Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την ¶µπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; ¶ραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 And so the lambs fell in love with...Twilight

Πήγαινε κάτω 
+249
Mental Shield
nana mplak
Teodan
i love edward 2
ROBELINA
Bella Marie Swan
bReakDowN-Mark
kati
Nantia Hale_Biers
Emy+Robert
niki
breathless
*evdokia*
marina forever
Rosemarie Cullen
Anactaciaa_Rosetta Cullen
marina
Bellsten
Marzaki Cullen
Vivaki Cullen
ElpidoulaPattinson
!!!twilight!!!
LITSA0089
jennypara
Mrs.Christina
mpellanti21
esme
aLmOsT_nOrMaL
di1996
Evaline
despina aek
Izabella Swan
ed<3
anastasia_1992
gwgwka
twilightsagaddicted
<3<3Ms.Kolina<3
Wonder
MyrtoCullen
AliceK
Lizzy Cullen
AnaroseCullen
Afelop
evi
swan
athina
Drama Queen
vikaki21
gossamer
pink
αντα
Bella Cullen12
Rob+MJ4ever!!
kristen(a)
Deppy
lykofotaki
princesskitty
d@n@e twilight!
renaki
roberta
Bella_Cullen22
Arianna
Mary Alice Brandon
mimigk
ntinaki
NukeFan
DEMONA CULLEN PATTINSON
Vampi
mR.Geo
John Cullen
stupid lumb
liaki
twilight girl
AST
Siaki_J
sof
Μαργαριτα
Ashley Greene
RafaelaVolturi
patrick
tina cullen
RafaelaCullen
T-NM-E-BD
~!Cristi!~
Lunna Cullen
konstantia
crazy
evaki
riana_vampoula
Strider
Jasper Hale
Renesmi
Εστελλα Καλεν
XENIA BLACK
Eclipse_alex
Cullen
pretty witch
Bella-Edward-Renesmee
freakyannie
BellaNessieSwan
Morena
Nemesis Of Bellin
Edbel
fafoula1234
OnirodamastHs
lena
robert 4ever
NICKY
vampiroula
mariap
kollhmenh
Natali Cullen
sofaki 95 edward 4ever
..::Rikku::..
christi_twilight
bluesea
litsaki_kourkoubinaki
VLaSia =)
volturi girl
linaki
demi
jenaki
Mrs.Cullen
Sloorp
team edward
twiligter
dreamofedward
LaDy_SoVeReigN
silenceprincess
Odelle
Fotis333
Flyingdutchman
breeze of wolf
twilightFOREVER
Connie Cullen
SpunK RansoM
thomi
alicecullen27
ren4itoy
Georgia P. C
elli
Renesmee C.
michelle
twilightaholic#1
bloody swan
lena_123
BigFanOfTwilight
Edward_ Breaking_ Dawn
Efst@thi@
sweetie
birdwatcher
ko0tso0
Fay1765
JuStleNe
twilightergirl
dolores!!
Fotini
nantiaki_twilight 4 ever
ice#fire
vampyra
maritca
mpourbi
hiddenfantasy
Melia
twilightaholic#
ChristinaCulen
ViolettaCullen18
kanty
edward_20
an8i
Melodie
Moonlight
bella_edward
butterfly
TZENIPAN
!~Twilighter~!
M@rIa
lila-->twi!ight<3
angepsi
Rosalie Hale
Ms Cullen
bedward__
mikulia
ΕΡΗ
smaragda
MIKAELLA
xrisa_twilight
anthian9
sunrise
emma cullen pattinson
edward's victim
ioannaki-twilightaddicted
sofakimpiskotaki
kikina
Isabella16
Isabella21
maraki-twilightholic
MiSs-->NtOuF*
BELLA22
maraki13_10
BELLA MARIE
Lion's_Lamb
Kikitsa_twilight
Marilou
chris-cullen
Vasiliki_Luvs_Vampires
Dorian_Grey
magic princess
.::Ελευθερία::.
April
Lancelot
natalia
Stella
kalkat
EternalQueen
Raven
Edward_Andreas
annabell
DEVille
LizCullen
Alexadruby the vampire
Christy
akaliakoukou
lionandlamp
RedRose13
SilverMusk
scarlet rose
emerald eyes
Ειrιnι
twilightmaniac
Rozali87
vantela
hobo
Gωgω-Twilighter
Neri
Crimson Beauty...
k_katerina
Princess
olympia-Mikel-Robert
Nancuko
tatufun
Vampire
spunkransom
Dimitra_Ony_Edward
nasiatheslayer
Darkbella
nessie
DanaeCullen
WhiteQueen
253 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 35, 36, 37
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Mia Rosamary Belikov
Twilight Human
Twilight Human
Mia Rosamary Belikov


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 28
Τόπος : On his hug....
Αριθμός μηνυμάτων : 16
Registration date : 17/09/2012

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: And so the lambs fell in love with...Twilight   And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 I_icon_minitimeΔευ 17 Σεπ 2012 - 18:48

το διάβασ επρώτα η μητερα μου και μου το πρότεινε.Μετα ειδα και τις ταινιες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BELLA MARIE
Charlie's Daughter
BELLA MARIE


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 31
Τόπος : Thessalonike
Αριθμός μηνυμάτων : 17564
Registration date : 26/02/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: And so the lambs fell in love with...Twilight   And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 I_icon_minitimeΔευ 17 Σεπ 2012 - 19:05

Γεια σου και καλως ηλθες στο φορουμ μας!

Μπορεις να συστηθεις εδω, να μας πείς πράγματα για σένα και να σε καλοσωρίσουμε!!
http://www.bellandedward.org/t1260-topic

Θα σε παρακαλουσα να μην βάζεις avatar ή υπογραφή κινούμενη, γιατί πολλά μέλη μπαίνουν από κινητά ή dialup συνδέσεις και αυτό τους δυσκολεύει πολύ.

Και το avatar σου να ακολουθεί τα μεγέθη των στηλών της σελίδας.

Αυτά από μενα.

Καλή συνεχεια σου εύχομαι.

Bella Marie.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nicky_cullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
nicky_cullen


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 26
Τόπος : In the Midle of Nowhere / Σταυρός Θεσ/νίκης
Αριθμός μηνυμάτων : 2125
Registration date : 12/05/2012

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: And so the lambs fell in love with...Twilight   And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 I_icon_minitimeΤετ 16 Ιαν 2013 - 21:48

λοιπον ηθελα καιρο να γραψω την ιστορια αλλα δεν εβρισκα χρονο...
ηταν το 2008 δεν θυμαμαι ποσο του μηνος (ημουν εκτη δημοτικου τοτε) αλλα ηταν οταν εμαθα οτι το κουκλι ο Cedric απο το λατρεμενο μου Χαρι Ποττερ επαιζε σε μια ταινια με βρικολακεσ. Στην αρχη ειπα ¨βρικολακεσ?? δεν νομιζω να ειναι ωραια...¨ μετα απο λιγο καιρο πηγαμε εκδρομη με το φροντηστηριο μου (τους ευγνωμωνω απο τοτε) στο Cosmos στη θεσσαλονικη και ειπαμε να δουμε το ΛΥΚΟΦΩΣ...δεν ημουν και τοσο ενθουσιασμενη αλλα ειπα στον εαυτο μου ας την δω ετσι και αλλιως για την παρεα θα παμε... ξεκιναει η ταινια και καθομουν διπλα στην ξαδερφη μου που ειμαιστε αυτοκολλητεσ και περιμενα να λεμε βλακειεσ για να περασει η ωρα και τοτε αρχιζει η Μπελλα να λεει τα φανταστικα αυτα λογια ¨ποτε δεν φανταστηκα πως θα πεθανω...¨ και απλα με καθηλωνει... βλεπω μετα και τον Edward και μενω με το στομα ανοιχτο... μεχρι να τελειωσει η ταινια δεν ειχα κουνηθει απο την θεση μου, δεν ειχα παρει τα ματια μου απο την οθονη... τελειωσε η ταινια (εγω ημαουν με δακρυα στα ματια) και ειχα ερωτευτει την ιστορια τησ Μπελα και του Εντουαρντ... πηγα σπιτι μου και ειπα στην μαμα μου ποσο ειχα ξετρελαθει και τοτε μου πηρε το καλυτερο δωρα χριστουγεννων (αν και λιγο νωριτερα), ολα τα βιβλια της σειρας εκτος απο τη χαραυγη που δεν ειχα βγει στα ελληνικα (τα αγγλικα μου δεν ηταν και τοσο καλα τοτε)...τα διαβασα ενα ενα και ανυπομονουσα να μαθω την συνεχεια... μετα βγηκε και η χαραυγη... βγηκαν και οι υπολοιπεσ ταινιεσ και απο τοτε διαβαζω τα βιβλια ασταματητα και βλεπω τις ταινιεσ ολη την ωρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kostantinos
New Moon Victim
New Moon Victim
Kostantinos


¶ντρας Τόπος : Under a pale grey sky
Αριθμός μηνυμάτων : 131
Registration date : 24/02/2013

And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: And so the lambs fell in love with...Twilight   And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 I_icon_minitimeΚυρ 24 Φεβ 2013 - 19:14

Η δικιά μου ιστορία είναι ως εξής:

Ήμουν με ένα φίλο μου, συνεργάτης βασικά μιας και δουλεύουμε μαζί, απόφασίσαμε λοιπόν να πάμε να δούμε κάποια ταίνια στο cinema(της οποίας ο τίτλος μου διαφεύγει). Και όπως όλοι γνωρίζεται ότι ακολουθούν κάποια trailer πρίν την έναρξη της main ταινίας, ε λοιπόν ένα από τα trailer ήταν το "Twilight" και ως fan και οι 2 του genre Vampires vs werewolves είπαμε ο ένας στον άλλον και θα έρθουμε να στην 1η κιωλας προβολή.. δεν ξέρω αλλά το trailer μας είχε στείλει και τους 2.!!!! Μόλις ήρθε λοιπόν η μέρα της προβολής του Twilight πήγα τον πήρα και πήγαμε cinema.. για 1η προβολή θυμάμαι είχε πάρα πολύ κοσμο. Αφού λοιπόν τελείωσε η ταινία και οι 2 είχαμε μείνει.. δεν ξεραμε τι ακριβως ειχε η ταινια και μας μάγεψε προφανως πιθανολογώ διότι εμείς σαν ανθρωποι μας αρέσουν ότι έχει σχέση με μυθους και μαγεία και μας έφερε η ταινία πιο κοντά πέραν αυτού ένα όμορφος άντρας σε αγαπάει και εσύ παρομοιώς ακόμη και αν σας διαχωρίζει το "αδύνατο" και οι 2 θα έκαναν τα πάντα για να μείνουν μαζί στην ζωη ή ακόμη και στο θάνατο κατί το οποίο ολοι οι ανθρωποι το ψάχνουν έτσι? Και γι'αυτό πιθανολογώ την λάτρεψα.!! Αυτό που δεν περιμέναμε όμως είναι ότι μετα το τέλος της ταινίας μας γεννήθηκε το ερώτημα "Μια φορά είναι αρκετή?" Φυσικά και όχι ^^ Είχαμε χαζέψει τόσο πολύ με την ταινία που ακόμη και στην δουλειά συζητάγαμε διάφορα πάνω στην ταινία ή πάνω σε video που είδαμε στο internet, τύπου που γυρίστηκε κλπ κλπ.. Από εκει που άλλες φορές ανυπομονούσα να τελειώσει την δουλειά τώρα βρήκα με τον φίλο μου ένα θέμα να συζητάμε και ξεχνιόμασταν..! Πήγαμε είδαμε την ταίνια σε 4 μέρες από μια προβολή συνολο 4 προβολές!! Αν και στην 4η προβολή έγινε κάτι που δεν το περιμέναμε both^^ Έτυχε να γνωρίζουμε τον ιδιοκτήτη του cinema μιας και εδώ στην πόλη μου είναι το μοναδικό cinema συνεπώς είναι μονοπώλιο και με το που φτάσαμε και ετοιμαζόμασταν να πάρουμε εισητήριο μας λέει ο ιδιοκτήτης (ήταν στα εισιτηρια) καλά πάλι εσείς? ^^ περάστε έτσι.. αντε φευγατε πήγαιντε μέσα θα ξεκινησει το film!! haha μας έπιασε ένα σπαστικό γέλιο και ταυτόχρονα ήταν η τρίχα μας καγκελο που βρήκαμε άλλη μια ευκαιρία να καθήσουμε να δούμε αυτη την φανταστική ταινια!
Στο τέλος της ταινίας μας πιάνει ο ιδιοκτήτης και μας έκανε διάφορες ερωτήσεις αν έχουμε διαβάσει τα βιβλία κλπ.. εμείς δεν γνωρίζαμε καθόλου ότι υπάρχουν βιβλιά!! Φυσικά την επόμενη μέρα πήγαμε πήραμε το 1ο βιβλίο..! Με το που το έπιασα στα χέρια μου και είδα το εξωφυλλο ανυπομονούσα να πάω σπίτι και να το διαβάσω.. το τελειωσα εντός 3-4 ημερών αν θυμαμαι.. μόλις το ανοιγα ήταν λές και πατούσα καποιο pause στην ζωή μου και το ζούσα.! Απο εκεινη την μέρα έγινα συνεπώς και fan των ταινιών.

Τhat's all Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: And so the lambs fell in love with...Twilight   And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 I_icon_minitimeΔευ 25 Φεβ 2013 - 1:11

Ειλικρινα ποτε δεν θα καταλαβω το τι ειδους μαγεια εχωσε η Μεγιερ μεσα σε αυτη την ιστορια....ολοι με καποιο τροπο κολλησαμε.Εγω ημουν απο τους τυχερους που πρωτα διαβασα τα βιβλια αλλα η ταινια δεν αργησε...εχουν περασει πεντε χρονια και ακομη κατι με πιανει μονο που αναφερομαι σε αυτα.Κι οσα χρονια κι αν περασουν δεν νομιζω πως θα παψω να τα αγαπαω ποτε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
nicky_cullen
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
nicky_cullen


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 26
Τόπος : In the Midle of Nowhere / Σταυρός Θεσ/νίκης
Αριθμός μηνυμάτων : 2125
Registration date : 12/05/2012

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: And so the lambs fell in love with...Twilight   And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 I_icon_minitimeΠεμ 28 Φεβ 2013 - 19:28

εγω στην αρχη δεν ηθελα να την δω...
ελεγα "τι βλακειες θα δουμε τωρα??"
μολις ξεκινησε ειχα μαγευτει πραγματικα...
δεν μπορουσα να ξεκολλησω... giggle
και εγω νομιζω οτι θα ειναι παντα η αγαπημενες μου ταινιες/βιβλια.... And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 616544
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evi
The Volturi
evi


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Neverland..Hogwarts...Idris....
Αριθμός μηνυμάτων : 64746
Registration date : 16/10/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: And so the lambs fell in love with...Twilight   And so the lambs fell in love with...Twilight - Σελίδα 37 I_icon_minitimeΠεμ 28 Φεβ 2013 - 23:00

εμενα στα αγαπημενα μου...εχω πολλα ισα πλεον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=MyStixoi&gr=poems&
 
And so the lambs fell in love with...Twilight
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 37 από 37Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 35, 36, 37
 Παρόμοια θέματα
-
» Favorite Quotes
» I love the way you lie..
» I'm not a bad person, I'm just one in love

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: Volterra's Court :: Biology Lab-
Μετάβαση σε: