Bella And Edward
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΣύνδεσηΕγγραφή
Η συνέχεια της διάσημης σειράς βιβλίων έρχεται στα βιβλιοπωλεία στις 4 Αυγούστου με τίτλο «Midnight Sun» και αφηγείται την ιστορία του «Λυκόφωτος» από την πλευρά του Edward Cullen.
Πρόσφατα Θέματα
» Ashley's Greene blog
WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΠαρ 17 Μαρ 2023 - 15:11 από Marzaki Cullen

» Τι ακουτε αυτη την στιγμη;
WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΠαρ 4 Ιουν 2021 - 15:08 από April

» Bella And Edward - 11 χρόνια μετά
WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΤετ 6 Ιαν 2021 - 20:34 από Marzaki Cullen

» Συζήτηση για το Midnight Sun
WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ 2020 - 17:38 από Katrin

» Robert Pattinson
WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΔευ 7 Σεπ 2020 - 21:40 από $ofi@ + Edward

» Infernal Devices - Κουρδιστός 'Αγγελος
WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΠαρ 8 Μάης 2020 - 1:03 από evi

» Wallpapers by twins
WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΔευ 4 Μάης 2020 - 13:25 από Zafrina

» Twilight the movie
WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΚυρ 3 Μάης 2020 - 12:07 από hiddenfantasy

» Vampire Diaries - TV Series
WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΔευ 13 Απρ 2020 - 12:11 από Zafrina

» New Moon the movie
WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:49 από Zafrina

Παρόμοια θέματα
Quote of the Week
"Bella is with Edward. She's a part of this family, and we protect our family."

Carlisle Cullen, Twilight
Character of the Week
Rosalie Lillian Hale

(born 1915 in Rochester, New York) is a member of the Olympic coven.

She is the wife of Emmett Cullen and the adoptive daughter of Carlisle and Esme Cullen, as well as the adoptive sister of Jasper Hale (in Forks, she and Jasper pretend to be twins), Alice, and Edward Cullen.

Rosalie is the adoptive sister-in-law of Bella Swan and adoptive aunt of Renesmee Cullen, as well as the ex-fiancée of Royce King II.
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Bella & Edward Playlist
Το μαργαριτάρι της Ροδεσίας

Στο κατώφλι µιας νέας εποχής για τη Ροδεσία, η Μάντριγκαλ, έχοντας χάσει τον άντρα της λίγες µονάχα ώρες µετά τον γάµο τους, θρήνησε βαθιά την απώλειά του και αποφάσισε να ζήσει µε τη θύµησή του. Όµως δεν φαντάστηκε ποτέ πως θα της ζητούσαν να πάρει τη θέση της συζύγου του βασιλιά.

Ο βασιλιάς Έντουαρντ, αφού γνώρισε την απόλυτη ευτυχία δίπλα στη γυναίκα που λάτρεψε όσο καµία, την ¶µπερλιν, δέχτηκε το σκληρότερο χτύπηµα της µοίρας όταν εκείνη πέθανε πριν προλάβει να φέρει στον κόσµο το παιδί τους. Ωστόσο, προκειµένου ν' ανταποκριθεί στα βασιλικά του καθήκοντα και να χαρίσει έναν διάδοχο στη Ροδεσία, είναι υποχρεωµένος να παντρευτεί ξανά και απ' όλες τις υποψήφιες επιλέγει τη Μάντριγκαλ.

Μήπως όµως το όνοµα της νέας του συζύγου κουβαλά µια σκοτεινή µοίρα; ¶ραγε υπάρχει ελπίδα να αλλάξει το πεπρωµένο; Θα καταφέρει η Μάντριγκαλ να ξυπνήσει την αγάπη στην καρδιά του άντρα και βασιλιά της; Κι εκείνος θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αποδεχτεί τα αισθήµατά του πριν χάσει τα πάντα για άλλη µια φορά;

Συγγραφέας ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εκδότης ΩΚΕΑΝΙΔΑ


 

 WhiteQueen's Blog (2)

Πήγαινε κάτω 
+124
e+b
sandra21
annaval
Ashley Greene
$ofi@ + Edward
BREAKING DOWN :)
Phantom of the Vampires
LITSA0089
Wonder
mpellanti21
Deppy
Emmi
nora
Niki Patt
twilightFOREVER
peby
Vera
edward cullen
izzy cullen
alice cullen!
katia2110
i love edward 2
chrysabella
ViolettaCullen18
despina aek
ed<3
Evaline
emi
Isabela Cullen
twilightsagaddicted
Bella Cullen12
ΧΡΙΣΤΙΝΑ
mimigk
MyrtoCullen
AnaroseCullen
Mrs.Cullen
Vampire love
Lizzy Cullen
Bella07
Zafrina
vikaki21
hiddenfantasy
ma.do
marina
maria23
matia*
Mrs.Christina
αντα
AliceK
Miley
nantiaki_twilight 4 ever
pink
robert\'s girl
Mrs Alice
!~Twilighter~!
kristen4ever
team edward
d@n@e twilight!
evaki
ev@ki92
lena
mR.Geo
liaki
evi
VLaSia =)
athina
Alexandroula
nonipas300
volturi girl
Kimberly
eleftheria
Isabella_Cullen
T-NM-E-BD
magica
Fay1765
Bella13
bluesea
mariap
niki
Nemesis Of Bellin
Stellouko
I'm_not _dead
michelle
bloody swan
~Rob-Patty~
olympia-Mikel-Robert
Black Rose
TZENIPAN
akaliakoukou
sunrise
BELLA MARIE
emma cullen pattinson
xrisa_twilight
mariebella
kanty
ΕΡΗ
MIKAELLA
BELLA22
Vasiliki_Luvs_Vampires
natalia
emerald eyes
Isabella21
Rose
Rozmari
magic princess
kallinikh
val
Alexadruby the vampire
LizCullen
ev@ki
Rozali87
Ειrιnι
Darkbella
twilightergirl
nasiatheslayer
scarlet rose
annabell
Princess
angepsi
April
kalkat
Neri
SilverMusk
WhiteQueen
128 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
despina aek
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
despina aek


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 36
Τόπος : ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 2200
Registration date : 25/04/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog (2)   WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΠεμ 9 Σεπ 2010 - 21:30

τελεια μαρακι.....περιμενουμε με αγωνια...... Wink Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vikaki21
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
vikaki21


Θηλυκό Τόπος : Όπου φύσaει ο άνεμος
Αριθμός μηνυμάτων : 2263
Registration date : 09/01/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog (2)   WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΠεμ 9 Σεπ 2010 - 21:33

τελεια boogie WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 174341
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pegulini
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
pegulini


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Αριθμός μηνυμάτων : 408
Registration date : 30/12/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog (2)   WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΠεμ 9 Σεπ 2010 - 21:41

διαβασα κι εγω τις ιστοριες σου και αν πω οτι ειναι καταπληκτικες θα ειναι λιγο... μπραβο, μπραβο, μπραβο! WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 201917 ξεκινησα με το 1920 και μου αρεσε παρα πολυ και ειπα να διαβασω και το ΣΣΣ... δεν πιστευα οτι θα μου αρεσε περισσοτερο αλλα ξετρελαθηκα ακομη πιο πολυ... ειναι τρελά ρομαντικο... WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 620541 χαιρομαι που συνεχιζεις με ΣΣΣ!!!
α! παρατηρησα οτι στο ΣΣΣ δεν υπαρχει τζεικομπ... δεν πιστευω να εμφανιστει μετα απο πουθενα? προειδοποιηση πρωτα ε? μην παθουμε τιποτα απο την ξαφνικη απεχθεια... lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog (2)   WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΠεμ 9 Σεπ 2010 - 21:44

εεε όχι! Δεν υπάρχει Τζέηκομπ στο ΣΣ και δεν θα υπάρξει. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
pegulini
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
pegulini


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Αριθμός μηνυμάτων : 408
Registration date : 30/12/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog (2)   WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΠεμ 9 Σεπ 2010 - 21:51

δοξα το θεο!!! WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 31995
φοβερος ο υποβιβασμος που του εκανες στο 1920! ''Ο Τζέηκομπ μου ήταν πιστός σαν σκυλί'' WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 403120 WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 403120 WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 403120 WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 403120 περιττο να σου πω οτι γελουσα μια ωρα... lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
niki
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
niki


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 28
Τόπος : Κορινθος
Αριθμός μηνυμάτων : 2465
Registration date : 07/08/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog (2)   WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΠεμ 9 Σεπ 2010 - 23:02

Kαλα εγω να δεις γελια!!
Μπραβο Μαιρη μου σωστα επραξες!!!!
ΑΧ... 3 κεφαλαια 1920!!!!!
ανυπομονω!
Αλλα και για το κεφαλαιο με το ΣΣΣ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
despina aek
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
despina aek


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 36
Τόπος : ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 2200
Registration date : 25/04/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog (2)   WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΠεμ 9 Σεπ 2010 - 23:07

σε ποιο κεφαλαιο καλε το λεει αυτο?δε θυμαμαι......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog (2)   WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΠεμ 9 Σεπ 2010 - 23:14

Νομίζω στο 6ο! Razz

Δεν είμαι τόσο κακιά πάντως, του έχω ετοιμάσει καλή τύχη του Τζέηκομπ. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
LITSA0089
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire



Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 1402
Registration date : 14/06/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Mind Reading

WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog (2)   WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΠεμ 9 Σεπ 2010 - 23:17

WhiteQueen έγραψε:
Νομίζω στο 6ο! Razz

Δεν είμαι τόσο κακιά πάντως, του έχω ετοιμάσει καλή τύχη του Τζέηκομπ. Wink

Ναι αλλα όχι με την Μπέλλα.Ε?Σε παρακαλώ!!
Με την Μίνα με οποια αλλη θες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
despina aek
Midnight Sun Vampire
Midnight Sun Vampire
despina aek


Θηλυκό Λέων
Ηλικία : 36
Τόπος : ρεθυμνο
Αριθμός μηνυμάτων : 2200
Registration date : 25/04/2010

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Future Telling

WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog (2)   WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΠεμ 9 Σεπ 2010 - 23:20

ααα ναι.....ενταξει σε αυτην την ιστορια δεν μας εχει κανει τιποτα ο τζεικομπ...να υποθεσω με τη μινα??????????? Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pegulini
Eclipse Bitten
Eclipse Bitten
pegulini


Θηλυκό Υδροχόος
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Αριθμός μηνυμάτων : 408
Registration date : 30/12/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Creating Illusions

WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog (2)   WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΠεμ 9 Σεπ 2010 - 23:44

ε, με ποια αλλη? τι, δεν καταλαβαμε, λιγη του πεφτει η μινα??? ε? ε? η μπελλα εχει ματια μονο για τον εντουαρντ, και δικαιολογημενα... αν εχουν δει τετοιον αντρα τα ματια σου, τι αξια εχουν οι υπολοιποι? οεο? lol! αυτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog (2)   WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΠεμ 9 Σεπ 2010 - 23:48

Εννοείται με τη Μίνα! Είναι δικός της ο Τζέηκ, της το έχω υποσχεθεί! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
ΕΡΗ
The Volturi
ΕΡΗ


Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 6673
Registration date : 03/03/2009

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Influencing emotions

WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog (2)   WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΠαρ 10 Σεπ 2010 - 9:22

Λοιπον...
Καιρος να γραψω και εγω τα σχολια μου...ενα ακομα κεφαλαιο γεματο με εκμυστηρευσεις και αποκαλυψεις.Μπυ αρεσε η τροπη που πηραν τα πραγματα.Οι ηρωες σου ειναι πολυ ωραια πλασμενοι και τους εχει κανει πολυ ανθρωπινους και αυτο μου αρεσει πολυ.Τι θελω να πω με αυτο...συνηθως στης ιστοριες τους παρουσιαζουν πολυ τελειους και δειχνουν ενα κακο στην υποθεση αλλα αν θελουμε να ειμαστε ρεαλιστες ολοι μπορουμε να κανουμε λαθη και να μαθουμε μεσα απο αυτα.Να τα αποδεχτουμε και να προχωρησουμε.Και αυτο μου αρεσει πολυ στις ιστοριες σου ακομα και ο πιο τελειος χαραχτηρας εχει κανει τα λαθακια του απλα προχωρα περα απο αυτα.Τωρα δεν ξερω αν καταλαβατε τι θελω να πω η σας μπερδεψα.. WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 921765
Λοιπον η Esme ειναι τοσο γλυκια και ξεχειλιζει απο παντου το μητρικο της ενστικτο.Την λατρευω πραγματικα σαν ρολο.Η εξομολογηση του Εντουαρντ ηταν για μια ακομη φορα καθηλωτικη.Τα ξεραμε τα συναισθηματα του γιατι ηταν φανερα απο την πρωτη κιολας στιγμη.Αλλα οπως καθε φορα ετσι και τωρα το να λεει αυτα που αισθανεται σε ανατριχιαζει.WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 98735
Την Μπελλα την υμπονω και την καταλαβαινω απολυτα.Ειναι στην πιο δυσκολη θεση.Καταλαβαινω τους φοβους της και ειναι πραγματικα δυσκολο για αυτην να πρεπει να τα αποκαλυψει ολα αυτα.Αλλα ειναι πολυ δυνατος χαρακτηρας και θα τα καταφερει.
Η θεση του Καρλαιλ με αφησε αναυδη.Αγαπαει τοσο πολυ τον Εντουαρντ αλλα αγαπησε και την Μπελλα.Αυτο που ηθελε ηταν απλα να τους βοηθησει να λυσουν τις αμυνες τους και να ερθουν κοντα.Νομιζω οτι ειδε απο την πρωτη στιγμη οτι αυτοι οι δυο ειναι γεννημενοι να ειναι μαζι.Εκανε καποια λαθη,οπως ειπα και στην αρχη κανεις δεν ειναι τελειως αλλα κανεις δεν μπορει να τον κατηγορησει.Οτι εκανε το εκανε απο αγαπη και στην τελικη καταφερε να τους φερει με καποιο τροπο κοντα.

Ανυπομονω για το επομενο κεφαλαιο.Αυτη η ιστορια με εχει μαγεψει και εχω πιστεψει πολυ σε αυτην.Αλλα δεν θα αδικισω και το 1920 γιατι και αυτο εχει κερδισει
αλλα με αλλο τροπο. Wink Συνεχισε με οποιο θελεις εσυ.Νομιζω οτι και οι δυο ιστοριες ειναι σε κρισιμο σημειο και θελουν την συνεχεια τους!!! kiss kiss kiss
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog (2)   WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 11:04

Έρη, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το μεγάλο ποστ και τα τόσο λεπτομερειακά σου σχόλια. WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 34442

Χαίρομαι πάρα πολύ όταν βλέπω να συζητάτε με πάθος και τόσο ανυλιτικά για την ιστορία επειδή αυτό σημαίνει ότι τελικά κάτι καταφέρνει να πει ο 'ποιητής'! lol!

Το έχω ξαναπεί και στο παρελθόν νομίζω ότι αυτός που γράφει μία ιστορία πρέπει να είναι ερωτευμένος με την ιστορία και τους χαρακτήρες της. Και εγώ προσωπικά με τους δικούς μου είμαι... WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 616544 Ίσως η Μπέλλα και ο Έντουαρντ να μην έχουν καμία σχέση με τους αυθεντικούς που ξέρουμε αλλά προσωπικά αυτούς τους χαρακτήρες τους έχω αγαπήσει πάρα πολύ και στο ΣΣΣ αλλά και στο 1920. Έχουν πράγματα μέσα τους που με κάνουν να θέλω να ασχοληθώ μαζί τους, να τους σκέφτομαι και να τους φαντάζομαι συνέχεια ακόμα και μετά το τέλος των ιστοριών. (Γιαυτό άλλωστε θα ακολουθήσουν outtake και για τις δύο ιστορίες Wink )

Τώρα για το ΣΣΣ, η Μπέλλα είναι στην πιο δύσκολη θέση απ' όλους. Σε πολλούς μπορεί να φαίνεται ότι είναι κουραστικό το ότι τραβάει τα πράγματα και δεν αποφασίζει να πει την αλήθεια. Αλλά αυτή είναι μία αλήθεια που δεν λέγεται εύκολα. Αν προσπαθούσαμε να βάλουμε τον εαυτό μας στη θέση της πιστεύω ότι θα είχαμε τους ίδιους φόβους και τους ίδιους ενδοιασμούς με τους δικούς της. Δεν είναι τόσο απλό να του πει 'έχουμε ένα παιδί'. Μη ξεχνάτε πως μέχρι στιγμής ο Έντουαρντ δεν ξέρει καν πως αυτή είναι η κοπέλα του παρελθόντος. Είναι πολλά πράγματα που πρέπει να αποκαλύψει και όχι μόνο την ύπαρξη του παιδιού. Και φυσικά ο μεγαλύτερος της φόβος είναι το παρελθόν της και αυτό επειδή όπως είπε και στο τελευταίο κεφάλαιο πως όταν θα αποφασίσει να πει την αλήθεια θα πρέπει να τα πει όλα και να το κάνει σωστά. Δεν χωράνε 'μισές' αλήθειες σε αυτές τις περιπτώσεις.

Ντρέπεται πάρα πολύ για όσα έκανε, έχει μετανιώσει και καταλαβαίνει πως ήταν θυμωμένη και ανώριμη. Φοβάται πως όταν ο Έντουαρντ θα μάθει για το παρελθόν της πως δεν θα θέλει πια να έχει καμία σχέση μαζί της. Γιαυτούς τους λόγους κάνει πίσω και δεν το αποφασίζει. Δεν είναι ότι δεν θέλει να το κάνει, να τα βγάλει από μέσα της, απλά προσπαθεί να διατηρήσει όσο περισσότερο καιρό αυτό που έχει με τον Έντουαρντ. Αλλά καταλαβαίνουμε όλοι ότι αυτό δεν μπορεί να κρατήσει για πάντα. Δεν μπορεί κάποιος να κρύψει ένα τέτοιο μυστικό για πάντα. Και κάπως έτσι θα οδηγηθεί άθελα της σε μεγαλύτερα λλάθη. Wink

Ο Έντουαρντ πάλι ακόμα προσπαθεί να καταλάβει τι γίνεται χωρίς να θέλει να την πιέσει από φόβο ότι θα την τρομάξει και θα τη χάσει. Θέλει να της δώσει χρόνο να τον εμπιστευτεί και να του μιλήσει μόνο όταν η ίδια θα είναι έτοιμη. Τα δυνατά του πρωτόγνωρα συναισθήματα για αυτή τον έχουν κάνει επίσης να νιώθει ανασφάλεια καθώς προσπαθεί να βρει ισορροπία μέσα του σε σχέση με τον εαυτό του. Πόσο μάλλον όταν θα μάθει την αλήθεια.

Ο Έντουαρντ είναι πιο ψύχραιμος σε αυτή την ιστορία μέχρι στιγμής και πιο συνεσταλμένος αλλά κατά βάθος είναι πιο ευάλωτος συναισθηματικά από τη Μπέλλα. Η Μπέλλα ακριβώς επειδή έχει περάσει πολλά είναι πιο δυνατή από τον Έντουαρντ.

Ο Κάρλαιλ... είναι ο 'ηθικός αυτουργός' αλλά η πρόθεση του δεν ήταν κακή, το αντίθετο. Έκανε πολύ μεγάλα λάθη γιατί είναι ανεπίτρεπτο να παίζεις έτσι με τις ζωές των άλλων. Θα προσπαθήσει να επανορθώσει από εδώ και πέρα και να βοηθήσει όσο περισσότερο μπορεί. Σε σχέση με τον Κάρλαιλ πραγματικά δεν ξέρω αν είμαι υπέρ ή κατά ακόμα... lol! Κι αυτό επειδή η αρχική του ιδέα ακούγεται παράλογη αλλά το ίδιο παράλογοι δεν ήταν και η Μπέλλα με τον Έντουαρντ στη συνέχεια όταν δέχτηκαν; Αυτό νομίζω δείχνει κάτι για όλους τους χαρακτήρες. Ο Κάρλαιλ είχε ένα σχέδιο, μία ιδέα, μία τρέλα αλλά και ο Έντουαρντ με τη Μπέλλα δέχτηκαν και αυτοί κατά κάποιο τρόπο να πάρουν μέρος στο παιχνίδι του με τη θέληση τους.

Το γεγονός επίσης ότι η Μπέλλα έφυγε και δεν πήγε στον Κάρλαιλ να μιλήσει για την εγκυμοσύνη της δείχνει αδυναμία. Από την φάση 'αυτοκαταστροφής' στην οποία βρισκόταν ξαφνικά ο πανικός την έκανε να έχει τάσεις φυγής. Κατά κάποιο τρόπο όμως δεν ήταν κακή επιλογή αυτή για τη Μπέλλα. Όλη αυτή η ιστορία την έκανε να ωριμάσει και να βρει νόημα στη ζωή της.
Ο Έντουαρντ απλά προσπέρασε τα προβλήματα του και αφοσιώθηκε στο επάγγελμα του σε μία κατά τα άλλα άχρωμη και ανούσια ζωή.

Και κάπως έτσι αργά ή γρήγορα θα φτάσει η στιγμή που όλα θα αποκαλυφθούν. Αλλά μέχρι τότε υπάρχουν δύο τρία πραγματάκια που πρέπει να δούμε ακόμα. Wink

Θα κάνω ένα αντίστοιχο ποστ (προσεχώς) για το 1920, να μιλήσουμε λίγο για τους χαρακτήρες και εκεί. WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 906998
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
elena29
Twilight Human
Twilight Human



Αριθμός μηνυμάτων : 13
Registration date : 20/03/2010

WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog (2)   WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 17:39

η αληθεια ειναι οτι γραφεις πολυ ωραια και θα θελα να ρωτησω για τη συνεχεια του 1920 ποτε να περιμενουμε???????????sorry αν ειμαι εκτος θεματος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WhiteQueen
Edward's Queen
WhiteQueen


Θηλυκό Ιχθύς
Ηλικία : 45
Τόπος : Sagaland!
Αριθμός μηνυμάτων : 8830
Registration date : 14/09/2008

Forks Student Profile
Team: Edward - Bella Edward - Bella
Special ability Special ability: Shield Against Mental Attacks

WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: WhiteQueen's Blog (2)   WhiteQueen's Blog (2) - Σελίδα 40 I_icon_minitimeΣαβ 11 Σεπ 2010 - 18:10

Θα γράψω ακόμα ένα κεφάλαιο Σιωπή στο Σκοτάδι και στη συνέχεια 1920 μερικά κεφάλαια. Wink

-------

https://bellandedward.forumgreek.com/viewtopic.forum?t=1201
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.jokastia.blogspot.com
 
WhiteQueen's Blog (2)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 40 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40
 Παρόμοια θέματα
-
» WhiteQueens Fanfic
» hhlhfanfictionland blog
» zoe's blog

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Bella And Edward :: Midnight Inspirations :: WhiteQueen's Desk-
Μετάβαση σε: