιάζει με μούμια.Πολύ πρασσινίλα μεν, αλλά το δάσος προσφέρει μια μυστηριώδης ατμόσφαιρα.Βεβαία δεν πιάνει ΜΙΑ μπροστά στα original εξώφυλλα της σειράς. (από τα καλύτερα εξώφυλλα που έχουν στολίσει βιβλίο)

-Ιαπωνία---> kawaiiiiiiiiiii!!!!!!!!! Αύτο το manga style το λάτρεψα! Έπρεπε να το περιμένω...αλλά πολύ σκέτο....δεν είχε μαγικά effects που θα του έδιναν ζωντάνια....όπως και να χει, η Ιαπωνική κουλτούρα είναι respect οποτέ...τα λόγια είναι περιττά.

-Τα γερμανικά εξώφυλλα τα μίσησα... Rolling Eyes Μου έφερναν κάτι σε ρομαντικό μυθιστόριμα παλαιάς εποχής...τύπου μικρές κυρίες...Κάμια σχέση με την αληθινή πλοκη.

-The Netherlands:

Είναι η ιδέα μου η το μήλο έχει μια στάμπα σε σχήμα καρδιάς? Razz Razz Razz

-The Czech Republic:

Ιιιι...η μάλλον καλύτερα ΙΟΥ! tongue Αντικρίζω εξώφυλλο στο χρώμα της μύξας, όπου φέρνει σε παιδίκο θρίλερ τύπου ''Ανατριχίλες''

-Της Ταιλάνδης είναι συμπαθητικό και η κοπελίτσα μοιάζει λίγο με την Μπέλα.Παρα ταύτα δεν πιανεί μπροστά στα πρωτότυπα.

-China:

Κλασσίκα manga style όπως και της Ιαπωνίας αλλά προς μεγάλη μου φρίκη είναι καλύτερο από τηε Ιαπωνίας.... Shocked Μωρέ μπράβο οι Κινέζοι....

-Με της Ρωσσίας μου γεννήθηκε η εξής απορία. Από πότε η Μπέλα έχει γαλανά μάτια? tongue Αν είναι έτσι να ερωτευθώ κι εγώ βρικόλακα βρε παιδιά μπας και δω προκοπή με τα τα δικά μου geek


-Korea:

Δεν ξέρω γιατί αλλά τα ερωτεύτηκα! New Moon Book Cover - Σελίδα 4 98735

-Νορβηγία-Φιλλανδία τα ίδια με τα δικά μας! (Τς τς αντιγραφείς :afro: geek )

-Για το εξωφυλλό της Ινδονησίας δεν θα πω τίποτα εγώ...τα συνοψίζει όλα το διπλανό emoticon--->New Moon Book Cover - Σελίδα 4 686606
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 9 Σεπ 2009 - 0:58

Για τα εξώφυλλα αυτό που έχω να πω εγώ είναι πως τα original είναι σαφώς καλύτερα. Δηλαδή με όποιο άλλο εξώφυλλο και αν τα δω νομίζω ότι δεν θα μπορώ να είμαι ικανοποιημένη και είναι λογικό επειδή αυτόματα γίνεται η σύγκριση. Ευτυχώς που η Πλατύπους κράτησε τα πρωτότυπα εξώφυλλα και στην Ελληνική έκδοση.

Και πραγματικά μερικά από αυτά τα βρίσκω εντελώς άκυρα όπως και τις άκυρες αλλαγές τίτλων που έχουν κάνει. New Moon Book Cover - Σελίδα 4 691775

Οι Γιαπωνέζοι όπως πάντα το προσάρμοσαν στη δική τους κουλτούρα και νομίζω ότι είχα διαβάσει κάπου πως έχει και σκίτσα μέσα. Και μάλιστα, αν θυμάμαι καλά, το πρώτο βιβλίο το έχουν χωρίσει σε τρεις τόμους με εικόνες και το κείμενο. Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω. Είναι ενδιαφέρον πάντως αν και παραδέχομαι ότι όντως οι Κινέζοι έχουν καλύτερ σκίτσα, πιο όμορφα.
Είναι κρίμα γιατί οι Γιαπωνέζοι φτιάχνουν τόσο ωραία bishonen και ο Έντουαρντ αυτών των σκίτσων δεν μου αρέσει καθόλου... Είχα βρει κάπου ένα βιντεάκι, το είχα βάλει μάλιστα και εδώ στο φόρουμ κάποια στιγμή, όπου είχαν πάρει σκηνές από διάφορα anime και το είχαν φτιάξει ως ιστορία Twilight - New moon, πραγματικά πολύ πετυχημένο και ως Έντουαρντ έδιναν τον Light από το Death Note!
Σίγουρα καμία σχέση ως χαρακτήρας αλλά ως εμφάνιση ο Light σκίζει! Θα του πήγαινε να είναι Έντουαρντ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
Renée
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
Renée


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 36
Τόπος : Ιωάννινα/Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 328
Registration date : 13/08/2009

Forks Student Profile
Team: Carlisle - Esme Carlisle - Esme
Special ability Special ability: Mind Reading

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 9 Σεπ 2009 - 1:31

Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τι είπες τώρα WhiteQueen!!!! Λατρεύω τον Light! geek Όντως θα του πήγαινε....
Γενικά τα εξώφυλλα με φωτογραφίες των ηθοποιών της ταινίας σας αρέσουν? Δεν ξέρω αν έχει προαναφερθεί αυτό...
Πιστεύω ότι είναι πολύ δημοφιλή, κρίνοντας από την κολλητή μου...
Εμένα για κάποιο λόγο δεν μου πολυαρέσουν - όχι σαν φωτογραφίες εννοείται, αλλά σαν εξώφυλλα για βιβλία γενικότερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/anightwanderer
Odelle
Twilight Human
Twilight Human
Odelle


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 32
Τόπος : In a galaxy far far away...
Αριθμός μηνυμάτων : 22
Registration date : 08/08/2009

Forks Student Profile
Team: Wolves
Special ability Special ability: Mind Reading

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 9 Σεπ 2009 - 2:06

Είναι όντως αλήθεια ότι οι Ιαπωνέζοι φτιάχνουν πολύ καλύτερα σκίτσα στα εθνικά τους manga. Νομίζω όμως πως ο κύριος λόγος που τα twilight βιβλία, έχουν κατότερης ποιότητας σκίτσα πηγάζει στο γεγονός πως τα mangas τα φτιάχνουν οι mangakas, και είναι καθαρά τοπικό προιόν. Σιγά μην έδιναν προσόχη στο βιβλίο μιας ξένης συγγραφέα....


'Αλλα οφείλω να διαφωνίσω και με τις 2 σας.Ο Έντουαρτ είναι υπερβολικά κάλος για να καταφέρει να τον απεικονίσει ο Yagami Lighto! Ειδηκά στα μάτια και στο βλέμμα υπάρχει μεγάλη διαφορά...Το βλ'εμμα του Εντ περιέχει αγάπη,συμπόνια και μίσος για τον εαυτό του κατά κάποιο τρόπο....Και σίγουρα ο 'Εντουαρτ δεν θα επέλεγε ποτέ να γράψει σε death note...εδώ δεν σκοτώνει ανθρώπους ενώ είναι βρικόλακας που στο κάτω-κάτω το έχει ανάγκη το αίμα...


Renée φοβάμαι πως δεν σε πολυκατάλαβα...για τι εξώφυλλα μιλάς?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Renée
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
Renée


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 36
Τόπος : Ιωάννινα/Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 328
Registration date : 13/08/2009

Forks Student Profile
Team: Carlisle - Esme Carlisle - Esme
Special ability Special ability: Mind Reading

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤετ 9 Σεπ 2009 - 2:14

Αν και off-topic:
Στα looks πάντα, στα looks! Φυσικά και δεν έχει καμία σχέση ο χαρακτήρας του Έντουαρντ με τον Light... Κάνει το ακριβώς αντίθετο από εκείνον! Ενώ η φύση του είναι να σκοτώνει ανθρώπους - for survival purposes only - διαλέγει να κάνει κάτι άλλο.
Anyway, πιστεύω ότι η απεικόνιση manga για το twilight saga γενικότερα, δίνει λίγο παιδικό χαρακτήρα στα βιβλία παρ' όλα αυτά. Γνώμη μου, από τα λίγα σχέδια που τσέκαρα από το site της Stephenie.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/anightwanderer
sunrise
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
sunrise


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 34
Τόπος : athina
Αριθμός μηνυμάτων : 2711
Registration date : 27/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι 22 Δεκ 2009 - 0:52

"New" New Moon Still

On the cover of the book
It's different to the picture used on the promo posters. Edward is looking down in this one

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 -New-New-Moon-Still-twilight-series-9514449-495-800
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matia*
Breaking Dawn Newborn
Breaking Dawn Newborn
matia*


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 33
Τόπος : δασος χαιδαριου , αθηνα
Αριθμός μηνυμάτων : 584
Registration date : 26/10/2009

Forks Student Profile
Team: Switzerland
Special ability Special ability: See Through Lies

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι 22 Δεκ 2009 - 1:37

αααχχχχ... αυτο που κοιταει κατω πολυ μ'αρεσει!!!!! αυτο αραγε θα εχει στο βιβλιο?!! μακαρι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/matiag333#p/p
vikaki21
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
vikaki21


Θηλυκό Τόπος : Όπου φύσaει ο άνεμος
Αριθμός μηνυμάτων : 2263
Registration date : 09/01/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι 9 Φεβ 2010 - 15:55

Για τα εξώφυλλα αυτό που έχω να πω είναι πως τα original είναι καλύτερα. Ευτυχώς που η Πλατύπους κράτησε τα πρωτότυπα εξώφυλλα και στην Ελληνική έκδοση. New Moon Book Cover - Σελίδα 4 879660
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mrs.Cullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Mrs.Cullen


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 27
Τόπος : Ρόδος
Αριθμός μηνυμάτων : 2768
Registration date : 13/07/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Physical Attacks

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΤρι 9 Φεβ 2010 - 16:04

Παιδιά εδώ στην άλλη έκδοση του ΝΜ είναι το άλλο με τον Τζέικομπ και την Μπέλλα αγκαλιά και πίσω ο Εντ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/MrVampireStar
Bella Marie Swan
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Bella Marie Swan


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 26
Τόπος : Στα δάση του Φορκς,με την υπέροχη πρασινάδα!
Αριθμός μηνυμάτων : 3826
Registration date : 05/09/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 29 Αυγ 2011 - 12:50

Παρατηρήσατε το πέταλο που πέφτει;
Εννοεί τη φυγή του Έντουαρντ.Μάλλον

Στο σπόιλερ βρήκα την εξήγηση του τίτλου.
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://instagram.com/eva_filippa
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 29 Αυγ 2011 - 13:08

Αν δεν κανω λαθος ηταν το μοναδικο εξωφυλλο που δεν διαλεξε η Στεφενι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
Bella Marie Swan
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Bella Marie Swan


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 26
Τόπος : Στα δάση του Φορκς,με την υπέροχη πρασινάδα!
Αριθμός μηνυμάτων : 3826
Registration date : 05/09/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 29 Αυγ 2011 - 14:20

Τα άλλα δηλαδή τα διάλεξε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://instagram.com/eva_filippa
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 29 Αυγ 2011 - 14:41

Φυσικα...η συγγραφεας ειναι...αν δεν τα διαλεγε αυτη τοτε ποιος..? lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
tasos
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
tasos


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Registration date : 13/07/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 29 Αυγ 2011 - 16:51

Διαβασα σε μια συνεντευξη της οτι μονο το εξωφυλλο του λυκοφως διαλεξε,τα αλλα ο εκδοτικος οικος.Ο συγγραφεας δεν εχει λογο για τα εξωφυλλα.Ειναι καθαρα στην κριση του εκδοτη.Ετσι ελεγε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bella Marie Swan
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Bella Marie Swan


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 26
Τόπος : Στα δάση του Φορκς,με την υπέροχη πρασινάδα!
Αριθμός μηνυμάτων : 3826
Registration date : 05/09/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 29 Αυγ 2011 - 17:32

Τα δικαιώματα τα έχουν οι εκδότες,δηλαδή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://instagram.com/eva_filippa
tasos
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
tasos


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Registration date : 13/07/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 29 Αυγ 2011 - 18:08

Ναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bella Marie Swan
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Bella Marie Swan


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 26
Τόπος : Στα δάση του Φορκς,με την υπέροχη πρασινάδα!
Αριθμός μηνυμάτων : 3826
Registration date : 05/09/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 29 Αυγ 2011 - 18:10

Πάντως,έκαναν πολύ καλή επιλογή σε όλα τα βιβλία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://instagram.com/eva_filippa
tasos
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
tasos


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 1228
Registration date : 13/07/2011

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 29 Αυγ 2011 - 18:15

Ναι,και σε εξωφυλλα και σε τιτλους.Αν θυμαμαι καλα στη Κινα εχουν βαλει κατι τιτλους ΧΑΛΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bella Marie Swan
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Bella Marie Swan


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 26
Τόπος : Στα δάση του Φορκς,με την υπέροχη πρασινάδα!
Αριθμός μηνυμάτων : 3826
Registration date : 05/09/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

New Moon Book Cover - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: New Moon Book Cover   New Moon Book Cover - Σελίδα 4 I_icon_minitimeΔευ 29 Αυγ 2011 - 18:19

Θα το ψάξω.
Είμαστε τυχεροί που ζούμε Ελλάδα.Σε άλλες χώρες,τα βιβλία έχουν κάτι ελεεινά εξώφυλλα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://instagram.com/eva_filippa
 
New Moon Book Cover
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Breaking Dawn : New Book Cover
» Host - The Book
» Book 6: Last Sacrifice

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: The Twilight Saga - Τα Βιβλία-
Μετάβαση σε: