Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την ¶µπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; ¶ραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 Host - The Book

Πήγαινε κάτω 
+99
EliRose
kaci
Bitten Pillows
panagiota
niki
ΕΡΗ
~Rob-Patty~
T-NM-E-BD
sandra21
$ofi@ + Edward
linalice
dmant89
Dr_Rena_Hale
Mrs.Christina
izzy cullen
team_ed
i love edward 2
mR.Geo
rockfreak
Isabela Cullen
athina
mimigk
dimitroula-robsessed
AliceK
vikaki21
SULPICIA-phoive
Lizzy Cullen
MyrtoCullen
Wonder
mara30
Vanora
Ashley Greene
pink
dimitramd7
breeze of wolf
d@n@e twilight!
sof
Mrs Alice
michelle
robert 4ever
evi
Vanna
alour
natalitsa92
Edward_ Breaking_ Dawn
patrick
eleftheria
giorgia-xania
twilightFOREVER
lne
Edbel
April
Alexadruby the vampire
M@rIa
Mrs.Cullen
LaDy_SoVeReigN
christi_twilight
MARIA SWAN CULLEN
fafoula1234
Bella13
Renée
emma cullen pattinson
lisbethsalander
Nemesis Of Bellin
VLaSia =)
Connie Cullen
twiligter
jenaki
Flyingdutchman
BELLA22
sunrise
maro
twilightaholic#1
MIKAELLA
didi
Ms Cullen
Lina
matron alis
touli
BELLA MARIE
.::Ελευθερία::.
scarlet rose
Gωgω-Twilighter
SilverMusk
DanaeCullen
LizCullen
Rozali87
maraki-twilightholic
annabell
emerald eyes
Neri
Ειrιnι
Princess
Velvet_Vamp
nasiatheslayer
Darkbella
hobo
WhiteQueen
nessie
103 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Velvet_Vamp
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Velvet_Vamp


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 965
Registration date : 29/11/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 18 Ιαν 2009 - 23:54

hobolicious έγραψε:
giggle μονο να μην μας πεταξει κανεναν αθλιο χαρακτηρα!! *cough jacob cough*

lol! lol! giggle giggle


Εγω παντως και στο Public και στον Παπασωτηριου που πηγα το ειχε το βιβλιο...!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
emerald eyes
Golden Eyed Vampires
emerald eyes


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 37
Τόπος : 9 cycles of hell
Αριθμός μηνυμάτων : 2461
Registration date : 18/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 25 Ιαν 2009 - 20:00

εγώ τι να πω το διάβασα όλο στα αγγλικά έχω βρει ένα βιβλιοπωλείο στο κέντρο που φέρνει επιστημονική φαντασίας. Σε 2 μέρες το τελείωσα βέβαια το διάβαζα και στη δουλειά να λέω βλάβες οτε αλλά το βλέμα μεσα στο βιβλίο .Σίγουρα πιο ώριμη πένα πολύ καλή πλοκή και το τέλος ικανοποιεί και τον πιο δύσκολο αναγνώστη αλλά σαν twilight ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!!! Host - The Book - Σελίδα 2 465227
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ειrιnι
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
Ειrιnι


Θηλυκό Παρθένος
Ηλικία : 30
Τόπος : xalandri
Αριθμός μηνυμάτων : 407
Registration date : 18/01/2009

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ 26 Ιαν 2009 - 15:11

γενικα η mayer γραφει ακριβως οτι θες να διαβασεις και με τον τροπο που θες να τα διαβασεις ειναι σαν να βρισκεσαι εκει. οποτε διαβαζω τα βιβλια τις νιωθω οτι ειμαι εκει και μιλαω μαζι με τα προσωπα του βιβλιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
annabell
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
annabell


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 36
Τόπος : ATHENS AIGALEW
Αριθμός μηνυμάτων : 759
Registration date : 29/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Playing in the New Moon Movie

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ 1 Φεβ 2009 - 23:24

diladi kai sto breaking dawn (afoy i stefanie grafei ayto pou theleis na diavaseis) tha diavasoume ayto pou theloume apo tin meria tou team edwart????

lol! Host - The Book - Σελίδα 2 274215
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 11 Φεβ 2009 - 19:27

Σήμερα τελείωσα το Host!!! Host - The Book - Σελίδα 2 474941 Host - The Book - Σελίδα 2 474941 Host - The Book - Σελίδα 2 474941

Πραγματικά ήταν πολύ ωραίο βιβλίο και τώρα καταλαβαίνω γιατί άρεσε σε όλες μου τις φίλες τόσο πολύ. Δεν έχω λόγια πλέον να μιλήσω για τη Στέφενι. Νιώθω λες και το σύμπαν έχει συνομωτήσει και γράφει αυτές τις ιστορίες αποκλειστικά για εμένα! Host - The Book - Σελίδα 2 737142

Πολύ ωραίο βιβλίο παιδιά! Τα είχε όλα! Αγωνία, περιπέτεια, συναίσθημα, αγάπη, έρωτα, συγκίνηση, τα πάντα με μία λέξη!

Σπόιλερ:

Όσες δεν το έχετε διαβάσει να το διαβάσετε και όσες το έχετε αφήσει στην άκρη, προσπαθείστε να βρείτε λίγο χρόνο και να το ολοκληρώσετε. Αξίζει σίγουρα τον κόπο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
Ειrιnι
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
Ειrιnι


Θηλυκό Παρθένος
Ηλικία : 30
Τόπος : xalandri
Αριθμός μηνυμάτων : 407
Registration date : 18/01/2009

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 11 Φεβ 2009 - 19:29

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasiatheslayer
The Denali Princess
nasiatheslayer


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 31
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 4477
Registration date : 03/12/2008

Forks Student Profile
Team: Denalis Denalis
Special ability Special ability: Mental electrical current

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 11 Φεβ 2009 - 19:47

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/nasiatheslayer0
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 11 Φεβ 2009 - 20:03

nasiatheslayer έγραψε:
Σπόιλερ:

Ναι ναι συμφωνώ φυσικά! Απλά
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
Ειrιnι
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
Ειrιnι


Θηλυκό Παρθένος
Ηλικία : 30
Τόπος : xalandri
Αριθμός μηνυμάτων : 407
Registration date : 18/01/2009

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 11 Φεβ 2009 - 20:17

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasiatheslayer
The Denali Princess
nasiatheslayer


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 31
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 4477
Registration date : 03/12/2008

Forks Student Profile
Team: Denalis Denalis
Special ability Special ability: Mental electrical current

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 11 Φεβ 2009 - 20:18

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/nasiatheslayer0
Ειrιnι
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
Ειrιnι


Θηλυκό Παρθένος
Ηλικία : 30
Τόπος : xalandri
Αριθμός μηνυμάτων : 407
Registration date : 18/01/2009

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 11 Φεβ 2009 - 20:23

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasiatheslayer
The Denali Princess
nasiatheslayer


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 31
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 4477
Registration date : 03/12/2008

Forks Student Profile
Team: Denalis Denalis
Special ability Special ability: Mental electrical current

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 11 Φεβ 2009 - 20:27

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/nasiatheslayer0
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 11 Φεβ 2009 - 20:46

nasiatheslayer έγραψε:
Σπόιλερ:


Ναι! Αυτό ήταν το αγαπημένο μου σημείο. Host - The Book - Σελίδα 2 616544
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
hobo
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
hobo


Θηλυκό Sagittarius
Ηλικία : 32
Τόπος : θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 2196
Registration date : 27/11/2008

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Mind Reading

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 11 Φεβ 2009 - 20:47

Host - The Book - Σελίδα 2 474941 Host - The Book - Σελίδα 2 474941 Host - The Book - Σελίδα 2 474941 Host - The Book - Σελίδα 2 474941 WhiteQueen που τελειωσες το Host!!!! αχ πολυ χαιρομαι που το εχετε διαβασει ολο και πιο πολυ!!!


Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 11 Φεβ 2009 - 20:52

Η αλήθεια είναι ότι το παράκανα με αυτό το βιβλίο. Το τραβάω κάνα δίμηνο τώρα. Ήμουν ή του ύψους ή του βάθους μαζί του. Μπορεί να διάβαζα μέσα σε ένα βράδυ εκατό σελίδες και το ξαναέπιανα μετά από δύο εβδομάδες. Αλλά μία το φόρουμ, η λίγη μετάφραση που έκανα, οι δουλειές, η ταινία κ.τ.λ. Καταλάβατε.
Αν δεν ήμουν τόσο διχασμένη ανάμεσα σε τόσα πράγματα που κάνω παράλληλα αυτή την εποχή σίγουρα θα το είχα τελειώσει πιο σύντομα. Σημασία όμως έχει ότι το κατάφερα τελικά και πραγματικά άξιζε τον κόπο. Ήταν πολύ ωραίο. Μακάρι να βρω σύντομα κάτι αντίστοιχο να διαβάσω.

Αν και αυτή η εποχή είναι αφιερωμένη στο Twilight και πάλι! Θα ξεσκονίσω πάλι λίγο το πρώτο βιβλίο και τη Νέα Σελήνη για να είμαι έτοιμη για την κυκλοφορία της Έκλειψης στα Ελληνικά! Και μετά θα ροκανίσω την Έκλειψη. Ε, κάπου εκεί γύρω στο Πάσχα ίσως να έχει έρθει ο καιρός να διαβάσω κάτι άλλο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
Velvet_Vamp
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Velvet_Vamp


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 965
Registration date : 29/11/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ 11 Φεβ 2009 - 22:30

5-6 ωρες??Μια χαρα ειναι εγω οταν εχω να κανω πολλα για την σχολη κοιμαμαι μονο 2-3 ωρες και ειμαι σαν ζομπι ολη την μερα...!!!

Παντως ενα πακετο χαρτομαντηλα το χρειαστηκα οσο διαβαζα το βιβλιο!! Host - The Book - Σελίδα 2 206202
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maraki-twilightholic
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
maraki-twilightholic


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 1047
Registration date : 12/02/2009

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Φεβ 2009 - 13:57

Γεια σας!!!

Εγω δεν εχω διαβασει αυτο το βιβλιο και δεν εχω καν ιδεα τί ακριβως διαδραματιζεται σε αυτο (θα ημουν ευγνωμον αν μου λεγε κανεις) αλλα επειδη ειμαι τρελλη και παλαυη με τη σειρα λυκοφως εχω την εντυπωση οτι οτιδηποτε αλλο διαβασω θα με απογοητευσει. Τί λετε??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Φεβ 2009 - 15:13

maraki3110 έγραψε:
Γεια σας!!!

Εγω δεν εχω διαβασει αυτο το βιβλιο και δεν εχω καν ιδεα τί ακριβως διαδραματιζεται σε αυτο (θα ημουν ευγνωμον αν μου λεγε κανεις) αλλα επειδη ειμαι τρελλη και παλαυη με τη σειρα λυκοφως εχω την εντυπωση οτι οτιδηποτε αλλο διαβασω θα με απογοητευσει. Τί λετε??

Κοίτα... Εγώ το έπαθα αυτό σε γενικότερο πλαίσιο και είναι κάτι που το παθαίνω έτσι κι αλλιώς. Δηλαδή αν υπάρξει κάτι που θα με συγκλονίσει μετά καλό είναι για ένα χρονικό διάστημα να μείνω στην ομοιπαθητική! geek Με λίγα λόγια στην προκειμένη περίπτωση είμαι Twilight μέχρι τα μπούνια, full εθισμένη αυτή τη στιγμή οπότε όλα τα άλλα μου φαίνονται απλά μέτρια έως αδιάφορα...

Δεν συνέβη το ίδιο με το Host ίσως επειδή η συγγραφέας είναι η Στέφενι. Σαν σύνολο μου άρεσε πάρα πολύ το βιβλίο και αν το διάβαζα κάποια άλλη εποχή που θα ήμουν λιγότερο εξαρτημένη από το Twilight (θα υπάρξει άραγε ποτέ αυτή η εποχή; Αναρωτιέμαι! ) ίσως να ενθουσιαζόμουν περισσότερο και να μη το τράβαγα δύο μήνες για να το τελειώσω.

Οπότε είναι ουσιαστικά δική σου επιλογή. Αν νομίζεις ότι για την ώρα δεν μπορεί να σου τραβήξει τίποτα άλλο το ενδιαφέρον, καλύτερα να το αφήσεις και να το διαβάσεις όταν θα έχεις τη δυνατότητα να αφοσιωθείς περισσότερο ώστε να δώσεις στο βιβλίο την ευκαιρία που του αξίζει. Αν όμως θες να διαβάσεις κάτι άλλο, ωραίο και συγκινητικό διάβασε το. Μπορείς να το ξεκινήσεις, να δεις πως σου φαίνεται και ανάλογα!

Το θέμα του βιβλίου, επειδή δεν το έχουμε γράψει κάπου (θα πρέπει να κάνουμε μία αναφορά σχετικά τώρα που το σκέφτομαι) έχει να κάνει με εξωγήινους οι οποίοι έχουν καταλάβει κατά κάποιο τρόπο τη γη. Δεν πρόκειται για αποκρουστικά πλάσματα απλά για "παράσιτα" που έχουν την ανάγκη να κάνουν κατάληψη σε κάποιο ανθρώπινο σώμα για να επιζήσουν. Με την κατάληψη του σώματος τον έλεγχο παίρνει ο εξωγήινος και εξαλείφει την ήδη υπάρχουσα - ανθρώπινη ψυχή που υπάρχει εκεί.
Στην περίπτωση μας, η Μέλανι (άνθρωπος) αρνείται να παραδόσει την κυριαρχία στην Γουάντα (εξωγήινος) και ουσιαστικά ένα σώμα κατοικείται από δύο ψυχές. Στην πορεία η Γουάντα αρχίζει να ερωτεύεται τον αγαπημένο της Μέλανι μέσα από τις αναμνήσεις της...

Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
maraki-twilightholic
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
maraki-twilightholic


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός μηνυμάτων : 1047
Registration date : 12/02/2009

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Φεβ 2009 - 15:20

δε με μπερδεψες ....καταλαβα μια χαρα και σε ευχαριστω για τις πληροφοριες. Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω και μεγαλη εκτιμηση τους εξωγηινους σε βιβλια και ταινιες (χεχεχε) αλλα το οτι εχει γραφτει απο τη συγκεκριμενη συγγραφεα κατι λεει. Τωρα διαβαζω τη νεα σεληνη και επειτα ερχεται και η εκλειψη, οποτε στο μεγαλο κενο μεχρι τη χαραυγη μαλλον θα το παρω να το διαβασω....ευχαριστω πολυ παντως!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Φεβ 2009 - 15:28

Κοίτα κι εγώ δεν είχα ξαναδιαβάσει ποτέ ούτε για βρικόλακες ούτε για εξωγήινους. Ταινίες σχετικά έβλεπα καμία φορά.
Αλλά η Στέφενι Μέγιερ κάνει τη διαφορά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
emerald eyes
Golden Eyed Vampires
emerald eyes


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 37
Τόπος : 9 cycles of hell
Αριθμός μηνυμάτων : 2461
Registration date : 18/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Φεβ 2009 - 15:38

να κάνουμε και εδώ αν διαβάσουν και περισσότερες κάτι του τύπου ποιος είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας;εμένα πάντως Ιαν η Wanda πολύ μαζοχίστρια ρε αδελφέ ενώ ο Ιαν την αγάπησε για την ψυχή της κυριολεκτικά!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Φεβ 2009 - 18:00

emerald eyes έγραψε:
να κάνουμε και εδώ αν διαβάσουν και περισσότερες κάτι του τύπου ποιος είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας;εμένα πάντως Ιαν η Wanda πολύ μαζοχίστρια ρε αδελφέ ενώ ο Ιαν την αγάπησε για την ψυχή της κυριολεκτικά!!

Σας θυμίζει κάτι; Οι ανδρικοί ήρωες της Μέγιερ είναι πάντοτε "ανώτεροι" στα θέματα αγάπης!
Ονόματα δεν λέμε... βλ. Έντουαρντ! geek
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
Rozali87
Golden Eyed Vampires
Rozali87


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 2769
Registration date : 12/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ 13 Φεβ 2009 - 21:27

Έτσι θα έπρεπε να είναι όλοι οι άντρες στα θέματα αγάπης........σπανίζει το είδος !!!! Host - The Book - Σελίδα 2 737142
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ειrιnι
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
Ειrιnι


Θηλυκό Παρθένος
Ηλικία : 30
Τόπος : xalandri
Αριθμός μηνυμάτων : 407
Registration date : 18/01/2009

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 14 Φεβ 2009 - 16:13

οχι εγω πιστευω οτι οι αντρες ειναι αυτοι που ερωτευονται πραγματικα οχι οι γυναικες απλα ειναι αρκετα εγωιστες και τις πεισσοτερες φορες δεν το διχνουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LizCullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
LizCullen


Θηλυκό Παρθένος
Ηλικία : 29
Τόπος : Διπλα στον Edward....
Αριθμός μηνυμάτων : 2237
Registration date : 25/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Host - The Book - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Host - The Book   Host - The Book - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ 14 Φεβ 2009 - 21:48

Παιδια μπορειτε σας παρακαλω να βαλετε την περιληψη της ιστοριας;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twilightsaga.forumotion.net/forum.htm
 
Host - The Book
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 19Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Host - The Movie
» Book 6: Last Sacrifice
» Twilight: The Movie vs The Book

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: Stephenie Meyer-
Μετάβαση σε: