Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την ¶µπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; ¶ραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!

Πήγαινε κάτω 
+53
crazy
despina aek
Mrs.Christina
hiddenfantasy
T-NM-E-BD
pink
VLaSia =)
kristen(a)
evaki
patrick
Morena
Fotis333
Dr_Rena_Hale
ntinaki
iliana101
d@n@e twilight!
DEMONA CULLEN PATTINSON
AST
evi
Stellouko
Elki
CaBaaL
bluesea
twilight_hooked
linaki
~Rob-Patty~
edward_20
Ms Cullen
nasiatheslayer
emma cullen pattinson
ΕΡΗ
kanty
@Dark_Lord@
lila-->twi!ight<3
chris-cullen
April
maraki-twilightholic
Christy
kalkat
Darkbella
Rozali87
Lancelot
SilverMusk
WhiteQueen
Marilou
bedward__
magic princess
Alexadruby the vampire
Ειrιnι
Isabella21
maraki13_10
scarlet rose
ioannaki-twilightaddicted
57 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ioannaki-twilightaddicted
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
ioannaki-twilightaddicted


Θηλυκό Καρκίνος
Ηλικία : 33
Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 1251
Registration date : 02/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Physical Attacks

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ 2009 - 15:22

ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΦΥΛΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΑΝΙΚΟΣ ΑΝΔΡΑΣ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ/ΕΙΔΑΤΕ ΤΟΝ ΕΠΙΚΟ ΕΡΩΤΑ ΤΟΥ EDWARD ΚΑΙ ΤΗΣ BELLA??!

Κοριτσια αποφασισα να φτιαξω ενα topic για να συζητησουμε για την επιδραση που εχει πανω μας η απιστευτη ιστοριας αγαπης του edward και της bella!!!Για να καταλαβαιτε περιπου τι εννοω...εγω ανεκαθεν ημουν πολυ σαχλορομαντικη και ονειροπαρμενη...αν και δεν το παρεδεχομουν ποτε ηθελα να πιστευω οτι υπαρχει "ο ιπποτης με το ασπρο αλογο",το "αλλο μου μισο"...καποια στιγμη αρχισα να αντιμετωπιζω την πραγματικοτητα...κατεβηκα απο το ροζ μου συννεφακι και αρχισα να βλεπω πως μονο "πριγκηπες με ευγενικα αισθηματα" δεν εβλεπα γυρω μου Wink !!
Οταν λοιπον ειδα την ταινια,σημειωτεον χωρις να εχω διαβασει πρωτα το βιβλιο,επαθα πλακα...μ'αρεσε παρα πολυ αλλα μονο που δεν μ'επιασε καταθλιψη!!Οταν δε διαβασα και τα βιβλια και ειδα ποσο διαφορετικη αλλα ασυγκριτα πιο απιστευτη ηταν η ιστορια στην πραγματικοτητα απ'οτι στην ταινια(γκρρρρρρρρρ) το μονο που σκεφτηκα ηταν ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!
Και τι δεν θα εδινα να εμοιαζε το αγορι μου με τον edward...και δεν εννοω τοσο την εμφανιση(οχι φυσικα οτι θα με χαλαγε :hearteyes: )αλλα κυριως να ειχε τον χαρακτηρα του...και αυτο το δεσιμο που εχουν με την bella...ειναι ονειρικο!!
Παντως η stephanie ειναι θεα...καθε φορα που διαβαζω τα βιβλια νιωθω σαν να ειναι η πρωτη...ειδικα στις σκηνες που ειναι μαζι... Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! 603117 !!!!

Περιμενω ν'ακουσω την γνωμη σας...Smile!!!

edit: Αναγκάστηκα να κάνω μία αλλαγή στον τίτλο του θέματος γιατί ήταν πάρα πολύ μεγάλος και η σελίδα έβγαινε σε τεράστιες διαστάσεις. Σημειώστε για άλλη φορά ότι οι τίτλοι ενός θέματος πρέπει να είναι περιεκτικοί μέσα σε μερικές λέξεις. Αν θέλετε να δώσετε περισσότερες πληροφορίες για το θέμα μπορείτε να το κάνετε με κάθε λεπτομέρεια στο πρώτο ποστ του τόπικ εξηγώντας εκεί αναλυτικά.

Thanks, WhiteQueen
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
scarlet rose
The Volturi Princess
scarlet rose


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 37
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 3603
Registration date : 16/01/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Influencing emotions

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ 2009 - 15:44

Κοιτα!!!Ειναι πολυ μεγαλο θεμα συζητησης!!!Και εγω χαζορομαντικη ειμαι και γιάυτο εχω κλεισει απο τωρα πρωτο τραπεζι ραφι !!!!

Για να καταλαβεις οταν ειχα δει την ταινια βγηκα απο τον κινηματογραφο σαν ζομπι!!!Ειχα συγκινηθει ,ενιωθα ταχυπαλμια και περπατουσα στο δρομο σαν ονειροπαρμενη!!!Για μια εβδομαδα ειχα υπαρξιακα προβληματα!!!Που παω?που βαδιζω?ποτε θα ερωτευτω?Θα βρω ποτε αυτο που ψαχνω?υπαρχει καποιος σαν τον Εντουαρντ?κλπ κλπ!!!

Μετα βρηκα το φορουμ και ηρεμησα καπως αλλα η αληθεια ειναι οτι εξακολουθουσα να συμπεριφερομαι σαν καταθλιπτικη!!Η μανα μου βαρεθηκε να με βλεπει να περπαταω μες στο σπιτι και να βαριαναστεναζω!!!Δεν ειχα ορεξη να ασχοληθω με τιποτε αλλα περα απο τα βιβλια ,την ταινια και το φορουμ!!!Αυτα τα 3 με βαζαν στο κοσμο ενος παραμυθιου που πεθαινω για να το ζησω!!!

Σταδιακα η καταθλιψη υποχωρησε!!!Πλεον εχω αποδεχτει την κατασταση μου!!!Περπαταω στον δρομο και ψαχνω να βρω εναν να μοιαζει στον ΡομπΕντουαρντ!!!Βλεπω παραξενα ονειρα με αυτον πρωταγωνιστη και παιρνω θαρρος για να συνεχισω!!!Ξερω οτι θα αργησω πολυ να ερωτευτω μετα τον οδοστρωτηρα ''Λυκοφως'' αλλα δεν με πειραζει γιατι τα καλυτερα αργουν να ερθουν!!!Πλεον ειμαι 100% σιγουρη οτι ξερω τι ακριβως ψαχνω και ειμαι διατεθειμενη να κανω τα παντα για να το βρω!!!Και θα το Βρω!!!Θα ΤΟΝ βρω!!!!


Με λενε Δημητρα και ...ναι...ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την scarlet rose στις Πεμ 5 Μαρ 2009 - 15:49, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maraki13_10
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
maraki13_10


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 30
Τόπος : Χανιά!
Αριθμός μηνυμάτων : 353
Registration date : 04/03/2009

Forks Student Profile
Team: Emmett - Rosalie Emmett - Rosalie
Special ability Special ability: See Through Lies

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ 2009 - 15:48

Και εγώ είμαι πολύ ρομαντική και ονειροπαρμένη και από πάντα έψαχνα αυτόν τον πρίγκιπα με το άσπρο άλογο Embarassed Η αλήθεια είναι ότι είχα απογοητευτεί γιατί όπως και να το κάνουμε δεν υπάρχουν τέτοιοι άνδρες!!!Μετά που διάβασα το βιβλίο απογοητεύτηκα ακόμα περισσότερο!!! Γιατί ανακάληψα ότι ο πρίγκιπας με το άσπρο άλογο δεν είναι και τόσο δύσκολο να βρεθεί (αν ψάξεις πολύ Rolling Eyes) αλλά ο κούκλος, υπέροχος, τέλειος, φαωταστικός, καταπληκτικός βρικόλακας με το ασημί volvo (που πλέον ψάχνω) είναι σίγουρο ότι δεν θα βρεθεί ποτέ!!!!! cry cry cry.¶σε που τώρα δεν μου φαίνεται και κανένας καθόλου (σχεδόν) ρομαντικός σε σύγκριση με τον Edward Embarassed !!!!!!!
Αχ βρε Edward τι κάνεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Isabella21
The Volturi
Isabella21


Θηλυκό Κριός
Ηλικία : 36
Τόπος : Volterra, Italia!!
Αριθμός μηνυμάτων : 2087
Registration date : 18/02/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Mental electrical current

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ 2009 - 16:02

Η Stephenie μας έκανε να έχουμε μεγαααλες προσδοκίες.... Δν μας έφτανε η Jane Austen, τώρα εκτός από ευγένεια κ ρομαντισμό ψάχνουμε κ την προστατευτικότητα κ τον ηρωισμό... Υπάρχουν άντρες σαν τον Έντουαρντ... γι'αυτό υπομονή κ επιμονή.... Δν πρέπει να τα παρατάμε με την 1η δυσκολία ή στο 1ο ελάττωμα που εντοπίζουμε σε κάποιον... Η Μπέλλα ερωτεύτηκε τον Έντουαρντ ακόμα κι όταν της φερόταν απαίσια, τον αποδέχτηκε ακόμα κ όταν έμαθε ότι ήταν επικίνδυνος... Δν ξέρει καμμία ποτέ ποιός θα είναι ο δικός της Έντουαρντ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioannaki-twilightaddicted
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
ioannaki-twilightaddicted


Θηλυκό Καρκίνος
Ηλικία : 33
Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 1251
Registration date : 02/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Physical Attacks

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ 2009 - 16:07

Για να καταλαβεις οταν ειχα δει την ταινια βγηκα απο τον κινηματογραφο σαν ζομπι!!!Ειχα συγκινηθει ,ενιωθα ταχυπαλμια και περπατουσα στο δρομο σαν ονειροπαρμενη!!!Για μια εβδομαδα ειχα υπαρξιακα προβληματα!!!
Η μανα μου βαρεθηκε να με βλεπει να περπαταω μες στο σπιτι και να βαριαναστεναζω!!!Δεν ειχα ορεξη να ασχοληθω με τιποτε αλλα περα απο τα βιβλια ,την ταινια και το φορουμ!!!Αυτα τα 3 με βαζαν στο κοσμο ενος παραμυθιου που πεθαινω για να το ζησω!!!

[/quote]
Δεν φανταζεσαι ποσο σε νιωθω...ενα περιεργο πραγμα και εγω το επαθα αυτο και ακομα δεν μπορω να το καταλαβω!!Ενω συνηθως και μια μερα να μην βγω εξω εκνευριζομαι,αφου ειδα την ταινια και μετα δεν ειχα καμια ορεξη...μονο καθομουν σπιττι και διαβασα!!Περιττο ν'αναφερω οτι πηγα 5 φορες στο σινεμα!!!Πηγα και με το αγορι μου μηπως και παραδειγματιστει αλλα το μονο που εκανε ηταν να μου σπαει τα νευρα καθε φορα που εδειχνε τον edward-robert...παλι καλα που πρωτη φορα ειδα την ταινια με τις φιλες μου...γιατι αλλιως δεν θα ειχε γλιτωσει απο τα χερια κου που δεν μ'αφησε να την απολαυσωSmile!!Ευχομαι σε ολες μας να ζησουμε κατι τετοιο...νομιζω οτι μας αξιζει!!!!!!!!Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioannaki-twilightaddicted
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
ioannaki-twilightaddicted


Θηλυκό Καρκίνος
Ηλικία : 33
Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 1251
Registration date : 02/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Physical Attacks

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ 2009 - 16:09

Isabella21 έγραψε:
Η Stephenie μας έκανε να έχουμε μεγαααλες προσδοκίες.... Δν μας έφτανε η Jane Austen, τώρα εκτός από ευγένεια κ ρομαντισμό ψάχνουμε κ την προστατευτικότητα κ τον ηρωισμό... Υπάρχουν άντρες σαν τον Έντουαρντ... γι'αυτό υπομονή κ επιμονή.... Δν πρέπει να τα παρατάμε με την 1η δυσκολία ή στο 1ο ελάττωμα που εντοπίζουμε σε κάποιον... Η Μπέλλα ερωτεύτηκε τον Έντουαρντ ακόμα κι όταν της φερόταν απαίσια, τον αποδέχτηκε ακόμα κ όταν έμαθε ότι ήταν επικίνδυνος... Δν ξέρει καμμία ποτέ ποιός θα είναι ο δικός της Έντουαρντ...


Συμφωνω...εχεις απολυτο δικιο!!!Ελπιζω να τον εντοπισουμε συντομα...ειτε τον εχουμε διπλα μας ειτε ειναι καπου εκει εξω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioannaki-twilightaddicted
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
ioannaki-twilightaddicted


Θηλυκό Καρκίνος
Ηλικία : 33
Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 1251
Registration date : 02/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Physical Attacks

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ 2009 - 16:11

maraki13_10 έγραψε:
Και εγώ είμαι πολύ ρομαντική και ονειροπαρμένη και από πάντα έψαχνα αυτόν τον πρίγκιπα με το άσπρο άλογο Embarassed Η αλήθεια είναι ότι είχα απογοητευτεί γιατί όπως και να το κάνουμε δεν υπάρχουν τέτοιοι άνδρες!!!Μετά που διάβασα το βιβλίο απογοητεύτηκα ακόμα περισσότερο!!! Γιατί ανακάληψα ότι ο πρίγκιπας με το άσπρο άλογο δεν είναι και τόσο δύσκολο να βρεθεί (αν ψάξεις πολύ Rolling Eyes) αλλά ο κούκλος, υπέροχος, τέλειος, φαωταστικός, καταπληκτικός βρικόλακας με το ασημί volvo (που πλέον ψάχνω) είναι σίγουρο ότι δεν θα βρεθεί ποτέ!!!!! cry cry cry.¶σε που τώρα δεν μου φαίνεται και κανένας καθόλου (σχεδόν) ρομαντικός σε σύγκριση με τον Edward Embarassed !!!!!!!
Αχ βρε Edward τι κάνεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χαχαχαχα....πες τα πες τα!!! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ειrιnι
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
Ειrιnι


Θηλυκό Παρθένος
Ηλικία : 30
Τόπος : xalandri
Αριθμός μηνυμάτων : 407
Registration date : 18/01/2009

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ 2009 - 16:11

Εγω παλι ποτε δεν ημουν ρομαντικη ονειροπαρμενη και ολα τα σχετικα ...

οταν διαβασα το λυκοφως ημουν στην αυστρια στην αρχη δεν του ειχα δωσει ιδιετερη σημασια γιατι ποτε δεν μου αρεσαν τα βιβλια ομως μετα απο μερικα κεφαλαια διαβαζα μανιοδος ηθελα να γυρισω απο το σκι στο ξενοδοχιο να συνεχισω το διαβασμα .
στην αυστια ειχα βρει και τον δικο μου εντουαρντ καθε μερα του πετουσα μερικες γερμανικες φρασεις σε στυλ καλημερα τι κανεις ? [οτι ειχα μαθει τελος παντων] αλλα ως εκει.

οταν γυρισα [παρεπιμπτοντως ειχα σχεση με ενα παιδι 9 μηνες] μου ελειπαν τα παντα απο την αυστρια [γιατι τα ειχα συνδεσει με το twilight ] [ειδκα ο τελιως αυστρικος εντουαρντ Crying or Very sad ]και συνχρονος μου την εσπαγε η καθημερινοτητα εδω..

το αγορι μου δεν με εκανε πια χαρουμενη και το πρωτο βημα προς το να ειμαι πιο χαρουμενη εγινε ..χωρισαμε[θελει να σκοτωσει την meyer]

αν και για λιγο καιρο θα μεινω μονη μου μετα θα περιμενω τον εντουαρντ [βασικα ειμαι σιγουρη οτι καπου υπαρχει] και ας μην ειναι ο τελειος βρικολακας ελπιζω να με κανει χαρουμενη Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Alexadruby the vampire
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
Alexadruby the vampire


Θηλυκό Δίδυμος
Ηλικία : 31
Τόπος : Κέρκυρα
Αριθμός μηνυμάτων : 839
Registration date : 31/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ 2009 - 17:11

maraki13_10 έγραψε:
Και εγώ είμαι πολύ ρομαντική και ονειροπαρμένη και από πάντα έψαχνα αυτόν τον πρίγκιπα με το άσπρο άλογο Embarassed Η αλήθεια είναι ότι είχα απογοητευτεί γιατί όπως και να το κάνουμε δεν υπάρχουν τέτοιοι άνδρες!!!Μετά που διάβασα το βιβλίο απογοητεύτηκα ακόμα περισσότερο!!! Γιατί ανακάληψα ότι ο πρίγκιπας με το άσπρο άλογο δεν είναι και τόσο δύσκολο να βρεθεί (αν ψάξεις πολύ Rolling Eyes) αλλά ο κούκλος, υπέροχος, τέλειος, φαωταστικός, καταπληκτικός βρικόλακας με το ασημί volvo (που πλέον ψάχνω) είναι σίγουρο ότι δεν θα βρεθεί ποτέ!!!!! cry cry cry.¶σε που τώρα δεν μου φαίνεται και κανένας καθόλου (σχεδόν) ρομαντικός σε σύγκριση με τον Edward Embarassed !!!!!!!
Αχ βρε Edward τι κάνεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με καλυψες απολυτα Μαρακι................................................ Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! 474941 Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! 474941
Και εγω καποιον ρομαντικο ψαχνω αλλα που...................................................
Και ειδικα απο τοτε που διαβασα και τα βιβλια τα πραγματα εχουν γινει πολυ πιο δυσκολα δυστιχως.................................... Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! 773164 Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! 773164 Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! 773164
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vampirediariesworld.vampire-legend.com/index.htm?sid=8086
maraki13_10
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
maraki13_10


Θηλυκό Ζυγός
Ηλικία : 30
Τόπος : Χανιά!
Αριθμός μηνυμάτων : 353
Registration date : 04/03/2009

Forks Student Profile
Team: Emmett - Rosalie Emmett - Rosalie
Special ability Special ability: See Through Lies

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ 2009 - 17:19

Εγώ έχω πάθει εξάρτησει...Έχω δει την ταινία δώδεκα (τις πάω δεκατρείς) φορές και έχω διαβάσει το κάθε βιβλίο πάνω από τρεις... Rolling Eyes !Αλλά όσο πιο πολύ ώρα περνάω διαβάζοντας για τον Edward ή βλέποντας τον στην ταινία (κουκλάκι είναι ο Rob) τόσο πιο πολύ απελπίζομαι!!! Θέλω και εγώ την τύχη της Bella!!! Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magic princess
New Moon Victim
New Moon Victim
magic princess


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 292
Registration date : 15/02/2009

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ 2009 - 17:36

scarlet rose έγραψε:
Κοιτα!!!Ειναι πολυ μεγαλο θεμα συζητησης!!!Και εγω χαζορομαντικη ειμαι και γιάυτο εχω κλεισει απο τωρα πρωτο τραπεζι ραφι !!!!

Για να καταλαβεις οταν ειχα δει την ταινια βγηκα απο τον κινηματογραφο σαν ζομπι!!!Ειχα συγκινηθει ,ενιωθα ταχυπαλμια και περπατουσα στο δρομο σαν ονειροπαρμενη!!!Για μια εβδομαδα ειχα υπαρξιακα προβληματα!!!Που παω?που βαδιζω?ποτε θα ερωτευτω?Θα βρω ποτε αυτο που ψαχνω?υπαρχει καποιος σαν τον Εντουαρντ?κλπ κλπ!!!

Μετα βρηκα το φορουμ και ηρεμησα καπως αλλα η αληθεια ειναι οτι εξακολουθουσα να συμπεριφερομαι σαν καταθλιπτικη!!Η μανα μου βαρεθηκε να με βλεπει να περπαταω μες στο σπιτι και να βαριαναστεναζω!!!Δεν ειχα ορεξη να ασχοληθω με τιποτε αλλα περα απο τα βιβλια ,την ταινια και το φορουμ!!!Αυτα τα 3 με βαζαν στο κοσμο ενος παραμυθιου που πεθαινω για να το ζησω!!!

Σταδιακα η καταθλιψη υποχωρησε!!!Πλεον εχω αποδεχτει την κατασταση μου!!!Περπαταω στον δρομο και ψαχνω να βρω εναν να μοιαζει στον ΡομπΕντουαρντ!!!Βλεπω παραξενα ονειρα με αυτον πρωταγωνιστη και παιρνω θαρρος για να συνεχισω!!!Ξερω οτι θα αργησω πολυ να ερωτευτω μετα τον οδοστρωτηρα ''Λυκοφως'' αλλα δεν με πειραζει γιατι τα καλυτερα αργουν να ερθουν!!!Πλεον ειμαι 100% σιγουρη οτι ξερω τι ακριβως ψαχνω και ειμαι διατεθειμενη να κανω τα παντα για να το βρω!!!Και θα το Βρω!!!Θα ΤΟΝ βρω!!!!


Με λενε Δημητρα και ...ναι...ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!!


Δεν μπορείς να φανταστείς ποσό συμφωνώ σε όλα!!! Στην ίδια κατάσταση βρίσκομαι.
Πριν το Λυκόφως, είχα προσαρμοστεί στην πραγματικότητα και δεν είχα μεγάλες προσδοκίες και απαιτήσεις από τα αγόρια… απλά έψαχνα κάποιον να περνάμε καλά, να με κάνει χαρούμενη και ίσως να με αγαπήσει λίγο. Το Λυκόφως ήρθε στην ζωή μου σε μια δύσκολη φάση, μετά από κάποια ερωτική απογοήτευση και με βύθισε ακόμα περισσότερο στην κατάθλιψη.
Τώρα απλά ελπίζω πάλι να βρω κάποιον… και να βγω γρήγορα από αυτή την δίνη που έχω βυθιστεί. Απλά ελπίζω ακόμα… και προσπαθώ να γίνω λίγο αισιόδοξη.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bedward__
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
bedward__


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 32
Τόπος : Καβάλα!
Αριθμός μηνυμάτων : 787
Registration date : 15/02/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ 2009 - 17:37

Ax koritsia niwthw akrivws t idia prgmt!!!
Mono p akoma dn t exw kseperasei to katathliptiko stadio!!!
Otn vgika apo t cinema k mexri n paw spiti eklaiga sunexeia oi perastikoi
me koitousan toso paraksena les k m lupotan i les k eixa pathei kati toso kako...afiste...!!!!
t idio k otn gurisa spiti....klamaaaa!!!afiste!!
K otn pira t vivlia entaksei ekeina itn t apokorufwma...
afou i mama m dn ithele n m parei tn eklipsi gt pisteue oti gnk apo tote p arxisa n asxoloumai m twilight
eklaiga kathe vradi...!!!par ola auta dn niwthw oti m kanei kako....isa isa...
i paramuthenia mageia m kanei n mi xanw t oneira m....n psaxnw k n diekdikw...
alla otn kanw tn sigkrisi m tn eksw kosmo tote einai p m pianoun t klamata....!!!
k egw eimai poli romantiki....mexri xazomaras....alla dn thelw n allaksw...auta einai t oneira m
k dn th t afisw o kosmos n xalasei!!!to thema einai kata poso m wfeloun...!!!

Alla exw tis ekseis apories....
K ante uparxoun edward ekei eksw(oxi s omorfia mono alla EDWARD m oli tn simasia)
posoi n uparxoun g oles mas????k gt oles mas n vroume tn diko mas Ed??poso tuxeres eimaste oles???
gnk k egw pisteuw st allo m miso...stn moira m k st perpwmeno m....alla ti ginetai an t allo m miso dn einai kan stn ellada???
k kt akoma...afou t agoria vlepoun ti pernaei st koritsia....gt dn ginontai ligo pio romantikoi??ligo ligotero magkakia k pswnia....Ligo (ews polu prosteutikoi) Ligo EDWARD.....????nia....Ligo (ews polu prosteutikoi) Ligo EDWARD.....????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marilou
Twilight Human
Twilight Human
Marilou


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 34
Τόπος : A8ina
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Registration date : 03/03/2009

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ 2009 - 17:47

Καραλαβαινω απολυτα ολες σας!!!Οταν ειδα την ταινια χωρις να διαβασω το βιβλιο πρωτα βγηκα απο την αιθουσα χαμμενη..Κοιτουσα μπροστα αλλα στα ματια μου τιποτα...Κενο..Μετα απο καιρο οι φιλοι μου αρχισαν να ανυσηχουν γιατι με εβλεπαν ενα "ζομπι" και ειχα κεφι να μιλησω μονο για το Λυκφως τον Εντουαρτ και τον Ρομπερτ..Το αγορι μου μεσα στα νευρα..Αλλα δεν με ενοιαζε...Εγω περνουσα καλα στο ονειρο μου..Βασικα ακομα εκει ειμαι..Δεν μπορω αν δεν παρω μια δοση την ημερα..ειτε ειναι φωτο ειτε βιντεακια ειτε η ταινια..Δεν με απασχολει το τι σκεφτονται οι αλλοι..Κουραστικα να σκεφτομαι τους αλλους..Ειναι η δικια μου ωρα τωρα να σκεφτουν..Οταν κολλουσαν με παιχνιδια,αυτοκινητα και γενικως οταν κολλουσαν με κατι εμπαινα και εγω στον φανταστικο τους κοσμο!Τωρα αν εκεινοι δεν θελουν να μπουν στον δικο μου καλως...Εγω θα χαζογελαω και αυτοι ας κοιτανε!!Ξερω τι με ευχαριστει και αυτο θα κανω,ακομα και αν με κοιταζουν απορημενα και με σταβες εκφρασεις...Τι να κανουμε?Ο καθενας με τις επιλογες του ετσι δεν ειναι?
Αλλες περιμενουν τον πριγκιπα με το ασπρο αλογο.....
Εγω περιμενω τον βρικολακα με το αστραφτερο ασημενιο Volvo!!
Στην τελικη εμεις θα τρεχουμε πιο γρηγορα! :cheers: lol! Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! 474941
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://i692.photobucket.com/albums/vv284/eva_prestice/Twilight.g
Ειrιnι
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
Ειrιnι


Θηλυκό Παρθένος
Ηλικία : 30
Τόπος : xalandri
Αριθμός μηνυμάτων : 407
Registration date : 18/01/2009

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ 2009 - 17:47

bedward__ έγραψε:


Alla exw tis ekseis apories....
K ante uparxoun edward ekei eksw(oxi s omorfia mono alla EDWARD m oli tn simasia)
posoi n uparxoun g oles mas????k gt oles mas n vroume tn diko mas Ed??poso tuxeres eimaste oles???
gnk k egw pisteuw st allo m miso...stn moira m k st perpwmeno m....alla ti ginetai an t allo m miso dn einai kan stn ellada???
k kt akoma...afou t agoria vlepoun ti pernaei st koritsia....gt dn ginontai ligo pio romantikoi??ligo ligotero magkakia k pswnia....Ligo (ews polu prosteutikoi) Ligo EDWARD.....????nia....Ligo (ews polu prosteutikoi) Ligo EDWARD.....????


τα αγορια τουλαχιστον στην ηλικια μας δεν τους νοιαζει να μας αρεσει η συμπεριφορα τους απλα να λεμε στις φιλες μας οτι ειναι κουκλος οτι ειναι μαγκας και αλανι[στην τελικη αν το σκευτεις ολο προς σε αυτους τινουμε] οποτε δεν κανουν καμια προσπα8ια να γινουν λιγο ρομαντικοι η προστατευτικοι[ αν και υπαρχουν και εξερεσεις...=$]
φυσικα και υπαρχει ενας εντουαρντ για ολες μας =]
αα και αν το αλλο μισο βρισκετε σε αλλη χωρα και ειναι οντως το αλλο σου μισο σιγουρα θα τον συναντησεις με καποιον τροπο "η μοιρα" Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
scarlet rose
The Volturi Princess
scarlet rose


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 37
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 3603
Registration date : 16/01/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Influencing emotions

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ 2009 - 17:58

magic princess έγραψε:


Δεν μπορείς να φανταστείς ποσό συμφωνώ σε όλα!!! Στην ίδια κατάσταση βρίσκομαι.
Πριν το Λυκόφως, είχα προσαρμοστεί στην πραγματικότητα και δεν είχα μεγάλες προσδοκίες και απαιτήσεις από τα αγόρια… απλά έψαχνα κάποιον να περνάμε καλά, να με κάνει χαρούμενη και ίσως να με αγαπήσει λίγο. Το Λυκόφως ήρθε στην ζωή μου σε μια δύσκολη φάση, μετά από κάποια ερωτική απογοήτευση και με βύθισε ακόμα περισσότερο στην κατάθλιψη.
Τώρα απλά ελπίζω πάλι να βρω κάποιον… και να βγω γρήγορα από αυτή την δίνη που έχω βυθιστεί. Απλά ελπίζω ακόμα… και προσπαθώ να γίνω λίγο αισιόδοξη.


Σε καταλαβαινω απολυτα!!!Κοιτα!!!Δεν χρειαζεται να απογοητευεσαι!!!Εγω πριν το ''Λυκοφως'' ημουν στα μαυρα μου τα χαλια γιατι παντα ειχα μεγαλες προσδοκιες και ειχα απογοητευτει με την ρηχοτητα της σκεψης των αντρων που μπαιναν στην διαδικασια να με πλησιασουν!!!Μετα το ''Λυκοφως'' εγινα χειροτερη!!!Αλλα ο ρομαντισμος μου με εφερε σε αυτην την κατασταση και αυτος ειναι που παλι μου δινει δυναμη και ελπιδα να συνεχισω!!!
Ειμαι σιγουρη οτι εκει εξω εξακολουθουν να υπαρχουν καλα παιδια!!!Ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει η ωρα που η καθεμια απο εμας θα βρει τον ιδανικο για εκεινη Εντουαρντ!!!Απλα καθε πραγμα στον καιρο του!!!

Το σημαντικο ειναι να βαζει στοχους καποιος και να επιμενει σε αυτους!!!Να μην συμβιβαζομαστε με καταστασεις που δεν μας κανουν ευτυχισμενες γιατι μας κρατανε πισω-μακρια απο τα ονειρα μας -και χανουμε πολυτιμο χρονο!!!Εμενα βασικα αυτη ηταν παντα η φιλοσοφια μου και μετα το ''Λυκοφως'' ειμαι ακομα πιο πιστη σε αυτην!!!

Εχετε τις κεραιες σας ανοιχτες και στο τελος θα ΤΟΝ βρειτε!!!Και πιστεψτε με και εκεινος θα θελει να βρεθει απο εσας!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magic princess
New Moon Victim
New Moon Victim
magic princess


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 37
Αριθμός μηνυμάτων : 292
Registration date : 15/02/2009

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ 2009 - 18:17

Αχ πως με καταλαβαίνεις Scarlet rose… Μου αρέσει πολύ που είσαι τόσο αισιόδοξη. Μου μεταδίδεις και σε έμενα αυτή την αισιοδοξία και την ελπίδα. Θα τον βρούμε τον δικό μας ΕΝΤΟΥΑΡΝΤ όλες μας!!!!Δυστυχως αργει να ερθει (και δεν μπορω να του στειλω το χαρτι με το που βρισκομαι)

Απλά εγώ έκανα το λάθος να ρίξω τις προσδοκίες μου, να εγκαταλείψω έστω και προσωρινά τον ρομαντισμό, και να συμβιβαστώ σε κάτι λιγότερο από αυτό που ονειρευόμουν. Το μόνο που κατάφερα είναι να πληγώσω περισσότερο έμενα.
(Συμβουλή: μην κάνετε το ίδιο λάθος με έμενα).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ 2009 - 18:21

Η ιστορία της Μπέλλα και του Έντουαρντ είναι ένα παραμύθι - ένα ιδανικό. Παρ' όλα αυτά σας καταλαβαίνω απόλυτα και δεν είναι η πρώτη φορά που αναρωτιέμαι γιατί η ζωή μου δεν είναι σαν παραμύθι.

Δυστυχώς η πραγματική ζωή δεν είναι έτσι. Δεν το λέω για να σας χαλάσω τον ενθουσιασμό ή να σας προσγειώσω. Ίσα, ίσα εγώ είμαι η μεγαλύτερη ονειροπαρμένη και χαζορομαντική που έχει επινοήσει ποτέ το σύμπαν! geek

Αλλά παρ' όλα αυτά συνεχίζω να πιστεύω στην πραγματική αγάπη. Δεν ξέρω για τον κεραυνοβόλο έρωτα γιατί ουσιαστικά δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο ποτέ. Αλλά πιστεύω στις σχέσεις βάθους που ο χρόνος μπορεί να τις κάνει καλύτερες. Πιστεύω στην κατανόηση και στην αλληλοσυμπαράσταση όπως πιστεύω και στις υποχωρήσεις.

Η ζωή δεν είναι ρόδινη. Η καθημερινότητα, η δουλειά, τα οικονομικά προβλήματα, η έλειψη ελεύθερου - προσωπικού χρόνου πολύ συχνά φθίρει τις σχέσεις. Αν αυτές όμως είναι χτισμένες σε γερές βάσεις δεν χάνεται εύκολα το ενδιαφέρον, η αγάπη και η διασκέδαση. Γιατί μπορεί κανείς να περάσει καλά με τον σύντροφο του παίζοντας και μία παρτίδα τάβλι που λέει ο λόγος ή geek με το να μοιράζεσαι με τον άνθρωπο σου τα ενδιφέροντα σου χωρίς να σε καταπιέζει και χωρίς να τον καταπιέζεις.

Δεν ξέρω αν καταλάβατε τίποτα από τα παραπάνω, το σίγουρο είναι ότι αν δεν υπήρχε στην δική μου σχέση τουλάχιστον, κατανόηση, ενδιαφέρον, συμπαράσταση, υποχώρηση, κ.τ.λ δεν νομίζω ότι θα κράταγε.

Δεν μπορώ να πω ότι πετάω στα σύννεφα κάθε μέρα από τον έρωτα αλλά περνάω όμορφα όμως και μέσα από τη σχέση μου και έξω από αυτή με τα δικά μου ενδιαφέροντα και εκείνος με τα δικά του ενδιαφέροντα.

Το πιο βασικό είναι να μην αφήσει κανείς να ισοπεδωθεί η προσωπικότητα του για χάρη κάποιου άλλου ή να προσπαθήσει να γίνει κάτι που δεν είναι για χάρη κάποιου άλλου γιατί σίγουρα δεν θα πετύχει!

Η πιο καλή τακτική είναι να είμαστε ο εαυτός μας με αυτοπεποίθηση και αγάπη για τον ίδιο μας τον εαυτό και σίγουρα θα βρεθεί ο σωστός άνθρωπος στον δρόμο μας.

Και κάτι τελευταίο. Το πιο σημαντικό πράγμα σε αυτή τη ζωή είναι η υγεία. Όλα τα άλλα μπορούμε να τα βρούμε και να τα αποκτήσουμε. Αν είμαστε καλά και αισιόδοξοι άνθρωποι όλα τα άλλα θα πάνε μία χαρά. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
SilverMusk
Golden Eyed Vampires
SilverMusk


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 44
Τόπος : Χαλκίδα
Αριθμός μηνυμάτων : 2205
Registration date : 14/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ 2009 - 18:54

WhiteQueen έγραψε:
Η ιστορία της Μπέλλα και του Έντουαρντ είναι ένα παραμύθι - ένα ιδανικό. Παρ' όλα αυτά σας καταλαβαίνω απόλυτα και δεν είναι η πρώτη φορά που αναρωτιέμαι γιατί η ζωή μου δεν είναι σαν παραμύθι.

Δυστυχώς η πραγματική ζωή δεν είναι έτσι. Δεν το λέω για να σας χαλάσω τον ενθουσιασμό ή να σας προσγειώσω. Ίσα, ίσα εγώ είμαι η μεγαλύτερη ονειροπαρμένη και χαζορομαντική που έχει επινοήσει ποτέ το σύμπαν! geek

Αλλά παρ' όλα αυτά συνεχίζω να πιστεύω στην πραγματική αγάπη. Δεν ξέρω για τον κεραυνοβόλο έρωτα γιατί ουσιαστικά δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο ποτέ. Αλλά πιστεύω στις σχέσεις βάθους που ο χρόνος μπορεί να τις κάνει καλύτερες. Πιστεύω στην κατανόηση και στην αλληλοσυμπαράσταση όπως πιστεύω και στις υποχωρήσεις.

Η ζωή δεν είναι ρόδινη. Η καθημερινότητα, η δουλειά, τα οικονομικά προβλήματα, η έλειψη ελεύθερου - προσωπικού χρόνου πολύ συχνά φθίρει τις σχέσεις. Αν αυτές όμως είναι χτισμένες σε γερές βάσεις δεν χάνεται εύκολα το ενδιαφέρον, η αγάπη και η διασκέδαση. Γιατί μπορεί κανείς να περάσει καλά με τον σύντροφο του παίζοντας και μία παρτίδα τάβλι που λέει ο λόγος ή geek με το να μοιράζεσαι με τον άνθρωπο σου τα ενδιφέροντα σου χωρίς να σε καταπιέζει και χωρίς να τον καταπιέζεις.

Δεν ξέρω αν καταλάβατε τίποτα από τα παραπάνω, το σίγουρο είναι ότι αν δεν υπήρχε στην δική μου σχέση τουλάχιστον, κατανόηση, ενδιαφέρον, συμπαράσταση, υποχώρηση, κ.τ.λ δεν νομίζω ότι θα κράταγε.

Δεν μπορώ να πω ότι πετάω στα σύννεφα κάθε μέρα από τον έρωτα αλλά περνάω όμορφα όμως και μέσα από τη σχέση μου και έξω από αυτή με τα δικά μου ενδιαφέροντα και εκείνος με τα δικά του ενδιαφέροντα.

Το πιο βασικό είναι να μην αφήσει κανείς να ισοπεδωθεί η προσωπικότητα του για χάρη κάποιου άλλου ή να προσπαθήσει να γίνει κάτι που δεν είναι για χάρη κάποιου άλλου γιατί σίγουρα δεν θα πετύχει!

Η πιο καλή τακτική είναι να είμαστε ο εαυτός μας με αυτοπεποίθηση και αγάπη για τον ίδιο μας τον εαυτό και σίγουρα θα βρεθεί ο σωστός άνθρωπος στον δρόμο μας.

Και κάτι τελευταίο. Το πιο σημαντικό πράγμα σε αυτή τη ζωή είναι η υγεία. Όλα τα άλλα μπορούμε να τα βρούμε και να τα αποκτήσουμε. Αν είμαστε καλά και αισιόδοξοι άνθρωποι όλα τα άλλα θα πάνε μία χαρά. Wink

Οι γνώμες των παντρεμένων συμπίπτουν δεν νομίζω πως υπάρχει κάτι το όποιο θα πρόσθετα με κάλυψες με όσα είπες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lancelot
Golden Eyed Vampires
Lancelot


¶ντρας Κριός
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη!!!
Αριθμός μηνυμάτων : 370
Registration date : 16/02/2009

Forks Student Profile
Team: Emmett - Rosalie Emmett - Rosalie
Special ability Special ability: See Through Lies

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ 2009 - 23:12

Η βασιλισσα μας...απλα εγραψε...τα εθεσε ολα ακριβως οπως θα πρεπε να ναι νομιζω...
δεν εχω κατι να προσθεσω....my queen απλα με αποστομωσες Wink

Απλα θα συμφωνησω και με την Δημητρα...το να προδωσεις τα ονειρα σου ειναι οτι χειροτερο..μην το κανετε ποτε!! Να κυνηγαει κανεις αυτο που ονειρευεται ειναι οτι πιο ομορφο πιστευω...Smile(αναφερομαι στον ιπποτη με το αλογο ή τον βρυκολακα με το βολβο ή οτι αλλο ονειρευεται η καθεμια απο σας...)

Αααα...και μαι υμβυλη...το να ζητας απο καποιον να γινει Εντουαρτ για χαρη σου ειναι λαθος...το να το κανει απο μονος του για χαρη σου ομως ειναι υπεροχο SmileWink

Αυτα απο το αγορακι της παρεας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
scarlet rose
The Volturi Princess
scarlet rose


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 37
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός μηνυμάτων : 3603
Registration date : 16/01/2009

Forks Student Profile
Team: Jasper - Alice Jasper - Alice
Special ability Special ability: Influencing emotions

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ 2009 - 23:50

Αν ρωτησεις εναν καλο Χριστιανο για το αν πραγματοποιουνται τα ονειρα ,εκεινος θα σου πει ''Ζητα απο το Θεο οτι θες και εκεινος θα στο δωσει οπως ενας πατερας δινει στο παιδι του οτι του ζητησει''!
Στον Αλχημιστη διαβασαμε οτι οταν θες κατι παρα πολυ ολο το συμπαν συνομωτει για το αποκτησεις!!
Στο best seller ''Το μυστικο'' μαθαινουμε οτι το παν για να πετυχουμε αυτο που θελουμε ειναι να κανουμε θετικες σκεψεις και να τις πιστευουμε!!
Στο πανεπιστημιο μας μαθανε οτι βασικο βημα προς την επιτυχια ειναι η στοχοθετηση!!Δεν μπορεις να ξεκινησεις μια διαδρομη χωρις να ξερεις που θες να φτασεις!!!Και προς Θεου δεν πρεπει ποτε να παρεκκλινουμε απο τον στοχο!!!Πιστη -προσηλωση-επιτυχια!!

Σε ολα τα παραπανω στηριζω και εγω την αισιοδοξια μου!!!

Κοριτσαρες μου και αγορινες μου το βασικο ειναι να ξερετε τι ακριβως θελετε απο την ζωη σας και απο τον ανθρωπο που θελετε διπλα σας!!!Και πιστευω οτι οποιος ψαχνει στο τελος βρισκει!!!Και ο επιμενων νικα κιολας-μην ξεχνιομαστε!!!

Εγω για παραδειγμα αυτο που ψαχνω ειναι δυνατα συναισθηματα!!!Θα δωσω σημασια σε αυτον που θα με κανει να νιωθω ολοκληρη καθε φορα που ειμαι διπλα του!!!Μετριες σχεσεις,μετριες χημειες,μετρια συναισθηματα με αφηνουν παγερα αδιαφορη!!!Δεν με νοιαζει να ειναι τελειος σαν τον Εντουαρντ!!Ατελη τον θελω !!!Θελω εναν ατελη ανθρωπο που να συμπληρωνει την δικια μου ατελεια!!!

Και ξερω οτι τετοιου ειδους σχεσεις τοσο δυνατες υπαρχουν ευτυχως ακομα!!Υπαρχουν ζωντανα παραδειγματα αληθινης αγαπης!!!Λιγα ..αλλα υπαρχουν!!!Θα μπορουσαν να υπαρχουν και περισσοτερα απλα οι ανθρωποι σταματησαν να ψαχνουν κατι τοσο αληθινο!!!Η επιφανεια ηταν παντα πιο ευκολη και πιο βολικη ,αλλα ανευ ουσιας ομως!!!Οι περισσοτεροι νοιαζονται για χρημα και για σεξ και καποιοι που δεν εχουν τιποτε απο τα δυο νοιαζονται για τις γατες τους!!!(σας θυμιζει κατι?)

Μην απελπιζεστε!!!Να δειτε στο τελος που ολα καλα θα πανε!!!Υπομονη θελει μονο και πιστη!!!Πιστη στο Θεο?Πιστη στον εαυτο σας?Πιστη στη μοιρα?Οπου θελετε!!Αλλα μην συμβιβαστειτε με κατι που δεν σας ταιριαζει!!!

Αυτα!!

ΠΩ!!!ΠΩ!!παλι την ιστορια της ζωης μου εγραψα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rozali87
Golden Eyed Vampires
Rozali87


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός μηνυμάτων : 2769
Registration date : 12/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠαρ 6 Μαρ 2009 - 0:01

Τέλειο το τόπικ !!! Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! 474941

Βασικά μετα τον Edward όλοι φαίνωντε τόσο λίγοι μπροστά του ....ο Edward είναι αυτο που κάθε κοπέλα ονειρέυετε , είναι ο πρίγκιπας με το ασπρο αλόγο που περειμένουμε απο μικρές ...στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι ο βρικόλακας με το ασημί βόλβο αλλά δεν έχει σημασία !!

Σιγουρα η εικόνα του είναι εξιδικευμένη στα μάτια μας αλλά τέτοιοι άντρες δεν υπάρχουν ..μπορει να βρεις κάποιόν που να του μοιάζει σε μερικα θέματα αλλά οχι σε όλα !!

Σιγουρα καπου εκει εξω κρύβετε για όλες μας ο δικός μας Edward διαφορετικός για την καθέ μια μας !!

Εγω τον περειμένω πάντως ........ Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! 616544
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darkbella
Golden Eyed Vampires
Darkbella


Θηλυκό Σκορπιός
Ηλικία : 31
Τόπος : ELFland
Αριθμός μηνυμάτων : 1464
Registration date : 27/11/2008

Forks Student Profile
Team: Volturi Volturi
Special ability Special ability: Creating Illusions

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠαρ 6 Μαρ 2009 - 0:08

Το ποσες φορες εχω αναρωτηθει που ειναι ο δικος μου Εντουαρντ ουτε εγω το ξερω.
Ειμαι μικρη ακομα το ξερω αλλα σαν ανυπομονο πλασμα που ειμαι δεν μπορω να περιμενω για πολυ.

Ουτε εμενα με ενδιαφερει να ειναι ο ρελιος αντρας. Το μονο που θελω ειναι απλα ενας ανθρωπος που να με αγαπαει οσο θα τον αγαπαω κι εγω και που θα νοιαζετε πραγματικα για εμενα και που θα με ακνει να ειμαι ευτυχισμενη και χαρουμενη!

Αλλα για την ωρα εχω μαθει να συμβιβαζομαι με αυτα που εχω. Και ας μου φαινονται ολοι χαλια μπροστα στον Εντουαρντ!


Και θα συμφωνησω και με WhiteQueen και με Scrletrose!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalkat
Twilight Human
Twilight Human
kalkat


Θηλυκό Αιγόκερως
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 77
Registration date : 28/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠαρ 6 Μαρ 2009 - 9:43

Για μένα ο πραγματικός έρωτας έρχεται την στιγμή που θα αγαπήσεις τα ελαττώματα του άλλου και αυτός τα δικά σου. Γιατί αυτοί είμαστε, γεμάτοι ελάττώματα και φοβίες.
Που δεν θα φοβάσαι να πεις αυτό ακριβώς που αισθάνεσαι και σκέφτεσαι.
Οι σχέσεις των ανθρώπων δεν είναι καθόλου εύκολες. Θέλει πολύ δουλειά και προσπάθεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioannaki-twilightaddicted
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
ioannaki-twilightaddicted


Θηλυκό Καρκίνος
Ηλικία : 33
Τόπος : Athens
Αριθμός μηνυμάτων : 1251
Registration date : 02/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Physical Attacks

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠαρ 6 Μαρ 2009 - 12:25

Χαιρομαι παρα πολυ που βλεπω οτι εχετε και αλλες την δικη μου τρελα γιατι μεχρι να βρω το forum ειχα αρχισει να πιιστευω οτι κατι δεν παει καλα μ'εμενα...βλεπεται οι φιλες μου δεν ενθουσιαστηκαν με την ταινια και δεν τους αρεσε ο ROBERT...τον βρηκαν μετριοτατο!!!
Αν ειναι δυνατον δηλαδη!!Εμενα ειναι αλλο το προβλημα μου...νομιζω οτι θα μπορουσε να θεωρηθει οτι εχω βρει το αλλο μου μισο εδω και 2 χρονια...το θεμα ειναι οτι ναι μεν δεν θα μπορουσα να ζησω μακρια του,τουλαχιστον προς το παρων,αλλα υπαρχουν πραγματα που δεν μπορω να καταλαβω!!Λοιπον για να σας δωσω να κατααλαβεται εγω ειχα το αλλο μου μισο διπλα μου εδω και χρονια και δεν το εβλεπα...ηταν ο κολλητος μου!!Για να πω την αληθεια δεν θα το προσεχα ποτε ισως αν δεν μου το επισημαινε καποια στιγμη εκεινος!!Οσο λοιπον ημασταν κολλητοι ηταν ο,τι ονειρευρεται μια κοπελα να βρει σ'ενα αγορι...μου φεροταν υπεροχα και αν μπορουσα απ'την αρχη να τον δω σαν αγορι και οχι σαν φιλο,δεν θα τον ειχα αφησει να μου φυγει!!Πραγματικα ειχε τα περισσοτερα χαρακτηριστηκα του edward...ηταν τρυφερος,υπερπροστατευτικος,δεν αφηνε κουνουπι να με αγγιξει,με υπερασπιζοταν παντα και ο,τι ειχα αναγκη,ακομα και το πιο ασημαντο πραγμα,το εκανε πριν καλα καλα να το σκεφτω!!Και φυσικα ειχε μαθει να με διαβασει σαν ανοιχτο βιβλιο γιατι αν περιμενε να του μιλησω εγω για καποια πραγματα σωθηκε...δεν ειμαι πολυ καλη στο να εκφραζω τα συναισθηματα μου με λογια...προτιμω τον γραπτο λογο και τις πραξεις!!


Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Twilight_145




Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Z170977474
Οταν λοιπον τον ερωτευτηκα σκεφτηκα οτι ημουν το πιο τυχερο πλασμα στον κοσμο!!
Ελα ομως που δεν ηταν ετσι...δεν κρατησε ολα αυτα τα χαρακτηριστικα,αλλαξε συμπεριφορα...οχι ριζικα και οχι απολυτα..αλλα κατα πολυ!!Στην αρχη με πειραζε απιστευτα αλλα σιγα σιγα το αποδεχτηκα...και το χειροτερο απ'ολα ειναι οτι δεν ειναι καθολου ρομαντικος!!Το αγορι μου και ο ρομαντισμος ειναι αιωνιοι εχθροιSad!!
Αυτο με ενοχλει γιατι με μπλοκαρει...με κανει να σκεφτομαι πως αν κανω τις χιλιαδες ρομαντικες ιδεες και εκπληξεις που μου περνανε καθημερινα απ'το μυαλο θα ειναι καπως περιεργο...αφου εκεινος δεν ειναι καθολου ετσι!
Οταν λοιπον ειδα το twilight και μετα που διαβασα τα βιβλια αρχισα να πεφτω πολυ γιατι θυμηθηκα ποσο πολυ μου ειχε λειψει η συμπεριφορα του κολλητου μου και ποσο τελεια θα ηταν αν δεν αλλαζε...τοτε θα ημουν πολυ πολυ ευτυχισμενη οπως τοτε!!Φυσικα εχει καταλαβει την διαφορα γιατι σαν ατομο ειμαι πολυ εκδηλωτικη και καταλαβαινει ποτε συμβαινει τι!!Εχω χασει τον ενθουσιασμο που ειχα και την τρελα μαζι του!!Παρολα αυτα ξερω οτι δεν θελω να ψαξω αλλου...ξερω πως δεν θα βρω αλλον να με συμπληρωνει τοοοοσο πολυ...τλχ οχι στην ηλικια που ειμαι!!Οπως καταλαβαινετε ειμαι πολυ μπερδεμενη...πως να τον κανω να γινει αυτος που ερωτευτηκα??HELP ME !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalkat
Twilight Human
Twilight Human
kalkat


Θηλυκό Αιγόκερως
Ηλικία : 44
Αριθμός μηνυμάτων : 77
Registration date : 28/01/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!   Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight! I_icon_minitimeΠαρ 6 Μαρ 2009 - 13:24

Όλα αυτά κατά την δική μου γνωμη και εμπειρία πρέπει να τα συζητάμε με τον άλλον.
Δεν πρέπει να θεωρουμε ότι ό άλλος θα καταλαβει. ¶νθρωπος ειναι όχι μεντιουμ. Μπορεί να νιώθει ότι κάτι συμβάινει άλλα δύσκολα θα καταλάβει το ακριβές πρόβλημα.
Πάντα πρέπει να συζητάμε ώστε να μην οδηγούμαστε σε παρεξηγήσεις. Όλα τα προβλήματα πρέπει να λύνονται επιτόπου, ώστε να μην συσσωρεύονται.
Και σίγουρα να μην ξεχνάμε ότι οι άνθρωποι αλλάζουν με την πάροδο του χρόνου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Σχεσεις σας με το αλλο φυλο μετα το Twilight!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 6Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: Meadow Confessions-
Μετάβαση σε: